Dėl užstatytų automobilių į spąstus neįgalieji patenka ir stotelėse

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-27
Peržiūrėta
673
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip puikios stotelės pavyzdį palangiškė įvardijo esančią prie Palangos reabilitacijos ligoninės.
Kaip puikios stotelės pavyzdį palangiškė įvardijo esančią prie Palangos reabilitacijos ligoninės.

Neįgaliajam skirtu vežimėliu tik galinti judėti palangiškė pastebėjo, jog kai kuriose Palangos miesto autobusų stotelėse negalią turintys žmonės gali taip ir neišvykti atvykusiu autobusu. Mat dažnai taip nutinka, kad į stotelę dėl užstatytų automobilių negali įvažiuoti autobusas. „Laimei, jog autobusų vairuotojai yra labai paslaugūs, jie net ir negalėdami patogiai įsukti į stotelę, visuomet padeda įlipti į autobusą“, – sakė palangiškė Kristina.

Nurodė pavyzdį
Kaip pasakojo į redakciją kreipusis moteris, kai kuriose stotelėse belaukiantiems autobuso žmonėms tenka matyti, kaip vargsta vairuotojai, negalėdami tinkamai įvažiuoti į stotelę, nes tam trukdo per arti sustatyti automobiliai. „Kai kuriose stotelėse nėra net kur pirkinius pasidėti ar žmogui pailsėti, o kitos tikrai puikiai sutvarkytos, nėra jokių pretenzijų. Autobusų stotelės labai puikiai sutvarkytos prie Palangos reabilitacijos ligoninės. Manau, jog gelbsti ir geltonos stotelę išryškinančios zigzagais subraukytos juostos. Taip visur galėtų būti“, – mąstė palangiškė.
Vytauto gatvė ties Palangos reabilitacijos ligonine iki Druskininkų gatvės sutvarkyta pernai vasarą. Viena pagrindinių miesto arterijų išplatinta, paklota nauja gatvės danga, įrengtos automobilių stovėjimo vietos, palei gatvę driekiasi dviračių takas bei šaligatvis.
Buvo pakeista Vytauto gatvės danga atkarpoje nuo Druskininkų g. iki Vanagupės g. antrosios sankryžos, ties Palangos reabilitacijos ligonine gatvė paplatinta – čia įrengtos vietos statyti automobiliams, taip pat – nutiestas dviračių takas, atsirado šiuolaikiški šaligatviai pėstiesiems.
Įrengta ir žiedinė sankryža prie antrosios Vanagupės gatvės sankryžos.

Ypač sunku vasarą
Moteris džiaugėsi, jog net ir iškilus keblumams privažiuoti prie kai kurių stotelių, autobusų vairuotojai visada išlieka paslaugūs ir matydami, kad žmogui sunku pasiekti autobusą, jam visada padeda.
„Jei niekas netrukdytų, vairuotojams nereikėtų taip vargti. O dabar jie išlipa, padeda nusigauti iki autobuso“, – teigė Kristina.
Tai, kad keblumų autobusų vairuotojams kyla, patvirtino ir pagrindinio miesto vežėjo UAB „Vlasava“ direktorius Saulius Čepkauskas. „Dažnai būna, kai vairuotojai negali tinkamai įvažiuoti į autobusų stoteles. Ypač vasaros metu, kai visi sugužėję į Palangą, savo automobilius palieka bet kur, nepaisydami jokių taisyklių. Su tokiomis bėdomis susiduriama ne tik gyvenamuosiuose kvartaluose, bet ir miesto centre. Ten dažnai lengvųjų automobilių savininkai mėgsta autobusams skirtoje vietoje palikti savo transporto priemones. Kai kuriems vairuotojams visiškai vienodai kelių eismo taisyklės, kur jiems reikia, ten ir palieka. Panašu, kad tokiems nebaisios nei baudos. Žinoma, apie visus to pasakyti negalima, – kalbėjo direktorius. – O autobusų vairuotojai, žinoma, rūpinasi keleivių saugumu. Jeigu negali įvažiuoti į stotelę, jie gelbsti žmonėms, neduok Dieve, kokia nelaimė nutiktų“.

Baudos – geriausia priemonė
UAB „Vlasava“ direktorius svarstė, jog tinkamiausia priemonė pažaboti tokius vairuotojus yra policijos pareigūnų patruliavimas ir jiems teikiamos baudos.
„Vienas, kitas gautų baudą, greit įsivyrautų tvarka ir niekas nebenorėtų rizikuoti. Tačiau, aišku, esama ir tokių, kurių net ir baudomis neišgąsdinsi. Laimei, tokie – ne visi“, – mąstė S. Čepkauskas.
Pašnekovas išsakė nuomonę ir dėl geltonų juostų, išbraižytų autobusų stotelėse. Jo manymu, ne visuomet ir tai gelbsti. Miesto centre jų taip pat esama, bet būna, jog jos nesustabdo kelių eismo taisyklių pažeidėjų.
Už kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymą taikoma nuo 28 iki 86 eurų bauda.
Palangos policijos komisariato pareigūnų teigimu, tokie prasižengimai nuolat fiksuojami ir atitinkamai į juos atsižvelgiama. Pasitaiko atvejų, jog ir patys vairuotojai stebi aplinką, užfiksuoja netinkamai priparkuotas transporto priemones.
Sunkiau sukontroliuoti tokius vairuotojus tampa vasaros metu, nes darbo policijos pareigūnams ir taip netrūksta.
Kaip pastebėjo pareigūnai, net ir baudos kai kurių vairuotojų neatgraso nuo pažeidimo, tačiau tiesa, jog bauda – viena iš veiksmingiausių priemonių.
Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog sustoti ir stovėti draudžiama maršrutinio transporto sustojimo aikštelėse ir arčiau kaip 15 m atstumu nuo jų (kai aikštelės nėra, – arčiau kaip 15 m atstumu nuo kelio ženklo „Stotelė“), jeigu tai kliudytų maršrutinio transporto eismui; draudžiama stovėti kelio ženklo „Taksi stotelė“ galiojimo zonoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės taryba posėdyje praėjusį ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje ir kitose penkiose vietose. Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėja Aušra Dangėlaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad mokamų automobilių stovėjimo vietų skaičius Palangos miesto savivaldybėje plečiamas siekiant...


Palangos savivaldybė informuoja, kad nuo trečiadienio, rugsėjo 16 d., keičiasi automobilių stovėjimo Palangos gatvės apmokestinimas. Iki gegužės 14 d. (imtinai) automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas.  


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Kurorte daugiabučių namų statybos verslu užsiimančios bendrovės „Kauno būstai“ butus Malūno gatvėje pirkę žmonės atsidūrė kaip spąstuose: pastatyti namai valstybinei komisijai vertinti negali būti pateikti, o juose apsigyvenę žmonės tapo pažeidėjais. Pajūryje poilsio būstų pirkėjus maustant ne kartą nutverta Povilo Lodos vadovaujama bendrovė „Kauno būstai“ šį...


Neįgaliajam skirtu vežimėliu tik galinti judėti palangiškė pastebėjo, jog kai kuriose Palangos miesto autobusų stotelėse negalią turintys žmonės gali taip ir neišvykti atvykusiu autobusu. Mat dažnai taip nutinka, kad į stotelę dėl užstatytų automobilių negali įvažiuoti autobusas. „Laimei, jog autobusų vairuotojai yra labai paslaugūs, jie net ir negalėdami patogiai įsukti...


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Palangiškį Liną Žulkų pažįsta beveik visi. Tą puikiai įrodo gatvėje sutikti žmonės, kurie nė nemirktelėję parodo jo dirbtuves, ir jis pats, nekart pokalbio metu pakartoja: „O ką naujo aš dar galiu papasakoti? Juk visi viską apie mane žino“. Liną pagrįstai galima vadinti menininku: jis – profesionalus muzikantas, medžio drožėjas, fotografas mėgėjas, vienas...


Pastaruoju laikotarpiu itin padaugėjo automobilių vagysčių Palangoje. Žmonės baiminasi – vagysčių nemažėja, o tik daugėja. „Šiais metais Palangoje yra pavogta dvylika automobilių, o pernai per tą patį laikotarpį buvo pavogti tik trys automobiliai. Todėl vagysčių didėjimas yra akivaizdus“,- komentavo Palangos policijos komisariato kriminalinio skyriaus vyresnysis tyrėjas Viktoras Mockus.


Šių metų pradžioje Savivaldybės biudžetinei įstaigai „Rinkliavų centras“ buvo perduota automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Taikos g. 2, prie prekybos centro „Iki“, o aikštelė Šventojoje, Topolių ir Guobų gatvių sankirtoje, iki šiol buvo neeksploatuojama, tad įkainiai už automobilių statymą jose nebuvo nustatyti.


Ketvirtadienį posėdžiausianti miesto valdžia svarstys klausimą dėl rinkliavos mokesčio už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse. Siūloma, kad nuo rugsėjo 1 dienos iki kitų metų gegužės 31 dienos palikti transportą nustatytose automobilių statymo vietose pusvalandžiui kainuotų 50 centų, o vienai valandai – 1 litas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius