FNTT: Palangoje ledais ir limonadais prekiavusi pora susižėrė 211 tūkst. eurų „juodų“ pajamų

Palangos tiltas, 2022-10-17
Peržiūrėta
1191
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Desertus, ledus ir gaiviuosius gėrimus pajūryje pardavinėjanti pora sulaukė teisėsaugos dėmesio. Vyras ir moteris įtariami bendrai neapskaitę per 211 tūkst. eurų pajamų, galimai neteisėtai išmokėję beveik 70 tūkst. eurų sumą siekiančius atlyginimus bei nemokėję mokesčių valstybei.

Desertų prekyvietėse pajūryje – neapskaitytos pajamos ir atlyginimai vokeliuose. 

Ikiteisminis tyrimas praėjusiais metais buvo pradėtas įtariant, kad ledus ir kitus desertus pardavinėjusi pora – mažajai bendrijai vadovavęs vyras ir pagal individualią veiklą dirbusi moteris – galėjo apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą ir vengti mokesčių teikdami neteisingus duomenis apie pajamas.

Tyrimo duomenimis, prekyba buvo vykdoma vasarą bei žiemos mėnesiais samdant kurorte dirbti norinčius jaunuolius. Su pastaraisiais būdavo sutariama, kad jų darbo užmokestis susidarys iš išdirbtų valandų ir procentų nuo suprekiautos sumos. Nors darbo sutartyse būdavo numatytas minimalus darbo užmokestis, įtariama, jaunuoliai gaudavo kur kas didesnį darbo užmokestį vokeliuose. FNTT pareigūnai skaičiuoja, kad per pusantrų metų, dirbant tik vasaros sezonais, neoficialiai išmokėto darbo užmokesčio suma galėjo siekti beveik 70 tūkst. eurų.

Tyrimą atlikę pareigūnai taip pat įtaria, kad vadovai darbuotojams buvo nurodę ne visus iš klientų gautus grynuosius pinigus apskaityti kasos aparatu, išvengiant mokesčių sumokėjimo valstybei. Taip veikiant per metus ir aštuonis mėnesius bendrai pora į savo apskaitas galėjo neįtraukti per 211 tūkst. eurų, gautų už parduotas prekes vasaros metu. 

Skaičiuojama, kad valstybei iš viso galėjo būti nesumokėta per 69 tūkst. eurų pridėtinės vertės (PVM), gyventojų pajamų mokesčių bei valstybinio socialinio draudimo fondo įmokų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą moteris ir vyras savo kaltę pripažino ir atlygino valstybei padarytą per 69 tūkst. eurų žalą. Moteris buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, o vyras stos prieš teismą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas. Kaltinamąjį aktą surašęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras bylą perdavė teismui.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų. 

Pažymima, kad asmuo teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu jis pirmą kartą padarė baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį nusikaltimą, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta, ir yra pagrindo manyti, kad jis laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 470 tūkst. eurų  gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos apie 1,2 tūkst. palangiškių. 


Desertus, ledus ir gaiviuosius gėrimus pajūryje pardavinėjanti pora sulaukė teisėsaugos dėmesio.


Palangos policija sulaikė ir į areštinę uždarė girtą 17-metį, kuris naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėdamas pridarė žalos už 12,5 tūkst. eurų.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad apie 470 Palangos m. gyventojų gegužės – birželio mėn. sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (toliau – GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki š. m. gegužės 2 d. Palangos m. gyventojai už praėjusius metus bendrai skolingi per 330 tūkst....


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Rudeniu Palangoje besimėgaujantys poilsiautojai išlaidų turės mažiau – nuo ketvirtadienio už automobilių stovėjimą mokėti nereikės. Tačiau kurortas suspėjo pasipelnyti. Kas vasarą nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 dienos už mašinų stovėjimą gaunamos pajamos Palangoje geriausiai informuoja apie kurortą aplankančius poilsiautojų srautus. Praėjusiais metais per 4 mėnesių vasaros sezoną kurortas...


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra vykdo didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kuriame apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariami bene didžiausią pajūrio kurorto viešbučių ir restoranų kompleksą valdančios įmonės vadovai. Pirminiais duomenimis, per trejus metus galėjo būti nuslėpta apie 1,8 mln. eurų...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius