Šventojoje verda darbai – miestelio centrinė aikštė jau įgauna naują veidą

Palangos tiltas, 2020-05-15
Peržiūrėta
1672
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios miestelio centrinėje aikštėje iškilo renginiams skirtas paviljonas, intensyviai vyksta teritorijos tvarkymo darbai. Ilgus metus šventojiškiams ir poilsiautojams neįsimintina buvusi aikštė šią vasarą pasikeis neatpažįstamai – aikštės rekonstrukciją atliekantys rangovai skuba iki aktyvaus turizmo sezono pradžios užbaigti svarbiausius darbus.

Sieks pabaigti svarbiausius darbus iki Joninių

„Tiesą pasakius, darbus gerokai sutrukdė koronaviruso pandemija, tačiau esame su statybininkais sutarę, kad iki Joninių jie sutvarkys aikštę, kad miestelio svečiai galėtų aikšte vaikščioti“, – sakė Alvidas Bacius, Šventosios seniūno pavaduotojas.
Trečiadienio popietę jis gerą valandą praleido rekonstruojamoje aikštėje – kalbėjosi su darbų vadovais, stebėjo, kaip yra statoma fontano įranga, įrengiamas fontano vandens mechanizmas.
Vanduo sruvens tarp iš grindinio kyšančių akmenų. Neveikiant fontanui, bus galima ne tik pasivaikščioti akmenų labirintu, bet ir pasėdėti ant jų tarsi ant suoliukų. Veikiantis fontanas bus apšviestas, tad praeivių žvilgsnius jis trauks ir tamsiuoju paros metu. Beje, aikštės apšvietimas taip pat bus netradicinis – centrinę erdvę apšvies aukšti žibintai, iš jos kraštų šviesą skleis šviestuvai.
„Smagu matyti, kaip klojama danga, kiti vykstantys darbai keičia visą aikštę – ji įgauna aiškius kontūrus. Šiuo metu danga klojama ir automobilių stovėjimo aikštelėje“, – sakė A. Bacius.
Aplink aikštę jau pasodinta dalis pušelių, bus pastatytas laikrodis, plevėsuos Palangos, Šventosios ir Lietuvos vėliavos.

Vilios įdomus laikrodis

„Dėl laikrodžio aikštėje laukiame pasiūlymų iš tiekėjų, – kalbėjo seniūno pavaduotojas. – Laikrodžio norime ne bet kokio, o su įdomia, Šventosios istoriją atspindinčia ornamentika, šviečiančio naktį LED lemputėmis, rodančio oro ir vandens temperatūrą, tačiau dabar pasiūlyta kaina yra didoka – ieškome tinkamiausio varianto“.
Aikštėje įrengtas paviljonas – maždaug 100 kv. m ploto ir 7 m aukščio monolitinis pastatas, prieš kurį numatyta erdvė scenai. Statinys, kurio fasadą puoš tiek paprastas, tiek ir faktūrinis betonas, tarsi „išauga“ iš pačios aikštės, sudarydamas nedalomą visumą.
Pastate numatyta erdvė ir „žemiškiems dalykams“ – viešasis tualetas pritaikytas neįgaliesiems, kuris, jeigu bus poreikis, galės veikti ištisus metus.

55 vietų aikštelė automobiliams

Šventosios centrinė aikštė užima maždaug 8 tūkst. kv. metrų. Po rekonstrukcijos plotas bus perdalintas: šiaurinėje jo dalyje veiks 55 vietų aikštelė automobiliams, o pietinėje dalyje vilios Palangos centrinės aikštės dydžio erdvė. Ją projektuojant pasirinktas netradicinis nelygaus reljefo sprendimas – aikštės vidurinė dalis buvo pagilinta maždaug 60 centimetrų. Automobilių statymo aikštėje parengtas pagrindas automobilių elektros įkrovimo stotelei, kuri jau yra objekte ir artimiausiu metu bus sumontuota.
Siekiant sukurti aikštės – skvero įvaizdį, didelis dėmesys skiriamas ir šiai erdvei apželdinti. „Būtent želdiniai taps išskirtiniu aikštės formavimo elementu. Bus karpytų želdinių, pajūriui būdingų augalų ir krūmų. Dalis pušelių aplink aikštę jau yra pasodintos“, – sakė A. Bacius.

Dėl koronaviruso vėluoja kai kurios įrangos pristatymas

Anot pašnekovo, aikštės šviestuvų ir kai kurios kitos įrangos pristatymas dėl koronaviruso vėluoja, tačiau darbų rangovas tikisi juos gauti artimiausiu metu. „Sutartis rangovą įpareigoja iki liepos 2 dienos atlikti visus darbus, tačiau darbų spartai dėl pandemijos sumažėjus, nepavyks visų darbų baigti iki numatyto termino. Todėl dabar siekiama, kad visa aikštės teritorija būtų sutvarkyta iki Joninių. Planuojama iki jų sudėti visas granitines plokštes, pakloti visas trinkeles, parengti naudoti automobilių stovėjimo aikštelę“, – kalbėjo A. Bacius.
Jis džiaugiasi, kad aikštėje galės vykti įvairūs visuomenės renginiai, koncertai ir kiti renginiai. Bus puiki erdvė ir mažiesiems.

Darbai gydymo paskirties pastate

Šiuo metu Šventojoje intensyviai rekonstruojamas ir kitas vietos gyventojų laukiamas objektas – darbai vyksta gydymo paskirties ligoninės pastate. Atnaujintos patalpos bus pritaikytos socialinės priežiūros paslaugoms teikti.

Palangos miesto sav. informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Unikalia gamta ir išplėtota poilsio bei pramogų infrastruktūra išsiskirianti Palanga metai iš metų traukia kokybiško poilsio išsiilgusius poilsiautojus iš Lietuvos bei užsienio turistus. 


Žuvėdrų gatvė Šventojoje tapo patogesnė bei saugesnė – baigti šios maždaug 860 metrų ilgio gatvės remonto darbai.


Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją, Šventojoje buvo iškilmingai atidaryta centrinė aikštė. Ceremoniją vainikavo šventinis koncertas. Aikštėje susirinkusius žiūrovus džiugino dainininkai Iglė ir Tadas Juodsnukis, džiazo ir folkloro atlikėja Rasa Serra, šokių studija „Palangos Vėtrungė“ ir liaudiškų šokių ansamblis...


Šiandien, šeštadienį, rugpjūčio 1 d., 19 val. vyks rekonstruotos Šventosios centrinės aikštės atidarymo renginys.


Palangos kultūros ir jaunimo centras rytoj, šeštadienį, ir sekmadienį, rugpjūčio 1–2 dienomis, kviečia į dvi dienas truksiančią Jūros ir žvejų šventę Šventojoje. Šventės metu įvyks iškilminga miesto centrinės aikštės atidarymo ceremonija, kurią vainikuos šventinis koncertas.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo 2020-05-17 iki 2020-05-21 bus vykdomi šilumos tinklų hidrauliniai bandymai ir remonto darbai Šventojoje.


Šventosios miestelio centrinėje aikštėje iškilo renginiams skirtas paviljonas, intensyviai vyksta teritorijos tvarkymo darbai. Ilgus metus šventojiškiams ir poilsiautojams neįsimintina buvusi aikštė šią vasarą pasikeis neatpažįstamai – aikštės rekonstrukciją atliekantys rangovai skuba iki aktyvaus turizmo sezono pradžios užbaigti...


Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšte rudenį lankytojus pakvies apžvalgos aikštelė, leisianti iš daugiau nei 20 metrų aukščio apžiūrėti didžiausią Lietuvos kurortą.


Šventosios centrinė aikštė jau neilgai trukus ims neatpažįstamai keistis – praėjusią savaitę pritarta aikštės rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Planuojama, kad šios erdvės atnaujinimo darbai prasidės kitąmet.Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius