Aistros dėl Kunigiškių seniūnaičių rinkimų tęsiasi

Palangos tiltas, 2017-03-30
Peržiūrėta
341
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aistros dėl Kunigiškių seniūnaičių rinkimų tęsiasi

Perskaitę Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymą į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, likome nesupratę, kokiais įstatymais vadovaujasi Vyriausybės atstovė Daiva Kerekeš ir direktorė A. Kilijonienė, spręsdamos Kunigiškių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimų teisėtumo klausimą.
Ieškodami atsakymo nuvykome į Klaipėdą pas Vyriausybės atstovę D. Kerekeš. Mums valdininkė paaiškino, kad gavusi prašymą iš Kunigiškių gyventojų bendruomenės, tą raštą išnagrinėjo ir nutarė, jog dėl skaidrumo ir teisėtumo tikslinga būtų organizuoti naujus Kunigiškių seniūnaičių rinkimus.
Tada Vyriausybės atstovės paklausėme, o kodėl seniūnaičių rinkimai, įvykę 2017 m. sausio 26 d. kaip pakartotiniai, buvo pripažinti teisėtais ir skaidriais, bet jų negalima patvirtinti teisėtais, vadovaujantis ankstesniu įstatymu. Ji vietoj prieš akis padėjo ankstesnį įstatymą ir, įteikusi kaip prisiminimą, pasakė, kad perskaitykite, nerasite jokio straipsnio apie pakartotinius rinkimus.
Kitas klausimas D. Kerekeš: tai kodėl Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė organizavo pakartotinį apklausos būdą ir net paskelbė vietinėje spaudoje, įrašydama žodį „pakartotiniai“?
Konstatuojame, kad net Vyriausybės atstovė savo rašte 2017 m. vasario 10 d., kurį adresavo Palangos miesto savivaldybei, rašo: „Darytina pagrįsta išvada, jog Savivaldybės administracijos direktoriaus 2010-11-24 įsakymas Nr. A1-898 (įskaitant vėlesnį jo pakeitimą) pažeidžia Vietos savivaldos įstatymo 33 str. 2, 9 ir 10 dalių nuostatas bei prieštarauja LR Viešojo administravimo įstatymo 3 str. 1 ir 4 punktuose įtvirtintiems įstatymo viršenybės bei nepiktnaudžiavimo valdžia principams.
Tai kokią turime susidaryti nuomonę, perskaitę Vyriausybės atstovės raštą? Palangos savivaldybės administracija nesusivokia įstatymuose?
Kyla pagrįstas kitas klausimas, gal toks įstatymų nesuvokimas atneša apčiuopiamos naudos?
Tai ką daryti Kunigiškių seniūnaitijos gyventojams, jei Savivaldybės administracija vadovaujasi „ponu Dievu“, o ne įstatymu, ir skelbia pakartotinius rinkimus? Kaip elgtis Kunigiškių seniūnaitijos gyventojams, kai įstatymuose nesusigaudo pati Savivaldybė? Gal gali Kunigiškių bendruomenę nuo „valdininkų-nežiniukų“ apginti Palangos miesto taryba? Jei jau daugiau kaip tris mėnesius tyli, tai gal Taryba taip pat nesupranta įstatymų? Tai gal bendruomenę nuo įstatymų interpretatorių gali apginti meras? Jis rinktas tiesioginiu būdu. Tad klausiame mero, kiek kartų dar būsime šokdinami kaip per virvutę (I rinkimai – teisėti – anuliuoti; II rinkimai – teisėti – anuliuoti).
Manome, kad negalima bendruomenės narius vaikyti kaip beverčius, nieko nereiškiančius rinkėjus. Vadovaujantis Vyriausybės atstovės D. Kerekeš raštu 2017-02-10 Nr. (5.1.) TR-13, peršasi išvada, kad visoje įstatyminės bazės betvarkėje visi įvykę seniūnaičių rinkimai yra neteisėti.
Siūlome rinkimų rezultatus laikyti galiojančiais ir tai padaryti vadovaujantis įstatymo viršenybės principu (CPK; Konstitucija).

Viola Leščinskienė, Virginija Jurgilevičienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusį penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Palangos mieste, Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės teikimu, buvo panaikintos Vilniaus Nr. 4 ir Kauno Nr. 6 rinkimų apylinkės. Šioms apylinkėms priklausantys adresai buvo prijungti prie Aikštės apylinkės Nr. 5.


Vadovaujantis Palangos miesto savivaldybės seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos nuostatų, patvirtintų Palangos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. T2-115, 28 punktu išplėstinėje seniūnaičių sueigoje (toliau – išplėstinė sueiga) su sprendimo priėmimo teise dalyvauja atitinkamoje gyvenamosios vietos teritorijoje esančių...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Palangiškiai kviečiami dalyvauti seniūnaičių rinkimuose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 30 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus, spalio 3-10 dienomis, Palangos miesto savivaldybės gyventojai rinks seniūnaičius 2019-2023 metų kadencijos laikotarpiui. Kandidatų į seniūnaičius registracija jau baigta, o naujieji Kunigiškių, Nemirsetos, Palangos, Vilimiškės, Virbališkės – Medvalakio, Būtingės, Monciškių ir Šventosios seniūnaitijų seniūnaičiai paaiškės spalio...


Perskaitę Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymą į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, likome nesupratę, kokiais įstatymais vadovaujasi Vyriausybės atstovė Daiva Kerekeš ir direktorė A. Kilijonienė, spręsdamos Kunigiškių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimų teisėtumo klausimą.


Daugiausiai aistrų kėlę Kunigiškių seniūnaičių rinkimai, panašu, dar nesulaukė atomazgos. Dėl pakitusio Vietos įstatymo nuo šių metų pradžios ir varžovo iškeltų prieštaravimų, Kunigiškiųseniūnaičio rinkimai bus organizuojami iš naujo. Apie tai nežinojęs Kunigiškių seniūnaičiu išrinktas Jonas Skirpstas sužinojo tik tuomet, kai...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Kol statybos dviejose statybvietėse Kęstučio gatvėje ir buvusiame „Jūratės“ baseine sustabdytos, kol prokuratūra narplioja jų dokumentų atitikimą paminklosauginės teritorijos reikalavimams, pačioje kurorto šerdyje, Vytauto g. 80, šalia kino teatro „Naglis“, kaip ir minėti objektai, griežtoje paminklosauginėje teritorijoje, statybos vyksta visu spartumu. Palangos politikos senbuviai mena...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius