A.Mončio muziejuje – gyvenimo džiaugsmo menininko darbai

„Palangos tilto” informacija, 2012-09-17
Peržiūrėta
1204
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

(iš kairės) L.B.Turauskaitė džiaugėsi galėdama pristatyti danų menininką H.Chr.Thomseną ir jo darbų parodą.
(iš kairės) L.B.Turauskaitė džiaugėsi galėdama pristatyti danų menininką H.Chr.Thomseną ir jo darbų parodą.

Penktadienį į A.Mončio namus-muziejų atėjusiuosius pasitiko ir atgal į šiltą bei spalvomis žaižaruojančią vasarą grąžino žymaus danų menininko Hanso Christiano Thomseno darbai. Čia atidaryta paroda „Žmogus. Paukštis. Žuvis“.
Parodą ir jos autorių H.Chr.Thomseną pristačiusi muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskaitė pasidžiaugė, kad palangiškiai ir miesto svečiai turi puikią galimybę išvysti gyvenimo džiaugsmu trykštančius menininko, su kuriuo draugystė trunka jau devynerius metus, darbus.
Nepamiršta ir sąsaja tarp H.Chr.Thomseno ir A.Mončio: 1981 ir 1982 metais būsimasis menininkas studijavo Paryžiaus Siti universitete tapybą, o A.Mončys vadovavo skulptūros studijai. „Dabar, šiame muziejuje, šie menininkai ir vėl susitinka“, – sakė L.B.Turauskaitė.
Ji priminė, jog kurorte gyvenantys žmonės H.Chr.Thomseną pažįsta iš jo darbų, kurie yra padovanoti Palangos ligoninei. „Žiūrėdami į juos, žmonės greičiau sveiksta“, – pusiau rimtai, pusiau juokais pastebėjo muziejaus direktorė. Ir labai rimtai pridūrė, jog draugystės su dailininku dėka Lietuvos menininkai bendrauja su kolegomis iš Danijos. Lietuviai savo kūrybą yra pristatę H.Chr.Thomseno gimtajame Silkeborge, o A.Mončio muziejuje buvo surengta ne viena danų menininkų paroda.
Spalvų vaivorykšte spindinčiais darbais gėrėjosi ne tik į parodos atidarymą atėję palangiškiai, bet ir grupė svečių iš Silkeborgo miesto.
„Kartais dirbu gana lėtai, tačiau dažnai mintys plaukia tarsi vėjo genamos, tada vos spėju tapyti“, – kalbėjo parodos autorius.
Pasak dailininko, prieš tris dešimtis metų jį užbūręs gamtos grožis nepaleidžia ir dabar. Iš jo darbų žvelgia paukščiai, gyvūnai, ir, žinoma, žmonės, o dėmesį pritraukia išraiškingos akys, kurios, pasak dailininko, yra sielos veidrodžiai.
Menininkas savo darbams sukurti naudoja pieštukus, teptukus, o kartais, kaip pats sako, ir pirštu brūkšteli. Nedideli, spalvingi darbai spinduliuoja šilumą ir gyvenimo džiaugsmą. Prieš keletą, metų švenčiant H.Chr.Thomseno penkiasdešimtmetį, gimtojoje Danijoje jis buvo pavadintas gyvenimo džiaugsmo menininku.
Jo piešiniai taip pat puošia ir dizainerių sukurtus puodelius – keletas jų eksponuojami parodoje.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 10 d., penktadienį, 16 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Palangos gintaro muziejuje atidaroma garsaus prancūzų menininko Pierreʼo Huygheʼo vieno kūrinio paroda „Atkūrimas“.


Antano Mončio skverą – teritoriją, esančią prieš A. Mončio namus-muziejų – papuošė ąžuoliukas. Jis A. Mončio paramos fondo narių iniciatyva penktadienį pasodintas, minint šio žymaus menininko 100-ąsias gimimo metines. Dar vienas ąžuoliukas tą pačią dieną pasodintas Kretingos muziejaus teritorijoje.


Rugsėjo 18 d., penktadienį, 17 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma menininko, tapytojo Lino Liandzbergio kūrybos paroda „Following Myself“ (iš angl. k. „Savo paties pėdsakais“).  


Gintaro muziejuje atidaryta Žulkų paroda „RETRO per SPEKTYVA“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus paskutinę lapkričio dieną Palangos gintaro muziejuje atidarė Palangos tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų kūrybos parodą „RETRO per SPEKTYVA“, kuri veiks iki 2019 m. gegužės 12 d.


Palangos miesto savivaldybėje, trečiojo aukšto fojė, pristatomas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas palangiškio menininko Vytauto Kuso projektas „Miniatiūrų pasaulis“. Įspūdingos V. Kuso sukurtos miniatiūros „įkurdintos“ specialiai šiam tikslui sukurtoje galerijoje. Pajuokauti niekad nevengiantis V. Kusas pripažino daugelį...


Jei pavargote nuo rudeninių darganų ir kasdien vis labiau pilkėjančio dangaus, būtinai užeikite į Antano Mončio namus-muziejų, kur jus pasitiks ryškiomis spalvomis ir gyvenimo džiaugsmu alsuojanti danų menininko Anders Hjuler personalinė paroda „ARTLIGHTZ 2013“.


Priejūrių dievai ir Baltijos Neptūnas šypsosi: „Tikro poeto, tikro menininko, asmenybės gyvenimas tik ir prasideda dialogais su duobkasiais. Baltieji sielos kūrybos šaltiniai į gyvuosius atiteka ir iš karsto“. Kad poetas Vytautas Brencius ruošiasi „išplaukti“ į Amžinąjį Vandenyną, ne tik aš savo „žuviška...


Kiekvieną vasarą Gintaro muziejų Palangoje praturtina klasikinės muzikos garsai – į grafų Tiškevičių didybę menančius rūmus sukviečia tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Klasikos balsai“.


A.Mončio muziejuje – gyvenimo džiaugsmo menininko darbai

„Palangos tilto” informacija, 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį į A.Mončio namus-muziejų atėjusiuosius pasitiko ir atgal į šiltą bei spalvomis žaižaruojančią vasarą grąžino žymaus danų menininko Hanso Christiano Thomseno darbai. Čia atidaryta paroda „Žmogus. Paukštis. Žuvis“.


A. Mončio namuose – muziejuje pristatyti danų menininkų darbai

„Palangos tilto” informacija, 2011 07 11 | Rubrika: Kultūra

A. Mončio namuose-muziejuje šeštadienį atidaryta penkių Danijos menininkų darbų paroda. Kurorto publikai pristatyta 120 tapybos, litografijos bei keramikos darbų, kurių autoriai – Tage Storup, Gerd Baarstrom, Henriette Duckert, Hans Christian Thomsen bei Peter Lundberg.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius