Ar byra pinigėliai ne itin šiltą vasarą: automobilių parkavimosi ypatumai

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-07-20
Peržiūrėta
735
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujai pastatyti parkomatai šiek tiek atbaido vairuotojus, norinčius pastatyti automobilius, tačiau pastatę jie atsakingai susimoka, kol kas pažeidėjų nebūta.
Naujai pastatyti parkomatai šiek tiek atbaido vairuotojus, norinčius pastatyti automobilius, tačiau pastatę jie atsakingai susimoka, kol kas pažeidėjų nebūta.

Vasarai perkopus į antrąją pusę imamasi žvalgytis, kokių rezultatų atnešė įpusėjęs aktyvusis sezonas: ar daug poilsiautojų atvyko, ar „kišo koją“ nepastovus ir dažnai šilumos stokojantis oras, ar vis dėlto rinkosi kitokias pramogas atvykusieji ir nepaisė prasto oro. Tuo metu, kai dauguma pabumba, jog vasaros šiemet vis nėra, tad ir pelno, natūralu, bus mažiau, už automobilių stovėjimo apmokestinimą atsakingi Palangos miesto rinkliavų centro darbuotojai skaičiuoja, jog visgi į Palangą automobiliais atvykusių poilsiautojų buvo ne ką mažiau nei pernai pirmąją vasaros pusę.

Šiek tiek mažiau
„Iš asmeninės pusės galiu pasakyti, kad šiųmetinė vasara išties yra viena iš šalčiausių, kiek pamenu. Kad liepos mėnesį oro temperatūra būtų žemesnė nei 20 laipsnių, labai reta. Ir labai didelio pagerėjimo į ateitį nesimato. Bet vienaip ar kitaip, kaip rodo paskutiniai savaitgaliai, žmonės į Palangą važiuoja. Nėra, aišku, to piko, bet jo gal niekada daugiau ir nebebus, kaip būdavo įprastai. Šiek tiek galbūt mažiau, bet važiuoja“, – teigė Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus.
Pasak vadovo, pagal parkomatų pajamas, šių metų birželį surinkta 2000 eurų mažiau nei pernai. O pažvelgus į pernykščius liepos mėnesio rezultatus, panašu, jog skaičiai taip pat labai nesiskirs. „Vizualiai perėjus miesto gatves atrodo, kad lyg ir mažiau automobilių Palangoje stovi, atrodo, kad žmonių mažiau. Bet galbūt dėl to, kad atvykusieji nebesikoncentruoja vienoje tik gatvėje, žmonės pasiskirsto ir parke, ir Monciškėse, Kunigiškėse, nebėra koncentracijos, todėl galbūt taip ir atrodo“, – svarstė vadovas.

Parkomatai sumažina srautą
Pakeitus eismo tvarką Vytauto gatvėje, įvedus jame vienpusį eismą, visai neseniai pastatyti ir parkomatai. Be šių, anot Palangos miesto rinkliavų centro direktoriaus, naujų parkomatų daugiau kurorte nepastatyta. Ši zona pažymėta kaip raudonoji – 30 minučių kainuoja 0,60 centų.
Paklausus, ar jau teko pamokyti neapdairius vairuotojus, nepastebėjusius naujai pastatytų parkomatų, direktorius patikino, jog ne.
„Šiose vietose statydami automobilius žmonės atrodo tvarkingi, susimoka už stovėjimą, o kiti galbūt žino, kur galima dar pastatyti automobilius be jokių mokesčių, nes Vytauto gatvėje, pakeitus eismo tvarką ir vėliau pastačius parkomatus, gerokai sumažėjo automobilių. Bet iš kitos pusės, tai, kad čia nėra automobilių masės, tik geriau dėl to dviratininkams – laisviau, saugiau. Sakyčiau, jog parkomatai kartais atlieka ir tokią funkciją – užtikrina saugumą dviratininkams, kadangi automobilių srautas mažėja“, – pastebėjo B. Martinkus.
Pašnekovas atskleidė, jog girdėjęs teigiamų atsiliepimų iš dviratininkų dėl Vytauto gatvės pasikeitusios eismo tvarkos. „Žinoma, dar vis atsiranda ir tokių, kurie vis sugalvoja laviruoti dviračiu tarp praeivių šaligatviais. Nors palangiškiai ir miesto svečiai tokius bando įspėti, kad tam yra dviračių takai. Tikiu, kad laikui einant tokių turėtų nelikti, pripras prie dviračių takų“, – vylėsi direktorius.

Elektromobilio leidimas – tik vienas
Pasiteiravus, ar apskritai mieste daug pažeidėjų, nenorinčių susimokėti už automobilių stovėjimą kurorte, Palangos miesto rinkliavų centro vadovas atsakė, jog kasdien fiksuojami tokie pažeidimai. „Sunku pasakyti, kokie jų motyvai. Mes nuolat girdime tuos pačius pasiteisinimus, kai pas mus ateina žmonės. Jie teigia, jog užtruko tik penkias minutes, tačiau realiai tiek laiko neužtenka mūsų darbuotojams suforminti visko, kad automobilis stovi nesumokėjus rinkliavos. Bet prie tokių pasiteisinimų mes jau esame pripratę. Ypač prie tokių tradicinių“, – šypsojosi B. Martinkus.
Palangos mieste suteikiama galimybė gauti gyventojų leidimus, kuriais suteikiama teisė statyti automobilius mokamose zonose tiems gyventojams, kurie gyvena tokiose teritorijose, taip pat leidimus gali gauti elektromobilių savininkai.
Jeigu elektromobilis pažymėtas specialiu „EV“ serijos numerio ženklu, tuomet automobilį galima statyti be mokesčio. „Jeigu elektromobilio savininkas nėra išsiėmęs tokio numerio, tuomet gali kreipęsis gauti leidimą parkuoti automobilį, tačiau į mus kreipėsi tik vienas tokio elektromobilio savininkas. Vadinasi, Palangoje tokių automobilių dar nėra daug arba žmonės jau yra išsiėmę naujus numerius ir nereikia prašyti leidimo. Galbūt dar kol kas ir nepritaikyta infrastruktūra tokiems automobiliams eksploatuoti, bet jau planuojama“, – papasakojo Palangos miesto rinkliavų centro direktorius B. Martinkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug. „Dėl koronaviruso daug žmonių...


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Lapkričio 9 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko iniciatyva, organizuota Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bei Ugdymo plėtotės centro, bendradarbiaujant su VšĮ „Dokumedija“, kurios metu žurnalistai skaitė paskaitas Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose. Susidomėjimas šia iniciatyva buvo itin didelis, taigi džiugu, jog tarp...


„Palangos tiltas“ tęsia apžvalgą apie praėjusį vasaros sezoną. Kiekviena vasara – pats karštymetis ir kurorto policijai, kuri vasarą sulaukia pastiprinimo ir iš kitų policijos komisariatų. O kaip ši? Į klausimus atsakė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jurgita...


Vasarai perkopus į antrąją pusę imamasi žvalgytis, kokių rezultatų atnešė įpusėjęs aktyvusis sezonas: ar daug poilsiautojų atvyko, ar „kišo koją“ nepastovus ir dažnai šilumos stokojantis oras, ar vis dėlto rinkosi kitokias pramogas atvykusieji ir nepaisė prasto oro. Tuo metu, kai dauguma pabumba, jog vasaros šiemet vis nėra, tad ir pelno, natūralu, bus...


Joninių savaitgalį į Palangą poilsiautojus viliojo ne tik Joninių laužai, bet ir jau tradicinis penktus metus organizuotas pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“. Renginiai vyko centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei „Atostogų parke“. Kaip teigė Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas, renginio...


Ar Palangai reiktų automobilių dalijimosi paslaugos, o gal dar ir daugiau dviračių nepamaišytų? Tokį klausimą iškėlė kurorte lankęsi automobilių dalijimosi paslaugų teikėjos „CityBee“ atstovai. Šią vasarą jie planuoja šią paslaugą teikti visame Lietuvos pajūryje. Palangos valdžios atstovai šią paslaugą įvertino labai skirtingai: kaip ir...


Praėjusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu miesto meras Šarūnas Vaitkus perskaitė septynių Tarybos narių pasirašytą siūlymą įtraukti į posėdžio darbotvarkę sprendimo projektą dėl Tarybos 2012 m. gegužės 31 d. sprendimo T2-162 1.1 punkto pakeitimo. Jeigu siūlymai, išdėstyti sprendimo projekte, būtų buvę priimti, palangiškiams vasaros sezono metu...


Pastaruoju laikotarpiu itin padaugėjo automobilių vagysčių Palangoje. Žmonės baiminasi – vagysčių nemažėja, o tik daugėja. „Šiais metais Palangoje yra pavogta dvylika automobilių, o pernai per tą patį laikotarpį buvo pavogti tik trys automobiliai. Todėl vagysčių didėjimas yra akivaizdus“,- komentavo Palangos policijos komisariato kriminalinio skyriaus vyresnysis tyrėjas Viktoras Mockus.


Žmonių pinigėliai – į politikų kišenes

Aistas MENDEIKA, 2009 08 26 | Rubrika: Miestas

Į Palangos miesto savivaldybės mero Vytauto Stalmoko stalčių įkrito dar vienas dokumentas, dar kartą parodantis, kad kurorto Tarybos valdančioji dauguma nepaiso arba net gerai nežino Lietuvoje galiojančių įstatymų nuostatų. Liepos mėnesį sugebėta pritarti spendimo projektui, prieštaraujančiam iškart net keliems įstatymams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius