Būsimojo policijos komisariato pastato rekonstrukcija prasidėjo

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-02-03
Peržiūrėta
2361
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Būsimojo policijos komisariato pastato rekonstrukcija prasidėjo

 Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai.

Antrasis bandymas turi pavykti

Nepaisydami šalčio ir prasidėjusios pūgos, penktadienį jau prieš dešimtą valandą prie apie pusantrų metų išgriautomis pertvaromis bei tuščiomis buvusių langų ertmėmis žiojinčio buvusio VĮ „Baltija“ administracinio pastato rinkosi policijos pareigūnai bei visuomenės atstovai. Į iškilmingą rekonstrukcijos darbų pradžios renginį atvyko ir gausus būrys itin garbių svečių: policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Benonas Ivanauskas, Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas, Klaipėdos aps. VPK kapelionas Vilius Viktoravičius, Palangos miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotojas Bronius Martinkus, taip pat darbų rangovo UAB „Irdaiva“ atstovai.

Šventinei ceremonijai dirigavęs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vadovas Albinas Strumyla pirmąjį tarti žodį pakvietė generalinį komisarą S. Skvernelį.

„Džiugu pasveikinti jus, susirinkusius čia tokią karštą dieną, – pajuokavo S. Skvernelis, pridūręs, jog nors aplink siaučia pūga, diena esanti karšta, nes ilgai laukta. – Policija jau daug metų stengiasi būti kuo arčiau žmogaus ir kad teikiamos paslaugos būtų kokybiškos. Mūsų klientai – tiek tie, kurie ateina pas mus pagalbos prašyti, tiek tie kiti, kurie ne patys savo noru patenka į policijos įstaigas, visi jie turi turėti padorias sąlygas. Jau nebekalbame apie tai, kad patys mūsų pareigūnai, darbuotojai, kurie ir tiesiogine, ir perkeltine prasme darbuojasi aukodami save, tikrai nusipelnė normalių darbo sąlygų. Tad šiandien Palangoje pradedama pastato rekonstrukcija, kurios metu statinys bus pritaikytas, kad atitiktų visus šiuolaikinius reikalavimus, yra išties didelis ir „karštas“ įvykis“.

Pasak generalinio komisaro, po įkurtuvių naujame pastate naudą turėtų pajusti visi: ir pareigūnai, kurie turės tinkamas darbo sąlygas, ir miesto gyventojai, kurie ateis į šį pastatą bei kuriems nebereikės iki policijos eiti per visą miestą, ir svečiai, kuriems gali tekti kreiptis į pareigūnus.

„Tikiuosi, kad antrasis bandymas rekonstruoti pastatą bus sėkmingas, ir norėtume, kad šis pastatas dar šiemet būtų atiduotas policijos pareigūnams ir miesto gyventojams. Viliuosi, ateinančią žiemą galėsime čia susirinkti ir dalyvauti iškilmingoje įkurtuves simbolizuosiančios juostelės kirpimo ceremonijoje“, – linkėjo S. Skvernelis.
 

Perkirpo juostelę ir atidengė iškabą

„Truputį gaila, jog vietoj to, kad Palangos pareigūnai jau visus metus dirbtų naujame pastate, mes tik šiandien pradedame jo rekonstrukciją, – sveikindamas susirinkusiuosius su švente sakė paskutines dienas einantis Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas B. Ivanauskas, kuriam, kaip pats buvo prisipažinęs, daug nervų kainavo tiek ši rekonstrukcija, tiek naujojo Klaipėdos AVPK pastato statybos klausimai. – Tikimės, kad „Irdaivos“ statybininkai vykdys savo įsipareigojimus ir Palangos policijos pareigūnai, miesto gyventojai bei į pareigūnus besikreipiantys žmonės džiaugsis nauju pastatu. Aš tikrai noriu pasakyti didžiulį ačiū kolegai, mano pavaduotojui Silvijui Baranauskui, kuris įdėjo daug pastangų siekdamas, kad darbai prasidėtų kuo greičiau. Linkiu sėkmės statybininkams ir kantrybės pareigūnams, ir nuoširdžiai tikiuosi, kad įkurtuvės bus laiku“.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad tokią, kaip sakė gerbiamas komisaras, „karštą“ dieną pradedama labai reikalingo ir svarbaus Palangai policijos komisariato pastato rekonstrukcija, – kalbėjo Palangos miesto meras Š. Vaitkus. – Tikimės, kad trukdžių daugiau jau nebebus, juolab, kad ką tik rangovai pažadėjo, jog Kalėdoms šis pastatas bus perduotas policijos pareigūnams. Džiugu, kad pareigūnai turės puikias sąlygas, o labiausiai džiugina, kad komisariatas bus miesto centre. Nes iki šiol tiek palangiškiams, tiek svečiams reikėdavo daug laiko norint pasiekti komisariatą bei ten esančią migracijos tarnybą. Tris keturis kilometrus eiti pėsčiomis buvo išties nepatogu, ypač pagyvenusiems žmonėms. Dar noriu pasidžiaugti, kad policijos departamentas šį objektą stato savo lėšomis – tad ir už tai labai jums ačiū“.

Pasak kalbėjusio rekonstrukcijos darbus atliekančios bendrovės „Irdaiva“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Vito Lopinio, po tokių komisarų bei miesto mero žodžių statybininkams nebėra kur trauktis – tik laiku atlikti darbus, ką jie pasižada padaryti.

„Kad ilgai nekalbėtume, kreipkimės į Dievą prašydami, kad jis laimintų tai, kas šiandien pradedama, ir kad jis palaimintų prie pastato dabar darbą pradedančius ir toliau jame dirbsiančius žmones“, – laimindamas būsimąjį Palangos miesto policijos komisariato pastatą sakė Klaipėdos apskrities policijos kapelionas Vilius Viktoravičius.

Po iškilmingų kalbų Policijos departamento, Klaipėdos apskrities policijos komisariato bei Palangos komisariato vadovai kartu su miesto meru Š. Vaitkumi perkirpo darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengė būsimo komisariato iškabą.

Sąlygos pagerės visiems

Po ceremonijos „Palangos tiltas“ pasiteiravo generalinio komisaro S. Skvernelio ir Palangos miesto PK viršininko A. Katkausko: kuo svarbi ši šventė kurorto policijos pareigūnams?

„Kad geriau suprastume, kuo svarbi šios rekonstrukcijos pradžia ir kuo svarbi bus jos pabaiga, reiktų nuvažiuoti į dabartinį komisariato pastatą Vytauto gatvėje ir pamatyti, kokiomis sąlygomis dirba pareigūnai, – sakė S. Skvernelis. – Buvęs KGB pastatas laikinai buvo pritaikytas policijos komisariato reikmėms. Tačiau tas laikinumas užsitęsė. Baigus šio pastato rekonstrukciją visų pirma bus užtikrintos darbo sąlygos pareigūnams, be to, visai kitaip jausis tiek čia su savo reikalais bei problemomis ateinantys žmonės, tiek, kaip minėjau, ne savo noru į policiją patenkantys klientai. Be to, pastatas pagaliau bus Palangos centre, o tai bus daug patogiau ir miesto gyventojams, ir poilsiautojams“.

Generalinis komisaras paminėjo, jog darbai finansuojami iš Policijos departamento lėšų. Bendra būsimo komisariato pastato rekonstrukcijos projekto sąmata siekia beveik 5 mln. litų. Rekonstrukcija finansuojama iš banko paėmus paskolą, kurią žadama sugrąžinti pardavus senojo komisariato pastatų kompleksą Vytauto gatvės pradžioje.

S. Skvernelis priminė ir tai, jog pirmasis bandymas rekonstruoti pastatą nepavyko. Prieš dvejus su puse metų to paties pastato rekonstrukciją pradėjusi Telšių bendrovė „Vėtrūna“ darbus buvo pasižadėjusi pabaigti per 5 mėnesius, o Palangos policijos pareigūnai į naujas patalpas turėjo įsikraustyti dar 2013 metų pradžioje. Tačiau per šį laikotarpį tik fasado sienas spėję išgriauti statybininkai dingo. Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas sutartį su „Vėtrūna“ nutraukė ir buvo priverstas skelbti naują statybos darbų pirkimo konkursą.

Generalinis komisaras S. Skvernelis juokavo, kad pirmą kartą pastato nepavyko pastatyti dėl to, kad tą kartą nebuvo statybos darbų atidarymo iškilmių.

„Kitais metais Palangos policija turėtų sulaukti daugiau pranešimų apie nusikaltimus, nes nukentėjusiesiems bus patogiau čia ateiti“, – juokavo generalinis komisaras S. Skvernelis.

Palangos policijos komisariato vadovas A. Katkauskas taip pat pripažino, jog šiuo metu kurorto policijos pareigūnai dirba ne pačiomis geriausiomis sąlygomis.

„Kabinetuose sėdi po tris, po keturis, kartais net šešis pareigūnus. Visa aplinka, pati pastato išorė – krentantis tinkas, byrančios plytos, o ir vidus jau seniai „nugyventas“. Kokiomis sąlygomis pas mus tenka būti sulaikytiesiems, geriau net nekalbėti. Naujame pastate vietos pareigūnams bus pakankamai, ir jiems nereikės keliese grūstis viename kabinete. Bus pagerintos sąlygos ir sulaikytiesiems“, – kalbėjo A. Katkauskas.

Palangos miesto PK viršininkas priminė, jog būsimame komisariato pastate, kurio bendras plotas sieks apie 2 tūkst. kvadratinių metrų, bus įrengti kabinetai 70 darbuotojų, poilsio patalpos, laikino sulaikymo kameros, garažai tarnybiniam transportui.

Paklaustas, ar šįkart galima tikėti rangovų pažadais dėl būsimųjų įkurtuvių, Klaipėdos AVPK viršininko pavaduotojas S. Baranauskas sakė, jog, skirtingai nei buvę rangovai, dabartiniai nuo pat sutarties pasirašymo vykdo savo įsipareigojimus.

„Viskas iškart matyti: jeigu „Vėtrūna“, iš pradžių vėlavusi atlikti numatytus darbus, paskui visai juos nutraukė ir paliko tik išgriautas sienas, tai „Irdaiva“, dirbanti nuo gruodžio, viską atlieka pagal grafiką. Tad turime pagrįstų vilčių, kad darbai bus baigti laiku – šių metų gruodį“, – sakė S. Baranauskas.


 

Jūsų komentaras:

jiems 2014-02-03 20:52 (. / IP: 86.100.63.40)
idealiausia tinkamiausia vieta - Vytauto 4

Taip pat skaitykite

Gimnazijos stadiono atgimimo darbai jau vyksta, o Baltijos mokyklos prasidėjo.


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


Buvusios „Smilčių“ mokyklos pastatas netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – trečiadienį pasirašyta šio pastato rekonstrukcija rangos darbų sutartis.


Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Bangų gatvė neilgai trukus neatpažįstamai pasikeis – prasidėjo vietos gyventojų ilgai laukta Bangų g. šaligatvio ir važiuojamosios dalies rekonstrukcija.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Palangoje prasidėjo Vasaros estrados rekonstrukcija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 20 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, per dvejus metus neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą – senutėlės estrados vietoje išdygs moderni daugiafunkcinė Koncertų salė, pritaikyta veikti visus metus.


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Palangos komisariato pareigūnė – viena iš geriausiųjų

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 28 | Rubrika: Miestas

Šio mėnesio pradžioje Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriuje buvo apdovanotos šauniausiųjų vardą pelniusios šiaurės vakarų Lietuvos nepilnamečių reikalų veiklos padalinių pareigūnės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius