Dainininko Stasio Povilaičio įamžinimo konkursas pratęstas

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-17
Peržiūrėta
621
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dainininko Stasio Povilaičio įamžinimo konkursas pratęstas

Kol kas dar neišvysime, kaip bus įamžintas dainininkas Stasys Povilaitis. Praėjusią savaitę posėdžiavusi šiam tikslui specialiai suburta komisija taip ir neišrinko geriausio varianto iš pateiktų septynių projektų. Nuspręsta, jog konkursą reikia pratęsti dar trims mėnesiams – iki vasario 1 dienos. Tikimasi, kad per šį laikotarpį gims daugiau idėjų, kaip tinkamiausiai pagerbti iškilią Palangos asmenybę.
Kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, konkurso koordinatorė Kristina Litvinienė, komisijos nariams pateiktuose projektuose kažko pritrūko, tad negalėjo skirti pažadėtų trims vietoms premijų. „Nebuvo taip, kad nebūtų ko rinkti, bet lyg ir nebuvo tokių pasiūlytų projektų, jog nebekiltų abejonių. Tie, kas pažinojo S. Povilaitį, suprato, kad dar ne tai, ko norėtųsi. Pasvarstyta, kad ir laiko buvo per mažai duota. Lyg autoriams ir pristigo laiko visiškai išgryninti idėjas“, – kalbėjo K. Litvinienė.
Pateiktų projektų komisija neatmetė, tačiau projekto rengėjai, jei pageidaus, galės juos patobulinti. Šis maestro S. Povilaičio įamžinimas neabejotinai svarbus ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai.
Priminsime, kad pirmajam konkursui buvo pateikti 7 pasiūlymai, pavadinti „Maestro Palangoje“, „Stasiui Povilaičiui atminti“, „Moderato“, „Žvaigždė Sandu“, „Viltis sugrįžti“, „Stasio Povilaičio vardo estrada“ ir „Atleisk man“. Buvo siūloma statyti dainininko skulptūrą ar paminklą, įrengti jo vardo estradą arba rengti S. Povilaičio vardo festivalius.
Oficialiai naujas konkursas bus paskelbtas jau šiandien.
Svarstoma, kad S. Povilaičiui įamžinti skirtas objektas Palangoje galėtų atsirasti jau kitąmet, mat 2017-ieji maestro būtų buvę jubiliejiniai. Kitų metų sausio 15 dieną jam būtų sukakę 70 metų.
Pirmųjų trijų vietų laimėtojams numatyta skirti pinigines 3, 2 ir 1 tūkstančio eurų dydžio premijas.
Projektas bus įgyvendinamas Savivaldybės lėšomis. Jas planuojama numatyti ateinančių metų biudžete.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2018 metus Palangos Vlado Jurgučio mokykla pasitiko gražiu renginiu – sausio 10-ąją dieną mokyklos aktų salėje įvyko meninio skaitymo konkursas.


Po ilgų svarstymų galiausiai nutarta, kaip įamžinti dainininko Stasio Povilaičio atminimą Palangoje – jo autografu. Pasak šios idėjos sumanytojų – architektės Gerdos Antanaitytės ir dailininko Romo Klimavičiaus, autografas yra neatsiejama menininkų dalis, o kur daugiau palikti maestro pėdsaką, jeigu ne ant Koncertų salės, buvusios Vasaros estrados, kur tiek dainuota, tiek...


Birutė Povilaitienė, žymaus dainininko Stasio Povilaičio žmona, „Palangos tiltui“ prisipažino, jog po vyro netekties ji netgi bijojo žmonių, todėl vengė bendrauti, dabar, praėjus daugiau nei metams, ji jau noriau bendrauja, tačiau visgi purtosi viešo dėmesio. Pastaruoju metu Vilniuje daugiau laiko praleidžianti moteris į Palangą atvyko prieš S. Povilaičio 70-mečiui...


Kol kas dar neišvysime, kaip bus įamžintas dainininkas Stasys Povilaitis. Praėjusią savaitę posėdžiavusi šiam tikslui specialiai suburta komisija taip ir neišrinko geriausio varianto iš pateiktų septynių projektų. Nuspręsta, jog konkursą reikia pratęsti dar trims mėnesiams – iki vasario 1 dienos. Tikimasi, kad per šį laikotarpį gims daugiau idėjų, kaip...


Vokietijos mieste Klingenthal vyko jau 53 tarptautinis akordeonistų konkursas. Tai – vienas rimčiausių ir sudėtingiausių konkursų akordeonistams. Jame groja visų amžiaus grupių solistai ir ansambliai. Užsiregistravusių buvo daugiau, bet į konkursą atvyko 56 solistai ir 10 ansamblių. Šiame konkurse dalyvauti ryžtasi ne kiekvienas, o tik patys geriausi savos šalies...


Gerą S. Povilaičio įamžinimo įdėją gaubia keistas rūkas

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 10 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Jau trečią savaitę Lietuva gyvena be Stasio Povilaičio. Nors, tiesą pasakius, tokio masto menininkai, kaip Stasys Povilaitis, Vytautas Kernagis, Donatas Banionis, Justinas Marcinkevičius niekada nemiršta. Jie lieka amžinai gyvi savo dainomis, mums palikta poezija, kino filmais. Mes nematome ir dabar kur nors Vilniuje savo kambarėliuose ar slaugos namuose tyliai tūnančių, ligų ir...


Šokių konkursas „Ant bangos 2013”

Birutė GIKARIENĖ, 2013 06 27 | Rubrika: Kultūra

Palangoje tradiciškai vėl ošė šokių studijos „Palangos Vėtrungė” organizuojamas šokių konkursas „Ant bangos 2013”. Šiemet į Palangos vasaros estradą susirinko virš 1000 dalyvių iš visos Lietuvos.


Istorijų pasakojimo konkursas

Rengėjai, 2011 04 06 | Rubrika: Kultūra

Istorijų pasakojimo konkursas "Mano gyvenimo pasaka"


Kas atrodė kaip akivaizdus Palangos miesto policijos komisariato viršininko Jurgio Kažio suklupimas –  sukelta avarija išgėrus, dabar, praėjus šiek tiek daugiau kaip mėnesiui, policijos departamentui, vykdančiam įvykio tarnybinį patikrinimą, atrodo kaip „išskirtinai sudėtingas“ tyrimas.


Piešinių konkursas!

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 03 04 | Rubrika: Sveikata

Skelbiamas vaikų ir jaunimo piešinių konkursas „Bijau aš dėl miškų ir upių“, skirtas pasaulinei Žemės dienai paminėti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius