Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną

Palangos tiltas, 2024-05-16
Peržiūrėta
582
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną

Palangos senoji gimnazija šiandien paminėjo Vyšivankos dieną, kuri labai svarbi mūsų mokykloje besimokantiems ukrainiečiams ir visiems šiuo metu laisvę ginančios Ukrainos bičiuliams. 

Pranešimą apie valstybinę savo tautos šventę, skirtą tautiniam rankomis siuvinėtam kostiumui – vyšivankai, lietuviškai skaitė IVA kl. mokinė Vladislava Yukhta ir ID kl. gimnazistas Ilja Mykhailenko, nuo pernai atvykę iš Ukrainos ir besimokantys mūsų Gimnazijoje. 

Jiems pasiruošti padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ligita Sinušienė, nuoširdžiai talkino ir IC kl. moksleivės Elėja Gerikaitė bei Gintarė Stašauskaitė. IC kl. mokiniai, klausydami pranešimo, sužinojo, kad Vyšivankos diena minima paskutinį gegužės trečiadienį, taigi šiemet – gegužės 16-ąją. Moksleiviai buvo nustebinti, sužinoję, jog Vyšivanka turi ir savo abėcėlę. Tad, pasinaudoję specialia išmaniąja programėle pirmokai gimnazistai vyšivankos technika „išsiuvinėjo“ savo vardus. 

Šią datą integruotoje dailės ir lietuvių kalbos paminėjo ir IB bei IIC kl. mokiniai, susipažinę su vyšivankos raštų ir spalvų reikšmėmis. Dailės mokytoja ekspertė Daiva Stonkuvienė atkreipė dėmesį į lietuvių ir ukrainiečių siuvinėjimo raštų skirtumus. Pavyzdžiui, žmonių siluetų mūsų protėvių siuviniuose neaptiksime, o ukrainiečių vyšivanka tam turi net specialų terminą – antropomorfinis ornamentas. 

Ukrainiečių moksleivių skaitytą pranešimą parengė IVA kl. gimnazistė Vladislava Yukhta, IC kl. mokinė Gintarė Stašauskaitė ir buvusi IU kl. mokinė Daria Gaitandzi. 

Gimnazijos žurnalistai

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senoji gimnazija šiandien paminėjo Vyšivankos dieną, kuri labai svarbi mūsų mokykloje besimokantiems ukrainiečiams ir visiems šiuo metu laisvę ginančios Ukrainos bičiuliams. 


Šiandien Palangos senojoje gimnazijoje paminėta Spaudos diena. 


Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Du pastaruosius vakarus – sekmadienį ir pirmadienį – Palangos koncertų salė nušvito žalia, rožine, žydra ir violetine spalvomis. Taip Palanga paminėjo Pasaulinę retų ligų dieną ir išreiškė visuomenės palaikymą retomis ligomis sergančių žmonių bendruomenei.Palanga paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 26 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-ąją Tauta švenčia Lietuvos kariuomenės dieną. Tądien, prieš 101 metus, t.y. 1918 metais, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritariant, tuometinis Ministras pirmininkas Aleksandras Voldemaras pasirašė įsakymą Nr.1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos taryba, o jai įsakyta formuoti pirmąjį kariuomenės pulką. Nuo tos dienos ir pradėta oficialiai kurti Lietuvos kariuomenė...


Kurorto kultūros ir meno darbuotojai paminėjo Kultūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir meno srities darbuotojai turiningai paminėjo pasaulinę Kultūros dieną. Balandžio 14 d. Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo iškelta Taikos vėliava, o po šios ceremonijos kurorto kultūros ir meno darbuotojai išvyko į turiningą ekskursiją. Ekskursijos metu aplankyta Žemaitijos sostinė Telšiai, Alkos muziejus, Plungės...


Gegužės 31 dieną Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ buvo suorganizuotos mokomosios-evakuacinės pratybos. Tokios pratybos lopšelyje-darželyje organizuojamos jau ne pirmą kartą ir kiekvienais metais pastebima, kad tiek darželio vaikai, tiek įstaigos personalas labai daug dėmesio skiria priešgaisrinei saugai.


Kasmet Palangos pradinėje mokykloje lapkričio 16-ąją minime Tarptautinę tolerancijos dieną. Tolerancija apibūdinama kaip pakantumas kitiems bei supratimas, jog kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų. Kartu tai ir pripažinimas, jog jis turi teisę būti kitoks. Tolerancijos ugdymas mokykloje ypatingai svarbus. Jis skiepija vaikams žmogiškąsias vertybes ir padeda priimti teisingus sprendimus....


Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šią dieną prieš 94 metus tuometis Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Oficiali Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena penktadienį paminėta ir Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius