Bibliotekoje pristatyta šeštoji poeto Jono Brazdžionio knyga

"Palangos tilto" informacija, 2019-12-13
Peržiūrėta
1551
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gruodžio 5 d. popietę Palangos viešojoje bibliotekoje pristatyta šeštoji poeto Jono Brazdžionio knyga „Tarytum vėstančios žarijos“. Jos puslapiuose – autoriaus brandžios mintys apie žmogaus prasmingą buvimą istorijoje ir kasdienybėje, apie gyvenimo trapumą, grožį ir neblėstančią viltį.
Jonas Brazdžionis – pažįstamas daugeliui palangiškių. Tai ne tik poetas, bet ir ilgametis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (anuomet antroji vidurinė mokykla) direktorius, mokytojas.
Popietę paties J. Brazdžionio poetiniais žodžiais pradėjo pirmoji literatų klubo „Takai per kopas“ vadovė Nijolė Bagdonienė, sakydama, kad nuo pat pirmojo šio rinkinio eilėraščio poetas kviečia apmąstyti žmogaus gyvenimo kelią:
Vilties šviesa tvirtai tikėjau
Ir šitą mintį tyliai sėjau.
Tenai, kur jaunos širdys plaka –
Apie rytojaus džiaugsmą šneka.
Ir tiki, kad svajonės žydi –
Tegu sėkmė jų darbus lydi.
O Lietuva ir meilės laukia –
Visus į gimtą kraštą šaukia.
Pristatydama poeto kūrybą, Nijolė Bagdonienė pastebėjo, kad Jono Brazdžionio eilėraščiuose vingiuoja autobiografinė linija. Poetas vedžioja skaitytoją gerai pažįstamais takais, mintimis kalbasi su Tėvu, Motinėle, pasakoja apie Palangos miestą, pasitikėjimą, viltį.
Po N. Bagdonienės pristatymo, žodį tarė ir pats poetas Jonas Brazdžionis. Susirinkusiesiems jis papasakojo, ką parašė naujausioje knygoje, kaip kilo mintys kurti vienokį ar kitokį eilėraštį, pasidalino įvairiais biografiniais epizodais iš savo gyvenimo. Poetas atviravo, kad kūrybinės mintys jį lydėjo nuo jaunystės, bet anuomet buvo kiti laikai. Kadangi jo įsitikinimai ir mintys nesutapo su esama santvarka, jis ir nepublikavo. Tačiau tai nereiškė, kad poetas nerašė. Ankstyvieji eilėraščiai į knygą sugulė kur kas vėliau, negu buvo parašyti. Jie išspausdinti 2009 m. pasirodžiusioje pirmojoje poeto knygoje.
O šeštojoje knygoje „Tarytum vėstančios žarijos“, pasirodžiusioje šiais metais, Jonas Brazdžionis sakėsi rašęs apie gyvenimo prasmę, žmogaus užduotį kiekvienu gyvenimo tarpsniu, eilėse kalbėjęs apie žmogaus vaikystę, jaunystę, brandą ir senatvę. Kas mes būtume, jei neturėtume tėvynės? Šiai temai paskirtas ne vienas eilėraštis. Įkvepia J. Brazdžionį ir Lietuvos grožis. Nemažai vietos eilėse skiriama jūros apdainavimui. Juk Palangoje jis gyvena daugiau nei 50 metų, tad tikrai turi ir apie ką pamintyti, ir kuo pasidalinti.
Kalbėdama apie šeštąją poeto knygą, redaktorė Rima Šalkauskienė papasakojo džiaugsmus ir rūpesčius, kurie teko jai, kaip redaktorei, ir pastebėjo, kad tai labai išjausta, tikra knyga. Su rankraščiais redaktorė dirbo tuomet, kai pavasaris lapojosi, žydėjo, kvepėjo. Lapas po lapo į vientisą knygą subėgo ir eilėraščiai. Redaktorė atviravo, kad J. Brazdžionio eilėraščių poetinis pasaulis erdvus, palikta vietos nubusti vaizduotei, pačiam skaitytojui leista turėti savo nuomonę, poeto mintį suvokti, pratęsti, apmąstyti. Tai vertinga ir graži savo tikrumu knyga, gyvenimiška patirtimi. Tikrumas poezijos tekste jaučiamas ne tik ten, kur galime erdvėje ir laike pamatyti, išgirsti, apčiuopti, bet ir ten, kur galime tik širdimi pajusti.
Popietėje poeziją skaitė ir literatų klubo „Takai per kopas“ nariai. Sveikinimo žodžius tarė bičiuliai, linkėdami jam dar ilgų ir kūrybingų metų. R. Šalkauskienė, sveikindama poetą, palinkėjo išleisti prisiminimų knygą apie savo gyvenimo kelią.

Palangos viešosios bibliotekos inf.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėtą savaitgalio rudens popietę Palangos literatų klubas ,,Takai per kopas“ (vadovas – V.Lukšas) Birutės parke, prie grafų Tiškevičių rūmų, surengė poezijos skaitymus poeto Pauliaus Širvio 100 -osioms gimimo metinėms paminėti.


Rugsėjo 15 d. Palangos viešojoje bibliotekoje miesto bendruomenei pristatyta ilgamečio krašto pedagogo, daugelio palangiškių chemijos mokytojo Algimanto Vincento Želvio autorinė knyga-albumas „Puošybos elementai medinėje Palangos architektūroje”. Leidiniui pratarmę parašė autorius, įvadinį straipsnį „Medinė Palangos architektūra –...


Bibliotekoje pristatyta šeštoji poeto Jono Brazdžionio knyga

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 13 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 5 d. popietę Palangos viešojoje bibliotekoje pristatyta šeštoji poeto Jono Brazdžionio knyga „Tarytum vėstančios žarijos“. Jos puslapiuose – autoriaus brandžios mintys apie žmogaus prasmingą buvimą istorijoje ir kasdienybėje, apie gyvenimo trapumą, grožį ir neblėstančią viltį.


Palangiškis menininkas Vytautas Kusas šaliai padovanojo naują rekordą – šią savaitę oficialiai užfiksuota, kad V. Kuso sukurta knyga „Būsenos“ yra mažiausia lietuviška knyga šalyje. Naujasis šio menininko rankomis sukurtas šalies rekordas – eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 milimetrų...


Žinomas mokytojas Jonas Brazdžionis šią vasarą išleido jau penktąją savo poezijos knygą, pavadintą „Į sūkurį pakliuvę“. Kaip prisipažino palangiškis, jau ir nebegalvojęs, kad dar viena jo knyga išvys dienos šviesą, tačiau ją išleisti paskatino neeilinė sukaktis – judviejų su žmona Deimantinės vestuvės. Poezijos knyga tapo tarsi...


Tilteliui per Rąžę suteiktas poeto J. Brodskio vardas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Skambant visame pasaulyje žinomo poeto, Nobelio premijos laureato Josifo Brodskio balsui ir perkusininko Arkadijaus Gotesnamo improvizacijoms į per Palangą tekančios Rąžės vilnis įsiliejo keturių J. Brodskio gyvenimą lydėjusių upių – Nevos, Tibro, Jordano ir Vilnelės, – vanduo. Šia vandens, poezijos ir perkusijų garso misterija trečiadienį palydėta pėsčiųjų tiltelio...


Ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įamžinti mūsų mieste poeto, Nobelio premijos laureato Josifo Brodskio atminimą. Pėsčiųjų tiltui per Rąžę rugpjūčio mėnesį bus suteiktas pavadinimas „Poeto Josifo Brodskio tiltas“.


Bibliotekoje pristatyta dviejų menininkų kūryba

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatė du menininkai – rašytojas Andrius Užkalnis supažindino su savo antrąja knyga „Kelionių istorijos“, o savo fotografijų parodą „Ūkanotas Albionas“ pristatė fotomenininkas Vitalijus Janušonis.


Pristatyta knyga „Pakelti akis“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusio antradienio vakare Palangos viešojoje bibliotekoje susirinko gausus būrys žmonių, norinčių pasidžiaugti ir pasveikinti naujos knygos „Pakelti akis“ kūrėjus. Tai knyga, kurioje nuoširdžiais pokalbiais ir atsiminimais atkuriamas Juknaičių gyvenvietės kūrimas ir vystymas. Malonus susitikimas dar kartą sužadino norą prisiminti tai, kas buvo svarbiausia, taip pat padėkoti už...


Gamtininkės knyga - „Gyvenimo spalvos“

Mindaugas GEDMINAS, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Paskutinįjį 2009 metų pirmadienį kultūriniams renginiams neabejingoje „Luizos“ kavinėje susirinko kelios dešimtys meninei saviraiškai, fotografijai, dailei, poezijai neabejingų sambūrio VšĮ „Trečiasis amžius“ narių, kuriems aštuntus metus vadovauja Irena Linkauskienė, ne tik iš Palangos, bet ir iš Klaipėdos. Čia iškilmingai pristatyta ypatingai originali, natūrali, dieviškąja poezija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius