„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

***, 2020-07-01
Peržiūrėta
1456
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai koordinatoriai.

„Palangiškio kortelės“ kaip socialinės iniciatyvos ir bendradarbiavimo projektas toliau dalyvauja Europinėje atrankoje. Paraišką tapti Europos verslininkystės apdovanojimų nugalėtojais vertins Europos komisijos nariai.

Europos Komisijos organizuojamų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Apdovanojimai pradėti teikti 2005 m. Tai ne tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.

Pagrindiniai apdovanojimų teikimo tikslai: nustatyti ir pripažinti sėkmingą veiklą ir iniciatyvas, kurių imamasi skatinant verslumą ir bendradarbiavimą; pristatyti ir pasidalyti geriausiais bendradarbiavimo pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis; dar labiau pabrėžti bendradarbiavimo vaidmens visuomenėje svarbą; paskatinti ir įkvėpti bendradarbiauti.

2020 metais nacionalinės atrankos nugalėtojais kartu su Palangos miesto savivaldybės projektu „Palangiškio kortelė“ (kategorija – „Atsakingas verslas“) tapo ir VšĮ Kaunas IN projektas „Kauno startuoliai“ (kategorija – „Investicijos į verslumo įgūdžius“). Šios iniciatyvos kartu su kitų Europos šalių projektais dalyvaus Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso finaliniame etape, kuris lapkričio 16-17 d. vyks Berlyne

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai renkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų nominacijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“ ir „Atsakingas verslas“. Taip pat specialus prizas įteikiamas už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslo iniciatyvą.

„Palangiškio kortelė“ yra sėkmingas Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo projektas, jungiantis vietos savivaldą su gyventojais ir verslo atstovais. Dalyvaudami šiame projekte verslininkai turi galimybę parodyti savo socialinę atsakomybę kurorto gyventojams, suteikiant ne tik galimybę naudotis paslaugomis su nuolaidomis, bet ir gerinti Palangos miesto gyventojų gyvenimo kokybę.

„Palangiškio kortelės“ išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašas yra patvirtintas Palangos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 2 d. sprendimu Nr. T2-228. Šiuo metu jau išduota per 10400 palangiškio kortelių (Palangos mieste 2020-01-01 d. duomenimis deklaravę gyvenamąją vietą yra 17819 gyventojų). „Palangiškio kortelės“ išduodamos Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94, Palanga).

Daugiau informacijos apie apdovanojimus teikia Ekonomikos ir inovacijų ministerija: https://bit.ly/3igCFaF.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugelis vyresniųjų palangiškių gerai pamena Leandrą Alminą (1927–1990) – kultūros darbuotoją, visuomenės veikėją, muzikantą, tautodailininką (medžio drožėją), meno saviveiklininką.


„7bet-NKL“ čempionatui besiruošianti Palangos „Kuršių“ ekipa turi naują vyr. trenerį. Juo tapo Povilas Šakinis, tokią informaciją feisbuke paskelbė pajūrio klubas.


Pastaruoju metu palangiškį Aidą Jurkštą galima sutikti visoje Lietuvoje – bibliotekose, kultūros centruose. Jis startavo su nauja iniciatyva – „švyturių turu“, kuriame pristato garsaus lenkų rašytojo, Nobelio literatūros premijos laureato Henriko Senkevičiaus novelę „Jūros Švyturio sargas“. A. Jurkštas turi sukaupęs...


„Esu labai dėkinga savo tėveliui už viską: už sukurtą gražią, darnią šeimą, užaugintus mus keturis vaikus, parodytą puikų pavyzdį, kaip reikia mylėti ne tik savo šeimą, bet ir savo šalį. Šiemet, kai visi taria „ačiū“ artėjant Lietuvos šimtmečiui, norėčiau ir aš padėkoti savo tėveliui“, – kreipusis į redakciją...


Pernai Lietuvoje kilo 12018 gaisrų (2014 m. – 13324). Iš viso Klaipėdos apskrityje kilo 1114 gaisrų (2014 m. – 1296): Klaipėdos m. sav. – 524 (452), Palangos m. sav. – 51 (65), Klaipėdos r. sav. – 196 (184), Kretingos r. sav. – 96 (123), Skuodo r. sav. – 58 (63), Neringos sav. – 7 (20), Šilutės r. sav. 182 (208). Šalyje...


Miesto turgus politikui buvo virtęs asmenine melžiama karve  21

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 11 14 | Rubrika: Miestas

Palangos politiko darbo bare – turgavietės schemoje nepažymėtos vietos, prekyba be sutarčių, prekiautojams nustatyta juokingai maža oficiali rinkliava, ant valstybės žemės – neteisėtai pastatyti privatūs prekybos paviljonai, kasoje – nepajamuoti pinigai.


Iškūlė miesto aktyvistės langą

Alfredas PUMPULIS, 2011 12 01 | Rubrika: Kriminalai

Chuligano išpuolis, nesirenkant į kurį langą sviesti akmenį? Ar apgalvota ataka prieš žinomą miesto aktyvistę Rūtą Ruzgutę? Ponia Rūta neabejoja, kad praėjusio penktadienio naktį jos langas buvo iškultas jai keršijant už jos aktyvią veiklą.


Audra griovė tvorą, sieną, traukė elektros laidus, bet paplūdimio pagailėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, Alfredas PUMPULIS, 2011 11 28 | Rubrika: Miestas

    6 iškvietimai per naktį Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Vidmantas Jarulis „Palangos tiltui“ sakė, jog žuvusių ar traumuotų žmonių dėl sustiprėjusio vėjo nėra. Nors sekmadienio naktį siaučiantis uraganinis vėjas didelės žalos miestui ir nepadarė, užmigti sugebėjo nedaugelis. Naktį vėjo gūsiams pasiekus 33 metrų...


A.Palei ir Klaipėdos kamerinis orkestras interpretuos Mocartą

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 03 | Rubrika: Sveikata

Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia kūrybinę draugystę su garsiuoju pianistu Alexanderiu Palei‘umi. Vasario 7 dieną, šeštadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje A. Palei‘us skambins ir diriguos klaipėdiečių orkestrui Wolfgango Amadeus Mozarto koncertus, pažymėtus opusais Nr. 9, 11, 12 ir 13.


„Palangos stinta 2009“ programa

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 30 | Rubrika: Kultūra

PALANGOS STINTA 2009 vasario 15 d.   ŠVENTĖS ŽVEJIŠKI MONAI


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas