Draudžiant alkoholį paplūdimio kavinėse, verslininkai konkurse dėl leidimo prekiauti paplūdimyje „bandė laimę“ ir raukėsi (VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE PENKTADIENĮ "PALANGOS TILTE")

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-05-26
Peržiūrėta
2258
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusio penktadienio rytas ir šis pirmadienio rytas buvo karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Buvo atrenkami laimėtojai, kurie gavo leidimus užsiimti prekyba viešose kurorto vietose. Daugiausiai dėmesio susilaukė konkursas dėl prekybos paplūdimio paviljonų – juk nei vynu, nei likeriu šiemet juose nebus galima prekiauti. Nors Taryba sumažino metams rinkliavą juose 30 procentų, paplūdimio verslininkai prieš atranką spjaudėsi „Turėjo visai atleisti nuo rinkliavos ar ją sumažinti nors 50 procentų visiems metams,“ – kai kurie jų teigė „Palangos tiltui.“
Daug neatsakytų klausimų
Dėl nenuspėjamos vasaros ir dėl prekybos viešose vietose laimėtojų parinkimo burtų keliu verslas Palangoje visada buvo loterija. Tačiau dėl koronaviruso sukeltos krizės šiemet kurorto verslininkų laukė tikra nervų pasiutpolkė – kankina nežinia, ar žmonės plūs į Palangą, kokia bus jų perkamoji galia ir ką jie pirks paplūdimio kavinėse, kai jose nebus alkoholio.
Rolandas Lobanovas, 2014 -2016 metais valdęs penkias kavines Palangos paplūdimyje, sakė, kad draudimas prekiauti alkoholiu „nukirs“ „mažiausiai“ pusę pajamų.
„Prekyba alkoholiu, priklausomai nuo vietos, sudaro apie 60-70 procentų,“ – pabrėžė jis. „Bijausi, kad su tokiu draudimu grįšime į sovietinius laikus – žmonės į pliažą nešis krepšius, pilnus alkoholio,“ – sakė R. Lobanovas. Jis teigė, kad, Savivaldybei paskelbus konkursą, jis jame dalyvausiąs, tačiau „eksperimentuosiąs“: „Kad turėčiau aiškesnį prekybos be alkoholio paplūdimyje algoritmą ateičiai.“
Visą prekybą paplūdimyje jis vadino „sunkiai nuspėjama.“
„Kol nepradėsi kuriame nors taške prekiauti, nežinosi, kaip seksis. Pavyzdžiui, Šventojoje labiausiai „eina“ alus, išėjimuose į paplūdimį iš prabangių viešbučių – alkoholiniai kokteiliai. Tikrai nereiškia, kad prekyba geriausiai vyksta paplūdimio paviljonuose arčiausiai tilto. O kur dar orų faktorius?“ – teigė verslininkas.
Gal tik pabandys
Valdas Bražinskas, UAB „Biesika“ direktorius, 2018-2019 metais valdęs 7 kavines Palangos paplūdimyje, dvi savaites prieš Savivaldybės konkursą sakė, kad jeigu draudimas prekiauti alkoholiu paplūdimyje nebus atšauktas, konkurse greičiausiai nedalyvausiąs. „Bet mano apsisprendimą lems leidimų kaina, kurią nustatys Savivaldybė. Be alkoholio ji turėtų būti apie pusę mažesnė. Bet ir su tokia kaina pastatyčiau pabandymui vieną ar dvi kavines. Pabandymui,“ – sakė jis.
Anot V. Bražinsko, viena prekybos pliaže vieta prieš du metus jam vidutiniškai kainavo apie 40 000 eurų dviem metams.
„Labai skųstis negalėjau. Dirbome pelningai. Pajamos iš alkoholio sudarė 60 procentų nuo visos apyvartos,“ – sakė V. Bražinskas.
Nauja tvarka
Laimėję konkursą, verslininkai Palangoje įgyja teisę prekiauti ir vykdyti paslaugas tris metus. Paskutinį kartą toks konkursas įvyko 2017 metais. Tačiau dėl prekybos alkoholiu draudimo kurorto paplūdimio kavinėse nuo 2020 metų vasaros leidimai tokiai prekybai buvo išduoti dviem metams.
Už leidimus prekiauti buvo surinkta apie 800 tūkstančius eurų.
Viešojo maitinimo paslaugai teikti 2018 metais ir 2019 metais buvo išduota po 10 leidimų Palangos paplūdimyje ir buvo surinkta po 141 000 eurų vietinės rinkliavos, o Šventosios paplūdimyje išduota po 7 leidimus ir surinkta po 44 000 eurų vietinės rinkliavos, informavo Palangos Rinkliavų centras.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dažnas iš mūsų įsitikinę, kad Kalėdos visiems reiškia džiaugsmą, ramybę ir laimę. Kai šių dalykų nepasiekiame, jaučiamės nusivylę. 


 Palangos verslininkai atsisveikina su vasaros sezonu. Šį vertina palankiai. Šiltuoju metų laiku kurortą aplankė išrankūs šalies gyventojai, kurie nors ir taupė, tačiau noriai lankėsi kavinėse ar restoranuose. Deja, verslininkai šiemet pasigedo mielai išlaidaujančių turistų, rašo lrytas.lt


Justinas Masalskas niekuomet nemėgo sėdėti namuose, tad karantinas gerokai sujaukė aktyvaus palangiškio gyvenimą. O iš savo poilsio namų „Pas Justiną“ dėl jo negauna jokių pajamų. Pasidomėjus, ar artėjant 80-ečiui, daugiau senjoras dėmesio skiria savo sveikatai ir ramybei, atsakė: „Iki 80-mečio dar reikia palaukti. Senas nesijaučiu, galėčiau dar dalyvauti...


Palangos pastangos į paplūdimio ir lauko kavines sugrąžinti silpnąjį alkoholį davė rezultatą. Šiandien, birželio 30-ąją, Seimas kelių balsų persvara pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu. Nuo rugpjūčio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose.


Praėjusio penktadienio rytas ir šis pirmadienio rytas buvo karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Buvo atrenkami laimėtojai, kurie gavo leidimus užsiimti prekyba viešose kurorto vietose.


Ateinančio penktadienio rytas ir pirmadienio rytas bus karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Pirmoji atranka įvyks gegužės 22 d. nuo 9 val. Sporto g. 3, Palangos universalioje sporto salėje, kita – tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje kitą pirmadienį. Įdomiausias...


Devyniolikmetė Gabrielė Kalantaitė šiemet pelnė lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtą pagrindinę „Šimtmečio Maximalisto“ stipendiją už pasiekimus inovacijų srityje. Iš Palangos kilusi mergina jau yra sukūrusi mobiliąją programėlę, skirtą Lietuvos Konstitucijai išmokti bei pristačius fizikos tiriamąjį darbą. Naujovėmis...


Beveik visose užsienio kavinėse ir restoranuose užėjusiam lankytojui pasiūloma geriamo vandens. Lietuvoje, regis, iki to dar toli. Bent jau Palangoje, kur už paprastąjį geriamą stalo vandenį tenka susimokėti. Net kai jau antrą savaitę šalį svilina karštis, geriamo vandens nemokamai nesiūloma.


2012 m. Palangos mieste buvo atlikta mokinių anketinė apklausa, o gauti duomenys buvo skelbti viešai. 2014 m. sausio mėn. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos mieto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai pakartojo tyrimą, kurio tikslas – sužinoti, kokia dalis nepilnamečių Palangos mieste vartoja...


Simona POCYTĖ   Palangoje vasarą svečiuojasi daug poilsiautojų. Nugulę paplūdimį jie mėgaujasi saule, vakarais sėdi ir bendrauja miesto baruose bei kavinėse. Ką dar be paplūdimio ir kavinių miesto svečiams ir poilsiautojams gali pasiūlyti Palanga? Regis, klausimas yra labai paprastas, bet atsakyti į jį nėra lengva.   Trūksta informacijos? Dauguma gatvėje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius