Ar Palanga subrendo naudingiems pasiūlymams?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-11-23
Peržiūrėta
393
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar Palanga subrendo naudingiems pasiūlymams?

Rimtų privačių investuotojų dėmesio stokojanti Palanga pagaliau sulaukė viliojančio pasiūlymo.
Olandijos kapita
lo valdoma įmonių grupė pasisiūlė jau po metų miestui pastatyti naują autobusų stotį, kuri turėtų atsirasti apleistoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie „Statoil“ degalinės.
Investuotojai pasiryžę savo lėšomis įrengti ne tik autobusų stoties pastatą su šiuolaikiškomis autobusų stotelėmis po stogu, bet ir rekonstruoti palei visą aikštelę einančią Vėžių gatvės dalį. Savivaldybei atiteksiančio turto dalis siektų apie 1,5-2 milijonus litų.
Visiems aišku, kad šiais laikais nemokamų dovanų nebūna. Už tai investuotojai nori toje pačioje vietoje šalia autobusų stoties pastatyti prekybos centrą, kurio pastate atsirastų ne tik papildomos prekyvietės, bet ir poilsio pramogos bei paslaugos: kėglinė, kino teatras, rūbų valymo centras, kavinė.
Kokios pramogos galėtų būti būsimame prekybos centre, siūlys pati Palangos valdžia. Dėl būsimų prekybos centro patalpų nuomos investuotojas jau dabar derasi su keliomis stambiomis prekybos įmonėmis ir poilsio paslaugų teikėjais.
Tačiau svarbiausia, kad Palangai atsiranda galimybė ne tik perkelti autobusų stotį arčiau gyvenamųjų miesto kvartalų, bet ir turėti modernų stoties pastatą, kurio statyba miesto biudžetui nieko nekainuos. Tokiu būdu kurortas išvengtų didelio autobusų srauto į miesto centrą, kuris vasarą ir taip apkrauna centrines Palangos gatves. Ką jau ir kalbėti apie gerokai sumažėsiančią oro taršą mieste.
Su miesto interesais nesikerta ir už šią dovaną norimi investuotojų pageidavimai. Šalia BAM‘u vadinamo daugiabučių namų kvartalo atsirasiantis šiuolaikinis prekybos centras tarnaus visiems palangiškiams. Neužrakinta bus šalia centro suplanuota automobilių stovėjimo aikštelė.
Tuščioje vietoje atsiradusio prekybos centro savininkai į miesto biudžetą mokės turto mokestį, į Palangos kišenę kris nuomos pinigai už statiniui skirtą žemės sklypą. Prekybos ir pramogų centre bus sukurta keliasdešimt naujų darbo vietų, o gyventojų pajamų mokesčiai taip pat papildys miesto iždą.
Tas pats investuotojas lygiai tokius pačius projektus jau yra įgyvendinęs Klaipėdoje, Kėdainiuose, Skuode, kuriame autobusų stoties ir prekybos centro kompleksas išaugo vos per 3 mėnesius.
Aišku, sudarant bet kokią jungtinės veiklos sutartį atsiranda abejonės, ar viskas bus taip, kaip pažadėta. Tačiau jei ir įvyktų nemalonus stebuklas ir nekilnojamojo turto rinkoje žinoma įmonių grupė bankrutuotų, Palanga nieko nepraranda. Skuodiškiai rizikavo labiau, nes ši įmonė autobusų stotį su prekybos centru statė buvusios stoties vietoje ir Skuodas kurį laiką iš viso buvo likęs be stoties pastato.
Tačiau nesėkmės galimybė yra nereali. Įmonių grupei, kuri Vilniuje ir Rygoje stato aukštybinius komercinių patalpų pastatus ir, pavyzdžiui, nuomoja patalpas SEB banko padaliniams ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje, bankroto galimybė yra mažai tikėtina.
Dabar atmetus šį pasiūlymą tokia žinia ateityje baidytume bet kuriuos potencialius investuotojus.
Į Palangą ateinantis rimtas investuotojas pajėgus finansuoti bet kuriuos kitus projektus mūsų mieste. Užsienio kapitalo įmonių grupės atstovas patvirtino, kad laukia kurorto valdžios pasiūlymų, kurie būtų patrauklūs verslininkams.
Pavyzdžiui, įrodžius, kad plaukimo baseinas ar ledo arena bus gausiai lankoma ir per, pavyzdžiui, 10 metų atsipirks investuotojui, jis pasiryžęs visa tai pastatyti. Palangos vadovai jau tyliai svarsto, kaip autobusų stotį su prekybos centru siūlančią įmonę sudominti uždarų teniso kortų statyba, kuri galėtų prasidėti miesto stadione šalia jau statomos krepšinio arenos.
Tačiau dar tik pradėjus diskutuoti apie Palangai pasirašyti siūlomą jungtinės veiklos sutartį, jau atsirado veikėjų, į visą tai žiūrinčių įtariai. Antai, Skuode tarybos nariams pristatant būsimą projektą, tarybos opozicijos atstovas Aleksandras Jokūbauskas jau galanda kirvius.
„Kokiu juridiniu pagrindu parengta sutartis? Kodėl aš apie tai nebuvau informuotas anksčiau? Kodėl projektą įgyvendins naujai sukurta įmonė?“, – tokiais klausimais investuotojų atstovų kantrybę bandė tarybos narys. Lyg jis būtų ne miesto naudai sprendimus priiminėjantis politikas, o nusikaltimą tiriantis vis dar STT pareigūnas.
Su privačia įmone žadamos pasirašyti jungtinės veiklos sutarties nauda miestui kažkokias abejones kelia ir buvęs Palangos meras Vytautas Stalmokas. Gal jam skaudu, kad dar negimus miršta jo garsioji „miesto vartų“ vizija? Prie Pradinės mokyklos prekybos centro ir komercinių patalpų komplekso statybą numatantis detalusis planas miesto taryboje patvirtintas jau prieš kelis mėnesius, tačiau žadėtų statybų – nė kvapo. Iš savivaldybės iki šiol dar niekas nėra paprašęs techninio projektavimo sąlygų.
Akivaizdu, kad „Statoilo“ aikštelėje kartu su nauja autobusų stotimi atsiradus prekybos centrui, šalia esanti teritorija prie mokyklos prekybininkų nebedomins.
Ar visi Palangos politikai vertina miestui turtą dovanojančių investuotojų pastangas, paaiškės jau netrukus po savaitės vyksiančiame tarybos posėdyje.

 

Jūsų komentaras:

A-U-Ū...Ū... 2012-11-24 11:25 (IP: 86.100.60.112)
-Gal atsirastų kokia galinga įmonė ar ...? , kas pagaliau nugriautų tą baisų pastatą buvusį "aerouosto kasos" ,"bankas ir kt svieto perėjunų nutūpusių ir išskridusių, pastatytą P.Žeimio noru ir palaiminimu?nors tūkstančiai palangiškių rėkte rėkė, - NEUŽSTATYKITE vienintelio aikštės grožio Palangoje !Tačiau žmogaus dar niekas niekada čia negirdėjo ! Tebekeikia iki dabar ir visados... šią ir daug kitų nesąmonių... Žeimio, Pirstuko,stalmoko ...prikakintų Palangai ir palangiškiams....

Giedre 2012-11-23 13:39 (IP: 85.206.22.87)
Juk Stalmokas tik IKI interesus gina :)

Taip pat skaitykite

Ministrų kabinetas trečiadienį, gegužės 26 d., pritarė Kultūros ministerijos siūlymui, kad pradžioje Vilniuje pastatyti planuotas paminklas tarpukario prezidentui Antanui Smetonai būtų pastatytas Palangoje.


Jei turite jums priklausančią erdvę – sodą ar kiemą, tokiu atveju, verta pagalvoti ir apie tai, kokie elementai turėtų joje atsirasti, kad jūsų gyvenimas būtų dar kokybiškesnis. Bene greičiau į galvą ateina mintis, kad šias erdves reikia puošti įvairiais augalais – tam, kad būtų galima mėgautis itin estetišku vaizdu, o taip pat – įvairiais...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Jūratės gatvės 26 ir 28 daugiabučių namų gyventojai ne tik gyvena atnaujintuose namuose, bet jiems dar ir įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Tačiau Palanga nebūtų Palanga, jeigu laisva aikštelė neįskeltų kivirčų kibirkšties. Joje kartais automobilius pasistato ir prašalaičiai, o tai labai nepatinka gyventojams, kurie tikina, jog dėl to patys kartais...


Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas pasirašė trišalę sutartį, kuria įsteigtas Rizikos pasidalijimo fondas. Jo dydis –100 mln. eurų ES fondų lėšų, leisiančių pritraukti apie 500 mln. eurų iš privačių investuotojų. Jomisiki 2023 metų planuojama atnaujinti apie 1500 daugiabučių namų visoje šalyje.


Palangos oro uostas, atsižvelgdamas į keleivių pageidavimus, sukūrė internetinę automobilių stovėjimo vietų rezervacijos sistemą. Ją galima išbandyti oro uosto interneto svetainėje. Nuo šiol, dar prieš vykdami į oro uostą, keleiviai gali iš anksto užsisakyti automobilio stovėjimo vietą ir už ją sumokėti, kad netektų šiais reikalais rūpintis atvažiavus į...


Pirmadienio vakarą Palangos miesto tarybos nariams, Savivaldybės administracijos atstovams bei besidomintiems naujosios kurorto autobusų stoties bei prekybos centro ateities planais prisistatė investuotojai – „Homburg“ grupė Baltijos šalyse, projekto valdytojai „Capital city group“ bei pristatė keturias „City Projects“ architektų parengtas...


Ar Palanga subrendo naudingiems pasiūlymams?  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 11 23 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Rimtų privačių investuotojų dėmesio stokojanti Palanga pagaliau sulaukė viliojančio pasiūlymo. Olandijos kapitalo valdoma įmonių grupė pasisiūlė jau po metų miestui pastatyti naują autobusų stotį, kuri turėtų atsirasti apleistoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie „Statoil“ degalinės.


Jau seniai Palangoje sklando mintis kurorto autobusų stotį iškelti kiek tolėliau nuo centro, šalia degalinės „Statoil“. Tokį pasiūlymą į savo rinkimų programą įrašė ir kai kurios rinkimuose dalyvavusios partijos -  palangiškiams netgi pateikta konkreti vizualizacija, kaip turėtų keistis miestas. Nuomonių pasigirdo įvairių – vieni peikia šį sumanymą, kitiems tokios permainos atrodo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius