Audito išvados: palangiškiai už šildymą turėjo mokėti mažiau

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-05-31
Peržiūrėta
2065
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Audito išvados: palangiškiai už šildymą turėjo mokėti mažiau

Ar išties Palangos gyventojai galimai permokėjo už šildymą, nes jiems buvo apskaičiuota per didelė vienos kilovatvalandės kaina? Būtent tai, be kita ko, nurodo teisininkų atliktos preliminarios Palangos savivaldybės ir bendrovės „Litesko“ sutarties audito išvadas.

 

Prašys kompensavimo

Kurorto valdžia buvo pasirašiusi sutartį su vilniečių advokatų kontora „SPES“, kad ji išnagrinėtų šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos teisėtumą.

Advokatai jau pateikė preliminarias išvadas, kuriose nurodomas ne vienas „Litesko“ pažeidimas.

Vienas jų – įtarimai, kad neteisingai buvo nustatyta šildymo kaina palangiškiams. Ji buvo didesnė, nei turėjo būti apskaičiuojama pagal taisykles. Kaip pavyzdys buvo pateiktas, kad 2006 metais patvirtinta vienos kilovatvalandės kaina buvo 16,75 Lt, tačiau realiai gyventojai turėjo mokėti po 15,55 Lt.

„Kaip teigė ekspertai, įmonė naudojo ne tokį procentą biokuro, jo panaudota mažiau nei buvo nustatyta. Savivaldybės noras būtų, kad „Litesko“ kompensuotų šių metų šilumos kainą, padengtų gyventojams, kurie permokėjo“, –  „Palangos tiltui“ sakė Tarybos narys, „Litesko“ investicijų Palangoje priežiūros komisijos pirmininkas Eimutis Židanavičius.

 

Investicijų pažeidimai

Jis tikisi, kad pavyks su įmone susėsti prie derybų stalo ir sutarti dėl kompensavimo. „Manau, kad išvengsime teismų“, – pridūrė pašnekovas.

Anot jo, atlikus auditą, rasta ir kitų pažeidimų. Daugiausia – dėl investicijų.

„Iš tikrųjų išvados mūsų nenustebino, to mes ir tikėjomės. Pirmiausia mes dabar turime ištirti, kokios investicijos buvo padarytos realiai, kokia jų apimtis ir suma. Kai kurių darbų negalima investicijomis pavadinti, nes jie buvo atlikti nesuderinus su savivaldybe. Kai kurių lėšų investavimas neturi nieko bendro su savivaldybe“, – aiškino E.Židanavičius.

Audito išvadose nurodoma, kad nuo 2000 iki 2004 metų buvo pažeidinėjami terminai, padarytos ne visos investicijos, o kai kuriuos paprastus darbus nurodydavo kaip investicijas.

 

Pasiruošę bendradarbiauti

Teisininkai patarė savivaldybei pirmiausia bandyti kalbėti ir vesti derybas su bendrove „Litesko“, paprašyti, kad būtų padaryti neatlikti darbai bei rasti galimybių, kaip kompensuoti gyventojams permokėtus pinigus už šildymą.

Kaip teigė „Litesko“ investicijų Palangoje priežiūros komisijos pirmininkas E.Židanavičius, kitą savaitę bus organizuojamas komisijos posėdis, kuriame ir aptars iškilusias problemas.

„Turėsime savo skaičius. Tada galėsime kalbėtis ir su „Litesko“ darbuotojais“, – sakė Tarybos narys.

Pačios „Litesko“ bendrovės vadovas Palangoje Rimantas Kregždė teigė, jog dabar negalėtų nieko komentuoti.

„Mes nesame gavę jokių išvadų, kol kas mums jų nepateikė. Jas reikia pamatyti, susipažinti ir tada jau kažką būtų galima kalbėti“, – sakė R.Kregždė.

Kol neturi išvadų, jis nebuvo linkęs komentuoti ir apie galimybę kompensuoti gyventojams išlaidas dėl šildymo. Kol kas savivaldybės kvietimo dar nesulaukė, tačiau yra pasiruošę sėsti prie bendro derybų stalo. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje sukurta audito kokybės kontrolės sistema yra veiksmingai ir užtikrina, kad auditai būtų atliekami kokybiškai ir pagal auditą reglamentuojančius teisės aktus.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė sakė „Palangos tiltui“, kad 2018 metais Palangos miesto savivaldybėje buvo 1296 asmenys gaunantys kompensaciją už šildymą 2019 metais – 1231 asmenys, 2020 metais – 1014 asmenys, 2021 sausio-rugsėjo mėnesiais – 944 asmenys.


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Kodėl turime mokėti už vonios kambario šildymą?

Edvardas SKRITULSKAS, 2013 04 04 | Rubrika: Nuomonės

Jau nebe pirmą kartą kreipiuosi į Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų su klausimu dėl vonios kambario ploto atskyrimo nuo apmokestintos šildymo kvadratūros.


Beveik kasmet šildymo sezono metu tiek į UAB „Litesko“ filialą „Palangos šiluma“, tiek į Savivaldybę su skundais kreipiasi palangiškiai, nepatenkinti, kad tenka mokėti už šilumos punktuose sunaudojamą elektrą. Dėl šios problemos buvo kreiptasi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK). Gautame atsakyme teigiama:...


Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad palangiškiai permokėjo už vandenį, kurorto meras Šarūnas Vaitkus iškart kreipėsi į bendrovės „Palangos vandenys“ vadovą Praną Madzajų. „Sureagavęs į viešai pateiktą informaciją, kad palangiškiai už vandenį permokėjo 450 tūkstančių litų, paprašiau, kad iki rytojaus man ant...


Ar išties Palangos gyventojai galimai permokėjo už šildymą, nes jiems buvo apskaičiuota per didelė vienos kilovatvalandės kaina? Būtent tai, be kita ko, nurodo teisininkų atliktos preliminarios Palangos savivaldybės ir bendrovės „Litesko“ sutarties audito išvadas.   Prašys kompensavimo Kurorto valdžia buvo pasirašiusi sutartį...


Palangos savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba 2010 metais atliko 12 veiklos plane numatytų auditų. Šiuo metu yra dar atliekami 7, iš kurių trys yra baigiami, ir jų ataskaitų projektai iki metų pabaigos bus pateikti savivaldybės administracijai. „Tai ribotos apimties auditai dėl biudžetinių įstaigų perėjimo prie naujos apskaitos, dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą miesto...


Pirmadienį miesto savivaldybės Kontrolės komitetas, apsvarstęs kontrolierių tarnybos pateiktas  UAB „Palangos šilumos tinklai“ audito išvadas, joms pritarė.


Trečiadienį savivaldybės mero kabinete vyko Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdis. Vienas iš svarbiausių darbotvarkės klausimų buvo išklausyti VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre atlikto finansinio audito išvadas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius