Sveikatingumo porcija – pas Modestą iš Palangos baseino

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-02-14
Peržiūrėta
1658
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įvairios gyvenimiškos patirties įgijęs Modestas Žukauskas – baigęs verslo studijas, net kelis metus skyrė dvasingumo studijoms, o tikrąją dvasingumo oazę sukūrė ne tik savo gyvenime – palangiškis gyvena namelyje šalia miško netoli Šventosios, bet ir Palangos miesto baseine. Jo tvirtas masažuotojo rankas jau įvertino šimtai palangiškių ir kurorto svečių. 40 metų vyras kuria savo masažo techniką, papildydamas ją ir pirties teikiama nauda – kiekvieną penktadienį ir šeštadienį Modestas, didelis pirties aistruolis, Palangos baseine veda pirties ritualus. „Tikiu, kad didesnė masažo nauda – būtent po apsilankymo pirmiausia pirtyje,“ – „Palangos tiltui“ sakė M. Žukauskas.
–Kuri tavo paslauga Palangos baseine yra populiaresnė: masažas ar pirties ritualai?
–Geras klausimas. Idealu būtų gauti abi paslaugas. Juolab, kad Palangos baseinas – tikrai neeilinis, naujas ir gražus, jame yra daug povandeninių, masažuojančių srovių. Aš paprastai savo klientams pasiūlau pirmiausia sušilti pirtyje. Tokiu būdu visi raumenys labiau atsipalaiduoja. Apsilankyti pirtyje siūlau ir po masažo.
Kokį masažą – atpalaiduojantį ar gilesnį – rinktis, aptariu kartu su kiekvienu klientu. Savo pasiūlymus aš pateikiu, įvertinęs į masažą atėjusio žmogaus sudėjimą, sveikatos problemas ir taip toliau.
–Ar jūsų masažo paslauga Palangos baseine tampa populiaresnė?
–Tikrai taip. Ypač šiais metais. Džiaugiuosi, kad žmonės pasidalija savo masažo įspūdžiais pas mane su savo šeimos nariais, draugais, bičiuliais, bendradarbiais. Tokia reklama – iš lūpų į lūpas – efektyviausia. Man smagu, kad jau turiu pastovią klientūrą. Tikrai pakelia nuotaiką, kai klientas pasako, kad prieš kelionę į Palangą pirmiausia užsisako masažą pas mane. Tarp mano klientų – labai įvairūs žmonės. Apie pusę visų klientų yra palangiškiai.
–Ar vyrai nekompleksuoja užsirašydami masažui pas vyrą?
–Tikrai taip nėra. Ypač dideliems ir tvirtiems vyrams masažui reikia itin tvirtų didelių rankų. Mano jos – tokios (šypsosi).
–Kokio smagiausio komplimento esi susilaukęs?
–Buvo netikėta, kai vienas klientas man pasakė: „Tu – kaip šamanas.“ Man geras masažas – stiprus, su manualinio masažo technikos elementais.
–Papasakok prašau apie savo pirties programas Palangos baseine.
–Jos vyksta savaitgaliais, penktadienį ir šeštadienį, keturiskart: nuo 18 val. iki 21 val. 15 min. Jos visos yra orientuotos į sveikatinimąsi ir, žinoma, padeda atsipalaiduoti ir relaksuoti. Džiaugiuosi, kad esu po jų sulaukęs daug gerų atsiliepimų – vieniems pagerėjo kraujotaka, kiti įveikė nuotaikos svyravimus, treti tiesiog gavo daug gerų emocijų.
–Kokia buvo pirtininkystės tavo gyvenime pradžia?
–Ji mano gyvenime prasidėjo prieš 6 metus Palangos sanatorijoje „Gradiali.“ Ji buvo logiškas tęsinys mano ankstesnių patirčių, kurios buvo nukreiptos labiau pažinti save, savo dvasingumą. Iki tol daugiausiai užsiėmiau nekilnojamu turtu. Taigi, kai šalia „Gradiali“ buvo pastatyta pirtis, dengta avies vilna – kaip tikra jurta, nudžiugau gavęs kvietimą jame dirbti. Šioje sanatorijoje gavau labai daug gerų pirtininkystės pamokų. Be to, maždaug tuo pačiu metu ir pats pakeičiau savo gyvenimo būdą – išvažiavau gyventi iš miesto, Palangos, į susiręstą namuką šalia miško netoli Šventosios. Gyventi gamtoje, džiaugiantis jos natūralumu ir metų kaita – mano sena svajonė, kurią pavyko įgyvendinti.
Po „Gradiali“ pusketvirtų metų dirbau „Atostogų parke“ – teikiau pirties ritualus, o paskui pradėjau teikti ir masažo paslaugą.
–Kas tau svarbu kaip pirtininkui?
Įsitikinęs, kad kaip nebūna dvejų visiškai vienodų žmonių, taip nebūna ir vienodų pirtininkų ar masažuotojų. Tiesiog kiekvienas jis yra unikalus. Man abi veiklos – tarsi kūryba. Tik ramybę skleidžiantis pirtininkas ar masažuotojas savo pojūčius, vidinę taiką gali perduoti žmogui šalia. Nebūna taip, kad paleidi garo net nepažvelgęs, kokie žmonės susirinko pirtyje – visada įvertinu ir lankytojų amžių, ir skaičių, ir net nuotaikas pirtyje. Vieniems reikia spygliuočių vantos, kitiems – lapuočių, o dar kitiems – žolynų. Tai irgi – labai individualu. Vyrams paprastai labiau patinka stipresnės vantos, moterims – švelnesnės, pavyzdžiui, iš liepų šakų. Pajautimas, ko ir kiek kam reikia man – kaip Dievo dovana.
Tą pat pasakyčiau ir apie masažus. Vienam reikia greitesnių, stipresnių judesių, kitam – lėtesnių ir švelnesnių. Technika – tik pamatas, į kurį, kaip menininkui, reikia įpinti individualumo, pajautos. Kaip sakiau, man tai jau – patirtis. Man pirties ir masažo kombinacija – labiausiai priimtina, optimaliausia sveikatingumo prasme.
–Kaip galima patekti pas tave?
–Paskambinus į Palangos baseiną jo tinklapyje nurodytu mobiliu telefonu 8 670 20600, pasiteiravus manęs baseino registratūroje dirbančių merginų, arba man parašius asmeninę žinutę į mano paskyrą socialiniame tinkle Facebook. Masažus darau kiekvieną dieną nuo 11 iki 20 valandos, bet, žinoma, esu lankstus – galime sutarti ir dėl kito laiko. Baseino registratūroje galima įsigyti ir dovanų kuponą masažui pas mane.
Beje, kokia masažo pas tave kaina?
–Mažiausia – 15 eurų už 20 minučių. Į tokį masažą įeina pečių ir kaklo juostos masažas. Viso kūno masažas kainuoja 35 eurus ir trunka valandą. Žinoma, su klientu galime sutarti ir dėl jam tinkamo, individualaus laiko.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atokiau nuo miesto bruzdesio, medžiais apsuptoje Palangos Žiemos aikštės pievoje vyksiantis sveikatingumo ir meno festivalis  „1000 saulių“ - ypatinga erdvė įgyti energijos ir naujų patirčių. Pušų kvapas, ošianti jūra, saulės spinduliai – kiekvienam padės nusiteikti šventiškai.


Įvairios gyvenimiškos patirties įgijęs Modestas Žukauskas – baigęs verslo studijas, net kelis metus skyrė dvasingumo studijoms, o tikrąją dvasingumo oazę sukūrė ne tik savo gyvenime – palangiškis gyvena namelyje šalia miško netoli Šventosios, bet ir Palangos miesto baseine. Jo tvirtas masažuotojo rankas jau įvertino šimtai...


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.  Pirmadienį, stebint Palangos miesto gyventojams, būsimojo baseino pamatų vietoje buvo įkasta...


Palangos baseino statybos prasidės jau netrukus – tokią žinią šią savaitę kurorto meras Š. Vaitkus parvežė iš Vilniaus. Istorija kartojasi: kaip ir dėl Kurhauzo bei Koncertų salės finansavimo, Palanga vis dėlto sugebėjo įtikinti Vyriausybę, kad ir baseinas yra ne tik kurorto bendruomenei, plaukti besimokantiems kurorto vaikams, sportininkams, visai Lietuvai...


Baseinas Palangoje bus, bet jo teks dar palaukti. Miesto savivaldybė dar praėjusiais metais pirko baseino statybos techninį projektą, bet pateikti siūlymai savivaldybininkus glumino dėl itin skirtingų baseino dydžių, tūrių, energetinių sąnaudų ir sąmatų, todėl buvo nuspręsta iš naujo skelbti konkursą tokiai paslaugai pirkti. Valdžios atstovai vieningai tvirtina, kad jaudintis nėra...


Viešbučiai „Vanagupė“ ir „Gradiali“ Palangoje birželio 11 dieną organizuoja Pasaulinę sveikatingumo dieną. Šia proga palangiškius ir miesto svečius kviečia pasirūpinti savo sveikata ir išbandyti daug treniruočių, pasisemti naudingų žinių.


Palangoje gyvenantys ar atostogaujantys sporto entuziastai kasdien mielai naudojasi per pušyną, visai šalia jūros nusidriekusiu sveikatingumo taku „Labrytys“. Juo labiau, kad šiemet Palangos miesto savivaldybė baigė įgyvendinti šio tako pratęsimo ir aktyvaus poilsio zonų įrengimo projektą.


Palangos sveikatingumo take „Labrytys“ jau įrengti pirmieji treniruokliai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Sveiko gyvenimo būdą propaguojantiems palangiškiams ir kurorto svečiams – gera žinia. Šiuo metu tvarkomame sveikatingumo take „Labrytys“ jau statomi lauko treniruokliai, praturtinsiantys sporto mėgėjų laisvalaikį.


Sporto mėgėjams – praturtintas sveikatingumo takas „Labrytys“  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 25 | Rubrika: Miestas

Palanga sveiko gyvenimo būdo propaguotojams siūlys dar veną atrakciją – praturtintą ir dvigubai pailgintą sveikatingumo taką „Labrytys“. Sutartis su darbų rangovais bus pasirašyta šią savaitę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius