Daugėjant susirgimų koronavirusu Savivaldybė telkia savanorius bei ragina visuomenę elgtis atsakingai

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-10-29
Peržiūrėta
2413
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Albertas Martinaitis
Albertas Martinaitis

Visoje šalyje gerokai išaugus COVID-19 pandemijos mastams ir gresiant naujam karantinui, Palangos miesto savivaldybė ieško savanorių, galinčių padėti teikti paslaugas izoliuotiems ar su sergančiais kontaktą turėjusiems asmenims. Taip pat primena visuomenei – koronaviruso grėsmės akivaizdoje elkimės atsakingai, saugokime save bei artimuosius.

Kviečia savanorius

„Įvertinus dėl koronaviruso vis blogėjančią situaciją šalyje, trečiadienį įvykusiame Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos Operacijų centro pirmajame posėdyje buvo iškeltas klausimas dėl savanorių veiklos atnaujinimo ir registracijos Palangoje. Buvo sutarta, kad tai būtina daryti. Todėl kviečiame sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą, teikiant kitas paslaugas“, – sakė Albertas Martinaitis, Palangos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos narys.
Svarbu žinoti, jog savanoriu gali būti fizinis asmuo nuo 18 iki 50 metų, neturintis sveikatos sutrikimų ir nekontaktavęs su sergančiais koronaviruso (COVID-19) liga. Norintieji tapti savanoriais, kviečiami užpildyti anketą, kurią rasite Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje: https://www.palanga.lt/savanorystes-anketa/6337.
„Pastebėjau, kad per vasaros sezoną į Palangą nuolat gyventi atvyko naujų jaunų žmonių, todėl bandysime ir juos įtraukti į savanorystę, – kalbėjo A. Martinaitis. – Neabejoju, kad ir savanoriai, kurie tam skyrė savo laiką pavasarį, vėl prisijungs prie mūsų. Atidžiai sekame „kovido“ situaciją, pokyčius. Gali būti, kad palangiškiai, jau įveikę pirmąją „kovido“ bangą, dabar kitaip reaguos į karantiną, draudimus ar raginimus naudotis savanorių pagalba“.

Vėlinės – atsakomybės išbandymas

Ne mažiau, nei savanorių pagalba, svarbu ir atsakingas visuomenės elgesys. Todėl artėjant Vėlinėm visi palangiškiai, susiruošę lankytis savo artimųjų kapus, raginami tai daryti atsakingai.
„Vyresnio amžiaus, lėtinių ligų turintys žmonės Vėlinių savaitgalį turėtų susilaikyti nuo kapų lankymo. Norisi priminti, kad Vėlinių savaitgalis yra skirtas lankyti mirusius, todėl prašoma vengti susibūrimų, susitikimų su draugais, kaimynais, pažįstamais. Jeigu galima, reikėtų nevažiuoti į kapines tiems asmenims, kurie yra vyresnio amžiaus, turi lėtinių ligų, ypač jei jiems reikės vykti viešuoju transportu, ne nuosavu automobiliu. Mirusius galima lankyti iki lapkričio 10–15 dienos. Tas laikas tikrai bus ramesnis, nebus susibūrimų“, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovė Ramunė Vaičiulienė.

Patarimų turi ir policija

Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja, teigė, kad policija primygtinai prašo piliečių laikytis Vyriausybės nurodymų bei rekomendacijų ir visose viešose vietose dėvėti kaukes, o esant galimybei – ir dezinfekuoti rankas.
Vėlinių savaitgalį pareigūnai vykdys įvairias prevencines ir policines priemones. Policijos pareigūnai taip pat lankysis ir kapinėse, primins žmonėms apie būtinybę saugoti save ir kitus, dėvėti kaukes, laikytis atstumo, nesibūriuoti didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis. „Labai prašome visų, ir palangiškių, elgtis atsakingai bei rūpintis savo ir kitų saugumu“, – sakė A. Grauslienė.

Reikalingas sąmoningumas

Apie tai, kad būtinas visuomenės sąmoningumas, kalbėjo ir Palangos miesto savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja Irma Babičaitė-Kučinskienė. „Kaip ir pirmoje COVID-19 ligos „bangoje“, taip ir šiandien reikalingas mūsų visų sąmoningumas. Jei galime, atidėkime išvykas, keliones, gausių draugų ar artimųjų susitikimus. Taisyklingai nešiokime veido kaukes – ji turi dengti burną ir nosį. Laikykimės viešoje vietoje socialinio atstumo, dažnai plaukime rankas. Jei pasijutome ar jaučiamės prastai, likime namuose. Jeigu pasireiškė karščiavimas, kosulys, sunku kvėpuoti, kreipkitės telefonu medicininės pagalbos. Viskas praeina, pasibaigs ir COVID-19 liga, tik būkime sąmoningi, šiek tiek daugiau kantrybės. Saugokime save ir kitus", – ragino specialistė.

Palanga – geltonojoje zonoje

Palangos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai atkreipia dėmesį, kad visoje Lietuvoje šiuo laikotarpiu yra rekomenduojama atsisakyti nebūtinų kelionių, išvykų ir likti namuose. Tai ypač svarbu artėjant ilgajam Vėlinių savaitgaliui.
Jei vis dėlto nusprendėte aplankyti kapines, pasidomėkite, ar toje teritorijoje yra taikomas vietinis karantinas, ir vadovaukitės nustatytomis rekomendacijomis. VSB primena, kad būtina vengti susibūrimų, giminaičių, draugų lankymo.
Palangos miesto savivaldybė yra geltonojoje zonoje, t. y. mūsų mieste netaikomi karantino ribojimai, galioja visai šaliai taikomos rekomendacijos. Palangoje apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte bei prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Jei įmanoma, likite namuose, nevykite į kitas savivaldybes ir venkite nebūtinų susibūrimų.
Tačiau jei vykstate į kitą savivaldybę, kurioje paskelbtas karantinas, privalote laikytis nustatytų ribojimų. Karantino zonoje esančiose vietovėse visose viešose vietose privalomos apsauginės veido kaukės, išimtis taikoma tik už gyvenamosios vietovės ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius. Būriuotis galima ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis (tarp grupių 2 metrų atstumas). Jei naudositės viešuoju transportu, reikia laikytis 1 metro atstumo, užimti tik sėdimas vietas. Religinių apeigų metu rekomenduojama laikytis mažiausiai 1 metro atstumo, dėvėti apsaugines veido kaukes, apeigas organizuoti taip, kad būtų išvengta susibūrimų, arba išvis susilaikyti nuo religinių apeigų atlikimo.

Artimiausias savaites gyvensime kitaip

Palangoje, kaip ir visoje šalyje, augant susirgimų koronavirusu skaičiui, praėjusią savaitę posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė imtis griežtesnių priemonių, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas Palangoje. Komisija, įvertinus esamą padėtį Palangoje, konstatavo – esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, didėjant užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu skaičiui bei siekiant išvengti tolesnio šios ligos plitimo Palangos miesto savivaldybėje, būtina laikinai įvesti tam tikrą režimą bei apribojimus, galiosiančius iki lapkričio 8 dienos.
Vienas iš svarbiausių sprendimų – vėl atnaujinti Palangos mobiliosios brigados darbą mieste. Taip pat apsispręsta dėl daugiabučių namų laiptinių dezinfekcijos – tuo atveju, jei bute gyvens COVID-19 sergantis asmuo, namo laiptinės dezinfekcija bus atliekama ne daugiabučio gyventojų, o Savivaldybės lėšomis.

Dėmesys – nuotoliniam darbui

Savivaldybių institucijose, įstaigose, savivaldybių valdomose įmonėse darbas laikinai organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Tai reiškia, kad svarbiausios, gyventojams aktualiausios neatidėliotinos paslaugos ir toliau teikiamos darbo vietoje (jei nėra kitos galimybės), pavyzdžiui, esant būtinybei, gyventojus tiesiogiai ir toliau priima Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos, Civilinės metrikacijos skyriai, tačiau čia laikomasi ypatingų saugumo reikalavimų.
Savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbuotojų posėdžiai, pasitarimai organizuojami nuotoliniu būdu, o jeigu nėra galimybės organizuoti nuotoliniu būdu, privalu griežtai laikytis visų būtinų COVID-19 ligos prevencijos priemonių, nustatytų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimuose. Minėtų įstaigų ir įmonių darbuotojai nevyksta į komandiruotes, o seminaruose ar mokymuose gali dalyvauti tik nuotoliniu būdu.

Stiprinamos prevencinės priemonės

Savivaldybės teritorijoje esančių asmens sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigų, viešojo maitinimo bei prekybos ir paslaugų teikimo vietų administracijos, viešojo transporto paslaugų tiekėjai (tarp jų ir taksi, pavežėjimo) bei ugdymo įstaigų vadovai įpareigoti sustiprinti būtinų prevencinių priemonių taikymą.
Policija, bendradarbiaudama su BĮ Palangos rinkliavų centru bei Viešosios tvarkos skyriumi, aktyviau tikrins viešojo transporto vežėjus, taksi ir kito pavežėjimo paslaugų teikėjus dėl būtinų prevencinių priemonių taikymo.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad vaikams iki 14 metų būti prie vandens telkinių, o ypač maudytis, be suaugusiųjų priežiūros yra draudžiama. 2023-05-24 Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai vykdė priemonę, per kurią stebėjo ar saugiai klaipėdiečiai važinėja dviračiais ir paspirtukais, priminė KET reikalavimus, kurių privalo laikytis šių dviračių transporto priemonių vairuotojai.


Apsaugoti vaiką, padėti suaugusiesiems atpažinti netinkamą elgesį su juo, skatinti priimti pagalbą –  vaiko teisių gynėjai šiame lauke veikia penkti metai.


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina prie vandens pramogauti saugiai ir atsakingai.


Nuo 2021 m. rugsėjo vidurio einant į kai kurias parduotuves, prekybos centrus, pramogų vietas, viešojo maitinimo įstaigas ir t. t., reikalingas galimybių pasas. Tokia tvarka ir kitais ribojimais siekiama suvaldyti situaciją dėl COVID-19 ligos – mažinti naujų užsikrėtimų skaičių.


Penktadienį, birželio 11 d., Palangoje koronavirusu sirgo 22 asmenys, per parą naujų atvejų nebuvo registruota. Nuo pat pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje sirgo 1 180 asmenys. 12 palangiškių mirė.


Visoje šalyje gerokai išaugus COVID-19 pandemijos mastams ir gresiant naujam karantinui, Palangos miesto savivaldybė ieško savanorių, galinčių padėti teikti paslaugas izoliuotiems ar su sergančiais kontaktą turėjusiems asmenims. Taip pat primena visuomenei – koronaviruso grėsmės akivaizdoje elkimės atsakingai, saugokime save bei artimuosius.


Palangos Caritas kviečia savanorius įsitraukti į veiklą.


Nors jau antra savaitė sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršija epidemijos lygį, antrą kartą Savivaldybės administracija gripo epidemijos neskelbia, o. S. Kulikauskienės Bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė gydytoja Sondra Kulikauskienė teigė, kad „stebima susirgimų mažėjimo tendencija“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius