Geriausia vyrų dovana moterims – leidimas „eiti iš proto“

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-03-07
Peržiūrėta
743
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Geriausia vyrų dovana moterims – leidimas „eiti iš proto“

Jau kitą savaitę vėl visos gėlės žydės moterims, būtent jomis bus apdovanotos dailiosios lyties atstovės, pačios neretai pavadinamos gėlėmis. Kovo 8-ąją švenčiama Tarptautinė moters diena, pagerbiant visas moteris, prisimenant jų kovą dėl laisvės ir lygių teisių. Žinoma, dabar dėl lygių teisių kovoti nebetenka, kaip pačios moterys juokauja, gal jau ir reikėtų nusileisti vyrams. Tačiau visgi dėmesys, ne viena tai patvirtintų, labai pamalonina, ypatingai tokiomis progomis.

 

Svarbus palaikymas

O kaip pradžiuginti tokias moteris, kurios ir taip laimingos? Netruko iškilti klausimas, pabendravus su keletu Šilko klubo moterų. Nemažą būrį vienijantis klubas įteikė, kaip atskleidė moterys, dovaną ne tik joms, bet ir vyrams. Kuomet jos atsipalaiduoja po dienos darbų, tampa laimingesnės, laimingesni savaime tampa ir jų vyrai.

Atradusios veiklą, kurioje gali dvasiškai pailsėti, moterys kuria itin spalvotą, elegantišką, moterišką pasaulį, tiesa, į kurį žengti visuomet mielai yra pasiruošę ir vyrai. „Mūsų klube išties vien moterys, vyrai nesiryžta prisijungti, bet gal taip ir geriau, susirinkusios bendramintės dalijasi visais rūpesčiais, receptais, pasiguodžia viena kitai ir pasidžiaugia“, - pripažino Šilko klubo vadovė Daiva Stonkuvienė, papasakojusi, kad nors klube vyrų ir nėra, tačiau jų palaikymas moterims yra itin svarbus. Pasak jos, jei vyras prieštarauja veiklai, tuomet ir moteris jaučia nuolatinę įtampą, o kaip gi tuomet atsipalaiduoti, jei jautiesi kalta.

 

Vyrai didžiuojasi

Tačiau kalbintos klubo narės – Audronė Visockienė ir Elena Šiaulienė – papasakojo, jog moterys, atradusios save tapyboje ant šilko, tik atjaunėjo, išgražėjo, tikrai pražydo kaip jų pačių tapomos gėlės. Ko gi vyrams nesidžiaugti, jei juos gaubia džiugi šypsena ir palaiminga ramybė?

„Štai, tapau vyrui dovaną Kovo 8-osios proga“, - nusišypsojo A.Visockienė, papasakojusi, jog rengiantis Valentino dienos parodai, vyras išsirinko kitą kūrinį nei buvo pateiktas, tad šiuo metu nebėra kitos išeities, tik kaip pradžiuginti sutuoktinį.

Išties, kaip atskleidė subūrusi moteris į klubą D.Stonkuvienė, vyrai labai didžiuojasi savo moterimis, kuomet jos atranda save mene. Kaip pavyzdys, parodų atidarymai, kuriuose jie vaikšto labai patenkinti, drauge buvo rengtas ir pleneras, dabar vis prašo pakartoti. „Praėjusių metų pabaigoje rengėm parodą, kurioje buvo darbai, kurti drauge su vaikais, galbūt padarysim tokią staigmeną ir vyrams, nes jau teko girdėti, jog juos pamirštam“, - linksmai užsiminė klubo vadovė.

„Mes esam labai dėkingos savo vyrams, jog savotiškai suteikia mums džiaugsmą, kad leidžia mums „eiti iš proto“ gerąja prasme“, - patikino „auksarankės“.

 

Moterys „išlaisvėjo“

Nors ne per seniausiai, Valentino dienos proga, buvo pristatyta paroda, kūrybinių minčių klubo narės niekuomet nestokoja. „Mano viena iš misijų yra padėti moterims išeiti į viešumą, nebijoti parodyti savo kūrinių, neslėpti jų kampelyje. Žinoma, pirmą kartą buvo daugiausiai jaudulio, tačiau dabar jau pačios mielai nori ir laukia savo parodų“, - kalbėjo D.Stonkuvienė, atskleidusi, jog moterų „išlaisvėjimas“ pasireiškė įvairiose srityse. Kaip papasakojo A.Visockienė, dirbanti matematikos mokytoja, jos netgi stilius pasikeitė, jau nebeužtenka įprasto klasikinio.

Moters dienos proga Šilko klubo narių darbai taip pat neužsigulės, mat jų kurtas šilko sukneles panoro pamatyti Kūlupėnų bendruomenė. Čia jos vėl „sužydės“.

 

Optimizmą skatinantys kūriniai

„Čia nėra profesionalių, vien mėgėjos, tačiau gal dėl to ir žavi šie kūriniai, mat nereikia ilgai svarstyti, ką norėta pasakyti vienu ar kitu darbu“, - svarbią detalę atskleidė D.Stonkuvienė. Darbuose išties vyrauja pačios švelniausios spalvos, išsiskleidžia gražiausi metų laikai. „Elena dirba tarp gėlių, tai įkvėpimo šaltinis aiškus“, - vieną savo mokinių apibūdino D.Stonkuvienė.

Laimingos, todėl gražios ir spinduliuojančios gerą energiją moterys ją perteikia ir per savo darbus. Tad nenuostabu, jog ir parodos visuomet susilaukia didelio dėmesio. Juk kur lengviau atrasti savyje pavasarį ar vasarą, jei ne žvelgiant į švelnių, moteriškų potėpių nudailintą kūrinį.    

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 16-ąją Laisvės partija nuotolinių steigiamųjų susirinkimų metu įsteigė skyrius Palangoje ir Berlyne. Palangos skyriaus pirmininku išrinktas Tadas Baršketis. „Esu jaunas palangiškis. Bet esu kilęs iš mažo miestelio. Pabaigęs mokslus Vilniuje, grįžau dirbti į Klaipėdą, kur susipažinau su savo būsima žmona. Sutuoktinė jau gyveno Palangoje, tad atvykau ir...


Jei paklaustume, kas labiau mėgsta apsipirkti, moterys ar vyrai, tai, atsakymo tikrai nereikėtų ilgai ieškoti – daugelis sakytų kad ši veikla labiau patinka moterims ir taip atsakiusieji neabejotinai būtų teisūs. Dar daugiau, kai kalbame apie apsipirkimą internetu, čia taip pat lyderiauja dailiosios lyties atstovės. Taigi, belieka tik sužinoti, kokius pirkinius jos įsigyja...


Kol šalyje buvo paskelbtas karantinas, palangiškės, kaip ir visos lietuvaitės, turėjo pačios rūpintis savo grožiu. Plaukai, nagai, antakiai, ties lūpa moterims prasimušę ūseliai, na ir begalinis sėdėjimas namuose – didžiulis stresas toms, kurios įpratusios per gyvenimą žengti pilna koja, reguliariai lankytis pas grožio specialistus.


Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“ kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą (EŽTT), prašydama pripažinti, kad Lietuvos Respublika, Seimui atsisakius suteikti šiai bendrijai valstybės pripažintos religinės bendrijos statusą, pažeidė Europos Žmogaus teisių konvencijos 9 straipsnį (Minties, sąžinės ir religijos laisvė), 14 straipsnį (diskriminacijos draudimas) bei...


Net ir akylūs miesto poltikos stebėtojai galbūt praleido vieną svarbų įvykį – Palangos miesto Taryba jau įveikė savo darbo 2015–2019 metų kadencijoje pusiaukelę. Šiandien valdančioji Tarybos koalicija ir jos pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus vis dažniau pavarto „žaliąją knygutę“, konservatorių rinkimų programą – ar spės miestas įvykdyti...


Vyriausybės siūlymu nuo kitų metų visos Lietuvos savivaldybės turėtų pačios skirstyti ir mokėti šildymo bei vandens kompensacijas nepasiturintiems gyventojams. Iki šiol tai buvo atliekama penkiose eksperimentinėmis vadintose savivaldybėse, kuriose tokių kompensacijų gavėjų skaičius nuolat mažėjo. Palangoje, kaip ir kitose 55 savivaldybėse, nuo šių metų...


Jau dešimtmetį organizuojama „Rožinio kaspino“ autobusiuko akcija per ilgąjį savaitgalį užsuko ir į pajūrį. Moterys pasitikrinti krūtis Palangoje bei Šventojoje galėjo pora dienų. Kaip „Palangos tiltui“ pasakojo akcijos koordinatorė Beata Krapikaitė, į jų autobusiuką užsuko įvairaus amžiaus moterys: nuo 21 iki 79 metų. Išvis per dvi dienas...


Pirmąjį „Palangos tilto“ priedą moterims „Smiltė“ pradedame su jauna, aktyvia, stilinga, sportiška, jaunatviška, energija trykštančia Palangos senosios gimnazijos Kūno kultūros mokytoja Ingrida Želniene. „Kokia mano grožio paslaptis? Meilė gyvenimui!” – atviravo moteris kalbėdama apie neblėstantį grožį ir jaunystę.


Jau kitą savaitę vėl visos gėlės žydės moterims, būtent jomis bus apdovanotos dailiosios lyties atstovės, pačios neretai pavadinamos gėlėmis. Kovo 8-ąją švenčiama Tarptautinė moters diena, pagerbiant visas moteris, prisimenant jų kovą dėl laisvės ir lygių teisių. Žinoma, dabar dėl lygių teisių kovoti nebetenka, kaip pačios moterys juokauja, gal jau ir reikėtų nusileisti vyrams. Tačiau...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu likviduota beveik du dešimtmečius gyvavusi Janinos ir Liudo Siručių šeimyna. Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė teigė, jog taip pasielgta todėl, kad sumažėjo vaikų skaičius ir kad šeimynos globėjai sulaukę daugiau nei  65 metų. Tarybai to pakako, kad būtų likviduota šeimyna. Nors posėdžio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius