„ENEOS 1006 km lenktynių“ karuselė sukasi

Palangos tiltas, 2017-07-20
Peržiūrėta
1322
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„ENEOS 1006 km lenktynių“ karuselė sukasi

Vakar, liepos 20-ąją, Palangos Vytauto gatvėje, kaip sako poilsiautojai, saulei ritinėjantis žeme, aštuonioliktosios, didžiausios Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynės“, paskelbtos atidarytomis.
Jų tvarkaraštyje esančių daugybės renginių karuselę pradėjo sukti irgi tradicinės, trumpos, tačiau labai dinamiškos, azarto niekad nestokojančios „Dynami:tSupersprint“ lenktynės.
Iki jų starto likus dar kelioms valandoms maratoninių lenktynių gerbėjai margaspalviame sportininkų parade ieškojo ne tik pažįstamų veidų, bet ir smaigstė žvilgsniais daugeliui neįprastomis spalvomis išdažytą lenktynininkų techniką ir, aišku, mėgino prognozuoti šeštadienį vyksiančių lenktynių, kurios neabejotinai yra pagrindinė vinis visoje renginio programoje, baigtį.
Vytauto gatvėje susirinkusius smalsuolius bene labiausiai traukėkomandos automobilis „MARC Cars BMW M2 V8“, kuris, kaip sakė pagrindinis šių lenktynių organizatorius, „PromoEvents“ direktorius Darius Jonušis, žiūrovus pakerės ne tik išskirtine galia, bet ir galingo motoro skleidžiamu garsu ir ugnies pliūpsniais iš išmetimo vamzdžių.
Tačiau ne vien į užsienio komandas žvalgėsi žiedinių lenktynių mėgėjai, susirinkę į Vytauto gatvę, kuri ketvirtadienį tapo savotiška ilgų nuotolių lenktynėms parengtų bolidų apžiūros aikštele.
Ir iš Lietuvos komandų ne viena puoselėja viltis šeštadienį pirma kirsti finišo liniją. Otos viltys –realios, jei tik fortūna neatsuks nugaros.
Viena jų – „Exit Palanga by Algirdai“, kurios pilotų Ramūno Čapkausko, Deivido Jociaus ir Andriaus Jasionausko trijulę šiemet papildė ir Saulius Girdauskas.Pernai ji tik per plauką nelaimėjo lenktynių ir tenkinosi antrąja vieta, tačiau pagaliau įrodė, kad gali būti konkurencinga, o ekipos „Aquila CR1“ bolidas ne tik greitas, bet ir patikimas.
Kieno ambicijos grįstos ne vien troškimais ar gerais norais, parodys šeštadienio lenktynės, kurias pradės 41 komandaiš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos ir Olandijos. Ekipų sudėtyje – 137 sportininkai ir 41 komandų vadovas.
Šalių, kurioms atstovauja sportininkai, geografija gerokai platesnė. Šiemet į kovą kyla devynių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Belgijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Izraelio ir Filipinų – sportininkai, o didžiausią sportininkų delegaciją, kurios sudėtyje net 110 sportininkų, kaip ir dera į lenktynes delegavo varžybų šeimininkai.
Vyriausiojo sportininko titulas šiemet priklauso „Autoverslas-Rolfo Ego RacingTeam“ ekipos nariui, 66-erių Valdemarui Zakarauskui, o jauniausiojo –20-mečiui Ignui Brusokui iš „BunastabyŽaibelismotorsport“.
Automobilių sporto meistrų ir sirgalių užtvindytame didžiausiame šalies vasaros kurorte susirinkusiųjų žvilgsnius traukė ne tik galingi bolidai, bet ir 12 gražuolių, konkurso „MissRacing“ finalisčių.
„Mis Racing 2017“ bus karūnuota šeštadienį didžiojoje scenoje ir ji visus metus bus ne tik šių lenktynių veidu, bet ir mėgausis „Bauer“ įmonės įsteigtu prizu – rudens atostogomis saulėtoje Ispanijoje.
Šventės atidarymo šurmulį pertraukė oficialiu „ENEOS 1006 km lenktynių“ himnu tapusi daina „1006“, kurią sukūrė ir atliko Iron Vytas ir Ingrida Kazlauskaitė.
Lenktynių senbuvius, vėl susirinkusius į Palangą, ir debiutantus, linkėdamas sėkmės, negendančios technikos bei komandų lūkesčius pateisinančio finišo, ekipų vadovus ir trenerius, teisėjus sveikino varžybas rengiančios VšĮ „Promoevents“ vadovas Darius Jonušis, Palangos miesto ir Kretingos rajono merai Šarūnas Vaitkus ir Juozas Mažeika.
Aprimus vario dūdoms ir sveikinimo kalboms Vytauto gatvę užtvindė galingų motorų gausmas. Čia vykusias pirmąsias „ENEOS 1006 km lenktynių“ programoje dinamiškas ir azartiškas „Dynami:tSupersprint“ varžytuves, kurias pristatė lenktynių partneris „Volfas Engelman“, laimėjo svečias iš Rusijos, „SaburovRacingTeam“ komandos narysVasilijusSaburovas, su „SubaruImpreza WRX“maždaug 60 metrų distanciją įveikęs per 4,87 sek.
Nugalėtojas išsivežė ir dar vieną trofėjų, ilgamečio maratoninių lenktynių partnerio – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos – įsteigtą specialiąją taurę pirmosios sportinės rungties laimėtojui.
Antras liko „PGM Technika Racing“ lenktynininkas Lukas Laukaitis, tą patį nuotolį su BMW 330D įveikęs per 5,12 sek.
Su trečiąja prizine vieta lenktynių organizatoriai, komandos draugai ir susirinkusieji Vytauto gatvėje sveikino Kauno automobilininkų sporto klubo ekipos sportininką Dovilą Čiutelę, trasoje su legendine raudonąja „LADA 2104“ sugaišusį 5,15 sek.
Beje, pernai Dovilas tose pačiose lenktynėse su Ramūnu Čapkausku pasidalijo trečiąją- ketvirtąją prizines vietas, tą patį atstumą įveikę per 5,39 sek. Tai rodo ne tik maratoninių lenktynių senbuvio Dovilo stabilumą, bet ir vis didėjančius greičius trasose.

Algimanto BRAZAIČIO ir Vytauto PILKAUSKO nuotraukos

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau žinoma kitais metais vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse ilgų nuotolių „Aurum 1006 km lenktynių“ data. 23-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis lenktynių festivalis 2022 m į Palangą pakvies liepos 13-16 dienomis. 


Palangą ir poilsiautojus bemaž dvi dienas kaustę tradicinių, čia jau 22 kartą be pertraukų vykstančių „Aurum 1006 km lenktynių“ įžanginės, atidarymo, savotiškos pažinties su lenktynininkais ir nauja jų technika ceremonijos baigėsi. Ketvirtadienio, liepos 15 d., popietę sportininkai sugrįžo į laikinąjį lenktynių miestelį, kur prasidėjo treniruotės prieš atsakingiausią metų pasirodymą. 


Trečiadienį, liepos 14 d., Palangoje pakelta didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse vadinamų „Aurum 1006 km lenktynių“, surengtų čia jau 22-ą kartą paeiliui, vėliava.


Dviejų dienų drifto batalijas vainikavo nugalėtojų pakyla vėlų penktadienio vakarą visų „Aurum 1006 km lenktynėse“ vietos radusių renginių programą užbaigė „Gera dovana Drift“ lenktynių nugalėtojų ir prizininkų pagerbimo ceremonija, kurioje greičiausius sveikino ir apdovanojo lenktynių organizatorius Darius Jonušis ir šalies drifto čempionato...


Palangoje pakelta „Aurum 1006 km lenktynių“ vėliava, pristatytos visos 21-mą kartą surengtose maratoninėse lenktynėse dalyvaujančios komandos. O šiandien, ketvirtadienį. 28 lenktynėse dalyvaujančios ekipos išsirikiavo varžybų trasoje ir pradėjo paradą kurorto gatvėmis.


„Aurum 1006 km lenktynių“ kvalifikacija penktadienį, liepos 19 dieną, buvo puiki preliudija į pagrindines šeštadienio lenktynes. Jau kvalifikaciniame etape intriga pasiekė aukščiausią lygį: lyderiai keitėsi kone kas porą minučių.


Nuo lenktynių starto prabėgus 8 val. 54 min. lietuviškuoju automobilių maratonu tituluojamų „ENEOS 1006 km lenktynių“ finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją,pirmasis kirto „Skuba Dream“ komandos „Porsche 911 GT3 CUP 997“ automobilis, kurį į pergalingą finišą atvairavo ekipos lenktynininkas Egidijus Valeiša.


Vakar, liepos 20-ąją, Palangos Vytauto gatvėje, kaip sako poilsiautojai, saulei ritinėjantis žeme, aštuonioliktosios, didžiausios Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynės“, paskelbtos atidarytomis.


„ENEOS 1006 km“ Palangos lenktynių miestelis rengiasi įkurtuvėms

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2016 07 18 | Rubrika: Sportas

Kas dar prieš savaitę pro Vydmantų transporto mazgą važiavo į Palangą ar atvirkščiai – Klaipėdos pusėn, šiandien jau nebeatpažintų jo apylinkių. Šalia kelių sankirtos buvusi dykynė jau įgavusi laikinojo „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrus. Nenuostabu, vos po poros dienų čia įsikurs komandos, didžiausių Baltijos šalyse automobilių...


Tik savaitė ir kelios valandos beliko iki tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“ Palangoje. Septynioliktasis paeiliui renginio metraštyje automobilių maratonas didžiausiame vasaros kurorte taps savotiška meka ne tik pajėgiausiems mūsų bei užsienio šalių žiedinių lenktynių meistrams, bet ir būriui estrados ir pramogų pasaulio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius