Chorai vėl dainuos su jūra

Palangos tiltas, 2022-05-31
Peržiūrėta
1580
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Chorai vėl dainuos su jūra

Sulaukusi pilnametystės chorų šventė „Su jūra dainuok“ kvies palangiškius ir miesto svečius dainuoti kartu. 

Birželio 11-12 dienomis Palangoje skambės chorinė muzika. Šiemet tradicinė, jau XVIII-oji, Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinio ansamblio „Guboja“ ir Jūros šaulių vyrų choro (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) organizuojama chorų šventė „Su jūra dainuok“ sukvietė kolektyvus iš Kauno, Jurbarko, Vilniaus, Gargždų ir Linkuvos. 
Šeštadienį birželio 11 d. nuo 14 val. kurhauzo koncertų salėje chorai sveikins Palangą savo pasirodymais. 17.30 val. kolektyvai Grafų Tiškevičių alėja žygiuos iki kurhauzo terasos, o čia jungtinis choras pakvies pajusti 200 dalyvių balsų galybę. Šiais metais šventė sugrįžo į vietą, kurioje suskambėjo pirmą kartą. 2001 metais surengta pirmoji chorų šventė ir vyko kurhauzo terasoje. Kurhauzui sudegus chorai dainavo viloje „Anapilis“, centrinėje miesto aikštėje, Grafų Tiškevičių alėjos aikštėje.

Šiemet jungtinį chorą sudarys moterų chorai „Indraja“, „Žaisa“, „Mūša“, „Lelija“, „Elegija“ ir „Guboja“ bei vyrų chorai „Sakalas“, „Aidas“, Jūros šauliai. Jungtiniam chorui akomponuos Saulius Šiaučiulis ir Algis Kilis, solo partiją atliks Daiva Preibė. Šventėje žiūrovai girdės gerai žinomos ir keletas naujų dainų apie jūrą ir meilę Lietuvai. O sekmadienį chorų dainos skambės visoje Palangoje (Centrinėje aikštėje, Jūratės ir Kastyčio skvere, kurhauzo terasoje, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje).

Kasmetinę chorų šventė itin pamėgę dalyviai užmezga ryšius, kurie perauga į chorų bendradarbiavimą, bendrus projektus ir asmenines choristų bičiulystes. 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šiol ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) teikimo procesas bus spartesnis ir palankesnis pacientams, o paslaugų bus suteikiama net iki pustrečio karto daugiau. 


Sulaukusi pilnametystės chorų šventė „Su jūra dainuok“ kvies palangiškius ir miesto svečius dainuoti kartu. 


Palangos 5-11 klasių mokiniai šiuos mokslo metus baigs nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas atsižvelgus į moksleivių tėvų išsakytą nuomonę. Didžioji dalis – per 70 proc. dalyvavusiųjų apklausoje – pasisakė už tai, kad šiuos mokslo metus 5-11 klasių mokiniai baigtų nuotoliniu būdu (V. Jurgučio progimnazijoje už nuotolinį mokymosi būdą pasisakė 72...Šeštadienį, Pasaulinę švyturių dieną, buvo paminėtas Šventosios švyturio 70-metis. Šia proga buvo suteikta galimybė patiems drąsiausiems užkopti į 40 metrų aukštį. O tokių būta nemažai, net eilė driekėsi prie jubiliejų mininčio švyturio. Pasaulinės švyturių dienos organizatorius Aidas Jurkštas, rengęs penktąją tokią...


Palangos „Jūros šaulių“ choras balandžio 3 dieną Tauragėje dalyvavo vieninteliame Lietuvoje vyrų chorų festivalyje „Užtraukim, vyrai, dainą“. Festivalis, kasmet organizuojamas Tauragėje, šiemet rengiamas jau septintąjį kartą, į jį susirinko geriausi šalies vyrų chorai ir vokaliniai ansambliai. Tauragėje susirinko 200 dainuojančių vyrų iš...


  Į sutvarkytą Jūratės gatvę ir joje atidarytą muzikinį fontaną plūstelėjo minios kurorto svečių. Kol miesto valdžia džiaugiasi tolygiau pasiskirsčiusiais žmonių srautais, Jūratės ir aplinkinių gatvių senieji gyventojai spjaudosi – užmigti dėl garsios fontano muzikos ir dėl klyksmų iš prie Senosios gimnazijos pastatytų atrakcionų galima tik po vidurnakčio. Valdžiai...


Nusipelnęs mokytojas – girtuoklis?...

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

Šią žmogaus orumą žeminančią istoriją beveik prieš tris dešimtmečius pasipasakojo pagrindinis jos personažas – šviesaus atminimo buvęs Vaikų muzikos mokyklos direktorius, Lietuvos nusipelnęs mokytojas Vytautas Strikas (1937-1988).


Per žinių patikrą dešimtokai nesukčiavo

Alfredas PUMPULIS, 2011 05 19 | Rubrika: Miestas

Šį pirmadienį prasidėjo dešimtokų gimnazistų egzaminai. Pirmasis moksleivius  užklupo  lietuvių kalbos patikrinimas...


Vertybės išliko – sumažėjo entuziastų

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 04 | Rubrika: Kultūra

Garsinti Palangą – tai buvo ir yra svarbiausia visų susikūrusių meno kolektyvų užduotis, nesikeičianti net keičiantis laikams ir vertybėms. 1980 metai. Iš nespalvotų nuotraukų žvelgia gausūs kolektyvai, o antraštės skelbia, jog ruošiamasi respublikinei Dainų šventei. Palangos miesto pučiamųjų instrumentų orkestras, Pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas, Vaikų lėlių teatras, Kaimo kapela...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius