Bėglė moksleivė atsirado gyva ir sveika

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-09-17
Peržiūrėta
683
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bėglė moksleivė atsirado gyva ir sveika

Rugsėjo 12 dieną žinia apie nepilnametės palangiškės, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos moksleivės Dangiros Miežinskaitės pasėjo nerimą tarp palangiškių. Penkiolikmetė ant kojų sukėlė ne tik policijos pareigūnus, bet ir mokyklos bendruomenę.
Laimei, paauglė šios savaitės pradžioje atsirado. „Palangos tiltui“ apsilankius „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje ir pakalbėjus su šios įstaigos darbuotojais, paaiškėjo, jog mergaitė Palangoje – naujokė, atsikėlusi iš Joniškio. Moksleivė vos prieš tris savaites pradėjo lankyti devintą šios mokyklos klasę.
Kalbinta Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pedagogė teigė, jog didžiausia problema slypi mūsų švietimo sistemoje. Pasak pašnekovės, anksčiau švietimo įstaigos, mokiniui perėjus į naują mokyklą, visuomet paruošdavo mokinio charakteristiką – ne tik mokymosi rezultatus, tačiau ir pažymint tam tikras moksleivio būdo savybes, pastabas, drausmines nuobaudas. „Dabar to nėra, o tai sunkina pedagogų darbą. Nežinome, koks yra naujasis mokinys ar mokinė“, – sakė pedagogė, nenorėjusi, kad būtų skelbiama jos pavardė.
Pašnekovės teigimu, jeigu maištaujantis vaikas bėga iš namų – vadinasi, priežasčių reikėtų ieškoti šeimoje. „Jeigu vaikas bėga iš šeimos, vadinasi, kažką tėvai daro ne taip, kažkas yra negerai“, – svarstė kalbinta moteris.
Apie dingusią ir vėliau atsiradusią paauglę nieko negalėjo pasakyti ir Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos vadovai. Pasak direktoriaus Alvydo Kniukštos, paauglės santykiai su pedagogais bei mokiniais buvo geri, nusiskundimų nebūta.
Socialiniame tinkle „Facebook“ asmeninė D. Miežinskaitės paskyra pateikia daugiau viešos informacijos apie paauglę. Dieną prieš dingimą Dangira atnaujino savo nuotrauką – joje mergaitė atrodo susigūžusi, nuotrauka juodai balta. Simpatiška, labiau pirmenybę teikianti tamsiems drabužiams, mergina yra patalpinusi kelias dešimtis asmenukių.
Jos socialinio tinklo viešoje sienoje – daug įdomių įrašų: „Mylėsiu, bet tylėsiu“, „Sunku pykti, kai tu žiūri į mane“. Atkreipia dėmesį iliustracijos su perverta ir kraujuojančia širdimi.
Po merginos atsiradimo jos anketoje „Facebook“ atsirado nuotrauka su smilkstančiais cigaretės dūmais bei užrašu „Nuodykis“.
Anot kalbintos pedagogės, bėgimas iš namų gali būti suprantamas ir kaip noras atkreipti į save dėmesį. Jos manymu, jei vaikas bėga iš namų, vadinasi, jam mažai dėmesio.
Vakar merginos mokykloje dar nebuvo. Dieną ji praleido su šeima.
Psichologinės pagalbos galima ieškoti šiais telefonais:
Jaunimo linija – 8 800 28888;
Vaikų linija – 116 111;
Vilties linija – 116 123;
Pagalbos moterims linija – 8 800 66366.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Esu įsitikinusi, kad man taip pat teko susidurti su jūsų laikraštyje aprašytais mažamečiais berniukais-chuliganiukais, kurie užpuolė ir apvogė senjorę palangiškę miesto centre. Apie tai perskaičiau naujausiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje,“ – sakė šiandien, pirmadienį, kovo 1 d., „Palangos tiltui“...


Blogą nuotaiką, stresą ar nerimą, ypač tamsiuoju metų laiku, kai Palanga ištuštėja, dėl įvairių priežasčių patiriame turbūt kiekvienas. Bet, kaip teigė „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijoje dalyvavusios geros nuotaikos specialistės, neišsprendžiamų problemų dažniausiai nėra. Svarbu yra išmokti valdyti stresą ir patirti kuo mažiau neigiamų emocijų.


Bėglė moksleivė atsirado gyva ir sveika

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015 09 17 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 12 dieną žinia apie nepilnametės palangiškės, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos moksleivės Dangiros Miežinskaitės pasėjo nerimą tarp palangiškių. Penkiolikmetė ant kojų sukėlė ne tik policijos pareigūnus, bet ir mokyklos bendruomenę.


Vėl maloni dovana pasiekė mūs namus Palangoje iš Klaipėdos. Tai – šviežut šviežutėlė VšĮ „Bernardinai.lt“ nepriekaištingai poligrafiškai gyveniman išlydėta 240 puslapių apimties knyga „Atžalyno“ dvasia gyva“. Neabejojau, kas siunčia. O, taip, tai nemilstantys tautos istorinės atminties žadintojai, kalbos ir...


Praėjusį šeštadienį Vokietijoje mirusi legendinė baleto šokėja Maja Pliseckaja iki šiol gyva Palangoje – susitikimus su įžymybe gyvai mena ją gydę Palangos Reabilitacijos ligoninės daktarai. Jos padovanotos knygos, paveikslas ir nuotrauka – tarp brangių ligoninės relikvijų. M. Pliseckajos mama yra kilusi iš Lietuvos, M. Pliseckajai su vyru...


Anot gydytojų, kas antra mirties priežastis Lietuvoje – širdies ligos. Pagal mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų skaičių jau ne vienerius metus pirmaujame tarp kitų Europos šalių. Statistika bauginanti, tačiau ji tokia dėl to, kad pas mus pernelyg daug žmonių vargina per aukštas kraujospūdis, per didelis cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje. Deja...


Lik sveika, mokykla!

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Šypsenos, dainos, šokiai, ovacijos, sveikinimai – tokiomis nuotaikomis nuvilnijo paskutinis skambutis kurorte. Nors prieš akis dar egzaminų maratonas, tačiau Palangos senojoje gimnazijoje tarp gerai nusiteikusio jaunimo netrūko klegesio.


Ir taip atsirado „Palangos stalas“...

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 27 | Rubrika: Miestas

Visus palangiškius suvienijanti ir tradicine tampanti šventė „Palangos stalas“ prikausto visų besirengiančių ir atvykusiųjų dėmesį. „Ilgasis stalas“ vilioja atvykti ir save parodyti jau antrus metus. O kaip gimė ir išsivystė tokia tobula idėja, rudenėjant vėl atgaivinanti Palangos miestą, sukelianti tokio džiugaus šurmulio ir šventiškos nuotaikos atmosferą?


Miesto darželiuose atsirado laisvų vietų

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 18 | Rubrika: Miestas

Dar neseniai jų, rodos, nebūta. Taupymo vajus, vietų perskaičiavimas ir pasiūlymas vaikams dalintis lovomis? Visko po truputį.


Sveika, sveika, sveika Diena

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 01 21 | Rubrika: Kultūra

Juokingos visos tos mūsų godžios kalbelės apie visokias ekonomines krizes, apie tai, kad mus supa „vien vagys“, apie politikus „klounus“, bloga linkinčius pavyzduolius kaimynus, nutylint savojo EGO ir jo dramblį praaugančius apetitus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius