„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

***, 2020-07-01
Peržiūrėta
4312
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai koordinatoriai.

„Palangiškio kortelės“ kaip socialinės iniciatyvos ir bendradarbiavimo projektas toliau dalyvauja Europinėje atrankoje. Paraišką tapti Europos verslininkystės apdovanojimų nugalėtojais vertins Europos komisijos nariai.

Europos Komisijos organizuojamų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Apdovanojimai pradėti teikti 2005 m. Tai ne tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.

Pagrindiniai apdovanojimų teikimo tikslai: nustatyti ir pripažinti sėkmingą veiklą ir iniciatyvas, kurių imamasi skatinant verslumą ir bendradarbiavimą; pristatyti ir pasidalyti geriausiais bendradarbiavimo pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis; dar labiau pabrėžti bendradarbiavimo vaidmens visuomenėje svarbą; paskatinti ir įkvėpti bendradarbiauti.

2020 metais nacionalinės atrankos nugalėtojais kartu su Palangos miesto savivaldybės projektu „Palangiškio kortelė“ (kategorija – „Atsakingas verslas“) tapo ir VšĮ Kaunas IN projektas „Kauno startuoliai“ (kategorija – „Investicijos į verslumo įgūdžius“). Šios iniciatyvos kartu su kitų Europos šalių projektais dalyvaus Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso finaliniame etape, kuris lapkričio 16-17 d. vyks Berlyne

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai renkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų nominacijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“ ir „Atsakingas verslas“. Taip pat specialus prizas įteikiamas už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslo iniciatyvą.

„Palangiškio kortelė“ yra sėkmingas Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo projektas, jungiantis vietos savivaldą su gyventojais ir verslo atstovais. Dalyvaudami šiame projekte verslininkai turi galimybę parodyti savo socialinę atsakomybę kurorto gyventojams, suteikiant ne tik galimybę naudotis paslaugomis su nuolaidomis, bet ir gerinti Palangos miesto gyventojų gyvenimo kokybę.

„Palangiškio kortelės“ išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašas yra patvirtintas Palangos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 2 d. sprendimu Nr. T2-228. Šiuo metu jau išduota per 10400 palangiškio kortelių (Palangos mieste 2020-01-01 d. duomenimis deklaravę gyvenamąją vietą yra 17819 gyventojų). „Palangiškio kortelės“ išduodamos Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94, Palanga).

Daugiau informacijos apie apdovanojimus teikia Ekonomikos ir inovacijų ministerija: https://bit.ly/3igCFaF.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 6 – 13 d. Vakarų  Lietuvoje (Klaipėdos m., Klaipėdos raj., Kretingos raj., Mažeikių raj., Neringos, Palangos, Plungės raj., Rietavo ir Skuodo raj. sav.) vyks tarptautinės karinės informacinių veiksmų specialistų pratybos „Pasitikėjimas 2024“.


Seimas ėmėsi svarstyti įstatymą ribojantį fejerverkų prekybą ir jų naudojimą. Dabar laukiama Europos Komisijos įvertinimo. Siūloma, kad ribojimai įsigaliotų nuo liepos 1-osios, o pirotechnikos gaminių būtų galima įsigyti tik specialiose parduotuvėse.


Jau šeštus metus iš eilės kurhauzo koncertų salėje skambės profesionalios muzikos koncertai. 


Palangos policija šiandien įspėjo vairuotojus, kad kai kuriose Palangos sankryžose demontuotos papildomos posūkio į dešinę lentelės, ir ragina atidžiai stebėti šviesoforo signalus.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė narkotines (psichotropines) medžiagas įtariama platinusius asmenis ir kvaišalų pirkėjus, pranešė policija. Vienas platintojų dirba Palangoje, be to, jau yra anksčiau teistas.


Palangos jaunimas minės tradicinę Draugo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ ketvirtadienį, lapkričio 29 d., 18 val. „Senojoje Hansoje“ (J. Basanavičiaus g. 29) organizuoja Draugo dieną. Šio renginio metu ketinama aptarti jaunimo projektus, vykusius Palangoje, bei palangiškių projektus, kurie buvo įgyvendinti kitose Lietuvos ir Europos vietovėse. Nepamiršti...


Antradienį Palangos šaulių bei keletos tremtinių būrys dalyvavo Šiluvos atlaiduose, skirtuose kariuomenei, šauliams, sužeistiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę.


Aklai žengiantis politikas lieptą supainiojo su tiltu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 08 07 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Dėl daugiabučių namų administravimo karą su Savivaldybe pradėjusiam Danui Paluckui artėja sunkūs laikai.


„Palangai“ teko pripažinti „Prienų“ pranašumą

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Sportas

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate penktadienį buvo žaidžiamas vienas reguliaraus sezono susitikimas. Praėjusį sezoną bronzos medalius laimėjusi Prienų „Prienų“ komanda savo aikštėje priėmė Palangos „Palangos“ klubą. Pergalę rezultatu 110:81 šventė prieniškiai. Prienams tai buvo pirmas laimėjimas šalies pirmenybėse, o...


Palangos miesto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, atlikusi viešosios įstaigos Antano Mončio namų-muziejaus auditą, reikšmingų finansinės veiklos trūkumų nenustatė. Tačiau konstatavo, kad įstatymų nustatyta tvarka vertėtų spręsti klausimą dėl įstaigos statuso pakeitimo, reorganizuojant ją į biudžetinę įstaigą.


Renginių kalendorius