Palangos bendruomeniniai šeimos namai siūlo psichologo konsultaciją, mediaciją, o senjorams – maisto produktų pristatymo paslaugą

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-18
Peržiūrėta
1883
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos bendruomeniniai šeimos namai siūlo psichologo konsultaciją, mediaciją, o senjorams – maisto produktų pristatymo paslaugą

Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapę žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Europos Sąjungos ir Savivaldybės lėšomis, centru, trumpam dėl koronaviruso pandemijos pritilo. „Tačiau net ir laikinai užvėrę savo duris, Palangos bendruomeniniai šeimos namai siūlo reikalingas mediacijos paslaugas ir psichologo konsultacijas, tiesa, nuotoliniu būdu. Ir ne tik – mūsų socialinis darbuotojas pristato maistą, vaistus senjorams palangiškiams ir šventojiškiams“, – sakė Palangos miesto bendruomeninių šeimos namų koordinatorė Zigmantė Petrauskienė.

Skiriama iki 2 valandų asmeniui per dieną

Anot jos, šiuo metu PBŠN socialinis darbuotojas lanko 10 palangiškių, kuriems kartą ar net du kartus per savaitę nuveža maisto produktų, vaistų, higienos prekių, padeda sumokėti mokesčius. „Kiekvienam lankomam asmeniui skiriama iki 2 valandų per dieną. Paslaugos gali būti teikiamos asmenims, priklausantiems didesnės rizikos grupei susirgti sunkia COVID-19 ligos forma, senyvo amžiaus (nuo 65 metų) ar negalią turintiems asmenims. Šios paslaugos neteikiamos šeimoms ar asmenims, kurie teisės aktų nustatyta tvarka gauna ar turi teisę gauti atitinkamas socialines paslaugas“, – sakė Z. Petrauskienė.

Paslauga – labai paklausi

Anot jos, tokia paslauga karantino metu tapo labai paklausi. „Dalis mūsų lankomų senjorų turi ne tik įvairių fizinių negalių, tačiau dėl karantino suvaržymų jaučia tam tikrą psichologinį diskomfortą viešoje vietoje, tad tokia maisto ir vaistų pristatymo paslauga jiems labai aktuali“, – kalbėjo Z. Petrauskienė. Jos teigimu, PBŠN socialinio darbuotojo paslaugų reikėtų ir daugiau miesto senjorų, tačiau dėl vienintelio socialinio darbuotojo turimo nemažo darbo krūvio kol kas apsiribojama maisto ir vaistų pristatymu 10 palangiškių.

Koordinavo su Savivaldybės savanoriais

Palangos bendruomeniniai šeimos namai savo maisto pristatymo paslaugą nuo pat pradžių koordinavo su Savivaldybės savanoriais. „Mes skambinome vieni kitiems, koordinavome savo veiksmus, siūlėme jiems savo pagalbą, – sakė PBŠN koordinatorė. – Džiaugiamės, kad mūsų socialinio darbuotojo maisto pristatymo paslauga yra įvertinta – gavau ne vieną žinutę su padėka iš tokią paslaugą gavusių senjorų palangiškių“. Anot pašnekovės, dažnai pakanka paskambinti tą pačią dieną, ir maistas bus pristatytas nurodytu adresu po kelių valandų.
PBŠN koordinatorė pastebi, kad palangiškiai yra itin savarankiški ir paprastai nenoriai prašo pagalbos, tačiau karantino suvaržymai net ir juos privertė pasikeisti. „Išties, tokia pagalba – šių dienų nauja realija, žmonės, net ir tie, kurie anksčiau su tam tikru nusistatymu žvelgė į tokią paslaugą, dabar ją priima ir džiaugiasi ją gavę“, – kalbėjo Z. Petrauskienė.
Asmeninio asistento paslauga, kuri yra teikiama asmenims su negalia, iki šiol pasinaudojo 12 palangiškių, o socialinio darbuotojo teikiamos pagalbos karantino metu paslauga pasinaudojo 9.

Poreikis mediacijos paslaugai išaugo

Dar viena PBŠN nuotolinė paslauga – mediacijos paslaugos.
Mediacija – tai konfidencialaus pobūdžio konfliktų sprendimo procesas (konfliktuojančių pusių sutaikymas turto dalybų, vaiko ugdymo/išlaikymo, skyrybų ir kt. klausimais), kuriame mediatorius padeda konfliktuojančioms šalims pasiekti priimtiniausią konflikto sprendimą.
„Taip pat matome itin išaugusį šios paslaugos poreikį – turime žymiai daugiau užklausų, sulaukiame daugiau skambučių. Natūralu – juk teismo sistemą taip pat paveikė karantino suvaržymai: teismo posėdžiai skiriami vėliau arba jie atidedami, tad žmonės nori ginčus išspręsti greičiau ir paprasčiau, padedant mūsų mediatorei Kristinai Martinkienei“, – sakė Z. Petrauskienė.
Registruotis mediacijai galima telefonu numeriu 8 674 53 558.
Anot pašnekovės, mediatorė gali padėti ir paruošti tam tikrus teisminius dokumentus, nurodyti tvarką. „Tokia paslauga – taip pat nemokama. Advokato paslaugos būtų ne vienam labai brangios“, – sakė Z. Petrauskienė.
Iki šiol mediacijos paslauga pasinaudojo 11 asmenų.

Galima registruotis psichologo konsultacijai

Dėl karantino suvaržymų gerokai daugiau palangiškių kreipiasi į Palangos bendruomeninius šeimos namus psichologo konsultacijai. „Mūsų psichologė – Vytautė Kuktienė, konsultacijos vyksta nuotoliniu būdu, yra konfidencialios. Psichologo konsultacijai galima registruotis paskambinus telefonu numeriu 8 645 989 55“, – sakė Z. Petrauskienė.
Iki šiol individualiomis psichologo konsultacijomis pasinaudojo 121 palangiškis.
Pasak Z. Petrauskienės, bendrai visomis projekto veiklomis nuo 2017 metų pasinaudojo 893 asmenys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Individualios nuotolinės ar kontaktinės psichologo konsultacijos Psichologė Vilma Nichols. Bendruomeniniai šeimos namai, Jūratės g. 42 (II aukštas), Palanga. Būtina registracija tel. nr. 869491354.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai palangiškiams siūlo naudotis teikiamomis paslaugomis, o taip pat – pasirūpinti savo psichologine savijauta. „Šiuo nežinios ir nerimo kupinu laikotarpiu Palangos bei Šventosios gyventojus kviečiame atsipalaiduoti ir skirti laiko pasirūpinti savimi“, – sakė Zigmantė Petrauskienė, Palangos bendruomeninių šeimos namų koordinatorė.


Šventosios pagrindinė mokykla skelbia atranką socialinio pedagogo ir psichologo pareigoms užimti.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapę žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Europos Sąjungos ir Savivaldybės lėšomis, centru, trumpam dėl koronaviruso pandemijos pritilo. „Tačiau net ir laikinai užvėrę savo duris, Palangos bendruomeniniai šeimos namai siūlo reikalingas...


Palangoje ir Šventojoje teikiama maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius asmenims.


Palangos miesto bendruomeniniai šeimos nariai kviečia mažuosius „studentus“ į ankstyvojo muzikinio ugdymo užsiėmimus.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapo žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Savivaldybės, centras. Pernai miestelėnai buvo kviečiami ir į mankštas, ir į įdomias paskaitas, nėštukėms buvo organizuojamos konsultacijos ir mankštos, o asmeniniai asistentai padėjo...


Bendruomeniniai šeimos namai lapkričio mėnesį kviečia į Tėvystės įgūdžių paskaitas tėvams


Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.  


Konkurencijos taryba, baigusi Ministro Pirmininko prašymu atliktą tyrimą dėl maisto produktų kainų pokyčių, šio tyrimo išvadas pateikia Vyriausybei ir visuomenei. Šiuo tyrimu siekta įvertinti, kas sąlygojo mažmeninių maisto produktų kainų pokyčius pastaruoju metu. Tyrimo išvadose išdėstytos nustatytos faktinės aplinkybės, pateikta mažmeninių maisto produktų kainų pokyčių ir šiuos pokyčius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius