Ar vien tik prastas oras sugadino šventę?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-05-17
Peržiūrėta
545
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar vien tik prastas oras sugadino šventę?

Palanga jau septintus metus iš eilės vasarą mėgina paskelbti dar nesibaigus pavasariui. Gegužės viduryje organizuojamų vasaros sezono atidarymo švenčių rengėjai kasmet yra priklausomi nuo oro, kuris tokiu metų laiku yra gana permainingas.

Praėjusį savaitgalį gamta Palangos šventės šeimininkams galutinai atsuko nugarą: visą savaitgalį pajūrį košė žvarbus vėjas, pagrindinę renginių dieną pro storą debesų šydą saulė buvo išlindusi tik trumpam, o oro temperatūra pasiekė vos 6-7 laipsnius šilumos.

Į šventę negausiai susirinkę miesto svečiai vaikščiojo įsisupę į šiltas striukes ir svajojo apie pirštines. Tokiu metu Palangos pastangos skelbti vasaros sezono pradžią iš tiesų atrodė juokingai. Ar šiai šventei pasirenkamas tinkamas laikas, po praėjusio savaitgalio pradėjo abejoti ir kurorto valdžia.

Tradiciškai birželio pradžioje anksčiau vykdavusios vasaros sezono atidarymo šventės į gegužės vidurį buvo atkeltos 2006 metais. Toks sprendimas buvo aiškinamas senomis Lietuvos tradicijomis, kai tarpukaryje Palangos kurorte sezonas prasidėdavo gegužės 15 dieną. Naujovę įvedę tuomečiai miesto vadovai teigė, kad šitaip prailginsime trumpą vasaros sezoną.

Tikroji sezono atidarymo paankstinimo priežastis buvo kita. Tuo metu Valstybinis turizmo departamentas kurortiniams miestams skirdavo lėšas renginių organizavimui ne vasaros sezono metu. Palangai kasmet atitekdavo 200 tūkst. litų. Buvo nuspręsta, kad sezono atidarymo šventę atkėlus į gegužę, ją finansuoti galėsime ne miesto biudžeto, valstybės pinigais.

Ne sezono metu organizuojamiems kurortų renginiams valstybė lėšų nebeskiria jau seniai, tačiau vasaros sezonas Palangoje tebeskelbiamas gegužę.

Ar pasirinkome tinkamą datą sezono atidarymo šventei? Kalendorinė vasara, kaip žinia, prasideda nuo birželio. Esame tokioje klimatinėje juostoje, kad gegužės viduryje vasaros šiluma dar neužplūsta. Tiesa, yra buvę, kai ir tokiu metu Palangoje driokstelėdavo vos ne 30 laipsnių siekiantys karščiai, tačiau tai greičiau būdavo gamtos anomalija, o ne iš tikro atėjusi vasara.

Tačiau jei ir nekreipsime dėmesio į neprognozuojamus pajūrio orus, ar galime tvirtinti, kad nuo gegužės vidurio Palangoje iš tiesų jau prasideda vasaros sezonas?

Išskyrus tai, kad po šventės pradėjo veikti miesto fontanai ir paplūdimiuose pasirodė dar niekam nereikalingos persirengimo kabinos, jokių kitų prasidėjusio sezono požymių nepastebima. Kurorte nevyksta sezono renginiai, dar neveikia lauko pramogos. Atostogų metas, kada jau galime tikėtis gausesnio poilsiautojų būrio, taip pat prasideda tik nuo birželio pradžios.

Mėginimas paankstinti vasarą visą Lietuvą kviečiant į sezono atidarymo šventę yra dirbtinis. Nuo to nepasidarys nei šilčiau, nei poilsiautojų pagausės. Tad galima drąsiai tvirtinti, kad pusę mėnesio anksčiau organizuojant miesto šventę, valdžios bandymai šitaip prailginti vasaros sezoną nepasiteisino.

Be to, svarbiausia Palangos metų šventė privalo būti labiau šventiška. Praėjusį savaitgalį labiau atrodė, kad ji organizuojama iš reikalo. Renginiai numatyti tokie, kad jie tik kaip nors užpildytų dieną. Jei pajūrį gamta net ir būtų pamaloninusi šiluma, vargu ar galėjome tikėtis žmonių minias privilioti tokia skurdoka šventės programa.

Jei jau žmones kviečiamės į vasaros sezono atidarymo šventę, atvykę miesto svečiai bent jau neturėtų joje nuobodžiauti. Ką jiems galėjo pasiūlyti praėjusi šventė? Neaiškius muzikinius siurprizus netradicinėse miesto vietose? Neaišku kokius ir neaišku kur?

Kiek žmonės gali slampinėti po kermošių? Valandą, dvi. Po to jiems buvo siūloma 4 valandas stebėti saviveiklinių meno kolektyvų pasirodymus Jūratės ir Kastyčio skvere. Buvo žavūs ir nuotaikingi koncertai, bet ar net ir esant geram orui jie galėjo prikaustyti žiūrovų dėmesį keturias valandas?

Siaurą žmonių ratą tegalėjo sudominti ir architekto Algimanto Lėcko kūrybos paroda, ansamblio „Vilniaus klarnetai“ koncertas Viešojoje bibliotekoje ar romansų vakaras su „Mėguva“ kultūros centre „Ramybė“. Sunkiai suprantama ir į programą įrašytų pasivaikščiojimų po Meilės alėją prasmė.

Lyg ir tradicinį šventinį karnavalą turėjęs pakeisti pasaulio žemaičių paradas virto visiška pajuoka. Vėliavomis nešini pražygiavo 50 žmonių būrys ir tiek.

Esminiai šventės programos renginiai prasidėjo tik 20 valandą Palangos pučiamųjų orkestro koncertu, atlikėjo Manto pasirodymas, kurį vainikavo iš tiesų įspūdingas fejerverkas.

Tačiau ką į šventę atvykusiam žmogui Palangoje reikėjo veikti nuo popietės iki vėlyvo vakaro? Situacijos nebūtų išgelbėjusi net ir kaitri saulė, nes šventę paskelbusiame kurorte tuo metu nieko įdomaus nevyko.

Bet kokia šventė privalo būti dar nenuobodi, renginiai – originalūs ir nauji. Tai yra aišku lygiai taip pat, kaip ir tai, kad vasaros pradžią reikia skelbti vasarą. 

Jūsų komentaras:

Bibakhele 2013-01-05 18:37 ([email protected] / IP: 62.97.124.194)
ieva Balandis 4 d, 2011Esu patenkinta tiek vaoasrs tiek ziemos laiku,ir manau kad diskomfortas jauciamas tik butent tas dvi naktis metuose kai reikia pakeisti valanda.Pastebejau,kad gerbiami lietuviai apskritai priesiskai i pokycius reaguoja,bet butent ka blogo turi valandu kaita?

Taip pat skaitykite


Palangos sezono atidarymo šventę jaukia žvarbus vėjas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 31 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį Kurorto šventės svečius organizatoriai pakvietė pajudėti – nuo ryto paplūdimyje bei Jūratės ir Kastyčio skvere vyko įvairios mankštos bei treniruotės. Mieste šią dieną taip pat šurmuliavo kermošius, vidurdienį vėl pakvietė gatvės maisto festivalis. Mažuosius neabejotinai sudomino 13 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vykęs pasieniečių profesijos...


Ar vien tik prastas oras sugadino šventę?  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 05 17 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palanga jau septintus metus iš eilės vasarą mėgina paskelbti dar nesibaigus pavasariui. Gegužės viduryje organizuojamų vasaros sezono atidarymo švenčių rengėjai kasmet yra priklausomi nuo oro, kuris tokiu metų laiku yra gana permainingas.


Nors Palangoje, sakoma, blogo oro nebūna, būtent jį šiandien keiksnojo Palangos sezono atidarymo šventės „Myliu Palanga“ kermošiaus dalyviai. „Pažiūrėkite į dangų –toks niūrus. Žvarbokas vėjas pučia. Laimė, kad nelyja,“ – sakė gintaro dirbiniais prekiaujanti palangiškė. Vytauto gatvėje vykstančiame kermošiuje...


Didžiausias kurortas kviečia visus į sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 10 | Rubrika: Miestas

Naują poilsio sezoną pasitinkanti Palanga šiemet keičia savo veidą. Kurorte organizuojama Baltijos šalių asamblėja, kurios data sutampa su kurortinio sezono atidarymu, rodo, kad Palanga tampa  vasaros Šiaurės Europos širdimi, kviesdama poilsiauti šeimas iš įvairių šalių bei užtikrindama įvairiausias pramogas ir skirtingiems skoniams...


   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Paplūdimio futbolo sezono atidarymo taurė iškeliavo į Vilnių

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 09 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palangoje pirmą kartą šiemet virė aistros paplūdimio futbolo aikštelėse. Tradicinį 2010 metų sezono atidarymo turnyrą laimėjo Vilniaus „Rings“ futbolininkai.


Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos

Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos   Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos


Vasaros sezono Palangoje atidarymo programa

Palanga 2010, 2010 05 12 | Rubrika: Kultūra

40-oji vasaros sezono atidarymo šventė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius