Apleistų ir netinkamai prižiūrimų žemės sklypų savininkai rizikuoja pakliūti į „juodąjį“ sąrašą

Palangos tiltas, 2020-05-28
Peržiūrėta
2036
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vis labiau šylant orams Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ragina miesto gyventojus susitvarkyti savo žemės sklypus ir gyvenamąją aplinką.

Tvarkyti savo aplinką – būtina

„Būtina dabar tai padaryti. Matome, kad artėjant aktyviam kurortiniam sezonui, gyventojai vis aktyviau ima tvarkytis lauke, gražinti savo aplinką. Džiugina tai, kad palangiškiai ir šventojiškiai kasmet vis aktyviau jungiasi prie aplinkos gražinimo darbų – ne tik tvarko savo sklypus, bet ir dalyvauja bendrose visuomeninėse miesto švarinimo, medžių sodinimo akcijose“, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.

O štai netinkamai prižiūrimų, netvarkingų žemės sklypų savininkai rizikuoja susilaukti baudų dėl miesto Tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimų nesilaikymo. Tačiau, kaip teigia D. Mikienė, ne palangiškiai, o svetur gyvenantys žemės sklypų savininkai yra nemažas galvos skausmas pareigūnams.
Viešosios tvarkos skyrius kiekvienais metais atlieka jam pavestas funkcijas – mieste registruoto nekilnojamo turto priežiūrą. „Kiekvienais metais iki liepos 1 dienos sudarome apleistų, neprižiūrimų ar ne pagal paskirtį naudojamų žemės sklypų, sąrašą. Šie metai – ne išimtis: mūsų skyrius šiuo metu aktyviai dirba, fiksuoja kaip yra tvarkomi, šienaujami žemės sklypai, esantys Palangos miesto teritorijoje. Pernai tokiame sąraše buvo šiek tiek daugiau nei pusšimtis sklypų, nors sąrašas – nuolat kintantis. Kai kurie savininkai – tikrai labai geranoriški. Įspėti, paraginti tvarkosi, nušienauja jiems priklausančius žemės sklypus. Tad galutiniame apleistų sklypų sąraše pernai liko apie dvi dešimtis sklypų, kurių savininkai nereagavo į raginimą sutvarkyti savo sklypus“, – kabėjo D. Mikienė.

Būtiniausi tvarkybos darbai

Viešosios tvarkos skyrius gyventojus ragina ir šiemet tinkamai prižiūrėti žemės sklypus. „Turiu omeny šiuos darbus – nusišienauti žemės sklypus, iškirsti savaime išaugusius krūmus, o kai kuriems išsivežti per metus susikaupusias šiukšles bei pernykščių medžių šakas“,– sakė pašnekovė.
Tik padarius tokius „namų darbus“, savininkai išvengs įspėjimų ir baudų, kurios gali siekti nuo įspėjimo iki 600 eurų.
Atkreiptinas dėmesys, kad už neprižiūrimą žemės sklypą žemės mokestis gali kilti net iki 4 procentų nuo žemės sklypo vertės. Taigi mokėtina suma gali būti nuo kelių šimtų iki tūkstančių.
Tačiau net ir tokia priemonė negąsdina kai kurių savininkų. „Kai kuriuos savininkus tiesiog sunku rasti – jie gyvena užsienyje, neatsako į elektroninius laiškus ar skambučius, neima korespondencijos. Kiti sklypai turi ne vieną, o kelis ar keliolika savininkų. Taip pat pastebimas ir paveldėtų žemės sklypų savininkų abejingumas – būna, kad nesusitvarkomi paveldėjimo dokumentai, ką jau kalbėti apie žemės sklypo priežiūrą. Tai labai komplikuoja mūsų darbą“ – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Giria palangiškius

Pasak D. Mikienės, ne vienerius metus dirbant su žemės sklypų priežiūra galima teigti, kad palangiškiai, kurie puikiai tvarkosi savo sklypuose, darosi vis pilietiškesni ir apie neatsakingus kaimynus, neprižiūrėtų sklypų savininkus informuoja Savivaldybę.
„Pastebime tendenciją, kad palangiškiai nori gyventi gražioje, sutvarkytoje kaimynystėje. Anksčiau į nesusitvarkiusį kaimyną buvo numojama ranka, o štai dabar jam neleidžiama ramiai gyventi – reikalaujama, kad susitvarkytų“, – sakė D. Mikienė.

Pasirūpinti iškabomis

Artėjant aktyviajam kurortiniam sezonui pasirūpinti savo pastatų išore bei aplinka kviečiami ir miesto verslininkai.
„Raginame ir verslo subjektus suskubti ne tik susitvarkyti kavinių, barų aplinką, investuoti į pastato išorę, bet ir pasirūpinti išorine reklama, iškabomis – jos turi būti ne tik suderintos su Savivaldybe, bet ir šiuolaikiškos, neišblukusios, patrauklios, atitinkančios bendrą kurorto įvaizdį“, – pabrėžė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Nebenaudojami automobiliai

D. Mikienė taip pat atkreipė dėmesį į daugeliui aktualią problemą – daugiabučių kiemuose stovinčius apleistus, neprižiūrimus ir nenaudojamus automobilius. „Jie ne tik nereikalingai užima vietą bendrose automobilių stovėjimo aikštelėse, darko miesto vaizdą, bet ir kelia pavojų aplinkai. Todėl labai raginame nebenaudojamų automobilių savininkus pašalinti juos iš daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų ir kitų viešųjų vietų“, – kalbėjo Viešosios tvarkos skyriaus atstovė.
Norintieji priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius raginami skambinti tel. (8 460) 52506 arba rašyti el. paštu [email protected].

Prašymas vairuotojams

Vairuotojai taip pat kviečiami būti pilietiški ir, pasikeitus automobilių padangas į vasarines, neišmesti senų padangų prie miesto konteinerių, garažų prieigose ar miškeliuose. „Primename, kad vieną padangų komplektą galima palikti jas pakeitusiame autoservise, o jei padangų susikaupė daugiau – išvežti ir nemokamai priduoti Joskaudų atliekų surinkimo aikštelėje“, – sakė D. Mikienė.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės taryba 2019 m. gegužės 30 d. sprendimu Nr. T2-123 patvirtino Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašą.


Atkreipiame dėmesį, kad pagal Palangos miesto  tvarkymo ir švaros taisyklių 8.1 punkte nurodytus reikalavimus, asmenys privalo nuolat užtikrinti švarą ir tvarką, valyti ir prižiūrėti teritorijas, sklypus, šienauti ir pjauti žolę.. Žemės sklypų savininkai privalo tvarkyti žemės sklypus, o tuo pačiu ir naikinti invazinį augalą – Sosnovskio barštį.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informuoja, kad kaip ir kasmet nustatomi apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis sklypai.


Šalyje apleistų žemių plotas ir toliau stabiliai mažėja – šiuo metu Lietuvoje užfiksuota beveik 45,5 tūkst. apleistų sklypų, arba ketvirtadaliu mažiau nei prieš metus, o bendras apleistos žemės plotas sudaro 26 tūkst. hektarų (ha), arba taip pat ketvirtadaliu mažiau nei praėjusiais metais. Daugiausia tokių žemių galima rasti Vilniaus rajono, Molėtų ir Utenos rajonuose.  Lietuvoje yra...


Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


Privaloma tvarka Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktose Palangos miesto savivaldybės Tarybos politikų deklaracijose – apstu įdomybių. „Palangos tiltas“ įsitikinęs, kad visuomenė turi žinoti, kiek ir kokio turto jų išrinktieji valdo, nors vienintelio laikraščio kurorte redaktorius, paskelbęs tokį straipsnį, rizikuoja savo ramybe.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informuoja, kad kaip ir kasmet, vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintu Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašu, nustatomi apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis sklypai, identifikuojami jų savininkai, užpildomas nenaudojamų, apleistų ar...


Vis labiau šylant orams Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ragina miesto gyventojus susitvarkyti savo žemės sklypus ir gyvenamąją aplinką.



Kretingos teismą pasiekė neeilinė byla – palangiškis kaltinamas užvaldęs valstybei priklausiusius mažiausiai ketvirčio milijono eurų vertės žemės sklypus, iš viso 154 hektarus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius