Draugai vokiečiai iš Bergeno padės Palangai atverti platesnį langą į Europą

Linas Jegelevičius, 2011-09-15
Peržiūrėta
553
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Draugai vokiečiai iš Bergeno padės Palangai atverti platesnį langą į Europą

Palanga turi pasirašiusi draugystės ir bendradarbiavimo sutarčių su septyniais Baltijos jūros regiono valstybių miestais, bet draugystė su Vokietijos Riugeno salų sostine Bergenu yra ryškiausia ir jau duodanti Palangai apčiuopiamų tokio bendradarbiavimo rezultatų.

 

Vokiečiai iš arti išvys Palangą

Bergeno merės Andrea Koster kvietimu, beveik savaitę Vokietijoje viešėjęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus vakar vardijo vizito rezultatus: Bergene tris metus bus rodoma paroda apie Palangą, palangiškio fotomenininko Ado Sendrausko fotografijos, atskleidžiančios mūsų kurorto gyvenimą, bus demonstruojamos taip pat kelte Klaipėda-Zasnicas. Svarbiausia, kad Bergenas, neseniai dėl savo infrastruktūros vystymo  Europos Parlamento pripažintas Europos miestu – statusas, kuris suteikia daugiau galimybių pritraukti Europos Sąjungos finansavimą, padės ir Palangai gauti Europos miesto statusą. Jis leistų Palangai pritraukti daugiau europinio finansavimo.

„Nors su Bergenu Palanga pasirašiusi draugystės ir bendradarbiavimo sutartį tik šių metų kovo viduryje, bet šis Vokietijos miestas yra pavyzdys, kaip per trumpą laiką dviejų miestų draugystės saitai gali būti labai išplėtoti. Per pusmetį mūsų kurorto savivaldybė, ypač Ekonominės plėtros ir Kultūros skyrius, susilaukė daug vokiečių skambučių apie konkrečias bendradarbiavimo formas“, - sakė Š. Vaitkus.

Jis įsitikinęs, kad minėtos parodos ir Bergeno pagalba, gaunant Europos miesto statusą, visai Vokietijai pasiųs svarbią žinią apie Palangą, nes Riugeno salas tradiciškai aplanko daug vokiečių.

Bergeno merė A. Koster jau yra lankiusis Palangoje, pasirašant bendradarbiavimo ir draugystės sutartį su mūsų kurortu, bet Š. Vaitkui tai buvo pirmoji išvyka į Bergeną.

Į Vokietiją jis vyko kartu su Tarybos nariais Tomu Žulkumi, Vytautu Stalmoku ir savivaldybės skyriaus vyriausiuoju specialistu Robertu Trautmanu.

 

Sužavėjo miesto infrastruktūra

„Bergene mane sužavėjo išplėtota miesto infrastruktūra, itin moderni ligoninė, nedidelė, bet labai jauki autobusų stotis, nepriekaištinga tvarka, ypač miesto centre esantis Ernesto Moriso Arndto, vokiečių rašytojo ir politiko, vardu pavadintas bokštas-muziejus, kuriame tris metus bus eksponuojama paroda apie Palangą“, - sakė Palangos miesto vadovas.

Palanga ir Bergenas yra panašūs miestai: Bergene gyvena 14 tūkstančių  gyventojų, Palangoje – 17 tūkstančių, o Riugeno salos ilgis toks pat kaip ir Palangos – 25 km.

Meras pasakojo, kad E. M. Arndto bokšte-muziejuje per metus apsilanko apie 20 tūkstančių lankytojų.

„Tokia paroda, vyksianti trijuose bokšto aukštuose tris metus, bus labai didelė reklama Palangai“, - džiaugėsi Š. Vaitkus.

Jis dalyvavo ir didelės parodos apie Palangą atidaryme DFDS Lisco kelte Klaipėda-Zasnicas.

Nuotraukų autorius ir parodos sudarytojas – taip pat palangiškis A. Sendrauskas.

Kelto keleiviai galės pasigėrėti ne tik sustabdytomis mūsų kurorto gyvenimo akimirkomis, bet ir pavartyti informacinius lankstinukus apie Palangą, jos viešbučius, kavines ir rekreacijos zonas.

 

Palanga sieks Europos miesto statuso

Puikia infrastruktūra besididžiuojantis vokiečių miestas gavo įvertinimą iš Europos Parlamento, kuris Bergenui suteikė Europos miesto statusą.

„Europos Parlamentas tokį statusą yra suteikęs 17 Europos Sąjungos miestų. Toks statusas padeda įgauti daugiau pranašumų pritraukiant Europos Sąjungos lėšas. Vokiečiai pasakojo, kad turėjo pateikti Europos Parlamentui pluoštą dokumentų, įrodančių, kad miestas atitinka griežtus infrastruktūros kokybės ir kultūrinio gyvenimo reikalavimus. Svarbiausia, kad Bergeno merė pažadėjo padėti ir Palangai parengti dokumentus, reikalingus gauti Europos miesto statusą. Jis būtų puikus Palangos pripažinimas“, - pasakojo Š. Vaitkus.

Palangos miesto vadovas su Bergeno mere A. Koster apžiūrėjo miesto įžymybes, lankėsi kitose Riugeno salose, taip pat kartu stebėjo Vokietijos ir Lietuvos krepšinio rinktinių rungtynes Europos krepšinio čempionate.

Vokietijos savivalda skiriasi nuo lietuviškosios. Pavyzdžiui, meras Vokietijoje renkamas tiesiogiai 7 metams, bet jis, kitaip nei Palangoje, ne vadovauja miesto Tarybai (tam yra pirmininkas) - jo funkcijos daugiau atitinka  mūsų administracijos direktoriaus. Bergeno miesto tarybos posėdžiai vyksta kartą per 3 mėnesius.

 

Vokiečiai atvyksta į Palangą

Jau vakar į Palangą atvyko Bergeno merė A. Koster su 17 Bergeno savivaldybės tarybos ir administracijos darbuotojų.

Š. Vaitkus sakė, Bergenas susilaukia ir išskirtinio Vokietijos kanclerės Andžel Merkel dėmesio – ji ir Bergeno merė yra vaikystės draugės.

Šiandien vakare „Ramybės“ klube vokiečiai susitiks su Palangos kultūros atstovais, savivaldybės administracijos darbuotojais, pristatys savo pasiekimus. Rytoj vokiečiai ketina dalyvauti „Tūkstančio stalų“ šventėje Palangoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, kovo 4 d., Palanga ir Bergeno miestas Riugene (Vokietija) paminėjo 10 metų draugystės sukaktį. Ta proga abiejų miestų vadovai bei Savivaldybės atstovai surengė virtualų susitikimą, kurio metu prisiminė miestų draugystės istoriją bei kalbėjo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybėje į bendrą pasitarimą susirinkusių institucijų, atsakingų už vaiko teisių užtikrinimą Palangoje, atstovai aptarė platesnio bendradarbiavimo galimybes bei būdus, padėsiančius labiau rūpintis mažaisiais kurorto gyventojais.


Pirmadienį Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Liachovičius ir Klaipėdos universiteto Baltijos istorijos ir archeologijos instituto direktorė doc. dr. Silva Pocytė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi numatoma surengti mokslinę konferenciją „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis“, kuri įvyks kitų metų rugsėjo 4 d....


Palangos miesto vadovai su aviakompanijos „Ryanair“ atstovais trečiadienį aptarė bendradarbiavimo galimybes rinkodaros srityje, didinant Palangos kurorto žinomumą Europoje. Susitikimo metu konstatuota – Palanga yra patraukli turistams, todėl būtina, pasinaudojus šiuolaikinėmis technologijomis bei organizuojant pažintinius turus žiniasklaidos atstovams, kuo plačiau...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos krepšinio federacijos vadovas Arvydas Sabonis savo parašais praėjusį penktadienį patvirtino bendradarbiavimo plėtrą.


2013 m. kovo 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutarti


Palanga turi pasirašiusi draugystės ir bendradarbiavimo sutarčių su septyniais Baltijos jūros regiono valstybių miestais, bet draugystė su Vokietijos Riugeno salų sostine Bergenu yra ryškiausia ir jau duodanti Palangai apčiuopiamų tokio bendradarbiavimo rezultatų. 


Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi Lenkijos miesto Ustkos savivaldybės, su kuria dar 2006-aisiais metais pasirašyta dviejų miestų bendradarbiavimo sutartis, delegacija, kurios sudėtyje buvo Ryszard Kwiatkowski, Ustkos miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Teresa Świeboda, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narė, Piotr Wójcik, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narys...


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 09 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Šeštadienį viešbutyje „Vanagupė“ įvyko baigiamoji konferencija vykdomo projekto „Bendros rekreacinės erdvės makroregione sukūrimas“. Konferencijoje apibendrinti Palangos ir Kaliningrado srities tarptautinio bendradarbiavimo rezultatai bei tolimesnių ryšių turizmo sferoje perspektyvos. Konferencijoje dalyvavo Rusijos Federacijos generalinis konsulas Anatolijus Krotkovas, Lietuvos Respublikos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius