Elektromobilių maratone Vilnius-Palanga – damų ekipažas

Palangos tiltas, 2016-04-28
Peržiūrėta
568
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Elektromobilių maratone Vilnius-Palanga – damų ekipažas

Gegužės 6-ąją Vilniuje, Europos aikštėje šalia miesto savivaldybės, bus duotas startas antrajam Lietuvoje, o kartu ir visose Baltijos šalyse, elektromobilių maratonui Vilnius – Palanga. Jį, kaip ir debiutinį pernai, skatindami naujos, ekologiškos, aplinkos neteršiančios transporto priemonės tolesnę plėtrą, rengia „Energijos tiekimas“, „Nissan“ bei „Autoeventus“.
Antrąsias lenktynes sunku lyginti su debiutinėmis, nes organizatoriai nepašykštėjo naujovių, kurių dalis taps nemenku išbandymu varžybose dalyvausiantiems ekipažams. Vienas didesnių netikėtumų – šįmet daugiau nei 300 km distancijoje varžysis išimtinai tik „Nissan Leaf“ elektromobiliai, kuriuos pilotuos naujos komandos, sudarytos burtų keliu. Taip renginio organizatoriai siekia suteikti galimybę kuo daugiau žmonių susipažinti ir patiems išbandyti ateities transportu tituluojamą elektromobilį.
Nors po devyniais paslapties užraktais laikomų komandų sudėtis organizatoriai paskelbs tik prieš lenktynių pradžią, renginio spaudos centrui, Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“, pavyko išsiaiškinti dar vieną šio renginio naujovę.
Pirmąkart maratonų istorijoje elektromobilį vairuos moteriškas ekipažas. Šį įrašą į renginio istoriją patikėta įrašyti dviem žavioms kolegėms – WOW City: eco life ir WOW City: Palanga projektų vadovei Airidai Ruibytei ir pardavimų vadybininkei Irminai Kazlauskienei.
„Automobilis mums – kasdieninis palydovas, nepakeičiama darbo priemonė“, – choru tvirtina Airida su Irmina.
Airida, kurios vairavimo patirtis – aštuoneri metai, kasdien sėdi prie „Škoda Octavia“ vairo, o vienuolikos metų vairuotojos stažą turinčiai Irminai kelionės maršrutus trumpinti padeda „Nissan Leaf“, kurį moteris tramdys ir elektromobilių maratono metu.
„Tai mums įprastos transporto priemonės, nekeliančios didesnių problemų, – sako A. Ruibytė. – Ko gero Irminos patirtis prie elektromobilio vairo šįkart mums bus labai palanki, teikianti nemenkų dividendų“.
Taigi, pirmasis šio renginio istorijoje grynai dailiosios lyties atstovių ekipažas ne tik kad negalvoja apie kuklią debiutančių vietą, o pasiryžęs kaip reikiant pakovoti trasoje ir galbūt netgi pranokti ne vieną vyrų, linkusių kiek pervertinti savo patirtį bei sugebėjimus, duetą.
Merginų nuomone, ta aplinkybė, kad trasoje bus absoliučiai vienodi elektromobiliai, kelia bene didžiausią susidomėjimą. Jos mano, jog į pergalę šiame intriguojančiame maratone daugiausia pretenzijų turės radę optimalų santykį tarp greičio ir baterijų papildomo įkrovimo laiko. Ar greitai važiuoti ir ilgiau krautis baterijas, ar važiuoti lėčiau ir trumpiau krautis – štai kokį riešutą pasiryžusios perkrimsti Airida su Irmina, besidžiaugiančios, kad vis daugiau žmonių atranda elektromobilio teikiamus privalumus – tylias, netaršias, padedančias saugoti mus supančią gamtą, keliones bei nedidelius elektrinio keturračio išlaikymo kaštus.
„Džiaugsmas dar didesnis, kai sutampa mūsų darbai bei siekiai ir su jais susijusios laisvalaikio pramogos“, – prisipažįsta I. Kazlauskienė.
Mat abi šios elektromobilių maratono debiutantės padeda vystyti Vilniuje, Šnipiškių rajone, rudenį pradėtą, o metų pabaigoje gyventojus pakviesiantį į įkurtuves WOW CITY: eco life gyvenamojo būsto projektą, kuriame vietos atsiras ir iki šiol gyvenamųjų namų garažuose dar nematytoms elektromobilių įkrovos vietoms.
„Žinodami, kad oro neteršiančios transporto priemonės ateityje vis labiau populiarės tarp aplinkai neabejingų miestiečių, nutarėme pasirūpinti vietomis statyti motorolerius ir dviračius, įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles. Tai bus pirmosios privačios tokios stotelės Vilniuje“, – teigia WOW CITY: eco life projekto vadovė A. Ruibytė.
Gyvenamųjų daugiabučių kompleksą WOW CITY: eco life statanti UAB „Financial Figures“ numačiusi įrengti 12 lėtos įkrovos vietų (jas galės įsigyti būsto pirkėjai), kur elektromobilis būtų įkraunamas per naktį, ir 2 vidutinio krovimo stoteles, skirtas visiems daugiabučių komplekso gyventojams. Kadangi elektromobiliams skirtos vietos turi atskirus elektros energijos prievadus, prireikus įkrovos vietų skaičių bus galima plėsti.
Analogiškas projektas su vietomis elektromobiliams įkrauti vystomas ir Palangoje. „Mums teko didelė garbė startuoti šalia mūsų statomo objekto Vilniuje ir finišuoti netoli kito Palangoje. Todėl puoselėdamos ilgalaikes vertybes, kuriomis mielai dalinamės su savo klientais, šiam elektromobilių maratonui pasirinkome tą patį WOW City pavadinimą“, – tvirtina dailiosios lyties atstovių ekipažo narės.

Elektromobilių lenktynių spaudos centras –
Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Vasario pradžią paprastai lydi speigas, tačiau naujųjų metų antrąjį mėnesį kai kur galima ir žibučių prisiskinti, žiema – neįprastai šilta. Palangos damų kailiniai dar nepravėdinti kabo spintoje, o ir žieminiai batai rymo batų dėžės pakrašty. Kaip tokia šiluma veikia Palangos gamtą bei darbus lauke?


Palangoje statomos elektromobilių įkrovimo stotelės

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 03 | Rubrika: Miestas

Palangoje yra statomos elektromobilių greito įkrovimo stotelės. Netrukus jos bus sumontuotos naujai rekonstruojamoje S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpoje prie Sporto centro ir Šventojoje naujai statomoje miesto aikštėje. Vėliau ir kitose kurorto vietose.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


„Plačiai išskleidus sparnus skrieti virš miesto ir tiesiog atsiduoti muzikos garsams, visą šurmulį palikus už nugaros“, – tokiais žodžiais akordeono maratono vedėjas Arnas Mazėtis pradėjo baigiamąjį akordeono savaitės koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Malonumas groti dėkingai Vilniaus ir svečių publikai, kuri audringais aplodismentais...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį susitiko su Lietuvos žmonių su negalia sąjungos nariais, dalyvaujančiais neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais, maratone „Nugalėk save“. Palangoje apsilankę maratono dalyviai išbandė neįgaliesiems pritaikytą Lino taką, o susitikę su meru išsakė savo vertinimus ir pasiūlymus.


Palangos pulsas

2017 02 02 | Rubrika: Miestas

Įamžinti S. Povilaičiui – 20 idėjų Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuojamam dainininko Stasio Povilaičio atminimo įamžinimo Palangoje idėjos projekto konkursui (toliau – Konkursas) iš viso pateikta 20 idėjos projektų. Šie projektai eksponuojami Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 61 (III aukštas) iki...


Gegužės 6-ąją Vilniuje, Europos aikštėje šalia miesto savivaldybės, bus duotas startas antrajam Lietuvoje, o kartu ir visose Baltijos šalyse, elektromobilių maratonui Vilnius – Palanga. Jį, kaip ir debiutinį pernai, skatindami naujos, ekologiškos, aplinkos neteršiančios transporto priemonės tolesnę plėtrą, rengia „Energijos tiekimas“...


Gegužės 8-ąją startuosiančių pirmųjų Lietuvoje elektromobilių lenktynių „Pasikrauk su Energijos tiekimu: Vilnius–Palanga“ organizatoriai kartu su Susisiekimo ministerija, Lietuvos kelių direkcija ir Palangos savivaldybe paruošė siurprizą ir patiems jauniausiems Lietuvos eismo dalyviams.


Mintys paraštėse (2011-08-23)

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 08 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Subjuro orai, vydami būrius poilsiautojų į vilnius, kaunus, maskvas ar Balbieriškį. Matyt, neiškentęs rudenio dargana alsuojančios Palangos,    muzikologas, buvęs Seimo pirmininko patarėjas, o dabar „Delfi“ apžvalgininkas Anatolijus Lapinskas sukurpė straipsniuką „Palanga – tos pačios ir dar didesnės bėdos“, kurį mielai praėjusį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius