Aurelijus Veryga, paklaustas, ar po kurio laiko Palanga dėl poilsiautojų kiekio bus koronaviruso židinys: "Taip tikriausiai nenutiks"

Palangos tiltas, 2020-08-21
Peržiūrėta
1818
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aurelijus Veryga, paklaustas, ar po kurio laiko Palanga dėl poilsiautojų kiekio bus koronaviruso židinys: "Taip tikriausiai nenutiks"

Penktadienį, rugpjūčio 21 dieną, žurnalistams paklausus Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos, ar Palanga dėl tūkstantinės poilsiautojų minios, netaps koronaviruso židiniu, ministras atsakė: "Taip tikriausiai nenutiks. Poilsiautojai grįžta į kitus miestus, iš kurių atvažiavo ir mes kitose Lietuvos vietose matome tuos skaičius. Kiek iš jų gali būti susiję su pajūriu, tikrai nesiimčiau spręsti. Bet turėkime dar vieną dalyką galvoje vertindami žmonių susirinkimo riziką pajūryje. Jei žmonės pajūryje sugula šeimomis ar su tais žmonėmis, su kuriais nuolat bendrauja, tai nelabai ir gali tas virusas plisti. Jei išlaikytas metro atstumas, tikimybė, kad užkratas plito, labai maža. Bet ji labai didelė, jei žmonės susirenka atvirose, bet kaip ir izoliuotose vietose, tokie kaip kiemeliai ar panašiai ir pabendrauja ilgą laiką“, – sakė A. Veryga.

 Per ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinta 37 nauji koronaviruso atvejai. Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 29 žmonės, 7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Per praėjusią parą Marijampolėje registruotas 1 įvežtinis atvejis iš Belgijos. Užfiksuota ir dar viena mirtis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 83–oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. COVID–19 liga asmeniui buvo patvirtinta rugpjūčio 6 d. Nustatyta, kad asmuo bendravo su iš užsienio atvykusiais artimaisiais, kuriems vėliau buvo patvirtinta COVID–19 liga.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė spaudos konferencijoje sakė, jog šiuo metu (penktadienį - rugpjūčio  21 d.) ligoninėse gydomi 60 asmenų. Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose – 8, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 5, su deguonies kaukėmis 22 asmenys.

Laukiant maisto ar gėrimo viešojo maitinimo įstaigose nuo penktadienio (rugpjūčio 21 d.) privalu dėvėti kaukę. Tą numato sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo A. Verygos pasirašytas sprendimas. Be to, sprendime numatoma, kad lankytojai kavinėse, restoranuose, baruose valgytų ir gertų tik sėdėdami prie stalų ar baro.

Kaip ir iki šiol, tarp stalų turi būti užtikrintas dviejų metrų atstumas, tačiau įvestas papildomas reikalavimas dėl sėdinčiųjų prie baro – jie vienas nuo kito turi būti nutolę ne mažesniu kaip vieno metro atstumu. 

Taip pat kavinėse nebegalima tiekti maisto savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai, cukraus, druskos, padažų ir kitų maisto produktų bendro naudojimo induose ar pakuotėse, jei juos įsideda patys lankytojai. Nuo penktadienio, be kita ko, įsigaliojo privalomas reikalavimas dėvėti kaukes renginiuose lauke ir viduje. Ši prievolė taikoma sporto, kultūros ir kitiems pramoginiams renginiams. Be to, nuo šiol tiek uždarose, tiek atvirose patalpose turės būti išlaikomas mažiausiai vieno metro atstumas.
 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Į "Sidabrinę gervę" šiemet pretenduoja ir filmas "Išgyventi vasarą", kurio siužetas vyksta ir Palangoje.


Penktadienį, rugpjūčio 21 dieną, žurnalistams paklausus Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos, ar Palanga dėl tūkstantinės poilsiautojų minios, netaps koronaviruso židiniu, ministras atsakė: "Taip tikriausiai nenutiks."


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Dėl koronaviruso grėsmės dviem savaitėms, iki kovo 27 d., uždaromas Palangos baseinas, muzikos klubas "Vandenis", tiek pat laiko renginiai nevyks Palangos koncertų salėje, atšaukiami kiti vieši renginiai.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius