Ilgai laukto sporto komplekso statybas kurorte laimino ir legendinis A. Sabonis

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-10-25
Peržiūrėta
1947
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ilgai laukto sporto komplekso statybas kurorte laimino ir legendinis A. Sabonis

„Dabar viskas nuo jūsų priklauso – jeigu taikliai pataikysite, statybos vyks sparčiai“, – pajuokavo legendinis krepšininkas, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, pasisukęs į universalaus sporto komplekso statybos pradžią ženklinančią kapsulę su laišku ateities kartoms, kurį be A.Sabonio pasirašė kurorto meras Š.Vaitkus ir UAB „Rūdupis“ generalinis direktorius N.Jaruševičius, pasiruošusius mūryti statybininkus.

Laukė 22 metus
Nepaisydami įkyriai lyjančio rudens lietaus, į Palangos miesto centrinį stadioną rinkosi kurorto tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos atstovai, sporto bendruomenė, dideli ir maži palangiškiai. Į vieną būrelį rinkosi aukšti jaunuoliai, ant kurių striukių puikavosi užrašas „Naglis“. Jie, auganti krepšinio komandos „Palanga“ ateitis, kartu su treneriais bene labiausiai džiaugėsi statybų pradžia – juk iki šiol treti metai aukščiausioje šalies krepšinio lygoje žaidžianti komanda savo arenos neturėjo.
„Šios dienos laukiu nuo 1990-ųjų – vadinasi, net 22 metus“, – prisipažino BC „Naglis“, po kurio vėliava žaidžia kurorto komanda „Palanga“, direktorius Regimantas Juška. – Jau ne viena krepšininkų karta užaugo be salės, tikiuosi, kad dabartinė karta po metų ar pusantrų žais naujoje universalioje salėje. Labai džiaugsminga mums diena, kai dabar jau galime skaičiuoti laiką, kada išsipildys svajonė ir Palangos krepšininkai galės žaisti savo salėje“.

Kompleksas – po pusantrų metų
„Buvo daug visokiausių problemų dėl šio objekto. Bet viskas yra išspręsta, finansavimas numatytas, statybos rangos sutartis pasirašyta, ir statyba prasidės šiandien“, – pasveikinęs visus susirinkusius į oficialią statybų pradžios ceremoniją sakė Palangos meras Š.Vaitkus, nuoširdžiai padėkojęs visiems – nuo finansavimą skyrusios Vyriausybės iki visų, kas dirbo prie šio projekto: nuo Savivaldybės administracijos darbuotojų bei teisininkų iki architektų. Padėkojo meras ir į ceremoniją atvykusiam Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui A.Saboniui, kuris, pasak mero, visada buvo už šį projektą. Nes, kaip žinia, aukščiausioje Lietuvos lygoje žaidžianti komanda nėra įvykdžiusi vieno iš privalomų reikalavimų – neturi savo salės.
„Manau, kad po pusantrų metų mes tikrai turėsime šį kompleksą, kuriame galės sportuoti ir mūsų komanda, ir rinktinė, ir kitų miestų ar šalių komandos bei rinktinės, ir, žinoma, mūsų vaikai“, – sakė Š.Vaitkus.

Pirmas žingsnis žengtas
„Džiaugiuosi, kad pirmas oficialus žingsnis tuoj bus padarytas. Norėtųsi, kad statybos vyktų pagal planą, kad kuo greičiau būtų pastatyta salė, kuri, manau, nudžiugins ir atneš naudos ne tik saviems sportininkams, bet ir miesto gyventojams, ir svečiams“, – kalbėjo A.Sabonis, žurnalistams pridūręs, jog salės reikia ne vien palangiškiams ir Palangos sportininkams. Ji galėsianti atnešti naudos ir verslininkams. Nes pajūryje kuriama tradicija – ne tik krepšininkai, bet ir kitų sporto šakų atstovai mėgsta čia ruoštis sporto sezonui.
UAB „Rūdupis“, laimėjusios konkursą universaliam sporto kompleksui statyti, generalinis direktorius Naglis Jaruševičius pajuokavo, kad nors krepšinio pasaulyje komandos – Prienų „Rūdupis“ ir mūsų miesto „Palanga“ – yra oponentės, jam yra labai malonu, kad į Palangos žemę prieniškiai iš pradžių įžengs su gerais ketinimais.
„Iš pradžių ateiname statyti, o paskui ateisime kautis dėl pergalės. Ir noriu pasakyti, kad „Rūdupis“ stato arenas lygiai taip pat, kaip žaidžia krepšinį: už mažus pinigus bet iš visos širdies“, – patikino N.Jaruševičius.
Aplodismentų lydimi, A.Sabonis, Š.Vaitkus ir N.Jaruševičius įleido kapsulę su laišku ateities kartoms į specialiai tam iškastą duobutę, kurią „Rūdupio“ darbininkai mikliai užmūrijo.

Žinia ateities kartoms
O iki merui Š.Vaitkui užsukant kapsulę, visiems susirinkusiesiems buvo perskaityta ištrauka iš laiško, kurį – galbūt kada nors – perskaitys ateities kartos.
Jame minima, kad 2012-ųjų spalio 25-ąją pradėta statyti tarptautinius standartus atitinkanti sporto salė ne tik pagerins Palangoje apsistojusių sportininkų treniruočių sąlygas, bet ir padės plėtoti sporto ir aktyvų turizmą regione, išplės miesto gyventojų ir svečių sveiko gyvenimo būdo ir aktyvaus poilsio pasirinkimo galimybes, padidins Palangos konkurencingumą bei patrauklumą.
Projekto pradžia – 2010-ųjų rugsėjo 15 d., kai pateikta projekto „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“ paraiška LT-PL-RU (Lietuvos, Lenkijos, Rusijos bendradarbiavimo per sieną) programos finansavimui gauti. 2012 m. vasario 8 d. Briuselyje (Belgijoje) priimtas sprendimas dėl finansavimo projektui skyrimo, o rugpjūčio 27-ąją pasirašyta finansavimo sutartis. Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Valstybės investicijų 2012-2014 metų programoje, investiciniam projektui 2012 metams skyrė 1 mln. Lt.
Sporto salės statyba finansuojama iš trijų finansavimo šaltinių: Lietuvos, Lenkijos, Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos, Valstybės investicijų programos (VIP) ir Savivaldybės biudžeto lėšų.

Salė – kaip banga
Įgyvendinant Lietuvos, Lenkijos, Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“, pastačius sporto salę bus surengtos turistų olimpinės žaidynės Palangoje, įgyvendinamos kitos veiklos. Visą projektą numatoma įgyvendinti per 2 metus.
Suprojektuoto pastato bendras plotas sieks per 4 tūkst. kv.m. Universalios sporto salės statybos darbų vertė pagal pasirašytą sutartį – 14,5 mln. litų. Dar šiais metais numatoma atlikti darbų už 1 mln. litų.
Lūžtančią bangą savo forma priminsiančioje salėje su universalia danga galės vykti ne tik sporto, bet ir kultūros, pramoginiai renginiai. Sporto salę specialiu tinklu bus galima transformuoti į keletą skirtingų erdvių – jose vienu metu galės vykti krepšinio, tinklinio, rankinio treniruotės ir varžybos. Bus įrengtos išstumiamos tribūnos 800 sėdimų vietų. Taip pat bus įrengta modernių treniruoklių sporto salė, persirengimo kambariai su sanitariniais mazgais, dušais, pagalbinės patalpos. Ateityje numatoma įrengti kavinę, SPA procedūrų patalpas, inventoriaus nuomos punktą, sauną.

Jūsų komentaras:

r 2012-11-06 19:41 (IP: 82.135.192.236)
pirtis,spa,o paprasto baseino bent vieno pangoje 25m nebus. Juk tai opi tiek sveiku tiek negalia turinciu vaiku ir suaugusiu zmoniu uzimtumo problema. Be to juk reikia vaikams ismokti plaukti.

irena 2012-11-01 05:24 ([email protected] / IP: 89.117.241.238)
Palangai sporto sales reikia, o izeidinet tikrai nieko nenoriu. Mano du vaikai lanko sporto centra

Nijole 2012-10-29 21:01 (IP: 188.69.226.162)
Dideli vyrai tokioje mazoje palapineje.

IRENAI 2012-10-27 07:31 (IP: 78.61.214.75)
Irena ziurekit, kad nesulauktumete kriminalistu namuose uz izeidziancius ir smeiziancius komentarus. Vienas toks erelis komentatorius atsiprasineje ir praso nekelti baudziamosios bylos pagal BK straipsnius. Nebukite naivus juk Jusu kompiuteri IP adresai duomenai yra nustatomi per 5 minutes.

irena 2012-10-27 02:58 ([email protected] / IP: 86.38.190.239)
Koks Zeimio vaidmuo sitoj statyboj? Reklama pries rinkimus? Kaip koks hemarojus tampomas po renginius, o gal bus nauda is seimuno ne palangiskiams, o salia stovintiems?!Gal suzinosim viesai- kokiu principu dirba kioskeliai ir parduotuves turgely, nes atsakymo savivaldybe neduoda, esa, cia turgaus reikalas. Jei turgus viesas, tai ir konkursai viesi, jei tik jie tokie vyksta. O gal ir cia Zeimys padare kamuoliuku loto?

Teisybe 2012-10-26 17:18 (IP: 78.61.104.50)
sake Kubilius , kad ankstesniems vadovams miestas nerupejo . ..

Sportininkas 2012-10-26 10:57 (IP: 78.61.214.75)
didelis dekui merui.

Jėga! 2012-10-26 08:04 (IP: 82.135.197.57)
Laukėm laukėm - ir pagaliau sulaukėm. Nors pradžios. Tikėkimės, kad su finansais ir statybininkais bus viskas tvarkoj.

Palangiškė 2012-10-26 06:57 (IP: 82.135.197.57)
Tikrai gera žinia. Belieka tikėtis, kad "Rūdupis" ištesės pažadą ir pastatys gerai ir laiku

Rokas 2012-10-25 18:12 (IP: 78.61.214.75)
Valio. Didžiausias dziaugsmas Palangai. Ačiū valdžiai.

Taip pat skaitykite

Gruodžio 21 dieną, trečiadienį, 18:30 val. Palangos sporto centre vyks LKL varžybos Gargždų „Gargždai“ - Kauno „Žalgiris“, rungtynių pertraukos metu LKF prezidentas Vydas Gedvilas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir treneris Regimantas Juška tars sveikinimo žodžius visai krepšinio bendruomenei. 


Vilniuje šiandien Palanga pasirašė sutartį dėl Šventosios uosto statybos II etapo darbų finansavimo.


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.  Pirmadienį, stebint Palangos miesto gyventojams, būsimojo baseino pamatų vietoje buvo įkasta...


Prieš metus duris atvėręs Palangos universalus sporto kompleksas nestokoja populiarumo – treniruotis bei rengti varžybas čia norima kiekvieną savaitę. Tarp besitreniruojančiųjų – netgi Lietuvos bei užsienio šalių įvairių sporto šakų favoritai.


„Dabar jau galime pradėti rengti techninį projektą, ir, jeigu viskas vyks be trukdžių ir kliūčių, realu, kad viešbučio ir SPA komplekso statybos Jūratės baseino vietoje galėtų prasidėti 2015 metų pavasarį“, – po praėjusį ketvirtadienį vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio sakė UAB „Pinus Proprius“, kuriai leidimas statyti minėtą...


Į Palangą atgabentos Sporto komplekso denginio sijos  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Universalaus sporto komplekso statybos Palangoje įgauna pagreitį – į kurortą atgabentos medinės denginio sijos, kurių kiekvienos svoris – beveik 10 tonų, o ilgis – 36 metrai. Iš Marijampolės rajono iki Palangos šios sijos vilkikais gabentos pusantros paros.


Palangoje ryškėja statomo universalaus sporto komplekso kontūrai

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 04 | Rubrika: Sportas

Palangoje intensyviai vyksta universalaus sporto komplekso statybos.


„Dabar viskas nuo jūsų priklauso – jeigu taikliai pataikysite, statybos vyks sparčiai“, – pajuokavo legendinis krepšininkas, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, pasisukęs į universalaus sporto komplekso statybos pradžią ženklinančią kapsulę su laišku ateities kartoms, kurį be A.Sabonio pasirašė kurorto meras...


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius