„Banguok sveikai“ Palangoje – pradėti niekada nėra vėlu!

Palangos tiltas, 2022-02-22
Peržiūrėta
1243
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda
Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda

„Banguok sveikai“ – tokiu šūkiu pasitinka Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuris atspindi nenuilstančias pastangas, aktyvias veiklas siekiant pagrindinio tikslo – sveiko gyvenimo. 

Džiaugiamės vis didėjančiu palangiškių, aktyviai įsitraukiančių į mūsų organizuojamas veiklas, būriu. Dažnai prie organizuojamų renginių prisijungia ne tik Palangos gyventojai, bet ir poilsiautojai, ypač vasaros sezono metu. Tai skatina mus ieškoti naujų idėjų ir siūlyti kuo įvairesnes, naujoviškesnes sveikatinimo veiklas – kad kiekvienas išsirinktų sau patraukliausius sveikos gyvensenos puoselėjimo užsiėmimus. 

Nors karantino metu kontaktinės veiklos buvo ribojamos, atsiradus galimybei suskubome teikti visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas gyvai, bet, žinoma, saugiai – laikantis visų saugumo reikalavimų.

Iššūkiai, su kuriais susidūrėme pastaraisiais metais 

Pastarieji metai atskleidė visuomenės sveikatos specialisto darbo svarbą tiek sveikatos ugdymo procese, tiek infekcijų kontrolės valdyme pandemijos metu, siekiant suvaldyti ir užkirsti kelią virusų plitimui (karantino metu prisidėjome prie Palangos mobiliojo punkto darbo, Palangos oro uoste vykdėme keleivių epidemiologinę diagnostiką). Siekdami užtikrinti saugų kontaktinį ugdymą, vykdome mokinių testavimus bendrojo ugdymo įstaigose (kaupinių PGR metodu, greitaisiais antigeno testais), nuolat konsultuojame COVID-19 klausimais. Nuo rugsėjo pradžios visuomenės sveikatos specialistai ištyrė trečdalį visų nustatytų COVID-19 atvejų Palangos miesto savivaldybėje, taip prisidėdami prie epidemiologinės diagnostikos bei kontrolės.

Didelio gyventojų susidomėjimo sulaukusios veiklos

Stovykla vaikams ,,Sveika mano vasara“ jau trečią kartą subūrė vaikus ne tik smagiai, bet ir prasmingai praleisti laiką! Vasaros atostogų metu organizavome pradinių klasių Palangos miesto savivaldybės ugdymo įstaigų vaikams dienos stovyklą, kurios tikslas – patraukliomis formomis organizuoti užimtumą vasaros atostogų metu, formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius. Vietos į visas tris stovyklos pamainas buvo užpildytos vos per 1 val. nuo registracijos paskelbimo. Tai rodo, kad mūsų organizuojama stovykla yra labai reikalinga ir naudinga. 

Šiais metais organizavome itin didelio populiarumo sulaukusius kelių dienų mokymus suaugusiesiems. Dienos mokymuose „Graži moteris – tai laiminga moteris“ dalyvavusios moterys išėjo ne tik su naujomis žiniomis, tačiau ir su pakilia nuotaika bei šypsenomis, o taip pat ir su pageidavimu tokio pobūdžio mokymus organizuoti dažniau. O po rugsėjį vykusių mokymų „Mano kūnas – mano tvirtovė“ supratome, kad kitais metais dėl didelio susidomėjimo ir akivaizdžios naudos panašaus pobūdžio kompleksinių mokymų organizuosime daugiau. 

Suaugusiesiems, norintiems tęstinumo, siūlome dalyvauti sveikatos stiprinimo programoje, kurios tikslas yra skatinti gyventi sveikiau ir sumažinti širdies bei kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimo riziką. Programa vykdoma vieną kartą per metus, nuosekliai ir betarpiškai bendraujant su dalyviais ir kviečiant juos dalyvauti užsiėmimuose su šiais specialistais: gydytoju kardiologu, gydytoju dietologu, psichologu, kineziterapeutu. 

Džiaugiamės, kad Palangoje gyvena fiziškai aktyvūs žmonės. Fizinio aktyvumo veiklos visada sulaukia didelio susidomėjimo, laisvos vietos greitai užsipildo, atsirado ir laukiančiųjų eilėje sąrašas. Tai mus skatina nuolat ieškoti ir gyventojams pasiūlyti naujų, kuo įvairesnių fizinio aktyvumo formų. Šiais metais gyventojai galėjo išbandyti visiškai naujus Nirvana Fitness ir žemo intensyvumo Slow Flow užsiėmimus, taip pat treniruotes su kineziterapeutais, nuotolines mankštas darbo vietose, šiaurietišką ėjimą, šokius ir daug kitų veiklų. Jei dvejojate ir nepradedate sportuoti,  dar nevėlu – tiesiog reikia pradėti dabar! 

Ar teko girdėti apie ,,Aktyvią mokyklą“? 

Didžiuojamės, kad šiais metais dvi Palangos miesto savivaldybės ugdymo įstaigos (Šventosios pagrindinė mokykla ir Palangos lopšelis-darželis „Sigutė“) prisijungė prie aktyvių mokyklų tinklo. „Aktyvi mokykla“ – tai mokykla, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas mokyklos bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui, kuriant fiziniam aktyvumui palankią mokyklos aplinką ir integruojant fizinį aktyvumą į kasdienį mokyklos gyvenimą. Keliamas kūno kultūros pamokų prestižas, diegiant vaikams patrauklų, įtraukiantį, suteikiantį žinių, didinantį fizinį pajėgumą ir keliantį teigiamas emocijas kūno kultūros pamokų turinį. 

Psichikos sveikatos stiprinimas

Susiklosčiusi pandeminė situacija į žmonių gyvenimus atnešė daug sumaišties, neapibrėžtumo. Tai neabejotinai sukėlė pačių įvairiausių minčių ir jausmų. Džiugina tai, jog didesnis dėmesys pradėtas skirti ne tik fizinei žmogaus sveikatai, bet vis labiau atsižvelgiama ir į emocinę sveikatą. Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure teikiamos individualios bei grupinės konsultacijos (konsultuojami šeimos nariai), vedami grupiniai užsiėmimai. Daugiausiai susidomėjimo sulaukė relaksacijų užsiėmimai. Relaksacijos gali būti naudingos, kai patiriamas stresas, norint sumažinti susikaupusią įtampą, skausmui slopinti bei koncentracijai didinti. 

Prisidedame ir prie darbuotojų psichikos sveikatos stiprinimo. Kviečiame įmones, besirūpinančias darbuotojų psichikos sveikata ir jos stiprinimu, dalyvauti mūsų organizuojamuose mokymuose, kurių metu yra gilinamos darbdavių ir darbuotojų žinios apie psichikos sveikatą darbe – kalbama tokiomis temomis kaip streso valdymas, įtampos mažinimas darbo vietoje, profesinis perdegimas, darbingumo didinimas ir tvarių santykių su bendradarbiais kūrimas. Jei norėtumėte darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo mokymų savo įstaigoje – susisiekite, rezervuosime Jums laiką kitiems metams!

Ne mažiau svarbios mūsų teikiamos veiklos

Užkirsti kelią laiku. Netylant diskusijoms dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo ir priklausomybių, vykdome ankstyvosios intervencijos programą, kurios tikslas ugdyti jaunimo kritinį mąstymą, skatinti atsisakyti alkoholio ar narkotikų vartojimo ir sudaryti galimybes jauniems žmonėms būti išklausytiems bei suprastiems. Specialistai nemoralizuoja, negąsdina, nesmerkia, o ieško atsakymų ir motyvacijos, skatinančios keisti rizikingą elgesį. 

Suaugusiems asmenims (ar jų šeimos nariams), kenčiantiems nuo priklausomybės alkoholiui, siūlome priklausomybės konsultavimo paslaugą. Konsultacijų metu įvertinamas asmeniui ar jo šeimos nariui (nariams) teiktinos pagalbos poreikis, sudaromas priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimo ir pagalbos planas (konsultantas informuoja apie alkoholio vartojimo riziką bei keliamą žalą, motyvuoja asmenis mažinti alkoholio vartojimą ar visai jo atsisakyti, tarpininkauja tarp alkoholį vartojančių asmenų bei specializuotą pagalbą teikiančių institucijų, skatina ir palaiko alkoholio vartojimą nutraukusių arba sumažinusių asmenų motyvaciją gauti atkryčių prevencijos paslaugas). Šiais metais jau įvyko daugiau kaip 60 konsultacijų – labai džiaugiamės kiekvieno žingsniais priklausomybės atsisakymo link! 

Nuolat teikiame mokamas privalomąsias sveikatos mokymo paslaugas (gyvai ir nuotoliniu būdu) pagal atitinkamą profesiją. Po privalomųjų sveikatos mokymų nustatyta tvarka išduodami sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimai. Norinčiuosius išklausyti, kviečiame užsiregistruoti pirmosios pagalbos ar higienos įgūdžių mokymams tel. 8 663 61 420. 

Daugiau informacijos apie vykdomas veiklas ir programas rasite mūsų interneto svetainėje www.palangosvsb.lt arba „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/palangosvsb

Gyventojų sveikata yra prioritetinė veiklos kryptis!

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inf.

 

Šis straipsnis buvo išspausdintas žurnale „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneryje 

Foto – LT -FOTO

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Banguok sveikai“ – tokiu šūkiu pasitinka Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuris atspindi nenuilstančias pastangas, aktyvias veiklas siekiant pagrindinio tikslo – sveiko gyvenimo. 


Nors Meilės dieną lietuviai švęsti mėgsta, viešbučiuose rezervacijų skaičius verslininkų nedžiugina. Kadangi vasario 14-ąją minėsime pirmadienį, tad ir poreikio nakvynei nėra. Situacija geresnė tik Palangoje – čia meilės dieną gyventojai švęs valgydami stintas. O štai restoranai šia diena džiaugiasi ir trina rankomis – laisvų staliukų kai kur jau visai neliko.


Sunku suskaičiuoti, kiek kartu per metus bičiulius ir artimuosius turime pasveikinti su įvairiausiomis progomis. Tuomet neretai atsižvelgiame į jų pomėgius ir gyvenimo būdą. Jei būsimieji dovanos gavėjai stengiasi maitintis sveikai ar seniai svajoja pradėti tai daryti, jiems galima išrinkti virtuvės techniką, kuri paskatins ir padės suformuoti sveikesnius įpročius. Pristatome keletą tokių...


Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas apgailestauja, kad, jam pasiūlius Seimo Antikorupcijos komisijoje pradėti parlamentinį tyrimą dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaidmens sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ atsisakymo istorijoje, šis siūlymas susidūrė su iki šiol nematytu konservatorių partijos atstovų pasipriešinimu. Pasak parlamentaro, konservatorių...


Oro bendrovė Wizz Air paskelbė, kad nuo 2022 m. kovo mėn. planuoja pradėti vykdyti skrydžius iš Palangos į Kijevą.


Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Artėjančios Mamos dienos proga visi savo mamoms, senelėms, krikšto mamoms sakome tik gražiausius žodžius, renkame padėkas ir rodome kitaip savo dėmesį. Tądien prisimenamos ir mamos, kurių jau nebėra šalia. Neturėti mamos arba būti ją neseniai išlydėjusiam į Nebūtį, yra nepakeliamas praradimas, todėl reikia branginti kiekvieną akimirką, praleistą su brangiausiu žmogumi...


Šiemet labai anksti į Lietuvą atkeliavo vėsoki orai. Toli gražu ne tris, o daugiau dienų vidutinė paros temperatūra – žemesnė nei 10 laipsnių, bet dienomis saulėti orai nepadeda valdžiai apsispręsti, skelbti Palangoje oficialią šildymo pradžią ar dar ne. Visgi darželiai ir mokyklos gali būti pradėti šildyti jau nuo pirmadienio.


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius