Dėl Žvejų gatvėje kertamų 66 klevų vieni verkia, kiti džiūgauja

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2013-07-25
Peržiūrėta
2544
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Šioje gatvės atkarpoje augo uosialapiai klevai, daugumos jų būklė buvo prasta, kai kurie augo prie įvažiavimų ir trukdė eismui, – sakė R. Lukaševičienė.
„Šioje gatvės atkarpoje augo uosialapiai klevai, daugumos jų būklė buvo prasta, kai kurie augo prie įvažiavimų ir trukdė eismui, – sakė R. Lukaševičienė.

Ar tikrai visi suvešėję, nuo vasaros žaros praeivius šešėliu apsaugantys medžiai Žvejų gatvėje yra sukirmiję ir ligoti? Nors gatvės rekonstrukcijoje medžių iškirtimas nėra numatytas, pakako medžiais nepatekintų šios gatvės kelių dešimčių gyventojų prašymų savivaldybei, kad miesto komunalininkai trečiadienį pradėtų mosuoti pjūklais ir versti daugiamečius uosialapius klevus.
„Kokia šališka turi būti valdžia, kad pultų vykdyti saujelės gyventojų pageidavimą. O kodėl neparūpo, ką mano kiti gatvės gyventojai?“ – vakar piktinosi Žvejų gatvės gyventoja, kuri maigė telefoną pranešdama, anot jos, „visiems apie barbarus“.


„Tik ne Palangoje galėjau to tikėtis“
Iš kiemų galvas kaišiojo ir kiti gatvės gyventojai, o praeiviai negalėjo atsistebėti reginiu.
„Suprantu, kad medžiai kertami, kai platinama gatvė, bet čia – ne tas atvejis. Baisu, kad kam nors šovė į galvą išskirsti niekam čia netrukdžiusius medžius“, – sakė pavardžių nenorintys sakyti Žvejų gatvės gyventojai.
Su fotoaparatu prie iškirstų medžių kamienų sukiojosi ir žinomas kurorto advokatas Viktoras Gecas.
„Labai labai blogas sprendimas. Tiesiog netelpa galvoje, kad valdžia, postringaujanti apie žalią Palangą, galėjo leisti iškirsti visus medžius Žvejų gatvėje“, – sakė V. Gecas.
Traukė pečiais ir kurorte atostogaujantis ponas Saulius iš Panevėžio: „Tik ne Palangoje galėjau tikėtis, kad bus verčiami visi medžiai gatvėje“.
Išvydę „Palangos tilto“ žurnalistą, gatvėje besidarbuojantys UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vyrukai puolė skambinti, kaip sakė, „viršininkams“, bet pjovimo darbai nesustojo.

Projekte numatyta
nebuvo

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus sakė, jog pirmuosius gatvės rekonstrukciją vykdantiems darbininkams trukdžiusius medžius komunalininkai pašalino dar prieš tris savaites, dabar gi kertami likusieji.
K. Skierus informavo, jog bus pašalinti 66 medžiai. Klojant šaligatvius tose vietose, kur augo klevai, bus paliktos specialios vietos – kaip Vytauto g. – medeliams atsodinti, o rudenį komunalininkai ir sodinsią liepaites.
„Projekte nebuvo numatyta šalinti medžių, nors jie tikrai trukdė: viduryje šaligatvių augantys klevai neleisdavo žmonėms dorai prasilenkti. Kodėl to projektuotojai nenumatė – sunku pasakyti. Gal kad žemo lygio specialistai buvo? Kai pradėta rekonstruoti tą Žvejų g. atkarpą, apsižiūrėta, kad darbų neįmanoma gerai atlikti, jeigu medžiai nebus pašalinti. Tad Savivaldybė laiku apsižiūrėjo ir davė leidimą juos kirsti, juolab kad rado pinigų ir medžių šalinimo, ir atsodinimo darbams“, – klevų kirtimo aplinkybes paaiškino K. Skierus.

Skambino Žvejų g.
gyventojai?

Paklausta, kada ir kokiomis aplinkybėmis buvo priimtas sprendimas ir išduotas leidimas šalinti medžius Žvejų gatvėje, Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė ekologė Reda Kairienė sakė, jog į skyrių daugybę kartų skambino Žvejų g. gyventojai prašydami, kad seni medžiai būtų iškirsti. Be to, gautas ir oficialus raštu surašytas ir dalies čia gyvenančių palangiškių pasirašytas prašymas.
„Liepos penktą dieną Palangos savivaldybės želdinių komisija, kurios sudėtyje buvo ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus bei Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, buvo nuvykusi į Žvejų gatvę įvertinti padėties bei medžių būklės, – sakė R. Kairienė. – Apžiūrėjus medžius, nustatyta, kad dauguma jų pažeisti ligų. Todėl nuspręsta leisti pašalinti 72 medžius, o vietoj jų bus pasodinta 60 liepaičių – tokių, kokios pasodintos ir Vytauto gatvėje“.
Savivaldybės ekologė paminėjo, jog čia augę uosialapiai klevai – vadinamoji invazinė rūšis. Šie medžiai, nors užauga greitai, yra trumpaamžiai, be to, neatsparūs ligoms bei linkę greitai lūžti.

Atsodins naujus
Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos agentūros vedėja Ramunė Lukaševičienė patvirtino, jog aplinkosaugininkai yra pritarę tam, kad Savivaldybė išduotų leidimą kirsti medžius rekonstruojamoje Žvejų gatvės atkarpoje nuo Vytauto g. link jūros.
„Šioje gatvės atkarpoje augo uosialapiai klevai, daugumos jų būklė buvo prasta, kai kurie augo prie įvažiavimų ir trukdė eismui, – sakė R. Lukaševičienė. – Todėl buvo duotas leidimas juos iškirsti“.
Tiesa, bus kertami ne absoliučiai visi klevai – medžiai, kurių būklė geresnė, išliks.
„Mums svarbiausia – kad, iškirtus medžius, neliktų plynų vietų, kad gatvė nebūtų „tuščia“. Todėl vietoj iškirstų medžių, rekonstravus gatvę bus sodinami nauji medeliai“, – nuramino išgyvenančius dėl „nuplikusios“ gatvės palangiškius agentūros vedėja.

Laiku apsižiūrėta
„Priimtas sprendimas kirsti medžius rekonstruojamoje Žvejų gatvės atkarpoje visų pirma todėl, kad tie medžiai buvo persenę, jau nebetinkami, be to, absoliuti dauguma ten gyvenančių žmonių kreipėsi su prašymais, kad medžiai būtų pašalinti“, – paklaustas, kodėl buvo priimtas sprendimas iškirsti medžius sakė Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas B. Martinkus.
Priminus, jog kažkodėl šių darbų nebuvo projekte numatyta, B. Martinkus pripažino, jog tik pradėjus rekonstrukcijos darbus minimoje atkarpoje, apsičiupinėta, jog be to, kad medžiai „persenę“, jie dar ir auga taip, kad mamos su vaikų vežimėliais šaligatviu aplink medį apvažiuot negalėdavo. Tačiau dėl projektuotojų klaidos pastariesiems pretenzijų kelti neketinama – anot direktorės pavaduotojo, „šaukštai popiet“.
„Žvejų g. atkarpoje nuo Vytauto iki Ganyklų g. taip ir liko šleivi kreivi seni medžiai. Čia laiku apsižiūrėta, ir kai bus pasodinti nauji medeliai, turėsime labai gražią gatvę“, – tikino B. Martinkus.

Viskuo nepatenkinti...
„Kartais aš nesuprantu žmonių – susidaro įspūdis, kad jie viskuo nepatenkinti: neremontuotos gatvės – blogai, pradedi remontuoti – vos ne dar blogiau“, – išgirdęs, kad gyventojai piktinasi dėl kertamų medžių sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Pasak miesto vadovo, rengiant projektus toli gražu ne visus darbus galima iš anksto numatyti, todėl projektai dažnai koreguojami darbų eigoje. Pavyzdžiui toje pačioje Žvejų g. būta problemų dėl dujotiekio – atkasus „vamzdžius“, pamatyta, jog jie tokie sukiužę, kad reikėjo juos keisti, nors nei kelininkai, nei dujininkai tokių darbų numatę nebuvo. Taip ir su medžiais. Svarbu, kad laiku susizgribta. Juolab, kad patys aplinkosaugininkai, apžiūrėję klevus, teigė, jog didžioji jų dalis buvo tokios būklės, kad būtų ir patys nebeišgyvenę.
„Lapkričio mėnesį baigsis gatvės rekonstrukcija. Iki to laiko bus pasodintos vienodos, gražios jaunos liepaitės, kurios po kelerių metų tikrai papuoš gatvę. Jau kitąmet ir patys gyventojai, ir pas juos atvažiuojantys poilsiautojai galės džiaugtis, kad nebereikia vaikščioti išdaužytais šaligatviais ir važinėtis išmalta gatve. Ir tikrai įvertins naujų medelių grožį. Tad kodėl reikia piktintis ir „pūsti burbulą“ – neva kažkam kažkas labai nepatinka ir labai jau trukdo. Kodėl nepasidžiaugti, kad turėsime dar vieną sutvarkytą gatvę, kuriai jau seniai verkiant reikėjo remonto?“ – kalbėjo meras Š. Vaitkus.
 
 

Jūsų komentaras:

xxxx 2013-07-27 10:41 ([email protected] / IP: 62.212.201.198)
Skeriu,martinku,jokubauska patraukt atsakomyben uz padaryta zala....liepa aiga iki 600 meti...komiu ligu pazeistos...tai ispjaukit visud medzius...meiles al.,parke,vytauto g....cia valdininku pilnas punprotejimas

Jonas 2013-07-26 16:20 ([email protected] / IP: 78.61.251.251)
Darbus vykdo UAB „Palangos komunalinis ūkis”. Žiauriai gera foto :) sėdi visi susėdę :)

Kęstutis 2013-07-26 08:47 (IP: 86.100.111.248)
įdomu, kuo gi yra žinomas kurorto advokatas Gecas? man jis iki šiol nežinomas. Gal reikėjo sukurti mažą intrigėlę šia pavarde. Iš tikro jis čia gyvena ir turi teisę domėtis po langais vykstančia gatvės rekonstrukcija. O kad palikti seni ligoti medžiai trukdo naudotis rekonstruotais šaligatviais puikiai iliustruoja pirmoji rekonstruotos gatvės atkarpa iki Vytauto g. P. Skėriaus mechanizuotos šaligatvių valymo priemones žiemą kliudo paliktų medžių kamienus ir šaligatvinius bortelius apie medžius.

2013-07-25 18:34 (IP: 86.100.60.112)
-Tai gal vėl atsivežė labai brangių kaštonų -bevaisių!?-kažkokių iškrypėlių?-kai ir Basanawičiowkoj! -užsodins..ar jie prigis ar ne -niekam neįdomu, svarbu, kad milžiniški pinigai ( beje mūsų visų) bus sumokėta...

Taip pat skaitykite

Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Nelaimė įvyko kovo 18 dieną, apie 13:05 val., Palangoje, Žvejų gatvėje. 1979 m.gimęs vyras, blaivus vairuodamas automobilį Mercedes Benz, nepastebėjo ir partrenkė staiga į pėsčiųjų perėją įžengusią 1936 m. gim. moterį. Moteris pristatyta medikams.


Į redakciją užsukęs miestelėnas Gintaras Raulinaitis išsakė nuogąstavimus dėl kertamų medžių Vytauto gatvėje praėjusią savaitę. Pamatęs, jog medžiai virsta, jis ne juokais susirūpino ir ėmė skambinti pavojaus varpais. „Jeigu nesustabdysime, galiausiai bus iškirsti visi medžiai Vytauto gatvėje“, – kalbėjo jis. Tačiau Palangos miesto savivaldybės administracijos...


Balandžio 28 dienos „Palangos tiltas“ straipsnyje „Palangos visuomenė kviečiama pasisakyti dėl vienpusio eismo Vytauto gatvėje“ trumpai supažindino laikraščio skaitytojus su UAB „Kelprojektas“ parengtu Palangos miesto Vytauto gatvės eismo organizavimo pasiūlymu. Akivaizdu, kad savivaldybės atstovai atskleidė toli gražu ne visas vienpusio eismo...


Trečiadienio rytą Žvejų ir Vytauto gatvėje įvyko avarija. Iš Žvejų gatvės pagrindinę Vytauto gatvę kirtęs automobilis Hunday Getz, vairuojamas palangiškės, nepraleido Vytauto gatve važiavusio Klaipėdos UAB „Adrijus“ vairuotojo vairuojamo Citroen Berlingo. Abu vairuotojai atsipirko išgąsčiu. Moterį nuo didesnių sužalojimų apsaugojo smūgio metu...


Ar tikrai visi suvešėję, nuo vasaros žaros praeivius šešėliu apsaugantys medžiai Žvejų gatvėje yra sukirmiję ir ligoti? Nors gatvės rekonstrukcijoje medžių iškirtimas nėra numatytas, pakako medžiais nepatekintų šios gatvės kelių dešimčių gyventojų prašymų savivaldybei, kad miesto komunalininkai trečiadienį pradėtų mosuoti pjūklais ir versti...


Pernai prasidėjusi ir kitąmet rudenį turinti pasibaigti ilgai lauktoji Žvejų gatvės rekonstrukcija sulaukia įvairių vertinimų. Vieningai sutariama tik dėl vieno: kad gatvę sutvarkys – labai gerai. Tačiau jos gyventojai turi priekaištų tiek kelininkams, tiek rekonstrukcijos projektui.


Palangoje tvarkomos miesto gatvės ir daugiabučių kiemai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje miesto tvarkymo darbai nesustoja – darbininkai intensyviai triūsia Žvejų g. atkarpoje nuo Ganyklų g. iki Vytauto g. Dar šią vasarą rekonstruojamoje dalyje bus pakeisti gatvės ir šaligatvių pagrindai, jų dangų konstrukcijos, įrengti lietaus nuotekų surinkimo šuliniai, gatvės apšvietimo tinklai. „Kad gyventojai patirtų kuo mažiau...


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


Bangų gatvės gyventojai laukia sprendimo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 20 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargai dėl aptvertos tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą, tęsiasi. Praėjusį pirmadienį gyventojai savame kieme susitiko su miesto valdžios atstovais, tikėdamiesi, jog jie pagaliau ryšis imtis atitinkamų priemonių ir išspręs užsitęsusią problemą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius