Gimnazijos žurnalistai iš Seimo parvežė gėles Kovo 11-osios signatarams

Palangos tiltas, 2024-03-14
Peržiūrėta
640
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laikydami gėlės signatarams palangiškiams įsiamžinome su Seimo pirmininke V. Čmilyte-Nielson
Laikydami gėlės signatarams palangiškiams įsiamžinome su Seimo pirmininke V. Čmilyte-Nielson

Kovo dešimtą, Vilniuje, Seimo rūmuose vyko renginys, skirtas pagerbti mirusius Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarus.

Įsiamžinome su Seimo pirmininke

Palangos Senosios gimnazijos žurnalistams buvo skirta užduotis nuvykti į ceremoniją, paimti gėles ir parvežti atgal į Palangą. Kitą dieną šios gėlės buvo padėtos ant dviejų signatarų – Liudviko Narcizo Rasimo ir Algimanto Vinco Ulbos – kapų Palangoje. 

Taigi, sekmadienį devintą ryto autobusas nuo Palangos Senosios gimnazijos išvažiavo į Vilnių. 

Iškilmingas renginys vyko trečiuosiuose rūmuose, Vitražo salėje (vėliau sužinojome, kad šis 24 m ilgio vitražas – didžiausias Lietuvoje). Prasidėjus renginiui Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai į salę nešė gėles. Paskelbus signatarų pavardes kiekvieno miesto atstovai buvo kviečiami jas paimti ir pasidaryti nuotrauką kartu Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Šioje ceremonijoje susitikome ir su L. N. Rasimo broliu bei dukterėčia teisininke, režisiere Ieva Rasimaite, kurios dokumentinio filmo „Paskutinė redakcija“ premjera buvo pristatyta šių metų vasario 20 Valdovų rūmuose. 

Turėjome ekskursiją po Seimą

Po renginio Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus patarėjas Žydrūnas Mačiukas mums, palangiškiams, vedė ekskursiją po visus svarbiausius Seimo rūmų kambarius: Kovo 11-osios salę, kurioje prisiekia mūsų Seimo nariai ir prezidentai, Konstitucijos ir Seimo posėdžių sales, Prezidento poilsio kambarį ir kt. 

Iš Seimo Gimnazijai parvežėme dovanų – Lietuvos Trispalvę. 

Ekskursijai pasibaigus mūsų grupelė išsiskirstė po skirtingas sostinės vietas. Vieni kopė į Gedimino pilį, kiti lankėsi Kaziuko mugėje. 

Turėjome galimybę susipažinti ne tik su Seimo rūmais ir Vilniumi, bet ir su mūsų valstybės istorija, kova už laisvę ir tokių progų minėjimo svarba. 

Buvo įdomu sužinoti, kas kiekvienam iš mūsų šioje kelionėje įsiminė labiausiai. Įspūdžiais mielai pasidalino I G kl. mokinė Evelina Kavolytė, IV B kl. mokinys Domas Užkuraitis, II A kl. mokinys, Gimnazijos fotoreporteris Kristijonas Karačionka bei šio straipsnio bendraautorės I C kl. mokinės Akvilė Arlauskaitė ir Gabija Rankauskaitė. 

Taigi, kas Seime labiausiai įsiminė?

Domas: tai yra vienas sudėtingesnių klausimų, į kuriuos šiandien tenka atsakyti, nes yra daugybe prisiminimų: Seimo salės, vitražai, gėlių įteikimo signatarams ceremonija.

Evelina: įsimintiniausias buvo viso Seimo aprodymas. Man įdomiausia buvo vaikščioti ir tyrinėti visus Seimo kabinetus ir visą Seimą.

Kristijonas: patiko, kaip kariuomenė išreiškė paramą signatarams, ir tai, kad pačiam irgi reikėjo paimti gėles. Pradžioje buvo juntamas jauduliukas, bet visas procesas buvo daug lengvesnis nei atrodė. Ir nors lengvas, bet labai svarbus. Ir tai man labai patiko.

Gabija: iki šiol niekados Seime nesu buvusi, todėl buvo labai įdomu jame apsilankyti. Atvykusi į Seimą jaučiau didelį džiaugsmą, kad galiu būti tokioje svarbioje vietoje, kurioje priimami svarbūs valstybės sprendimai. Pirmiausia įspūdį man paliko Kovo 11-osios signatarų pagerbimas. Jis labiausiai man ir įsiminė, nes buvo labai kruopščiai parengtas ir pati aplinka buvo be galo tvarkinga. Šis minėjimas buvo ypatingas ir tuo, kad jame dalyvavo Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen. Vėliau mane nustebino Seimo posėdžių sale, kuri atrodė daug mažesnė nei aš įsivaizdavau. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pasėdėti Prezidento poilsio -pasitarimų kambaryje. Taip pat man patiko Seimo interjero įvairovė ir spalvingumas. Buvo įdomu pamatyti rankų darbo dirbinius, kurie puošia Seimo patalpas. Viename labai spalvingame vitraže vaizduojamas Žalgirio mūšis.

Kelione į Seimą pasirūpino Palangos miesto savivaldybė.

Akimirkas sostinėje įamžino Gimnazijos fotoreporteris Kristijonas Karačionka. Ten, kur Kristijonas pats pateko į kadrą, nuotrauka – jo mamos Jūratės Derkintienės. 

 

Gimnazijos žurnalistės Akvilė Arlauskaitė, Saulė Domarkaitė, Gabija Rankauskaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo dešimtą, Vilniuje, Seimo rūmuose vyko renginys, skirtas pagerbti mirusius Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarus.


Mūsų gimnazistė Kseverija Jakutė savo balsu sužavėjo tarptautinio konkurso „Christmas surprise“ komisiją ir į Palangą iš Jūrmalos parvežė II-os vietos laimėjimą.


Airijos oro įmonė „Ryanair“ paskelbė kitų metų vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį iš Lietuvos oro uostų – iš jų nuo kovo pabaigos tiesiogiai bus galima pasiekti dar 15 Europos miestų. 


UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad kovo 21 d. ir kovo 28 d. laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas keletui vartotojų.


UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad kovo 13 d. ir kovo 14 d. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas keletui vartotojų.


Šiais metais tradicinis Šventosios pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios" įprasmintas daugybe renginių ir gražių akcijų. Vienybės, patriotiškumo ir laisvės vertės suvokimas kaip niekada suvienijo visą mokyklos bendruomenę.  


„Tas nepatirtas stebuklo jausmas, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė yra ne mitas, ne įspūdinga istorinė legenda, bet tikra istorinė realybė. Kad LDK – realiame laike gyvenę stiprūs ir valingi žmonės, savo garbei ir mūsų ateičiai nuveikę didingus darbus, palikę stiprybės ir išlikimo, savigynos ir narsumo, orumo ir išdidumo, pagarbos savo žemei ir protėviams ženklus. Kažkur toli, už...


Šį savaitgalį (liepos 3-4 d.) Palanga mini išskirtinę dieną: prieš 100 metų, kovo 31 – ąją, Palanga buvo grąžinta Lietuvai. Į šimtmečio šventę atvyks daug garbių svečių iš užsienio bei Lietuvos, laukiama ir šalies Prezidento Gitano Nausėdos. Minėdama šio istorinio įvykio svarbą mūsų valstybei, Palangos miesto savivaldybė liepos 3 d. organizuoja Istorinį žygį, taip absoliučiai identiškai...


Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius