Buvusio Palangos policijos komisaro byloje – netikėtas posūkis

Palangos tiltas, 2017-06-26
Peržiūrėta
2403
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Buvusio Palangos policijos komisaro byloje – netikėtas posūkis

Buvusio Palangos policijos komisariato vadovo Alvydo Katkausko byla dėl piktnaudžiavimo tarnyba pasisuko netikėta linkme – pirmos instancijos teismas konstatavo, kad atleisti komisariato vadovo nebuvo už ką. Tiesa, buvusiam pareigūnui tenka liudyti kitoje baudžiamojoje byloje – dėl prekybos poveikiu.
Penktadienį Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj, vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui dėl prekybos poveikiu, dar kovą priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą buvusio Palangos miesto policijos komisariato viršininko Alvydo Katkausko atžvilgiu, kuris buvo įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Kaip rašoma prokuratūros pranešime, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2016 metų gegužės mėnesį, du klaipėdiečius įtarus prekyba poveikiu. Tyrimo metu su šiais asmenimis susietam ir vėliau nuo pareigų nušalintam Palangos miesto PK viršininkui buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavus tarnybine padėtimi.
Skandalas dėl įtariamų A. Katkausko neteisėtų veiksmų kilo pernai rudenį. A. Katkausko ilgą laiką slaptai klausėsi Policijos departamento Imuniteto valdyba, o kaltinimų imtasi po vieno A. Katkausko skambučio buvusiam kolegai – Klaipėdos kelių policijos tarnybos viršininkui Mindaugui Džermeikai. A. Katkauskas savo buvusio kolegos M. Džermeikos prašė paslaugos – priimti vairuotojo pažymėjimą praradusio taksi vairuotojo Sergejaus Pavlovo prašymą pirma laiko atgauti teisę vairuoti. Vyras už Kelių eismo taisyklių pažeidimą buvo baustas 144 eurų bauda ir neteko teisės vairuoti taksi automobilį dviem mėnesiams. A. Katkauskas teisme aiškino, kad jis taksi vairuotojo nepažinojo.
„Manęs paklausė patarimo, kaip padėti vienam taksistui. Taksistai – geri žmonės. Žmogus buvo rusakalbis, gal nelabai žinojo, kur kreiptis“, – bylos dėl prekybos poveikio procese liudijo A. Katkauskas.
Šioje byloje teisiamųjų suole nei A. Katkausko, nei M. Džermeikos nėra. Už prekybą poveikiu teisiami du pagyvenę vyrai.
Taip pat ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad A. Katkauskas jam pavaldiems darbuotojams davė neteisėtus ir nepagrįstus nurodymus: liepė patraukti transporto priemonių greitį fiksuojančią priemonę iš oficialiai numatyto maršruto, ignoruoti vairuotojų padarytus administracinės teisės pažeidimus. Prokuroro teigimu, visos šios tyrimo aplinkybės buvo pripažintos kaip pažeidimai, tačiau įtariamojo A. Katkausko veiksmai nepadarė tokios žalos, dėl kurios jie galėtų būti vertinami kaip nusikalstamos veikos. Todėl ikiteisminis tyrimas šio asmens atžvilgiu buvo nutrauktas. Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko įsakymu dėl savo poelgiu žeminančios pareigūno vardą veiklos ir atsižvelgiant tarnybinio patikrinimo išvadą A. Katkauskas atleistas iš vidaus tarnybos. Ikiteisminis tyrimas toliau atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 1 ir 2 dalis, kuriame vis dar tiriama dviejų klaipėdiečių galima prekyba poveikiu. Ikiteisminį tyrimą atlieka Klaipėdos apskrities VPK Imuniteto skyriaus pareigūnai.
Jei ir aukštesni teismai pasisakytų A. Katkausko naudai, palangiškis galėtų bylinėtis su valstybe dėl neišmokėto atlyginimo už visą laikotarpį, kiek truks teismo procesai.
„Esu padarytas nusikaltėliu „ant visos Lietuvos“. Jie juk manęs klausėsi gal pusantrų metų. O nieko neįrodė. Pradžioje juk buvo kaltinimų dėl greičio matuoklio perkėlimo, dėl kitų dalykų. Viso to nebeliko. Kaltė pripažinta tik dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dėl to nelemto skambučio. Bet vertinta tai tik pagal etikos supratimą, dėl visuomenės požiūrio į policiją“, – dienraščiui aiškino A. Katkauskas.
Prekybos poveikiu byloje valstybės kaltinimą palaikantis Klaipėdos apygardos prokuroras Aivaras Velutis išaiškino, kodėl šioje byloje nėra teisiamas nė vienas pareigūnas.
„Valstybei nėra padaryta žala. Kalbant apie A. Katkauską, jam skirta drausminė nuobauda, o tai reiškia, kad teismas įvertino jo veiksmus teisiniu požiūriu, ir tai nereiškia, kad jie buvo nebaustini. Ir papeikimas yra griežta nuobauda“, – kalbėjo prokuroras.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas pripažino, kad Palangos komisariatas kol kas yra be nuolatinio vadovo, o du vykę konkursai praėjo be rezultatų.
„Neradome tinkamo. Skelbsime trečią konkursą. Tai, kad A. Katkauskas laimėjo pirmąją instanciją, dar nieko nereiškia. Mes vis tiek eisime iki galo ir atstovausime savo pozicijai Vyriausiajame demonstraciniame teisme. Na, jei jau taip atsitiks, teismo sprendimą turėsime vykdyti. Konkursą laimėjusiam žmogui turėsime siūlyti analogiškas pareigas“, – aiškino A. Motuzas.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija trečiadienį paskelbė nutartį byloje dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Po Palangą ketvirtadienio rytą šiukštinėjo netikėtas, tačiau žavus svečias. Atrodo, kad Raimundo Klionausko įamžinto gyvūnėlio pernelyg neišblaškė net šalia sustojęs automobilis.


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) prašymą atnaujinti procesą administracinėje byloje pagal pareiškėjo Aleksandro Jokūbausko, buvusio Palangos miesto Tarybos nario, apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2020 m. spalio 13 d. sprendimo...


Klaipėdos apygardos teismas pirmąja instancija išnagrinėtoje didelės apimties baudžiamojoje byloje (52 tomai), kurioje kaltinimai dėl didelės vertės UAB „Nidos pušynas“ turto iššvaistymo pareikšti 8 asmenims, priėmė išteisinamąjį nuosprendį.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Praėjusį sekmadienį tragiškoje avarijoje Širvintų rajone žuvo buvusio UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Vido Misikonio 34 metų sūnus.


Buvusio Palangos policijos komisariato vadovo Alvydo Katkausko byla dėl piktnaudžiavimo tarnyba pasisuko netikėta linkme – pirmos instancijos teismas konstatavo, kad atleisti komisariato vadovo nebuvo už ką. Tiesa, buvusiam pareigūnui tenka liudyti kitoje baudžiamojoje byloje – dėl prekybos poveikiu.


Gruodžio 28-ąją Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Aušra Maškevičienė,išnagrinėjusi ieškovoViešosios įstaigos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymocivilinėje byloje pagal ieškovo ieškinį...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius