Birutės parke kiekvieną vasaros ketvirtadienį vaikščios... grafai Tiškevičiai

Palangos tiltas, 2015-07-02
Peržiūrėta
1049
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birutės parke kiekvieną vasaros ketvirtadienį vaikščios... grafai Tiškevičiai

Palangos Birutės parkas nuo vakar lankytojus stebina nebyliai kurorto istoriją piešiančiais personažais – jau dešimtą sezoną vienoje iš gražiausių kurorto vietų pristatomas projektas „Birutės parko atspindžiai“.
Kiekvieną liepos bei rugpjūčio ketvirtadienį nuo 18 iki 19.30 val. parke netikėtai bus galima sutikti laisvalaikį leidžiančius grafus Tiškevičius, jų šeimos narius bei svečius. Personažus, kuriuos įkūnys profesionalūs aktoriai, parko lankytojai išvys didžiajame bei mažajame parteriuose, rožyne, besiirstančius didžiajame tvenkinyje, kitose parko vietose, vaikštančius, žaidžiančius kroketą ar besivažinėjančius karieta. Netikėtai rūmų šeimininkus gali sutikti ir po Birutės parke esantį Gintaro muziejų vaikštantys lankytojai.
Taip palangiškiai ir kurorto svečiai, apsilankę Birutės parke, netikėtai bus nukeliami į 19 a. pabaigą bei, teatrališkais sprendimais praskleidžiant praeities šydą, jie bus nebyliai supažindinami su Palangos kurorto bei jo įkūrėjų – grafų Tiškevičių šeimos – istorija. Tikimasi, kad pasigrožėję parke netikėtai sutiktais grafais ar jų svečiais, daugelis panorės užsukti ir į atnaujintą bei eksponatais praturtintą Gintaro muziejų, susipažinti su kurorto ar grafų Tiškevičių gyvenimo istorija, pamatyti grafų portretus.
Nebyliai vaikštantys, poilsiaujantys personažai parko lankytojams taip pat primins, kad Birutės parkas yra rami, romantiška pasivaikščiojimo vieta, kurioje ramiai leidžiamas laisvalaikis.
„Įgyvendindami projektą „Birutės parko atspindžiai“ siekiame, kad kiekvienas lankytojas „atrastų“ parko istoriją ir ją susikurtų taip, kaip pats įsivaizduoja, matydamas šiuos personažus“, – sakė projekto idėjos autorė bei įgyvendintoja, Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.
Daugeliui parko lankytojų atgimę 19 a. laikmečio personažai – ne naujiena, nes projektas „Birutės parko atspindžiai“ Palangoje įgyvendinamas jau ne pirmus metus. Tačiau kasmet praeitį bei kurorto istoriją primenantys personažai parke pasirodo vis kitokie, bet ne mažiau žavūs ir paslaptingi.
Pasak A. Latonienės, šiemetinis, dešimtasis „Birutės parko atspindžių“ sezonas lankytojams taip pat pateiks staigmenų – po parką vaikščios daugiau, nei iki šiol buvo įprasta, personažų, persirengusių grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių laikų (19 a. pradžia) drabužiais. Be kitų naujų personažų, parko lankytojai išvys ir mažylį. „Mūsų grafų šeimyna pasipildė nauju grafaičiu, kuriam dabar – vos du mėnesiai“, – šypsojosi A. Latonienė. Šis mažylis po parką bus vežiojamas įspūdingame senoviniame vaikiškame vežimėlyje.
Projekto rengėjams kasmet tenka taip pat pasistengti, kad po parką vaikštantys personažai kiekvieną sezoną pasidabintų naujais drabužiais, atrodytų tikroviškai bei įtikinamai. Ne išimtis – ir dešimtasis projekto „Birutės parko atspindžiai“ sezonas.
Kuriant kostiumus personažams, kaskart siekiama išlaikyti autentiškumą – drabužiai siuvami atsižvelgiant į užfiksuotas senųjų grafų Tiškevičių giminės nuotraukas albumuose bei laikantis 19 a. pradžios aprangos tendencijų, išanalizavus kostiumų istorijos vadovėlius. Taip siekiama, kad personažų pasivaikščiojimas po parką sukurtų ne teatro, o tikrovės įspūdį.
Per daugelį metų projektas „Birutės parko atspindžiai“ jau įgijo nuolatinių gerbėjų, kurie kiekvieną vasaros ketvirtadienį ateina į parką tyliai pasimėgauti kurorto istorijos dvelksmu, nukeliančiu lankytojus į praėjusio šimtmečio pradžią. Personažų sukurta romantiška bei paslaptimi dvelkianti atmosfera poilsiautojams labai patinka.
A. Latonienė džiaugėsi, kad Birutės parke laisvalaikį leidžiantys palangiškiai ir kurorto svečiai jau įprato prie nebyliai vaikštančių personažų ir jų nebekalbina. „Pastebėjome ir daugiau teigiamų permainų – netikėtai sutikę „grafus“, praeiviai elgiasi supratingiau – šių nebestabdo, norėdami drauge nusifotografuoti, o pamatę važiuojančią karietą, ją praleidžia“, – kalbėjo Palangos kultūros centro renginių režisierė.
Birutės parko lankytojai taip pat kviečiami užsukti ir į Sodininko namelį, esantį ties centriniais parko vartais – čia ne tik įsikūręs Turizmo informacijos centro filialas, bet ir visą vasarą veiks parodos, atskleidžiančios Birutės parko istoriją.

„Palangos tilto“, Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Sveikinu visas  šeimas su Tarptautine šeimos diena. Šeima – tai didžiausia vertybė, kurią būtina puoselėti ir branginti kiekvieną dieną. Mylėkime  ir būkime laimingi,“ – sekmadienį, gegužės 15 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasveikino savo Facebook paskyroje.


Palangos savivaldybės visuomenės sveikatos centras paskelbė ketvirtadienį, spalio 21 dieną, kad Palangoje ketvirtadienį nustatyti 22 nauji COVID-19 atvejai, iš viso 181 savivaldybės gyventojas koronavirusu dar serga, o nuo pandemijos pradžios susirgo 2099 palangiškiai.


Palangoje ketvirtadienį, rugsėjo 23 d. – 9 COVID-19 atvejai, 132 palangiškiai dar serga šia liga. Per praėjusią parą (rugsėjo 22 d.) Lietuvoje patvirtinti 1486 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 ligos mirė 15 žmonių, 13 iš jų buvo nepasiskiepiję, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.


Kiekvieną ketvirtadienį VšĮ „Palangos asmens sveikatos priežiūros centre“ nuo 11 val. iki 16 val. pasiskiepyti nuo COVID-19 galima be išankstinės registracijos. Gyventojai gali rinktis iš tuo metu sveikatos priežiūros įstaigoje turimų vakcinų.


Statistika byloja, kad Palanga yra sparčiausiai augantis Lietuvos miestas, geidžiamiausia investicijų į nekilnojamą turtą vieta. Prieš 4-5 metus Palangos miesto savivaldybė sulaukdavo apie 400 prašymų statybos leidimams išduoti, o pernai, anot „Palangos tilto“ šaltinio Savivaldybėje – apie 1400, nors išduota buvo apie 800. Palanga su 50 000 gyventojų – ne svaičiojimas, o artima tikrovė ir...


Pasigedo parke paukštelių

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: O man ne dzin

„Pastebėjau, jog Birutės parke jau kokias dvi savaites nesimato mažųjų paukštelių. Kur jie dingo?“ – paskambinęs į redakciją teiravosi palangiškis Vytenis


Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, mažieji kurorto gyventojai kviečiami švęsti linksmai ir aktyviai – Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos vasaros parku, kitais partneriais ir rėmėjais miesto vaikams dovanoja įsimintiną šventę Palangos vasaros parke. Keletą valandų truksiančioje šventėje mažieji palangiškiai galės ne tik nemokamai...


Palangos Birutės parkas nuo vakar lankytojus stebina nebyliai kurorto istoriją piešiančiais personažais – jau dešimtą sezoną vienoje iš gražiausių kurorto vietų pristatomas projektas „Birutės parko atspindžiai“.


Palangos Birutės parke – nebyli grafų gyvenimo istorija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 12 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parko lankytojai kiekvieną vasaros ketvirtadienį kviečiami stebėti nebylią kurorto istoriją – vienoje iš gražiausių kurorto vietų įgyvendinamas projektas „Birutės parko atspindžiai“. Jau septintus metus gyvuojantis projektas parko lankytojus nukelia į praėjusio šimtmečio pradžią. Kiekvieną ketvirtadienį nuo 18 iki 19 val. parke – prie...


Šiandien vienodai galvas skauda tiems, kas pinigų neturi ir tiems, kas jų   turi. Pasaulio finansų rinkos dramatiškai reaguoja į kiekvieną aukšto Europos Sąjungos pareigūno, reitingų agentūros ar žinomo ekonomisto pasisakymus ir prognozes. Ir tegul į mane meta akmenį tas, kuris gali paprieštarauti, kad šiandien, kaip niekada anksčiau, rinkos reaguoja į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius