146 Palangos senosios gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatai

Palangos tiltas, 2016-07-18
Peržiūrėta
2790
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

146 Palangos senosios gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatai

Salomėja GALDIKAITĖ

Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus, klebonas Marius Venskus, mokyklos administracija, mokytojai ir, žinoma, artimieji bei draugai.

Linki ir toliau didžiuotis Palanga bei gimnazija
Vienas pirmųjų abiturientus pasveikino meras Š. Vaitkus. Savo kalboje jis pabrėžė, kad palangiškiai turi didžiuotis savo gimnazija ir miestu: „Nemažai tenka būti Vilniuje, Švietimo ir mokslo ministerijoje. Visi žino Palangos senąją gimnaziją, koks jaunimas čia auga. Noriu jums visiems padėkoti už puikius rezultatus. Šiemet gimnaziją baigė 146 abiturientai, 7 iš jų gavo šimtukus. Tai labai geras rezultatas visos Lietuvos masteliu. Taip pat noriu palinkėti neužmiršti, kad esate iš paties gražiausio šalies miesto, pajūrio, gimtinės Palangos“.
Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas savo sveikinimo kalboje taip pat paminėjo, kad svarbu nepamiršti, kokią gimnaziją abiturientai baigė: „Lietuvoje tik dvi įstaigos gali vadintis senosiomis. Tai senasis Vilniaus universitetas ir Palangos senoji gimnazija. Nepamirškite to“.

Klebonas Marius Venskus: „Meldžiausi, kad nelytų“
Tarp gausių sveikinimų bene daugiausiai abiturientų ovacijų sulaukė Palangos parapijos klebono sveikinimas, kuris buvo ir pamokantis bei nuoširdus, ir linksmas: „Visą dieną miestas žino, kad šiandien yra didžiulė šventė. Antrą valandą, kai pradėjo lyti, paskambino meras, net nespėjęs pasisveikinti, aš jam atsakiau: „Meldžiuos, meldžiuos, meldžiuos“. Jums bus keista, bet bažnyčiai ir man ne tas pats, kaip praeis jūsų šventė. Aš sakiau: „Viešpatie Dieve, šukuosenos, makiažai, suknelės, kostiumai – leisk jiems praeiti“.
Taip pat kunigas nevengė pasidalinti ir gyvenimiškais patarimais: „Kartais jums atrodys, kad su jumis kartu yra ir vėjas, ir saulė, visa žemė po jūsų kojomis – išnaudokite tai. Darykite viską, dėl ko spurda jūsų širdis, nes esate jauni ir aktyvūs. Tačiau kai pasiseks, nepamirškite savo artimųjų ir bičiulių, kurie su jumis buvo ir kai ne taip sekėsi. Būkit stiprūs paprašyti pagalbos, nelikite vieni, net tada kai jums seksis, nei tada, kada bus sunku“.

„Sunku suvokti, kad jau baigėme mokyklą“
Tądien dvyliktokai buvo apsupti dėmesiu, gėlėmis ir gražiais sveikinimo žodžiais. Nepaisant viso to, keletas noriai sutiko su „Palangos tiltu“ pasidalinti savo įspūdžiais, emocijomis ir ateities planais.
„Tikrai dar nesijaučia, kad baigėme mokyklą ir prasideda naujas gyvenimo etapas. Atrodo ilgai laukėm tų išleistuvių, bet kai atėjo, tai neina suvokti, jog viskas. Ruošėmės, puošėmės, o kaip atėjo ir nepajutom“, – sakė šiemet Palangos senąją gimnazija baigusi Ugnė Venckūnaitė. Jos draugė Lukrecija Baltmiškytė pridūrė: „Turbūt suprasim tada, kai jau įstosim kažkur, kelsimės į kitą miestą“.
„Aš planuoju studijuoti Kaune atsinaujinančią energetiką, jeigu, žinoma, pavyks įstoti, dar nebuvo stojimų rezultatų, pažiūrėsim“, – ateities planais dalijosi Ugnė. „Aš pateikiau prašymą studijoms Anglijoje, bet įstojau ne ten, kur norėjau, tai greičiausiai studijuosiu Lietuvoje. Planuoju Kaune mokytis akušeriją arba veterinariją“, – pasakojo Lukrecija.
Abi merginos sutiko, kad jaudulys palikti tėvų namus ir gimtąją Palangą yra, bet prie visko yra priprantama: „Žinoma baisu, toli nuo tėvų, viską reikės vienai pačiai daryti. Manau, kad iš pradžių tikrai bus sunku, bet paskui priprasim. Gerai, kad tie Lietuvos mastai nedideli, 3-4 valandos ir tu jau namuose“.

„Atėjo tai, ko ilgai laukėme“
Ne visiems abiturientams atestatų įteikimo šventė kelia sentimentalius jausmus, kai kurie labai laukė, kada baigs mokyklą ir prasidės visai kitoks – naujas gyvenimas. Taip mano ir šiais metais Palangos senąją gimnaziją baigę Tomas ir Benas.
„Tikrai nėra skaudu palikti mokyklą. Jaučiasi, kad prasideda naujas gyvenimo etapas. Gimtąją Palangą palikti tikrai nėra baisu, norisi kaip tik kuo greičiau tai padaryti“, – sakė vaikinai. Vienas iš jų rinksis studijas Olandijoje, kitas mokysis Lietuvoje, bet juokavo, kad gyventi Palangoje neliks.

Planuose grįžti į Palangą
Kitas šių metų laidos abiturientas Ąžuolas Zubė džiaugiasi, jog pagaliau baigė mokyklą, bet pačios Palangos neišsižada. „Visiškai nėra liūdna palikti mokyklą, bet tikrai dar nesijaučia, jog jau viskas – esu baigęs. Aš labai ramiai baigiau ją, be streso. Mano tikslas buvo tiesiog išsilaikyti egzaminus, nebuvo užsibrėžta labai aukštais rezultatais tai padaryti“, – „Palangos tiltui“ pasakojo vaikinas.
Paklaustas apie ateities planus jis atsakė: „Planuoju studijuoti Kaune Lietuvos sporto universitete. Jau nuo mažų dienų norėjau ten mokytis. Tačiau, manau, jog į Palangą dar tikrai sugrįšiu, planuoju po mokslų gyventi čia. O išvažiuoti kaip ir norisi, bet kaip ir ne – dviprasmiškas jausmas. Su tėvais vis tiek lengviau gyventi. Dabar planuoju gyventi bendrabutyje, pirmus metus išbandysiu gyvenimą jame, pabandysiu pajausti tą studentišką gyvenimą“.

Reikia sunkiai ir nuolatos dirbti
Šiais metais su pagyrimu Palangos senąją gimnaziją baigė du abiturientai. Vienas iš jų – Vilius Jocys. Jis laikė biologijos, matematikos, lietuvių ir anglų kalbos egzaminus ir visus juos išlaikė aukščiausiu lygiu (gavo daugiau nei 86 balus). Vaikinas teigė, kad mokyklos baigimas pareikalavo gana daug jėgų, todėl jis labai laukė, kuomet savo rankose pagaliau turės brandos atestatą. „Nėra skaudu palikti mokyklą, ilgai to laukiau. Nelabai dar jaučiu, kad baigėsi šis mokyklinis etapas, labai keista būsena, daug jėgų vis dėlto baigimas pareikalavo“, – pasakojo abiturientas.
Vilius planuoja studijuoti mediciną Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete, todėl Palangą paliks. „Nebus baisu palikti Palangą, ji nėra man gimtasis miestas. Kaip tik norisi išvažiuoti, jau atėjo tas laikas. Žadu nuomotis butą ir gyventi savarankiškai“, – ateities planus atskleidė vaikinas.
Paklaustas, ar sunku buvo pasiekti atestatą su pagyrimu, abiturientas nedaugžodžiavo: „Žinoma, buvo sunku. Reikėjo nuolat sunkiai dirbti, ką aš ir dariau. Pasirodo, raudoną diplomą turėti tikrai įmanoma“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senojoje gimnazijoje liepos 19-ąją įvyko šventė – brandos atestatų įteikimo diena. Šis vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas įteiktas 115 kurorto abiturientų.  


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Penktadienį išlydėta dar viena, jau 77-oji abiturientų laida. Šiemet Palangos senąją gimnaziją baigė 105 abiturientai, pasirengę skrydžiui į platesnius vandenis. Puikiais rezultatais šventės metu džiaugėsi gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, linkėjimų negailėjo susirinkę svečiai, o artimieji svarbų žingsnį žengusius abiturientus apibėrė gėlėmis. Palangoje tą...


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Pastarosiomis savaitėmis šalies ugdymo įstaigos atsisveikina su abiturientais – jiems įteikiami ilgai laukti ir sunkiu darbu pelnyti brandos atestatai. Tačiau kol pastarieji buvo gauti, nueitas sunkus kelias, kėlęs daug diskusijų ir nerimo. Tad galiausiai – kokie palangiškių rezultatai?


„Kalnai“ gėlių, šypsenos, trumpos abiturienčių suknelės bei tvarkingi abiturientų kostiumai  praėjusį penktadienį krito į akis Palangos vasaros estradoje. Vienas po kito į ją lipo abiturientai ir abiturientės -  vyko Palangos  Senosios gimnazijos  71-osios laidos „rimtoji“ išleistuvių dalis – mokyklos baigimo atestatų įteikimas. Šiemet jie buvo įteikti 205 moksleiviams.


Abiturientams įteikti brandos atestatai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 18 | Rubrika: Miestas

Vakar buvo įteikti brandos atestatai Palangos abiturientams. 70 laida pasižymėjo mokinių gausa, tad Palangos senosios gimnazijos salė tiesiog ūžė, nes šventės „kaltininkų“ atskubėjo pasveikinti ir artimieji. 185 abiturientai baigė mokyklą ir nuo šiol gyvens jau kitokiu ritmu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius