Paplūdimio gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas: „Ruošiamės sezonui tarsi nieko nebūtų įvykę ir laukiame komandų iš Savivaldybės bei Visuomenės Sveikatos Centro“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-04-21
Peržiūrėta
1877
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pagal sutartį su Savivaldybe, jau gegužės 15-ąją Palangos paplūdimiuose pradės dirbti paplūdinio gelbėtojai. „Tam ruošiamės tarsi nieko nebūtų įvykę. Komandą turime. Laukiame nurodymų iš Palangos miesto Savivaldybės ir Visuomenės sveikatos centro,“ – „Palangos tiltui“ antradienį sakė Jonas Pirožnikas, Palangos paplūdimio gelbėtojų vadas, kuriam šis sezonas Palangos pajūryje bus jau 14-as.
„Tačiau karantinas, žinoma, pakoreguos gelbėtojų darbą – naudosime vienkartines veido kaukes, respiratorius, pirštines, dezinfekavimo priemones,“ – sakė J. Pirožnikas.
Jis nesiėmė spręsti, ar šiemet Palanga sulauks mažiau poilsiautojų. „Ekstrasensas ar pranašas nesu. Ruošiamės dirbti pilna komanda (pernai Palangoje sezono karštymety dirbo 60 gelbėtojų – L. J.). Esu dėkingas mūsų branduoliui – apie 60 procentų pernai dirbusių gelbėtojų sutiko dirbti Palangoje ir šiemet. Jeigu prireiks, darysime papildomas gelbėtojų atrankas,“ – sakė J. Pirožnikas.
Jis jau šiandien norėtų iš Savivaldybės, ir Visuomenės sveikatos centro gauti rekomendacijas ar nurodymus, kaip gelbėtojams teks dirbti šią vasarą.
„Jų vis laukiame. Manyčiau, kad visą vasarą poilsiautojai ir paplūdimyje turėtų laikytis saugaus atstumo. Vandenyje – taip pat. Kalbu apie du metrus,“ – sakė gelbėtojų vadas.
Pernai gelbėtojai Palangoje pirmąkart buvo įdarbinę ir modernų droną (skraidyklę).
Tarp Jono Pirožniko buvusių gelbėtojų yra ir Lietuvos plaukimo įžymybė Danas Rapšys.
„Jis – buvęs mūsų gelbėtojas, prieš keturis metus jis dirbo mūsų poste Šventojoje. Juokais Daną kviečiau prisijungti prie mūsų komandos ir šiemet. Jis, žinoma, juokėsi. Danas buvo labai geras gelbėtojas ir yra labai geras žmogus,“ – pernai „Palangos tiltui“ sakė J. Pirožnikas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamentas, siekdamas įvertinti gyventojų požiūrį į skiepijimąsi nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų, parengė anoniminę apklausą gyventojams.


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamas anonimines konsultacijas su priklausomybės konsultantu.


Informuojame, kad asmenys, kurie neturi galimybės PGR tyrimui užsiregistruoti  www.1808.lt , ar nepavyksta to padaryti per Karštąją liniją tel. Nr. 1808, gali būti PGR tyrimui užregistruoti per savo šeimos gydytojus, o moksleiviai ir pedagogai - per Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. Specialistę pasveikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta...


Kai kalbėjomės karštą rugpjūčio antrosios pusės dieną, Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. „Taip dirbu visą vasarą,“ – šyptelėjo J. Pirožnikas. „Jūs – Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras,“ – jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus...


Pagal sutartį su Savivaldybe, jau gegužės 15-ąją Palangos paplūdimiuose pradės dirbti paplūdinio gelbėtojai. „Tam ruošiamės tarsi nieko nebūtų įvykę. Komandą turime. Laukiame nurodymų iš Palangos miesto Savivaldybės ir Visuomenės sveikatos centro,“ – „Palangos tiltui“ antradienį sakė Jonas Pirožnikas, Palangos paplūdimio gelbėtojų vadas, kuriam...


Dėl koronaviruso grėsmės nuo šeštadienio trijuose Lietuvos oro uostuose, taip pat ir Palangos oro uoste, budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.


Pajūris ištuštėjo tarsi pamojus burtų lazdele, o paplūdimio gelbėtojai nuo praėjusio šeštadienio baigė aktyvųjį paplūdimio stebėjimą – iš 60 gelbėtojų po rugpjūčio 31 dienos paplūdimyje teliko tik 7, o nuo rugsėjo 15-osios gelbėtojų jame neliks. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos paplūdimio gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku.


Nuo praėjusių metų vidurio mieste veikiantis Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Sveikatos biuras) rūpinasi savivaldybės gyventojų sveikata, organizuoja ir vykdo įvairias sveikatinančias veiklas, siekdamas įgyvendinti šiuolaikinę visuomenės sveikatos misiją – gerinti gyventojų sveikatą bei mažinti sveikatos netolygumus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius