Didelis turistų srautas pajūryje gelbėjo viešbučius ir restoranus

Palangos tiltas, 2022-09-05
Peržiūrėta
1454
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad smarkiai išaugusias sektoriaus išlaidas pajūryje praėjusią vasarą kompensavo didelis turistų srautas, penktadienį pranešė „Vakarų ekspresas“.

Apgyvendinimo ir maitinimo įstaigoms labiausiai smogė padidėjusios energetinės išlaidos bei brangstantys maisto produktai, komentuodama praėjusią vasarą Lietuvos pajūryje sakė asociacijos vadovė.

„Mums energijos kaštai pakilo nuo 240 iki 340 proc. Asociacijoje rengiame vadinamąjį cepelinų indeksą ir parodysime, kiek realiai pakilo populiariausių patiekalų savikaina ir kiek padidintos kainos. Pavyzdžiui, sušių savikaina pakilo apie 46 proc., o kaina augo tik apie 10 proc. Pakilusios kainos jau smogė turizmui, tik dabar tą smūgį dar amortizuoja turistų srautas“, – teigia E.Šiškauskienė.

Anot jos, kainos sektoriuje nekilo.

„Mūsų viešbučių kainos yra mažiausios Europoje, net palyginti su estais ir latviais. Jos šią vasarą nekilo. Kaip gali jas kelti, jeigu nėra užsienio turistų. Nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio kainos visada yra aukštesnės. Maisto kainos kilo, bet tikrai ne tiek, kiek turėtų“, – sakė E.Šiškauskienė.

Dalis viešbučiai ir restoranų uždarbio bus skirta atidėtiems mokesčiams sumokėti, kurių suma siekia apie 64 mln. eurų, sako asociacijos vadovė. 

„Viešbučiai turi apie 14 mln. atidėtų mokesčių, o restoranai – apie 50 mln. eurų“, – sakė E.Šiškauskienė.

BNS ir lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienio vakarą ugniagesiai Palangoje, P. Valančiaus gatvėje, daugiabučio namo antrojo aukšto balkone gelbėjo besiblaškantį kirą.


Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. 


Nors rugsėjis perkopė į antrąją pusę, tačiau vienas iš didžiausių Palangos viešbučių turistų srautu džiaugiasi iki šiol. Viešbučio direktorius sako, kad pirmojo rudens mėnesio visi savaitgaliai užimti. 


Palangiškė Danutė Kunčienė pajūryje atrado į žvejų tinklo raizgalynę įsipainiojusį „pingviną“. Išpainiojo ir paleido.


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino tiekėjo UAB „Ignitis“ 2023 m. I pusmečio elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams, kurie bus taikomi vartotojams, nepasirinkusiems nepriklausomo elektros energijos tiekėjo.


Šiaulių banko duomenimis, pabrangęs šildymas gyventojus skatina aktyviau investuoti į daugiabučių renovaciją, dažnu atveju leidžiančią sutaupyti apie 65 proc. energijos kaštų.


Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad smarkiai išaugusias sektoriaus išlaidas pajūryje praėjusią vasarą kompensavo didelis turistų srautas, penktadienį pranešė „Vakarų ekspresas“.


Vakcinacijos rekordininkė šalyje – Neringa su 38,75 proc. paskiepytų savo gyventojų, antras – Birštonas (34,3 proc.), treti– Druskininkai (27,03 proc.), ketvirta – Palanga (25,94 proc.) O kur šiuo metu, penktadienį, balandžio 23 d., saugiausia „kovido“ prasme? Epidemiologai sako, kad šiuo metu saugiausiai, tikėtina, jaučiasi...


Partnerystėje su "Palangos tiltu" išleistas naujas žurnalo "Lietuvos pajūris" vasaros-rudens numeris tęsia kelionę per Lietuvą - šįkart vėl Vilniuje. O jau netrukus pradėsime leisti žiemos sezonui skirtą žurnalą. Kas jam turi idėjų, pasiūlymų?


Per penkis pirmuosius šių metų mėnesius Tarptautinis Palangos oro uostas (TPOU) aptarnavo 5 proc. daugiau keleivių, nei tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu. Šiuo metu iš kurorto reguliariuosius skrydžius į Kopenhagą vykdo oro linijos „SAS“, į Rygą – „airBaltic“, į Oslą – „Norwegian Air Shuttle“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius