Ekstremalių situacijų komisijos (ESK)narys Albertas Martinaitis: „Savanoriai sulaukė ir prašymų nukirpti“ („PALANGOS TILTAS“ BENDRADARBIAUJA SU ESK)

Linas Jegelevičius, 2020-04-14
Peržiūrėta
1198
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad informaciją apie Savivaldybės savanorius skelbiant vieninteliame miesto laikraštyje „Palangos tiltas“ bei Savivaldybės interneto puslapy, susidomėjimas savanoriais gerokai išaugo.

Susidomėjimas išaugo

„Galima sakyti – nuo nulio iki trIjų ar net daugiau skambučių per dieną dabar. Dauguma prašo savanorių parvežti vaistų, maisto, paimti siuntinius iš paštomato,“ – sakė A. Martinaitis.
Jis pastebėjo, kad didžioji dalis palangos senjorų yra itin įsibaiminę koronaviruso.
„Jeigu pradaro duris, tai plyšelis toks mažas, kad ir pirkinių maišelį sunku prakišti. Buvo net kuriozinė situacija: senyvai moteriškei savanoris parnešė vaistus su čekiu, tai ji taip viską dezinfekavo, kad susiliejo visas čekis,“ – pasakojo A. Martinaitis.
Vienas senjoras palangiškis teiravosi, ar savanoriai galėtų jį nukirpti.
Ir A. Martinaičio, ir apie 30 Savivaldybės savanorių širdis itin glosto pagalbą gavusiųjų palangiškių padėkos.
„Jų į mūsų mobilųjų telefoną sulaukiame beveik kiekvieną dieną. Išties, yra labai malonu,“ – sakė A. Martinaitis. „Dėkoju jauniesiems Palangos savanoriams, man pristačiusiems vaistus į Medvalakio sodų bendriją. Pasaulis ir Palanga nepražus, kol yra tokių pasiaukojančių žmonių. Apkabinus jus visus,“ – ESK narys perskaitė vieną padėką.

Reikia užpildyti anketą

Norintieji tapti savanoriais kviečiami užpildyti anketą, kurią rasite Palangos miesto savivaldybės administracijos interneto svetainėje: http://www.palanga.lt/savanorystes-anketa/6337.
Pildant ją, prašoma tik vardo, pavardės, kontaktinių duomenų ir teiraujamasi, kokią funkciją savanoriai norėtų ir galėtų atlikti.
Svarbu žinoti, jog savanoriu gali būti fizinis asmuo iki 60 metų, neturintis sveikatos sutrikimų ir nekontaktavęs su sergančiais koronaviruso (COVID-19) liga.
Svarbūs kontaktai
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirti asmenys, atsakingi už konkrečių paslaugų teikimo gyventojams koordinavimą karantino laikotarpiu.
Esant Savivaldybės numatytų izoliavimosi patalpų poreikiui skambinti tel. 8 615 59396.
Jei asmuo izoliavimosi namuose metu neturi artimųjų, galinčių pristatyti maisto ir kitų būtinųjų priemonių, skambinti tel. 8 686 01378.
Vaikų priežiūra išimtiniais atvejais, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose – el. p. [email protected] arba tel. 8 620 69275.
Žmonių su negalia bei pagyvenusių žmonių priežiūra išimtiniais atvejais – [email protected] arba tel. 8 611 16120, 8 615 27568.
Atpažinę koronaviruso simptomus, nedelsiant skambinkite nemokama karštąja koronos linija – 1808. Kitais atvejais telefonu susisiekite su savo šeimos gydytoju – konsultacija bus vykdoma nuotoliniu būdu.
Dėl Jūsų pačių ir Jūsų artimųjų saugumo skatiname likti namuose – saugokime save ir aplinkinius.
Koronaviruso informacija – 1808

Atsargiai – sukčiai apsimeta savanoriaI

Šalyje jau esant atvejams, kuomet sukčiai apsimeta savanoriais, Palangos miesto Savivaldybė primena, kad savanoriai niekada nesiprašys pas jus į namus.
Apie prekės atvežimą savanoris Jums praneš telefonu. Savanoriai gali palaukti, kol jūs pasiimsite atvežtas prekes saugiu atstumu nuo savo durų.
Savanoris niekada neprašys pasirašyti jokių dokumentų ir neteiks dezinfekavimo ar kitokių paslaugų.
Jeigu abejojate, kad turite reikalų su Savivaldybės savanoriu, prašykite, kad savanoriai pateiktų pažymėjimą arba kitą dokumentą, patvirtinantį savanorišką veiklą.
Paskambinkite savanorius siuntusiai organizacijai, kad įsitikintumėte, ar atvykę asmenys tikrai yra savanoriai.
Savanoriai visada dėvės apsaugos priemones (kaukes arba respiratorius, pirštines).
Jei kilo įtarimų dėl sukčiavimo (ar kitų nusikalstamų veikų) nedelsdami skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“, vienintelis Palangos laikraštis, prieš šv. Kalėdas sulaukė netikėtų svečių – porelės antelių. 


Specialistai išnagrinėjo jau beveik pusę savivaldybių pateiktų prašymų nukelti sovietinius memorialus, siejamus su palaidojimo vietomis, sako Kultūros paveldo departamento vadovas Vidmantas Bezaras.


Nuo šių metų šalyje įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas. Toks draudimas daugiabučiame name galioja tik tokiu atveju, jei bent vienas to namo gyventojas yra pateikęs savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai pranešimą dėl prieštaravimo pareiškimo. O kaip sekasi tokį...


Palangoje, kaip ir visoje šalyje, augant susirgimų koronavirusu skaičiui, ketvirtadienį, spalio 22 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė imtis griežtesnių priemonių, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas Palangoje. Komisija, įvertinus esamą padėtį Palangoje, konstatavo – esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, didėjant užsikrėtusiųjų Covid-19 virusu...


Kaip sakė „Palangos tiltui“ Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, per dieną Palangos miesto savivaldybės savanoriai įprastai sulaukia apie 2-3 skambučių su tais pačiais prašymais – pristatyti maisto, vaisto, paimti siuntas.O praėjusį penktadienį ir šeštadienį Savivaldybės savanoriai išdalino 500 kaukių.


Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad informaciją apie Savivaldybės savanorius skelbiant vieninteliame miesto laikraštyje „Palangos tiltas“ bei Savivaldybės interneto puslapy, susidomėjimas savanoriais gerokai išaugo.


Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, socialdemokratė Svetlana Grigorian stebisi, kad Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) posėdžiai yra itin slapti.


Sekmadienį, kovo 15 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė, kokių priemonių būtina imtis bei kaip organizuoti darbą nuo pirmadienio, kovo 16 d., kuomet šalyje bus įvestas karantinas. Posėdyje svarstyti klausimai dėl gyventojų judėjimo per sieną ir šalies viduje, dėl viešojo ir privataus sektoriaus veiklos, dėl švietimo...


Trečiadienį Savivaldybės posėdžių salėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos (toliau – ESK) posėdis, kurio tikslas – aptarti


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius