„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

***, 2020-07-01
Peržiūrėta
4808
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangiškio kortelė“ – 2020 m. „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoja

Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai koordinatoriai.

„Palangiškio kortelės“ kaip socialinės iniciatyvos ir bendradarbiavimo projektas toliau dalyvauja Europinėje atrankoje. Paraišką tapti Europos verslininkystės apdovanojimų nugalėtojais vertins Europos komisijos nariai.

Europos Komisijos organizuojamų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Apdovanojimai pradėti teikti 2005 m. Tai ne tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.

Pagrindiniai apdovanojimų teikimo tikslai: nustatyti ir pripažinti sėkmingą veiklą ir iniciatyvas, kurių imamasi skatinant verslumą ir bendradarbiavimą; pristatyti ir pasidalyti geriausiais bendradarbiavimo pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis; dar labiau pabrėžti bendradarbiavimo vaidmens visuomenėje svarbą; paskatinti ir įkvėpti bendradarbiauti.

2020 metais nacionalinės atrankos nugalėtojais kartu su Palangos miesto savivaldybės projektu „Palangiškio kortelė“ (kategorija – „Atsakingas verslas“) tapo ir VšĮ Kaunas IN projektas „Kauno startuoliai“ (kategorija – „Investicijos į verslumo įgūdžius“). Šios iniciatyvos kartu su kitų Europos šalių projektais dalyvaus Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso finaliniame etape, kuris lapkričio 16-17 d. vyks Berlyne

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai renkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų nominacijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“ ir „Atsakingas verslas“. Taip pat specialus prizas įteikiamas už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslo iniciatyvą.

„Palangiškio kortelė“ yra sėkmingas Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo projektas, jungiantis vietos savivaldą su gyventojais ir verslo atstovais. Dalyvaudami šiame projekte verslininkai turi galimybę parodyti savo socialinę atsakomybę kurorto gyventojams, suteikiant ne tik galimybę naudotis paslaugomis su nuolaidomis, bet ir gerinti Palangos miesto gyventojų gyvenimo kokybę.

„Palangiškio kortelės“ išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašas yra patvirtintas Palangos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 2 d. sprendimu Nr. T2-228. Šiuo metu jau išduota per 10400 palangiškio kortelių (Palangos mieste 2020-01-01 d. duomenimis deklaravę gyvenamąją vietą yra 17819 gyventojų). „Palangiškio kortelės“ išduodamos Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94, Palanga).

Daugiau informacijos apie apdovanojimus teikia Ekonomikos ir inovacijų ministerija: https://bit.ly/3igCFaF.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar norėtumėte kasdien grožėtis unikaliu kraštovaizdžiu lyg gyventumėte vienybėje su gamta? Vakarieniauti svetainėje, bet jaustis lyg terasoje ar kieme? 


Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija baigė nagrinėti buvusio VšĮ „Neptūno“ krepšinio klubo vadovo O. K. ir jo bendrininkų M. I. ir A. K. baudžiamąją bylą dėl labai didelės vertės turto iššvaistymo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, aiškiai neteisingų duomenų apie krepšinio klubo turtą įrašymo į deklaracijas ir jų pateikimo valstybės įgaliotoms institucijoms, netikrų...


Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyksta Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamas renginys – diskusija „Asmenų su psichosocialine ar intelekto negalia teisių apsauga ir pokyčiai Lietuvoje ir Islandijoje“. 


Važinėjimo dviračiu sezonas Lietuvoje palyginus trumpas, o jo metu oras irgi ne visada malonus. Dėl to, atėjus šaltajam sezonui, kasdien mintą dviratį daugelis yra linkę pamiršti ar palikti dulkėti sandėliuke iki kito sezono. Visgi, užuot nenoriai atsisakius mėgstamos veiklos, geriau pasinaudoti alternatyva – dviračiais treniruokliais.


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.



Vakar 18 Palangos miesto savivaldybės Tarybos narių kibo į 31 Tarybos posėdžio darbotvarkėje numatytą klausimą. Taryba apribojo prekybos alkoholiu laiką Šventosios kavinėje „Galera“ ir įžiebė šviesą tarptautiniam baikerių festivaliui Šventojoje, skirdama jam finansavimą.


Visažiniai Palangos takai: nepalikim pavasario vieno!

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2014 03 24 | Rubrika: Nuomonės

1981 metais išleistą Justino Marcinkevičiaus (1930-2011) knygą „Dienoraštis be datų“ atsiverčiau ir skaitinėjau vasario paskutinį šeštadienį, 10 valandą ryto. Savaime parskrido „į mintį“. Atminimai parvedė prieš dvejus metus mus palikusį gerasielį žmogų, kurį šiltai prisimename ir čia, Palangoje, amžinos Baltijos jūros...


Šeštadienį Palangoje lijo... gintaru

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Palangos pajūryje vykęs „gintaro lietus“ į kurortą priviliojo minias smalsuolių. Jų lydimas jūrų dievas Neptūnas, vidurdienį žirgu kinkyta karieta, patraukė J. Basanavičiaus gatve, vežinas 73,1 kilogramais gintaro. Taip Palangoje švęsta tradicinė šventė – Gintarinis savaitgalis.


Valdžia su gyventojais tarėsi dėl šiukšlių mokesčio

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 28 | Rubrika: Miestas

Penktadienį S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje miesto meras Vytautas Stalmokas bei darbo grupės nariai, kuriems pavesta parengti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą  nuostatus bei apskaičiuoti rinkliavos dydį, išklausė miesto bendruomenės narių pasiūlymus bei pastabas dėl šiukšlių surinkimo ir apmokestinimo.


Renginių kalendorius