Dėl koronaviruso ekonominių padarinių nukentėję palangiškiai gali kreiptis vienkartinės socialinės išmokos

Palangos tiltas, 2020-04-23
Peržiūrėta
2172
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.

Gali prašyti visi palangiškiai

„Tokios vienkartinės socialinės išmokos gali prašyti visi palangiškiai, kurių mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui dabar, šalyje esant ekstremaliai situacijai dėl koronaviruso, neviršija dviejų su puse valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžių, tai yra 312.50 euro (Vienas VRP - 125 eur). Vienam asmeniui gali būti skiriama iki 500 eurų parama“, – sakė Nerija Kviliūnienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė. Anot jos, tokia pagalba kai kuriems palangiškiams dabar yra itin aktuali – dalis neteko darbo, buvo paskelbtos prastovos.
„Jokių apribojimų dėl turto, socialinės ir šeiminės padėties, kreipiantis dėl tokios išmokos, nėra. Į minėtą paramą gali pretenduoti kiekvienas Palangos gyventojas, kuris koronaviruso pandemijos metu neteko visų ar dalies savo pajamų“, – kalbėjo N. Kviliūnienė.

Pakeistas socialinės paramos teikimo tvarkos aprašas

Palangos miesto savivaldybės Taryba dar 2014 metais patvirtino socialinės paramos miesto gyventojams teikimo tvarkos aprašą, tačiau šio šaukimo Taryba šių metų balandžio pradžioje jį pakoregavo – buvo numatyta didesnė išmoka – vietoje vieno VRP dydžio numatyta iki keturių VRP dydžių, t.y nuo 125 eurų iki 500 eurų – biologinės krizės, tokios kaip koronaviras, atveju. Taip Savivaldybėje yra išplečiama paramos aprėptis ir siekiama užtikrinti papildomą socialinę paramą Palangos miesto gyventojams.

Vertins šeimos ar asmens pajamas ekstremalios situacijos laikotarpiu

Savivaldybės Socialinės paramos teikimo komisija, kuriai vadovauja Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė, svarstydama, ar skirti paramą, pirmiausia atsižvelgs į šeimos pajamas ekstremalios situacijos šalyje ir savivaldybėje laikotarpiu. „Skiriant socialinę paramą, paprastai vertinamos šeimos ar asmens paskutinių trijų mėnesių pajamos, tačiau koronaviruso situacija – ypatinga, ji diktuoja ir ypatingus sprendimus, – teigė pašnekovė. – Yra ne vienas atvejis Palangoje, kuomet asmuo iki karantino gavo neblogas pajamas, tačiau dabar liko visai be pajamų“.

Galima kreiptis iki metų pabaigos

Anot N. Kviliūnienės, asmenys, gaunantys kitas socialines išmokas (ligos pašalpą ir kt.), taip pat gali kreiptis ir dėl Savivaldybės vienkartinės socialinės išmokos dėl COVID-19 krizės ekonominių pasekmių. Į išmoką gali pretenduoti ir gyventojai, gaunantys pensijas, tačiau jiems reikėtų įrodyti, kad jų finansinė padėtis dėl koronaviruso gerokai pablogėjo. „Pagal miesto Tarybos sprendimą, dėl jos bus galima kreiptis iki pat šių metų pabaigos“, – sakė Socialinės rūpybos skyriaus darbuotoja.

Kur teikti prašymus?

Pirmieji palangiškiai šią savaitę jau pateikė dokumentus socialinei išmokai dėl koronaviruso krizės gauti.
Prašymus pateikti galima el. būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) www.spis.lt arba siunčiant prašymus el. paštu [email protected]. „Jokių kitų dokumentų pateikti nereikia, mes prieiname prie kiekvieno asmens duomenų bazės, matome konkretaus asmens gaunamas pajamas, adresą ir kt.“, – sakė N. Kviliūnienė.
Svarbu žinoti, kad visa informacija apie besikreipiančiuosius išmokos ir juos gavusiuosius yra konfidenciali – tokius asmenis saugo Asmens duomenų apsaugos įstatymas.
Savivaldybės Socialinės paramos teikimo komisija iki šiol rinkosi ir svarstė prašymus skirti pašalpą kartą per mėnesį, gavus ne mažiau kaip 10 prašymų suteikti socialinę paramą. Tačiau neatmetama galimybė, kad dėl koronaviruso pandemijos sukeltos krizės sulaukus daug prašymų skirti socialinę paramą, komisija rengs posėdžius dažniau.

Palanga atsiliepė į prašymą viena pirmųjų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kovo pabaigoje rekomendavo šalies savivaldybėms pačioms numatyti priemones, kaip palengvinti sveikatos krizės paveiktų gyventojų būtį. „Palangos miesto savivaldybė yra viena pirmųjų savivaldybių šalyje, kuri dėl koronaviruso iškart pakeitė esančią socialinės paramos teikimo tvarką ir numatė didesnes socialines išmokas“, – sakė Savivaldybės darbuotoja.
Išmokos bus mokamos iš Savivaldybės biudžeto. Išmokos gavimas dėl ekstremalios situacijos netrukdys asmenims ateityje gauti paskolą ar kreditą. „Priešingai – išmokos padės gyventojui išlaikyti pajamas, tai yra svarbu pretenduojant gauti kreditą“, – teigė N. Kviliūnienė.
Savivaldybės Socialinės rūpybos skyrius jau pasirengė didesniam darbo krūviui, Savivaldybei paskelbus apie socialinę išmoką dėl koronaviruso sukeltos ekonominės krizės. „Turinčius klausimų raginu skambinti telefonu 8 460 48719”, – sakė ji.

Dėl visų paslaugų reikia kreiptis nuotoliniu būdu

Socialinės rūpybos skyrius primena, kad dėl piniginės socialinės paramos (socialinės pašalpos, būsto šildymo išlaidų, išlaidų karštam ir geriamam vandeniui, išmokų vaikams, paramos mirties atveju, socialinės paramos mokiniams, vienkartinės paramos nenumatytais atvejais ir kitų vienkartinių išmokų) karantino laikotarpiu reikia kreiptis nuotoliniu būdu.
Pažymas apie gaunamas pajamas galima užsisakyti elektroniniu paštu arba telefonu: tel. (8 460) 487 19, el. paštu [email protected]. Išrašytos pažymos bus išsiunčiamos prašyme nurodytu adresu.
Socialinės apsaugos skyrius taip pat primena, kad asmenims, kuriems baigiasi specialiųjų poreikių nustatymo terminas karantino laikotarpiu (nuo 2020 m. kovo 16 d.), specialieji poreikiai bus tęsiami automatiškai iki karantino galiojimo pabaigos ir dar 30 kalendorinių dienų jam pasibaigus. Asmenims nereikia pateikti dokumentų Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) ar vykti į NDNT dėl termino pratęsimo. Socialinės rūpybos skyrius, gavęs informaciją iš NDNT apie priimtą sprendimą, tikslinės kompensacijos mokėjimą atnaujins be atskiro asmens, jo įgaliotų asmenų, sutuoktinių, artimų giminaičių ar globėjų prašymo ir apie tai informuos tikslinių kompensacijų gavėjus.

Atsisakyta patikrinimų vietoje

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, Socialinės rūpybos skyrius atsisakė buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktų surašymo asmenų gyvenamose vietose (esant poreikiui, kontaktuoja elektroninio ryšio priemonėmis) bei sustabdė asmenų siuntimą dėl pasitelkimo visuomenei naudingai veiklai atlikti.

 

Palangos miesto Savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Po rudenį atliktos prostatos operacijos, kai man buvo pašalintas piktybinis navikas, iš socialinės darbuotojos reabilitacijoje išgirdau, kad man priklauso piniginė išmoka. 


Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktiems bazinių socialinių išmokų dydžiams ateinantiems metams.


Primename, kad Palangos miesto gyventojai gali kreiptis į UAB „Palangos komunalinis ūkis“, esantį Ganyklų g. 34, Palanga, tel. 8 460 48009, arba elektroniniu paštu [email protected] dėl naujo ar papildomo (-ų) konteinerio (-ių) pastatymo ar nuėmimo.


Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc. Sunkiau besiverčiantys šalies gyventojai kompensaciją gali gauti nepriklausomai nuo to, kokiu būdu šildosi būstą: centralizuotai, malkomis, dujomis, elektra ar kt.


Statistikos departamentas skelbia, kad per parą, iš pirmadienio į antradienį, Palangoje patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 32 palangiškiai. Nuo pandemijos pradžios susirgo 1739 Palangos miesto gyventojai.


Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12–15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija startuoja ir Lietuvoje. Nuo pirmadienio registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos padariniams mažinti įstatymu, Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriuje per š. m. liepos mėn. buvo priimtas 3191 sprendimas skirti vienkartines išmokas vaikams. 2020 m. liepos 27 d. vienkartinės išmokos buvo pervestos...


Palangos miesto gyventojai, esant poreikiui ir turėdami šeimos gydytojo siuntimą, jau gali kreiptis į Klaipėdoje duris atvėrusią Karščiavimo kliniką – tokią galimybę užtikrina Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybių pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl šios paslaugos teikimo.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Klaipėdoje trečiadienį, kovo 18 d. popiet pradėjo veikti mobilus patikros punktas. Jame išsitirti dėl koronaviruso gali ir palangiškiai, kurie dar nejaučia ligos simptomų. Šis punkta veikia specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) yra prie „Švyturio“ arenos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius