Artėjanti karščio banga palangiškiams žada ir poilsiautojų atsivežamų pinigų lietų

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015-07-02
Peržiūrėta
520
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjanti karščio banga palangiškiams žada ir poilsiautojų atsivežamų pinigų lietų

Į Palangą atslenka per šią savaitę Vakarų Europą jau nualinę karščiai. Orų prognozes rodančiame interneto tinklapyje meteo.lt kaitrą žyminti tamsiai raudona spalva, lyg koks maras dienomis persiritantis per Europą, kasdien vis labiau priartėja prie Lietuvos, kurią ims smaugti jau šiomis dienomis.
Gerokai virš 30 laipsnių perkopusi kaitra po vidurdienio žmones tarytum iššluoja iš Roterdamo ar Amsterdamo gatvių. Nutaisę susirūpinusių pirkėjų veidus, norintys bent trumpam atsigaivinti, visi lenda į kondicionuojamas parduotuvėles ar prekybos centrus ir, neskubėdami išeiti į tikrą šutrą, įtartinai ilgai renkasi pirkinius. Miesto gatvėse karščių prislėgtiems žmonėms tai – tikra atgaiva, o ir prekybininkai nepurkštauja. Vis didesnė tikimybė, kad taip atsivėsinti užbėgęs praeivis neišeis ko nors nenusipirkęs.
Palangoje, skirtingai nei kokiame Roterdame, vasaros karščiai visada yra laukiami. Jie kurortui reiškia staigią poilsiautojų bangą. Kartais ji būna tokia aukšta ir galinga, kad prilygsta viską šluojančiam cunamiui, kurio metu Palangos kavinės pristinga maisto produktų, o nakvynės kainos į viršų šauna net pakelės „močiučių” malkinėse. Tokius, Palangoje kasmet bent po kartą patiriamus poilsiautojų cunamius visada lydi Lietuvą užgulantys nežmoniški karščiai, nuo kurių žmonės mėgina gelbėtis jūros vėsoje. Tokie cunamiai, net ir menkiausią verslą turinčiam žmogui, visada yra dosnūs dėl poilsiautojų atsivežtų pinigų, o dėl jų palangiškiai, skirtingai nei kokio Roterdamo ar Berlyno gyventojai, ištvers bet kokius karščius.
Šiemet dar neregėtos atvykėlių bangos neabejotinai sulauksime rytoj – pirmąjį liepos savaitgalį, kuris bus ne tik kaip niekada karštas, bet dar ir ilgasis. Greičiausiai, tai ir bus per vėsų birželį vasaros šilumos išsiilgusių poilsiautojų cunamis, kuris turėtų pradžiuginti ne tik Palangos verslininkus, perpildyti kurorto kavines, bet ir nuo pakelių nušluoti nuolat niurzgančius ir viskuo nepatenkintus poilsiautojų viliotojus. Tiesa, šį savaitgalį jų vilioti nebereikės. Greičiausiai patys nakvynės vietų lengvai neradę kurorto svečiai žvalgysis, kur nakčiai galėtų prisiglausti.
Todėl dar įdomiau bus stebėti, kaip veikia Palangos savivaldybės ilgai puoselėtas ir dar prieš gerą dešimtmetį žadėtas būsto nuomos siūlytojų turgelis. Praėjusį mėnesį uždraudus automobilių sustojimą visame įvažiavimo į Palangą ruože, specialios nakvynės paslaugų siūlymo vietos įrengimas tapo neišvengiamas, nes savivaldybei buvo būtina šių paslaugų teikėjams pasiūlyti kažkokią alternatyvą.
Dabar tokiam turgeliui yra skirta, regis, ideali vieta – prieš pat didžiają sankryžą, tos pačios Kretingos gatvės pakelėje esančioje degalinės aikštelėje. Į ją patogu įvažiuoti ir iš jos išvažiuoti poilsiautojų automobiliams, čia sudarytos civilizuotos sąlygos patiems paslaugų teikėjams – pastatyti suoliukai, biotualetas, pavėsinės. Ši vieta tenkino ir Kretingos gatvėje transporto priemonėms draudžiančiais sustoti kelio ženklais susirūpinusius „Palangos rūpestėlio” visuomenininkus. Keista, kodėl Palangos valdžia degalinės šeimininkų šios aikštelės vasarai nepasiprašė bent prieš keletą metų. Juo labiau, kad degalų pardavėjai net nudžiugo išgirdę tokį kurorto savivaldybės pasiūlymą, nes į aikštelę užsukantys poilsiautojai tampa potencialiais degalinės klientais.
Tačiau net ir tokia strategiškai ideali turgelio vieta poilsio būsto nuomotojų, atrodo, netenkina. Įvyko tai, kas buvo prognozuota tuomet, kai turgelio įrengimo idėją aktyviai stūmė dar miesto valdžioje buvęs Rimantas Garolis. Tokios vietos įrengimui miesto biudžete jau net buvo numatyta 10 tūkstančių litų. Turgeliui skirti pinigai tais metais nugaravo kažkam kitam, o turgelio įrengimo entuziazmą tuomet atšaldė kilusios abejonės – niekas niekada savo paslaugų nenorės siūlyti konkurentų būryje.
Nors ir trumpalaikė būsto nuoma – tai ne ridikėlius turguje pardavinėti, kai visi savo prekę tvarkingai pasidėję ant prekystalio laukia savojo pirkėjo. Ridikėlių pundelis pas visus yra vienodas. Turguje niekas nedrįsta ir su mažesne kaina išsišokti. Su nakvynės pasiūla yra kiek kitaip. Kiekvieno pasiūlymas yra skirtingas ir priklauso nuo buities sąlygų, vietos mieste, atstumo nuo jūros. Kainos, pagaliau. Būryje nuomotojų tokių dalykų su aikštelėn įsukusiu poilsiautoju neaptarsi, nes tuojau atsiras, kas pasiūlys ir geriau, ir pigiau. Todėl bus toks turgelis, ar ne, visvien atsiras gudresnių, kurie pakele trauks tolyn nuo Palangos, tikėdamiesi nakvynės neturintį atvykėlį susistabdyti patys pirmieji.
Kita vertus, toks turgelis kurorto svečius dar labiau atgrasys nuo Palangos. Įsivaizduokite, kas vyksta į būsto nuomotojams skirtą aikštelę įvažiavus poilsiautojų automobiliui. Nespėjus svečiui sustoti, prie jo prilekia tuntas vienas per kitą rėkiančių žmonių, kurie dėl reto kliento nieko prieš tarpusavyje ir pasipešti. Neveltui net ir po ilgai brandinto miesto savivaldybės sprendimo žurnalistų kalbinami būsto nuomos paslaugas teikiantys palangiškiai neslepia, kad, nepaisydami gresiančių baudų, vėl trauks į pakelę. Kur atskirai išsibarstę, tarytum vieniši medžiotojai, vėl galės tykoti savo grobio – nors ir vienai nakčiai į Palangą atvykstančio poilsiautojo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Praėjusio ketvirtadienio vakarą, apie 22.20 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šventojoje, Kopų gatvėje 16, atvira liepsna dega namas. Deja, šiuo adresu įsikūrusią armėniškų patiekalų kavinę „Mažoji Armėnija“ gaisras suniokiojo negailestingai – sudegė apie 90 procentų kavinės...


Pasitik lietų be liūdesio

Irena VALUŽĖ, 2017 07 14 | Rubrika: Miestas

Danius Puodžius – inžinierius, politikas, kultūros veikėjas, Palangos miesto garbės pilietis. Šiandien ponas Danius gyvena ramesnį gyvenimą. Patinka jam padirbėti sode, pasidžiaugti savo dviem anūkėliais, susitikti su draugais (yra Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo pirmininkas), keliauti, o paklaustas, ar patenkintas tuo, kas jo gyvenime vyko ir vyksta, atsako:...


Palangos kredito unija (PKU) šiais, jau praeinančiais metais toliau kuopėsi nuo buvusių vadovų palikimo. Akylai stebima finansinių institucijų prievaizdo- Lietuvos Banko- PKU 2015-aisiais Palangos KU daug dėmesio skyrė tolimesniam nuostolių mažinimui ir finansinių paslaugų plėtrai. Naujieji Metai šalies kredito unijoms žada naujovių - Palangos KU viliasi, kad unijos...


Į Palangą atslenka per šią savaitę Vakarų Europą jau nualinę karščiai. Orų prognozes rodančiame interneto tinklapyje meteo.lt kaitrą žyminti tamsiai raudona spalva, lyg koks maras dienomis persiritantis per Europą, kasdien vis labiau priartėja prie Lietuvos, kurią ims smaugti jau šiomis dienomis.


Palangą išjudinsiantis festivalis „Sportas visiems“ žada Gineso rekordą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 29 | Rubrika: Sportas

Palangoje tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – pramogaus aktyvaus laisvalaikio propaguotojai bei sporto mėgėjai – didžiausią šalies kurortą ir vėl išjudins didžiausias šalyje rengiamas masinio sporto festivalis „Sportas visiems“. Renginio organizatoriai žada ir rekordą – ne bet kokį, o Gineso.


„Europrotų“ mūšių banga atsirito ir iki Palangos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 10 | Rubrika: Miestas

Ne pirmi metai Lietuvoje populiaraus žinias, atmintį bei išmonę leidžiančio pasitikrinti žaidimo, seniau sąlyginai vadinto „Protų mūšiais“, dabar gi pakrikštyto „Europrotai“, mat visi užduodami klausimai vienaip ar kitaip susiję su Europos Sąjunga, banga atsirito ir iki Palangos. Visą praėjusį mėnesį trečiadieniais žaidimo turai vyko...


Naudą iš poilsiautojų turi pajusti ir miestas  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 05 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar esame susimąstę, kiek nuostolių Palangai atneša poilsiautojai? Kavinių ir viešbučių savininkai, smulkieji verslininkai, kurie išgyvena iš poilsiautojų (kuo jų daugiau, tuo didesnės ir gaunamos pajamos), tokio klausimo nesupras. Jų atžvilgiu taip klausti būtų mažiausiai nekorektiška.


Bene gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms – besirengianti Palanga kurorto gyventojams ir svečiams žada ne vieną įsimintiną atrakciją. Pramogautojus į vieną iš garsiausių Lietuvoje J. Basanavičiaus gatvę palangiškiai sukvies antrąją Velykų dieną, balandžio 9-ąją. Pėsčiųjų pamėgta J. Basanavičiaus gatvė jau netrukus pavirs įspūdinga Margučių...


Nors pirmasis vasaros mėnuo eina į pabaigą, o Baltijos jūros vanduo įšilęs iki 16 laipsnių, besimaudančiųjų dar nedaug. Šventosios gelbėjimo stočiai pirmą vasaros sezoną vadovaujantis Kęstas Kazlauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad šiomis dienomis maudytis ryžtasi gal tik kokios dvi dešimtys poilsiautojų. Kol kas Šventojoje dar neužregistruotas nei vienas skendimo atvejis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius