Palanga kviečia į Kurhauzo medinės dalies atidarymą

"Palangos tilto" informacija, 2020-10-15
Peržiūrėta
1915
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Palanga  kviečia į Kurhauzo medinės dalies atidarymą

Šiandien, šeštadienį, 13 val. Palanga visus kviečia į Kurhauzo, kurorto simbolio, medinės dalies atidarymą. Jeigu neturėsite galimybės apsilankyti atgimusioje medinėje Kurhauzo dalyje šeštadienį, tai bus galima padaryti ir sekmadienį nuo 10 val. iki 16 val. Svarbu nepamiršti, kad norėdami dalyvauti renginyje ar užeiti į pastato vidų, ir šeštadienį, ir sekmadienį lankytojai privalės užsiregistruoti pas jų laukiančius savanorius.

Pavyko atkurti autentiškas detales

Kaip sakė restauraciją vykdžiusios UAB „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas, Palangos Kurhauzo medinės dalies restauracija buvo neeilinis bendrovės restauracijos projektas – vienas iškiliausių, įsimintiniausių bendrovės darbų. „Mums pavyko atkurti autentišką, su visomis detalėmis ir simbolika Kurhauzo medinę dalį. Naudojome aukščiausios kokybės medžiagas, jos yra atsparios įvairiems gamtos poveikiams. Tie, kurie atsimena, kokia ši pastato dalis buvo prieš gaisrą, ir kurie jau matė, ką mums pavyko padaryti, sako, kad autentiškumą pavyko atkurti šimtu procentų. Tai yra labai širdžiai malonūs žodžiai visiems mūsų bendrovės darbuotojams, kurie prisidėjo prie šio kurorto simbolio atgimimo“.

Kultūros bendruomenei

Neprižiūrima Kurhauzo medinė dalis iš privačių asmenų teismo sprendimu valstybės nuosavybėn perimta 2017 m., tais pačiais metais ji perduota Palangos miesto savivaldybei. Ši nedelsdama ėmėsi veiksmų – 2017 m. pabaigoje atlikti pastato medinės dalies tyrimai ir parengtas pamatų tvarkybos darbų projektas, 2018 m. restauruoti medinės dalies pamatai.
2019 m. parengtas Kurhauzo tvarkybos projektas, gautas tvarkybos leidimas ir pradėti tvarkybos darbai. Parengtas ir pastato pritaikymo projektas, pagal kurį darbai vyko lygiagrečiai su tvarkyba. Pastatas ėmė kilti iš pelenų.
Per trumpą laiką „Pamario restauratoriaus“ specialistai atkūrė medinės Kurhauzo dalies išorę, pastatą papuošė dailūs mediniai raižiniai, vakarinėje pastato dalyje buvo atlikti mūrinio priestato darbai, įrengta teatro salė, paklotos visos komunikacijos – vidaus ir lauko nuotekų tinklai, išvedžiota vėdinimo sistema, elektros instaliacija, signalizacija.
Restauruota medinė Kurhauzo dalis, kaip ir mūrinė, bus perduota kultūros bendruomenei – pagal parengtą Kurhauzo pritaikymo kultūrinei veiklai projektą, čia įrengta naujų erdvių tiek renginiams, tiek ir meno kolektyvų repeticijoms. Pirmame aukšte yra įrengta teatrui pritaikyta amfiteatrinė salė, taip pat – puošni renginiams skirta salė, kurioje yra atkurtas grafų Tiškevičių laikmečio interjeras bei pagalbinės patalpos, artistų persirengimo kambariai. Antrame medinės pastato dalies aukšte įrengtos dvi salės, jas numatyta skirti Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvų repeticijoms.

Šeštadienį 13 val. Kurhauzo kieme

Kurhauzo medinės dalies atidarymo renginys įvyks spalio 17 d., šeštadienį, 13 val. Kurhauzo kieme. Maždaug valandą truksiančio renginio metu bus perkirpta juostelė, susirinkusiesiems koncertuos dainininkas Liudas Mikalauskas ir Palangos orkestras.
Siekiant išvengti didelio žmonių sambūrio vienoje vietoje, renginys bus transliuojamas ir įrengtame dideliame ekrane, kad veiksmą puikiai matytų ne tik esantieji Kurhauzo kieme, bet ir susirinkusieji kiek atokiau – ant šaligatvio kitapus Vytauto gatvės.
Pasibaigus šventiniam renginiui, visuomenė turės galimybę trumpam pasižvalgyti po Kurhauzo medinės dalies vidų – apžiūrėti reprezentacinę salę bei teatro salę. Siekiant užtikrinti lankytojų saugumą, į Kurhauzo vidų bus galima įeiti nedidelėmis grupelėmis, o išeiti iš pastato reikės pro kitą, ne pagrindinį, įėjimą – į J. Basanavičiaus gatvės pusę.

Privaloma registracija

Svarbu žinoti, kad įgyvendinant Vyriausybės nutarimo reikalavimus bei siekiant užtikrinti susirinkusiųjų saugumą, visi Kurhauzo medinės dalies atidarymo renginio dalyviai privalės užsiregistruoti. Registracija vyks spalio 17 d. renginio vietoje – norinčiuosius dalyvauti Kurhauzo medinės dalies atidarymo renginyje pasitiks savanoriai bei padės užpildyti registracijos anketą. Šioje anketoje reikės pateikti vos keletą duomenų – asmens vardą bei pavardę ir telefono numerį.
Kiekvienas, spalio 17 d. atvykęs į renginį bei pageidaujantis apsilankyti restauruotos Kurhauzo medinės dalies viduje, gaus specialų lipduką, patvirtinantį, kad asmuo yra užsiregistravęs. Lankytojai, neturintys šio lipduko, į Kurhauzo vidų nebus įleidžiami.
Nespėjusieji ar negalėjusieji Kurhauze apsilankyti šeštadienį, tai padaryti galės sekmadienį, spalio 18 d., nuo 10 val. iki 16 val. Norėdami užeiti į pastato vidų, sekmadienį lankytojai taip pat privalės užsiregistruoti pas jų laukiančius savanorius.
Visi renginio dalyviai raginami rūpintis savo ir aplinkinių saugumu – dėvėti apsaugines veido kaukes bei laikytis saugaus socialinio atstumo.
Neturėtų nusiminti ir tie, kurie minėtomis dienomis neturės galimybių aplankyti Kurhauzo medinę dalį. Greitu laiku bendruomenę ir atvykusius svečius Kurhauzas pakvies į kultūrinius renginius.

Aldo Ten (Aldo Kazlausko) nuotr.

Palangos miesto Sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet įgyvendinama iš Kretingos krašto kilusio žymaus Lietuvos skulptoriaus Antano Mončio (1921–1993) 100-mečio atminimui skirta renginių programa „Sveikinimai ir pasisveikinimai Antano Mončio gimimo 100-mečiui“. Globojama Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, Palangoje ji vyksta visus metus. Svarbiausi renginiai – šv. Mišios Palangos katalikų bažnyčioje, fotografijų parodos „Kryžiaus kelio...


Palanga kviečia į Kurhauzo medinės dalies atidarymą

"Palangos tilto" informacija, 2020 10 15 | Rubrika: Miestas

Šiandien, šeštadienį, 13 val. Palanga visus kviečia į Kurhauzo, kurorto simbolio, medinės dalies atidarymą. Jeigu neturėsite galimybės apsilankyti atgimusioje medinėje Kurhauzo dalyje šeštadienį, tai bus galima padaryti ir sekmadienį nuo 10 val. iki 16 val. Svarbu nepamiršti, kad norėdami dalyvauti renginyje ar užeiti į pastato vidų, ir...


Vyriausybės trečiadienį (gegužės 6 d.) patvirtintame ekonomikos skatinimo plane – šimtai tūkstančių eurų dvarų ir kitų lankytinų objektų remontams. Šiame plane 1,2 mln. eurų numatyta skirti Palangos kurhauzo medinės dalies atstatymui ir pritaikymui kultūrinei veiklai.


„Man brangūs visi mano projektuoti objektai. Tačiau Palangos kurhauzas – ypatingas: prie jo restauracijos nuo projekto parengimo iki jo realizavimo su pertraukomis dirbau trisdešimt metų“, – "Pajūrio naujienų" žurnalistei Livijai Grajauskienei sakė 2013 metais atstatytos Palangos kurorto simboliu vadinamo kurhauzo mūrinės dalies restauracijos ir...


Ant Kurhauzo medinės dalies stogo iškeltas vainikas

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Miestas

Ant Kurhauzo medinės dalies stogo šią savaitę buvo iškeltas vainikas – medinė konstrukcija pagaliau suręsta. Rekonstruoti Palangos kurhauzo medinę dalį ir visiškai atstatyti jos fasadą planuojama iki šių metų pabaigos.


Palangoje prasideda Kurhauzo medinės dalies atgimimas

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 22 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo medinė dalis jau netrukus pradės kilti iš pelenų – birželio 18 dieną pasirašyta medinės dalies restauracijos darbų sutartis. Ją parašais patvirtino valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ direktorius Vydmantas Drumsta ir rangovas – UAB „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas. Planuojama, kad pastato...


Palangos miesto taryba ketvirtadienį vykusio posėdžio metu priėmė sprendimą, kuriuo sutinkama iš valstybės perimti išlikusius medinės Kurhauzo dalies fragmentus bei numatė lėšų šios sunykusios pastato dalies restauraciniam projektui parengti. Šių metų miesto biudžete tam tikslui skirta 10 tūkst. eurų, kitąmet bus numatyta likusi dokumentacijai parengti...


Penktadienį, liepos 21 dieną, Vilniuje, Kultūros paveldo departamente, aptartas Kurhauzo medinės dalies perdavimo Palangos miesto savivaldybei klausimas. Jau kitą savaitę vyksiančio Savivaldybės tarybos posėdžio metu bus priimtas sprendimas dėl sutikimo perimti šį turtą bei lėšų skyrimo Kurhauzo restauraciniam projektui parengti.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kurorto savivaldybės vardu penktadienį raštu kreipėsi į Vyriausybę perduoti sunykusią medinę Kurhauzo dalį Palangos miesto savivaldybei. Palangai perėmus minėtą turtą, nedelsiant būtų imamasi priemonių, kad kone prieš 15 metų sudegusi ir dėl nepriežiūros visiškai sunykusi kultūros vertybė būtų restauruota ir vėl tarnautų...


Palangos savivaldybei pradė jus restauruoti kurhauzo savodalį, paveldosaugininkai sulaukė ir Gedimino Jackos prašymo leisti tvarkyti jam priklausančią dalį. Tačiau jo pageidavimą specialistai įvardina gana keistu ir vadina restauracijos imitavimu. Prašo projektavimo sąlygų Medinę kurhauzo dalį valdantis palangiškis kreipėsi į Kultūros paveldo departamento...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius