Dauguma palangiškių jau susirašė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-04-25
Peržiūrėta
524
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dauguma palangiškių jau susirašė

Nebedaug laiko liko iki antrojo gyventojų surašymo etapo pabaigos. Nors oficiali pabaiga – gegužės 9 diena, tačiau, kaip patikino Gyventojų ir būstų surašymo Palangos skyriaus vedėja Loreta Dačkienė, siekiama pabaigti jau šį mėnesį. Viso, iki balandžio 19 dienos Palangoje jau buvo surašyti 2629 būstai ir 5229 gyventojai.

 

Surašinėtojai lanko tuos būstus, kurių gyventojai nedalyvavo elektroniniame surašyme. Kaip papasakojo L.Dačkienė, kai kurie žmonės vis dar baiminasi, tačiau būna ir labai geranoriškų, mielai priima, laukia. „Kitose vietose labai sunku surašinėtojams pravažiuoti, kartą viena darbuotoja net buvo įklimpusi, tačiau pasitaikė kely labai geras žmogus, padėjo ištraukti, tikrai labai malonu“, - patiriamais įspūdžiais pasidalino Palangos skyriaus vedėja.

Nors, kaip pastebėjo L.Dačkienė, informacijos apie vykstantį surašinėjimą žmonėms pateikiama daug, tačiau baimė visgi labai jaučiama. „Kartais žmonės netgi ignoruoja surašinėtojus, taigi būna namai aptverti didelėmis tvoromis, įeiti neįmanoma ir nors mato vaikštinėjantys kieme, jog žmogus laukia, nelabai reaguoja“, - ir apie kitokią surašinėtojų dalią papasakojo L.Dačkienė.

Šiuo metu elektroniniu būdu susirašė 6400 gyventojų. „Buvo tokių žmonių, kurie susirašė elektroniniu būdu, tačiau kažko sistema nepriėmė, pasitaiko tokių atvejų, tad surašinėtojai, nors ir nelaukiami, bet apsilanko“, - pastebėjo skyriaus vedėja.

Kaip teigė vedėja, kai kuriems žmonėms dažnai iškyla ir surašinėjimo prasmė: kam tai daroma, kam reikalinga, o ir klausimų apie saugumą netrūksta. Baiminamasi, jog jų duomenys gali patekti į nesaugias rankas. „Iš tiesų surašinėjimas vyko jau senais laikais. Reguliarūs surašymai pradėti XVIII a. pabaigoje, o remiantis surašymo duomenimis buvo sudaryti Lietuvos karinių pajėgų sąrašai, pertvarkyta dalis prievolių, mokesčių ir kitų administracinių reformų. Šiuo metu svarbu sužinoti, kiek gi žmonių Lietuvoje gyvenama, nes jų skaičius mažėja“, - istorijos detales įvardino L.Dačkienė. Visuotinis surašymas – pagrindinis ir tiksliausias duomenų apie gyventojus šaltinis.

„Kai kuriuos gyventojus labai sunku namuose rasti, todėl labai prašome, jog tokie žmonės patys į mus kreiptųsi, mes taip pat galim ir pakoreguoti susitikimo laiką, tikrai prisitaikysime“, - ragino žmones nelikti abejingais L.Dačkienė. Pasak vedėjos, jie dirba „slenkančiu“ grafiku nuo 8 iki 18 valandos, tad užsukę į Sodų g. 10 visuomet ras darbuotoją, tačiau prireikus, kaip paminėjo, galima ir palaukti ilgiau. Tereikia žmonių geranoriškumo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė informuoja, kad šiuo metu iki gegužės 12 d. registruojami Palangos miesto 55-64 m. ir 45-54 m. amžiaus grupės gyventojai vakcinuotis nuo COVID-19 „Vaxzevria“ vakcina.


Du didieji miestai – Vilnius ir Kaunas – vis dar išlieka pagrindiniais vidinės migracijos centrais šalyje ir traukia norinčiuosius ištrūkti iš provincijos, vis dėlto pasitaiko ir išimčių, praneša Statistikos departamentas. Pavyzdžiui, Palanga. Pernai didžiausią šalies kurortą pasirinko 818 gyventojų, o jį paliko 472. Miestas augo ir...


Lietuvoje antradienį buvo užfiksuoti 768 koronaviruso atvejai, devyni asmenys mirė. O Palangoje antradienį COVID-19 buvo konstantuotas dviems palangiškiams, šiuo metu 16 palangiškių serga šia liga. Nuo pat pandemijos pradžios pernai kovą koronavirusu yra susirgę 995 palangiškiai, tai yra beveik vienas iš 18 Palangos miesto gyventojų. Koronavirusas...


Laisvėjant karantino reikalavimams, gyvenimas Palangoje, tikimasi, pamažu grįš į įprastas vėžes. Kad kuo greičiau galėtume džiaugtis įprastu gyvenimo ritmu, būtinas gyventojų sąmoningumas – kelią tolimesniam viruso plitimui padės užkirsti testavimas dėl koronaviruso ir vakcinacija. Todėl Palangos miesto savivaldybė ragina visus darbuotojus, grįžtančius iš prastovų į darbus...


Tačiau surašinėtojai į gyventojų namus nebeateis. Tradicinis gyventojų ir būstų surašymas, kai gyventojai surašomi juos lankant namuose, tampa istorija. Naujas būdas leis greičiau įvertinti gyventojų skaičių ir sutaupyti valstybės lėšų. Lietuvos statistikos departamentas kas dešimtmetį vykdomą gyventojų ir būstų surašymą atliks naudodamas jau sukauptus...


Palangoje auga gyventojų skaičius  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 05 | Rubrika: Verslas pinigai

Gyventojų registro duomenimis, Palangoje šiuo metu gyvena (yra deklaravę savo gyvenamąją vietą) viso 17 543 žmonės: 9 649 moterys ir 7894 vyrai. Beje, Palanga yra viena iš nedaugelio savivaldybių, kur gyventojų skaičius per metus, nors ir nežymiai, bet išaugo.


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


„Nemirsetos kempingas: pirmas etapas baigtas, laukiama antrojo etapo starto

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 14 | Rubrika: Miestas

Puikioje vietoje, Nemirsetoje, prie pat jūros pušynų apsupty besikuriančiame Nemirsetos   kempinge jau praktiškai baigti jo statybos ir įrengimo pirmojo etapo darbai. Šiuo metu Palangos savivaldybės administracija laukia pastabų dėl kempingo operatoriaus parinkimo procedūrų vykdymo bei atsakymo dėl antrojo etapo kempingo statybos darbų finansavimo.


Šių metų gegužės 2 d. baigėsi pajamų bei turto deklaravimo laikas. Kaip informavo Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova, Palangoje pajamas iš viso deklaravo beveik 6 tūkstančiai gyventojų, VMI sulaukė per 484 turto deklaracijų (turtą turėjo deklaruoti 545 mokėtojai), taip...


Dauguma palangiškių jau susirašė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Nebedaug laiko liko iki antrojo gyventojų surašymo etapo pabaigos. Nors oficiali pabaiga – gegužės 9 diena, tačiau, kaip patikino Gyventojų ir būstų surašymo Palangos skyriaus vedėja Loreta Dačkienė, siekiama pabaigti jau šį mėnesį. Viso, iki balandžio 19 dienos Palangoje jau buvo surašyti 2629 būstai ir 5229 gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius