Azarto mėgėjų rinkimai nenuvils

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016-01-21
Peržiūrėta
1602
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Azarto mėgėjų rinkimai nenuvils

Ateinantį rudenį palangiškių laukia kaip niekada įdomūs ir azartiški Seimo rinkimai.
Įdomūs jie bus todėl, kad pirmą kartą vienoje apygardoje su Palanga atsidūrė ne tolima pietinė Klaipėdos dalis su Neringa, o kaimynystėje esantis Kretingos miestas su vakarinėmis apylinkėmis. Dar neregėtą rinkimų azartą žada paskutiniu metu paaštrėję Palangos ir Kretingos santykiai: kurortui užsimojus vasarą apmokestinti įvažiavimą į miestą, piestu stojo 5 eurų rinkliavos mokėti nesutinkantys kretingiškiai.
Galima nuspėti, kad pagrindinis klausimas, kuris laukia kandidatų mūsų rinkimų apygardoje: ar jie pritaria įvažiavimo rinkliavai. Palangos planuojamą mokestį kaip asmeninį įžeidimą priėmusiems kretingiškiams mažiausiai bus įdomu, ką kandidatas ketina nuveikti patekęs į Seimą.
Jei konservatorių citadelėmis laikomoje Palangoje ir Kretingos mieste daugumos rinkėjų simpatijos Tėvynės sąjungai yra aiškios, balsuojant už atskirus kandidatus vienmandatėje apygardoje laukia daug netikėtumų ir staigmenų.
Smagu buvo stebėti Tėvynės sąjungos išsuktą trilerį renkant savo partijos kandidatą šioje apygardoje. Palangos konservatorių stumtas Pranas Žeimys kaktomuša susidūrė su Kretingos paskutiniu momentu pasiūlytu Vaidotu Bacevičiumi. Šį rebusą išsprendė tik partijos centrinė valdžia. Ir pasirinkdama V. Bacevičių nesuklydo.
Kad P. Žeimys ateinančiuose rinkimuose šioje apygardoje yra mušta korta, aišku kaip diena. Gal ir pareigingas parlamentaras, daug padėjęs Š. Vaitkui plaukiojant vyriausybės ir ministerijų povandeninėmis srovėmis, P. Žeimys vis tik yra menkai matomas Seimo narys. Baigiantis antrai kadencijai Palanga taip ir nesulaukė aiškesnės ir garsiau išsakomos jo pozicijos miestui aktualiais klausimais. Per visą tą laiką trūko jo iniciatyvos, todėl P. Žeimiui dabar sunku būtų išsiginti kaltinimų tuščiai prasėdėjus Seime.
Praėjusiuose Seimo rinkimuose Palangoje P. Žeimys gavo kiek daugiau nei 3 tūkst. balsų. Šiemet kurorte jis vargu ar būtų surinkęs bent pusę tiek. Kretingos rinkimų apylinkėse jo šansai iš viso būtų nuliniai. Tokiu atveju sakoma, kad geriau nuo žirgo pakėlus galvą nulipti pačiam, nei būti numestam. Keista, kad to ilgai nesuprato nei jį atkakliai stūmę Palangos konservatoriai, nei iki paskutinės akimirkos vis dvejojęs pats P. Žeimys.
Pagrindinis mūšis būsimuose rinkimuose žadamas tarp socialdemokratų atstovo Antano Vinkaus ir konservatoriaus Vaidoto Bacevičiaus. Gali pasirodyti, kad tokia prognozė yra gana ankstyva, nes nežinoma, kokius kozirius šioje apygardoje gali išmesti kitos partijos. Tačiau aišku viena – kitų partijų kandidatai A. Vinkui ir V. Bacevičiui vargu ar prilygs.
Visų pirma, A. Vinkus yra gerai žinomas visoje Lietuvoje, o Kretingoje, kurios rajone jis yra gimęs ir turi rajono Garbės piliečio statusą – seniai yra savas.
V. Bacevičius atstovauja Palangoje ir Kretingoje didžiausią gerbėjų būrį turinčiai konservatorių partijai. Neseniai tiesioginiuose rinkimuose aiškia persvara laimėjusių abiejų savivaldybių merų konservatorių palaikymas taip pat bus labai svarbus. V. Bacevičius Kretingos rajone kartą jau buvo išrinktas į Seimą, o praėjusiuose rinkimuose tik antrame ture nusileido agresyvesnę rinkimų taktiką pasirinkusiai ir rajono valdžią drąsiau galėjusiai kritikuoti tvarkietei Jolitai Vaickienei.
Tačiau ši V. Bacevičiaus patirtis įrodo, kad Kretingoje jis savo pėdsaką jau yra palikęs ir, jo pavardę išgirdusiems rinkėjams nebereiks sukti galvą, kas jis toks yra. Palangoje miesto taryboje esantis V. Bacevičius yra labiau palangiškis nei A. Vinkus, kuris kurorte didelių simpatijų dar nėra nusipelnęs.
Galima neabejoti, kad prieš įvažiavimo rinkliavą drąsiai pasisakantis ir taip kretingiškių palaikymą užsitikrinęs A. Vinkus Kretingoje V. Bacevičių nurungs. Tačiau ne sausai. Gerokai jaunesnis patyrusio socialdemokrato oponentas vis vien turėtų susirinkti ištikimų konservatorių, jaunimo, kuriems legendinis buvęs sveikatos apsaugos ministras – joks autoritetas ir nuo charizmatiškojo A. Vinkaus perdėm iškilmingos retorikos jau pavargusių žmonių balsus. Palangoje populiaraus Š. Vaitkaus proteguojamas V. Bacevičius praras tik kurorto mero opozicijai priskiriamų palangiškių balsus.
Galima spėti, kad kažkurio kandidato pergalė vienmandatėje apygardoje priklausys tik nuo Palangos ir Kretingos rinkėjų aktyvumo. Kretingos pusėje rinkėjų yra beveik 4 tūkst. daugiau. Tačiau tai dar nereiškia neabejotinos A. Vinkaus pergalės. Rinkimuose balsuoja ne statistiniai rinkėjai, o prie balsadėžių atėję žmonės.
Praėjusiuose rinkimuose į Seimą 2012 metais Palangoje pirmame ture balsavo 7565 rinkėjai – 54,07 proc. aktyvumas. Mūsų apygardai priskirtose Kretingos apylinkėse – 1663 rinkėjais daugiau, tačiau kretingiškių aktyvumas siekė tik 50 proc.
Antrajame ture šis skirtumas sumažėjo: Palangoje balsuoti atėjo 5548 rinkėjai, o Kretingoje – tik 1150 žmonių daugiau. Kurorte beveik trimis procentais didesnis buvo ir rinkėjų aktyvumas.
Tačiau nereiktų pamiršti ir to, kad iš praėjusių rinkimų antrąjame ture balsavusių 6698 kretingiškių V. Bacevičius gavo 2726 balsus. Aišku, tai nereiškia, kad įvažiavimo rinkliavai Palangos taryboje pritaręs kurorto politikas tiek pat surinks ir šiemet. Tačiau ar A. Vinkus Palangoje gali tikėtis bent panašaus palaikymo, kuris būtų artimas P. Žeimio praėjusių rinkimų rezultatui antrajame ture?
Palaukime. Bus įdomu. Ypač tai, ką abu kandidatai rinkėjams kalbės Palangoje ir nuvažiavę į Kretingą.

Jūsų komentaras:

jonas 2016-01-28 09:29 (IP: 78.57.226.210)
p.s. 5 jewrai.... akmuo po kaklu

jonas 2016-01-28 09:25 (/ / IP: 78.57.226.210)
uzteks tos KONKLAVOS, jaunu reikia, bo, kai susirenka / patys zinot kas/ tai jokia ventiliacija nepades. KONKLAVOJ nors pasmilko,,,,

Taip pat skaitykite

 Lietuvoje išpopuliarėjęs vandenlenčių sportas šeštadienį entuziastus kvies į Palangą. Čia vyks jau trečiasis vandenlenčių mėgėjų „Hobby Riders“ čempionatas. Kasmet vis didesnio susidomėjimo sulaukiantis renginys šįkart keliasi į Palangos kurorte „313 cable park“, kuriame dėl nugalėtojo titulo varžysis virš 70 dalyvių.


Nors seniūnaičių pareigos – simbolinės, įgaliojimai – nedideli, o joms vykdyti nenumatytas joks biudžetas, seniūnaičio rinkimai Kunigiškėse priminė rinkimus į Seimą – tiek jie sulaukė visų dėmesio ir rinkėjų aktyvumo. Jo, matyt, būtų gerokai mažiau, jeigu ne Aleksandro Jokūbausko, advokato ir buvusio miesto savivaldybės Tarybos nario, kandidatūra juose. Kodėl žinomas...


Azarto mėgėjų rinkimai nenuvils  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 01 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ateinantį rudenį palangiškių laukia kaip niekada įdomūs ir azartiški Seimo rinkimai.


Krepšinio mėgėjų pirmenybių nugalėtojai – „Viruso“ komanda

„Palangos tilto” informacija, 2013 04 08 | Rubrika: Sportas

Balandžio 4-ąją pasibaigė vasario 22-ąją startavusios Palangos miesto atvirosios krepšinio mėgėjų pirmenybės Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti. Šiųmetinių pirmenybių nugalėtojais, vienu tašku įveikę savo varžovus – Sporto centro krepšininkus, tapo komanda „Virusas“.


Krepšinio mėgėjų pirmenybės – finišo tiesiojoje

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 25 | Rubrika: Sportas

Vasario 22-ąją startavusios Palangos miesto atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti įžengė į finalinį etapą. Vakar vėlai vakare paaiškėjo pusfinalio rungtynių tarp „SC“ ir „Pica Drive“ bei „BC Bamas“ ir „Virusas“ komandų nugalėtojai, kurie balandžio 4-ąją...


Vasario 22-ąją startavusios Palangos miesto atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės Sporto centro ir „Baltijos” pagrindinės mokyklos taurėms laimėti artėja prie finišo tiesiosios: nuo kovo 23 d. prasidės atkrentamosios varžybos.


Tęsiasi atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 14 | Rubrika: Sportas

Vasario 22-ąją startavusios Palangos miesto atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti įpusėjo: dar ketverias dienas vyks pirmojo rato rungtynės, o kovo 23-ąją jau vyks atkrentamosios varžybos.


Nuo šio vakaro kovas vasario 22-ąją startavusiose Palangos miesto atvirose krepšinio mėgėjų pirmenybėse Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti pradeda „Palangos tilto“ krepšinio komanda.


Praėjusį savaitgalį viename Klaipėdos naktiniame klube vyko Vakarų Lietuvos mėgėjų barmenų čempionatas, kuriame savo jėgas panoro išbandyti šeši vaikinai. Vienas iš jų – puikiai pasirodęs ir trečiąją vietą užėmęs palangiškis Linas Miciukevičius. Jis pelnė ne tik šią prizinę vietą, bet ir publikos įvertinimą, kuri jį išrinko labiausiai gebėjusiu bendrauti su žiūrovais pasirodymo metu....


Prasidėjo mėgėjų krepšinio varžybos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį prasidėjo Palangos miesto mėgėjų krepšinio varžybos „Šventosios Seniūno“ taurei laimėti. Varžybų maratoną, pirmąjį ratą pradėjo Klaipėdos Kt, „Naglio kalno“, „Lokių“ bei „Žiogų“ komandos. Po dviejų varžybų pirmąsias pergales šventė palangiškiai „Lokiai“ bei „Naglio kalnas“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas