FNTT: vienas Palangos viešbutis su restoranais įtariami nuslėpę 1.8 milijono eurų pajamų
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra vykdo didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kuriame apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariami bene didžiausią pajūrio kurorto viešbučių ir restoranų kompleksą valdančios įmonės vadovai. Pirminiais duomenimis, per trejus metus galėjo būti nuslėpta apie 1,8 mln. eurų pajamų, įtarimai pareikšti dviem asmenims.
FNTT pareigūnų atliekamas ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad viename didžiausių kurorto viešbučių ir restoranų komplekse gali būti neapskaitomos pajamos. Įtariama, kad didžiausi neapskaitytų pinigų srautai keliavo per įmonei priklausančio restorano ir kavinės veiklą.
Turimais duomenimis, poilsio komplekso įplaukoms valdyti buvo naudojama tarp maitinimo įstaigų paplitusi restoranų procesų automatizavimo sistema, į kurią buvo įtraukiami visi užsakymai tiek viešbutyje, tiek restorane, atėję iš 7 veikusių kasos aparatų. Iš surinktų duomenų galima spręsti, kad restorane buvo sukurta gudri pajamų neapskaitymo schema – pasinaudojant „nurašymo“ funkcija galimai įvykdyti užsakymai būdavo įforminami kaip „išmetimas“, tai reiškia, kad užsakymas galimai buvo atliktas, tačiau apskaitos sistemoje būdavo pažymima, kad pagaminto maisto ar gėrimų klientas atsisakė, tuomet užsakymo sąskaita būdavo išmetama. Siekiant užmaskuoti vykdomą veiklą, kasos aparatų atspausdinti pirminiai užsakymo kvitai būdavo išmetami. Yra duomenų, kad į apskaitą nebuvo įtraukiamos už restorano paslaugas bei maistą išrašytos sąskaitos.
Kratų metu rastos kontrolinės juostos parodė, kad, įtariama, klientams apsilankius restorane, procesų sistemoje jiems būdavo atidaroma sąskaita, į kurią vedami jų užsakymai. Suvedus užsakymus, kartais net pritaikius nuolaidą sąskaitai, po keleto valandų būdavo pažymima užsakymo „išmetimo operacija“, neva klientai atsisakė prieš kelias valandas užsakytų gėrimų ar pagaminto maisto. Pagal analizuojamus duomenis matyti, kad daugiausiai bei itin dideliais kiekiais būdavo „išmetama“ kava, pilstomieji gėrimai, cepelinai, sriubos. Pareigūnai įtaria, kad veikiant pagal tokią schemą į oficialią įmonės buhalteriją galimai nebuvo įtraukta beveik 1,8 mln. eurų pajamų.
Poilsio kompleksą valdanti įmonė taip pat įtariama dalį atlyginimų mokėjusi vokeliuose. Vasaros metu lauke esančioje kavinėje dirbdavo apie 50 darbuotojų. Kratų metu rasta duomenų, kad galimai darbuotojai dirbdavo viršvalandžius, kurie nebūdavo oficialiai apskaitomi, o užmokestį už išdirbtas papildomas valandas gaudavo vokeliuose.
Įmonės patalpose, restorano administracijoje ir atsakingų asmenų gyvenamosiose vietose buvo atlikta 11 kratų, kurių metu pareigūnai paėmė didelį kiekį dokumentų, kompiuterinės technikos, laikmenų.
Ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Pužauskienė, tęsiamas.
Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – ketveri metai nelaisvės.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Ignas 2020-12-17 14:17 (IP: 162.158.183.138)
Prašome paviešinti tuos parazitus!Kostas 2020-12-16 11:36 (londoncyti@eu / IP: 172.69.190.67)
Koks įmonės pavadinimas? Tikriausiai Palangiškiai turi teisę žinoti tokių nesąžiningų Verslininkų pavardės!Taip pat skaitykite
Palangoje, prie Birutės parko, įsikūrusiam viešbučiui „Gabija“ Medicinos bankas teikia 0,9 mln. eurų paskolą.
Už buvusius KAM pastatus Palangoje pasiūlyta 1,8 milijono eurų
2021 11 21 | Rubrika: Miestas
Už buvusius Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pastatus Palangoje aukcione pasiūlyta 1,8 milijono eurų – 2,6 karto daugiau nei pradinė kaina. Tai buvo pirmas šio turto aukcionas.
Rudeniu Palangoje besimėgaujantys poilsiautojai išlaidų turės mažiau – nuo ketvirtadienio už automobilių stovėjimą mokėti nereikės. Tačiau kurortas suspėjo pasipelnyti. Kas vasarą nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 dienos už mašinų stovėjimą gaunamos pajamos Palangoje geriausiai informuoja apie kurortą aplankančius poilsiautojų srautus. Praėjusiais metais per 4 mėnesių vasaros sezoną kurortas...
Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."
Apartamentų statybai Palangoje „Inžinerinė grupė“ siekia pritraukti iki 4,3 milijono eurų
"Delfi", 2021 05 07 | Rubrika: Miestas
Bendrovė „Inžinerinė grupė“ sutelktinio finansavimo platformoje „Rontgen“ siekia pasiskolinti 4,3 mln. eurų apartamentų Palangoje, šalia Vanagupės parko, statyboms. Į projektą ketinama investuoti iš viso apie 6 mln. eurų.
Mindaugas Skritulskas: „Priėmus verslinės žvejybos draudimus Baltijos jūroje, apie 1.7 milijono eurų Šventosios uosto atstatymui tektų grąžinti“
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 04 07 | Rubrika: Miestas
Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas neslepia – nesąs nei žvejys profesionalas, nei žvejybos mėgėjas, tačiau Seime pasirodžiusi iniciatyva drausti verslinę žvejybą šalies vidaus vandenyse ir Baltijos jūroje jį neramina. „Dėl jų Šventosios uosto atstatymas, kuris dabar pradedamas vykdyti iš ES lėšų, taptų neįmanomu, o lėšas, apie...
Palangos savivaldybėje yra 723 skolininkai, kurių bendras pradelstų skolų skaičius siekia 1115, o skolų suma sudaro 5,6 milijono eurų
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 02 07 | Rubrika: Miestas
Lietuvoje daugiau kaip 161 tūkst. gyventojų turi bent po vieną pradelstą skolą, apie 30 tūkstančių – po 2 skolas, o daugiau kaip 10 tūkstančių – po 3 skolas. 823 Lietuvos gyventojai turi po 10 ir daugiau skolų, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenys. „Palangos tiltas“ teiravosi biuro, ar palangiškiai yra įlindę į skolas. „Palangos...
FNTT: vienas Palangos viešbutis su restoranais įtariami nuslėpę 1.8 milijono eurų pajamų
"Palangos tilto" informacija, 2020 12 16 | Rubrika: Miestas
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra vykdo didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kuriame apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariami bene didžiausią pajūrio kurorto viešbučių ir restoranų kompleksą valdančios įmonės vadovai. Pirminiais duomenimis, per trejus metus galėjo būti nuslėpta apie 1,8 mln. eurų...
Klaipėdoje su įkalčiais sulaikyti narkotinių medžiagų platinimu įtariami asmenys, vienas jų dirba Palangoje
"Delfi", 2020 09 30 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė narkotines (psichotropines) medžiagas įtariama platinusius asmenis ir kvaišalų pirkėjus, pranešė policija. Vienas platintojų dirba Palangoje, be to, jau yra anksčiau teistas.
Kiekvienam pagal kišenę: nuo pigaus sovietinio butuko iki milijono eurų namo
Linas JEGELEVIČIUS, 2016 11 10 | Rubrika: Palangos nekilnojamas turtas
Net jeigu į Palangą užsukate tik retsykiais ir trumpam, negalite nepastebėti čia kylančių kotedžų, jaukių daugiabučių namų. Kaip teigia „Palangos tilto“ kalbinti vietiniai nekilnojamojo turto (NT) ekspertai, NT pasiūla didžiausiame šalies kurorte – itin didelė: nuo pigaus butuko senos sovietinės statybos name iki beveik milijoną eurų kainuojančio namo S. Dariaus ir S....