Degalai brangsta, tačiau autobusų bilietų kainos išliks stabilios

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-03-01
Peržiūrėta
1909
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nesuvaldoma Afrikos šalių kova su įsigalėjusiais režimais itin dideliu tempu privertė kelti naftos, o kartu ir degalų kainas. Šiuo metu Lietuvos degalinėse litras A-95 rūšies benzino jau kainuoja daugiau nei 4,5 lito. Nors  augančios degalų kainos gąsdina visos Europos vairuotojus, tačiau pastarųjų dienų pokyčiai lietuvių kišenei atsiliepia ypač skaudžiai. Nuo praėjusios savaitės pradžios šalyje kasdien benzinas ir dyzelinas brangsta 2–3 centais.

 

Brangstant naftai auga ir didmeninė degalų kaina. Per mėnesį A-95 rūšies benzinas pabrango beveik 5 procentais, dyzelinas – 5,5 procentais, tačiau automobilinės dujos atpigo 11 procentų.

Pirmadienį Palangoje „Lukoil“ degalinėje, esančioje Ganyklų gatvėje, litras  A-95 rūšies benzinas siekė 4,51 litų, dyzelino kaina šioje degalinėje buvo 4,21 litų už litrą, o automobilinių dujų kaina buvo 2,33 litų už litrą.

Palangos „Lukoil“ degalinėje, įsikūrusioje Klaipėdos plente, A-95 rūšies benzinas kainavo 4,53 litų už litrą, dyzelino kaina buvo 4,23 litų už litrą, o automobilinių dujų kaina siekė 2,35 litų už litrą bei bioetanolio E-85 kaina „Lukoil“ degalinėje buvo 3,35 litų už litrą.

Tačiau „Lukoil“ degalinės Palangoje vadovė Rūta Vaičiūtė sakė, jog žmonių nusiskundimų dėl kylančių kainų nesusilaukia. „Žinoma, visi vairuotojai yra nepatenkinti pakilusiomis degalų kainomis, tačiau jos priklauso ne nuo mūsų. Turbūt todėl mes Palangoje ir nesusilaukiame jokių priekaištų iš klientų. Tačiau žiemos metu visuomet Palangoje, besipilančiųjų degalus, pamažėja ir tai nepriklauso nuo to, ar degalų kainos pakilo, ar ne“,- komentavo R. Vaičiūtė.

Palangos „Orlen“, esančios Vilimiškės gatvėjė, degalinėje  kainos pirmadienį sutapo su „Lukoil“ degalinės Klaipėdos plente: A-98 rūšies benzinas kainavo 4,67 litų už litrą, A-95 rūšies benzinas kainavo 4,53 litų už litrą, dyzelino kaina siekė 4,23 litų už litrą, o automobilinių dujų kaina buvo 2,35 litų už litrą.

Palangos „Statoil“ degalinėje, esančioje Kretingos gatvėje,  litras  A-95 rūšies benzinas siekė 4,52 litų, A-98 rūšies benzinas kainavo 4,59 litų už litrą, dyzelino kaina buvo 4,22 litų už litrą, o automobilinių dujų kaina buvo 2,33 litų už litrą.

Pakilusiomis degalų kainomis rūpinasi ne tik vairuotojai, turintys automobilius, tačiau ir jų net nevairuojantys, kadangi neretai būna nusprendžiama didinti viešojo transporto bilietų kainas dėl pakilusių degalų kainų. Tačiau palangiškiai gali nusiraminti – artimiausiu metu autobusų bilietų kainos kilti neturėtų. „Nors degalų kainos pakilo, tačiau autobusų bilietų kainų nekeisime, nes tai įvyko neseniai. Dažnai degalų kainos pakyla ir vėl greitai nukrenta, todėl staigių pokyčių dėl autobusų kainų nebus. O kaip bus toliau, žinoma, spręsime pagal susiklosčiusią situaciją, tačiau kainos daugiausiai priklauso nuo vežėjų, o ne nuo autobusų stoties“,- kalbėjo Palangos autobusų stoties direktorė Petronėlė Milienė.

Keleivių pervežimo įmonė „Vlasava“ Palangoje taip pat nežada keisti autobusų bilietų kainų artimiausiu metu. „Degalų kainos tai staigiai kyla, tai krinta, todėl mes nedarysime skubotų sprendimų dėl autobusų bilietų kainų pakitimo. Žmonės gali būti ramūs, nes autobusų bilietų kainos dabar tikrai nekils ir liks stabilios“,- kalbėjo įmonės „Vlasava“ transporto vadybininkas Arūnas Čepkauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kanados kapitalo degalinių tinklas „Circle K“, reaguodamas į energetikos išteklių krizę ir infliaciją, ketvirtadienį dalyje Europos šalių trims valandoms sumažino degalų kainas.


Poilsiaujantys Palangoje sutaria, kad kainos šiemet čia kilusios. 


Žmonės tai vadina fenomenu, kuris neturi analogų Baltijos valstybėse, o žinia apie jį sklinda iš lūpų į lūpas tarsi delikati bei labai vertinga informacija.


Bene didžiausia Palangos pažiba ir traukos objektas šiemet – aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas, įsitaisęs Basanavičiaus gatvės kairiajame šone, einant link Palangos tilto. 


Pajūris NT kainomis perspjovė net Vilnių: butai čia brango trečdaliu. NT kainų augimas sostinėje jau beveik nebestebina, tačiau Lietuvoje yra miestų, kuriuose kainų šuolis dar didesnis nei Vilniuje. Tai – Palanga, kurioje butų kainos nuo 2020 metų pradžios išaugo net trečdaliu (33 proc.), rašo delfi.lt žurnalistė Justina Maciūnaitė. Butų kainos čia augo trečdaliu...


„Pačios pigiausios braškės ir daržovės!“ – net nustėrau iš nuostabos išgirdusi tokius žodžius Palangos turguje. Juk maža paslaptis, kad Palangoje vasaros sezonu kainos gerokai didesnės nei kituose miestuose. Ne išimtis – ir turgus. Daugelis poilsiautojų turbūt pastebėjo, kad kainos čia prilygsta prekybos centrams, o ne vienas tikras...


Važiuojant į Šventąją, nuo šiol degalų – ir dyzelino, ir dujų, ir įvairių rūšių benzino – bus galima įsigyti visą parą, adresu Miško takas 10b, įvažiuojant į Šventąją. Ir ne tik: UAB „Šventosios investicija“ steigėjai Rimvydas Grikšas ir Vytautas Kryževičius žada, kad degalinėje, kuriai jie vadovaus pagal sutartį su UAB...


Šiais laikais pirkėjus sunku nustebinti maisto produktų brangimu. Vieną dieną girdime apie neregėtas benzino kainas, kitą dieną – apie didėsiančias vandens kainas. Tačiau kiaušinių kainos privertė išsižioti ir, regis, jau visko mačiusius lietuvius. Ar nutiks taip, kad per Velykas už vieną kiaušinį mokėsime vieną litą? O gal Velykos šiemet bus be...


Nesuvaldoma Afrikos šalių kova su įsigalėjusiais režimais itin dideliu tempu privertė kelti naftos, o kartu ir degalų kainas. Šiuo metu Lietuvos degalinėse litras A-95 rūšies benzino jau kainuoja daugiau nei 4,5 lito. Nors  augančios degalų kainos gąsdina visos Europos vairuotojus, tačiau pastarųjų dienų pokyčiai lietuvių kišenei atsiliepia ypač skaudžiai. Nuo praėjusios savaitės...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius