Aplink politikus nukirptais sparnais – nedrąsus liberalų viliotinis

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-01-09
Peržiūrėta
1486
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Likus mažiau nei dviems mėnesiams iki savivaldos rinkimų, vietos politikos nustumtųjų ir nuskriaustųjų kastą papildė nauji veidai, kurie, nors ir panašūs į  politinių lavonų, sulaukė savo tapatybės vis dar ieškančių partijų dėmesio. Taip apie vis dar vicemerę Marytę Vačerskienę, iš „tvarkiečių“ vairininko vietos išmestą kaip musę iš barščių, sparną ėmė rėžti kai kurie Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus lyderiai. Jie taip pat flirtuoti leidosi ir su dar vienu atstumtuoju – buvusiu Palangos socialdemokratų pirmininku Viktoru Pivriku, bet šis, nusprendęs atsisakyti vietos socialdemokratų rinkimų sąraše, nusprendė liberaliam viliotiniui kol kas nepasiduoti.

 

Išstojo, nes nesutapo požiūriai...

Vicemerės M. Vačerskienės niekada ryškiai nežibėjusi politinė žvaigždutė užgeso: rugsėjo pabaigoje, spiriama partijos „Tvarka ir teisingumas“ prezidiumo, ji jam įteikė atsistatydinimo pareiškimą iš Palangos „tvarkiečių“ pirmininkės pareigų, lapkritį pralaimėjo rinkimus į skyriaus pirmininko vietą, o paskutinę praėjusių metų dieną ji įteikė pareiškimą naujajai partijos skyriaus pirmininkei A. Stasiulaitienei apie pasitraukimą iš partijos. Skyriaus Taryba jau po kelių dienų, antradienį, jos pareiškimą patenkino.

Praėjusį ketvirtadienį, sulaukusi „Palangos tilto“ redaktoriaus skambučio, „tvarkiečių“ deleguota vicemerė nenorėjo leistis į kalbas - nei apie pasitraukimą iš partijos „Tvarka ir teisingumas“, nei apie jos galimą prisijungimą prie Liberalų Sąjūdžio. „Nenoriu nieko apie tai kalbėti. Tai –labai asmeniniai klausimai“, - sakė ji. Bet trumpo pokalbio gale vicemerė suminkštėjo: „Atsiųskite klausimus raštu, pagalvojusi atsakysiu.“ Pažadą vicemerė ištesėjo, bet pasirodė esanti didelė mažakalbė.

„Išstojau iš partijos, nes nesutapo požiūris į partijos „Tvarka ir teisingumas“ įstatuose deklaruojamas nuostatas“, - rašė M. Vačerskienė. Kokie ir kieno požiūriai nesutapo, buvusi „tvarkietė“ nepaaiškino.

 

Partijos vadai nepasitenkinimą reiškė dar rudenį

Mieste garsiai kalbama, kad tarp „tvarkiečių“ buvusios pirmininkės, M. Vačerskienės, ir dabartinės vedlės, A. Stasiulaitienės, jau seniai įsiplieskė nesutarimų aistros. Šaltiniai „tvarkiečių“ skyriuje šių eilučių autoriui teigė, kad M. Vačerskienė naujosios pirmininkės prašiusi jai „užtikrinti“ antrą vietą partijos rinkimų sąraše. Tokia vieta, net ir nelabai sėkmingo „tvarkiečių“ pasirodymo rinkimuose atveju, ko gero, būtų  poniai Marytei garantavusi vietą miesto savivaldybės Taryboje. Tačiau išreitinguota M. Vačerskienė nusirito į pirmo dešimtuko galą, devintą vietą, kuri praktiškai nesuteikia dabartinei vicemerei jokių šansų. Įdomu tai, kad po „tvarkiečių“ rinkimų sąrašo reitingavimo, jame antrą vietą, nustumdama žemyn būrelį labiau mieste gerbiamų ir žinomų žmonių, užėmė dabartinė Tarybos narė, „tvarkietė“ N. Petkutė, kuri daugeliui miesto politikos stebėtojų tėra labiau žinoma kaip tyli Tarybos posėdžių statistė. Su „Palangos tilto“ žurnalistu rugsėjį kalbėjęs „Tvarka ir teisingumas“ atsakingas sekretorius Evaldas Lementauskas sakė: „Ne viskas mus tenkina Palangos skyriaus veikloje. Turėjo būti vykdoma žymiai aktyvesnė veikla Taryboje, taip pat dirbant su rinkėjais.“

Nenorėjęs, kad būtų skelbiama pavardė, „tvarkiečių“ sąraše esantis palangiškis sakė, kad „įtaria, kad reitingavimas nebuvo labai skaidrus.“

 

Pati iš kėdė nepasitrauks

Pasitraukus M. Vačerskienei iš „tvarkiečių“ partijos, atviras tapo  savivaldybės vicemero klausimas. Pagal valdančiųjų partijų koalicinę sutartį vicemero postas priklauso „tvarkiečiams“, todėl išėjus M. Vačerskienei iš partijos, „tvarkiečiai“ ėmė sukti galvas kaip pasielgti: reikalauti, kad M. Vačerskienė atsistatydintų pati, prašyti, kad jos atstatydinimo klausimas būtų pateiktas Tarybai ar net, keliant daug purslų, pasitraukti į opoziciją. Ko gero, toks variantas labiausiai tikėtinas, nes baigti kadenciją Tarybos daugumoje, kuri negali pasipuikuoti dideliais nuveiktais darbais, einant į rinkimus nėra naudinga nei vienai partijai.

Ketvirtadienį naujoji partijos skyriaus pirmininkė A. Stasiulaitienė, užsukusi į redakciją, šiek tiek atskleidė „tvarkiečių“ planus. Merui ir Tarybai adresuotame pareiškime ji informuoja, kad „Tvarka ir teisingumas“ Palangos miesto skyriaus taryba priėmė sprendimą atsisakyti miesto savivaldybės mero pavaduotojo pareigybės, deleguotos esančios daugumos koalicine sutartimi.“ „M. Vačerskienė, atsisakiusi narystės partijoje „Tvarka ir teisingumas“, nėra įgaliota atstovauti partiją.“  Bet A. Stasiulaitienė sakė, kad Tarybai, kaip priklauso pagal koalicinę sutartį,  nesiūlys vicemere paskirti kitos „tvarkietės“ N. Petkutės. Vadinasi, ir M. Vačerskienės nenori, ir valdžios.

 

Naudingiau būtų būti opozicijoje

A.Stasiulaitienė „Palangos tiltui“ sakė, kad skyrius po M. Vačerskienės pasitraukimo apsvarstė ir galimybę trauktis į Tarybos opoziciją, bet sprendimą dėl to leido priimti vienintelei Taryboje likusiai „tvarkietei“ N. Petkutei.

„Jinai kol kas man savo sprendimo nepranešė, bet tai nėra esminis dalykas. Tiesiog mes nenorime prisiimti atsakomybės už partiją palikusios M. Vačerskienės sprendimus, kuriuos ji padarys dar šioje kadencijoje“, - sakė A. Stasiulaitienė. Ji sutiko, kad „tvarkiečiams“ eiti į rinkimus, ko gero, vis tik būtų naudingiau esant opozicijoje, bet kol kas dėl to dar nėra galutinai apsispręsta. Žurnalistui naujai iškepta „tvarkiečių“ pirmininkė sakė, kad naujoje Taryboje tikisi iškovoti aštuonias vietas.

Pati M. Vačerskienė, užtrenkusi „tvarkiečių“ duris, palikti vicemerės posto neketina. „Atsistatydinimo prašymo prieš terminą nepateiksiu“, - lakoniškai raštu „Palangos tiltui“ atsakė M. Vačerskienė. Kaip tokioje situacijoje ketina elgtis meras V. Stalmokas, išsiaiškinti nepavyko – mirus mero mamai, susisiekti su meru nepavyko.

N. Petkutė sakė, kad dėl M. Vačerskienės buvimo vicemere turėtų apsispręsti pirmiausia Taryba. „Aš lieku valdančioje koalicijoje. Aš dirbau ir dirbsiu normaliai, nežaisiu politikos“,- sakė politikė.

 

Šoko viliotinį

Jau lapkritį paaiškėjus, kad M. Vačerskienė tėra tik devinta „tvarkiečių“ rinkimų sąraše, apie ją, tikėdamiesi, kad pažeminta buvusi „tvarkiečių“ lyderė iš skyriaus išsives ir būrelį savo artimiausių bendražygių, ėmė rėžti Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus vadai. Apie tai mūsų redakcijai patvirtino keli šaltiniai.

 Kai kuriomis nepatvirtintomis žiniomis, ir šią savaitę, prieš tvirtinant Liberalų Sąjūdžio rinkimų į savivaldybes sąrašą, buvo susitikęs skyriaus pirmininkas T. Žulkus ir M. Vačerskienė. Kalbama, kad valdininkė, iššvaisčiusi politinį palaikymą, siekė įšokti į Liberalų Sąjūdžio nuvažiuojantį rinkimų traukinį – pakliūti į jų sąrašo viršų. Pati M. Vačerskienė paneigė tokias kalbas kaip nepagrįstas. Apie neva įvykusį šią savaitę susitikimą su M. Vačerskiene kategoriškai paneigė ir T. Žulkus. Bet jis pripažino, kad buvo svarstyta apie galimą jos narystę partijoje po to, kai ji liko už partijos vadovybės borto.

„Na, ji (M. Vačerskienė – aut.) oficialiai į mus nesikreipė. „Neoficialiai“, gal ir tikėjosi ji tokio mūsų kvietimo. „Tvarkiečiams“ neišrinkus jos pirmininke, partijoje buvo šmėstelėję pasiūlymai, ją pasikviesti į mūsų partiją. Susiėję skaičiavome tokio galimo sprendimo pliusus ir minusus, bet buvo nuspęsta, kad mums tai nenaudinga. Su ja jokių tiesioginių kontaktų nebuvo“, - miglotai kalbėjo T. Žulkus.

 

„Dovanėlių“ nereikia...

Jis pripažino, kad kai kurie partijos skyriaus Tarybos nariai, socialdemokratams atstatydinus V. Pivriką, irgi siūlė jį pasikviesti į partiją. „Nusprendėme, kad tokių „dovanėlių“ kaip M. Vačerskienė ir V. Pivrikas vis tik mums nereikia“, - teigė T. Žulkus.

Mažiau informuotas nei partijos skyriaus pirmininkas buvo Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus rinkimų štabo vadovas E. Židanavičius. „Nesąmonė, tokių ketinimų niekuomet nebuvo. Neturiu apie ką kalbėtis su M. Vačerskiene. Skyriaus rinkimų galutinį sąrašą penktadienį (šiandien-aut.) tvirtins mūsų Taryba, o tada – „centras“, - sakė jis.

V. Pivrikas „Palangos tiltui“ patvirtino, kad „ne viena kita partija“ su juo kalbėjosi ir siūlė narystę ar net aukštą vietą jos rinkimų sąraše. „Bet nusprendžiau, kad socialdemokratų partijos neteršiu, kad ir kaip būtų tie pasiūlymai viliojantys. Buvau atstatydintas baisiai pažeidus partijos statutą, todėl D. Paluckui (naujasis Palangos socialdemokratų partijos pirmininkas – aut.) pareiškiau, kad mane išbrauktų iš socialdemokratų rinkimų sąrašo, nors lieku partijos  nariu“, - teigė V. Pivrikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iš Iš 42-os vietos TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų sąraše į viršų šoktelėjęs Saulius Simė ir laimėjęs vieną iš 14 konservatorių mandatų naujoje miesto Taryboje, joje nedirbs, o toliau vadovaus Palangos sporto centrui.  „Ne, manęs Taryboje nebus. Pasikalbėjau su Sporto centro darbuotojais, artimais žmonėmis – jie nori, kad aš toliau vadovaučiau centrui,“ – S. Simė sakė „Palangos...


Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. 


Sausio 11 d. (trečiadienį) 12 val. Seimo Vitražo galerijoje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) organizuoja politinių partijų rinkimų numerių traukimą. 


Vasario 4 d., „Palangos tiltas“ paskelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. „Palangos tiltas“ teiravosi Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian, ar jai toks...


Pataisos buvo priimtos daugiausiai Tėvynės Sąjungos-LKD, socialdemokratų ir liberalų balsais. Antanas Vinkus, Seimo narys Palangos- Kretingos rinkimų apygardoje, balsavime nedalyvavo.


Dar vakar valdžiažmogius lydėjo dėmesys, pagarba ir valdžios teikiamos galimybės. Po nesėkmingų rinkimų dažnai tenka gyvenimą dėlioti iš naujo. „Bendraujant tik su prezidente, premjerais ir ministrais yra didelis pavojus išpuikti. Kad to neatsitiktų, reikia neužmiršti, ir mūsų merui Šarūnui Vaitkui taip pat, kad valdžia – ne amžinas dalykas“...


Šiandien, penktadienį, Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatė Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Jolita Vaickienė atidarė savo rinkimų štabą, kuris įsikūrė Vytauto gatvėje, priešais Darbo biržą. Stilingą kostiumėlį vilkinti politikė simbolinę juostelę perkirpo mūvėdama baltas pirštinaites. 


Visi mes keičiamės, bet šiandien Danas Paluckas, Tarybos narys ir kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas, visai kitoks nei atvykęs į Palangą daugiau kaip prieš penkis metus - ne tik su vešlia „modžahedo“ barzda ir žandenomis, bet ir gerokai labiau savimi pasitikintis, jaučiantis atsakomybę už kiekvieną žodį. Šie metai jam - audringi: metė gerai...


A. Butkevičius perrinktas socialdemokratų pirmininku

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį vykusiame suvažiavime buvo perrinktas socialdemokratų pirmininku. Už jį balsavo 705 suvažiavimo delegatai, prieš buvo 40 atstovų.


Likus mažiau nei dviems mėnesiams iki savivaldos rinkimų, vietos politikos nustumtųjų ir nuskriaustųjų kastą papildė nauji veidai, kurie, nors ir panašūs į  politinių lavonų, sulaukė savo tapatybės vis dar ieškančių partijų dėmesio. Taip apie vis dar vicemerę Marytę Vačerskienę, iš „tvarkiečių“ vairininko vietos išmestą kaip musę iš barščių, sparną ėmė rėžti kai kurie Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius