Gintaro muziejui restauruoti – 4,5 milijono litų

"Palangos tilto" informacija, 2012-09-24
Peržiūrėta
1957
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gintaro muziejaus restauracijos projektas pateko tarp 6 geriausiųjų.
Gintaro muziejaus restauracijos projektas pateko tarp 6 geriausiųjų.

Praėjusios savaitės pabaigoje Palangą pasiekė džiugi žinia – Ūkio ministerija iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skyrė finansavimą – 4 mln. 558 tūkst. Lt projektui „Palangos Gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams“.

Pateko tarp šešių  geriausių
„Mus labai džiugina, kad šis svarbus Palangai projektas buvo atrinktas su kitais šešiais geriausiais, kuriems skirta Europos Sąjungos fondų parama, – sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus. – Iš viso Ūkio ministerija paskirstė 19 mln. 193 tūkst. Lt, o paraiškų savivaldybės savo projektams buvo pateikusios už 300 mln. Lt“.
„Mūsų projektas įveikė išties didžiulį konkursą. Atlikus visus planuojamus darbus, Gintaro muziejuje bus rengiamos konferencijos, reprezentaciniai renginiai, kurie ten buvo ir iki šiol rengiami, be to, bus įrengti liftai, sutvarkyti sanitariniai mazgai, į muziejų bus galima patekti ir neįgaliesiems, kuriems iki šiol tai buvo gan problemiška“, – vardijo meras.
Patį projektą rengė Lietuvos dailės muziejus, o Savivaldybė vasaros pradžioje buvo išdavusi statybos leidimą.

Gintaro muziejus –  antras
Gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams projektas buvo įtrauktas į Viešosios turizmo infrastruktūros valstybės planuojamų projektų, siūlomų finansuoti pagal 2007-2013 m. sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtra“ priemonę „Viešųjų nekilnojamojo kultūros paveldo objektų kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“ sąrašą.
Projektas į sąrašą buvo įtrauktas antruoju numeriu. Į priekį Palanga praleido tik Klaipėdos savivaldybės administracijos projektą „Visuomeninių renginių infrastruktūros buvusioje pilies teritorijoje suformavimas: Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso rytinės kurtinos atkūrimas bei II pasaulinio karo laikų dažų (kuro) sandėlio pritaikymas“.

Pritaikys  šiuolaikiniams poreikiams
Finansavimą iš ES fondų gavusio projekto tikslas – skatinti atvykstamąjį ir vietinį turizmą Vakarų Lietuvoje, restauruojant Palangos dvaro sodybos rūmus ir kompleksiškai pritaikant juos šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams.
Siektini rezultatai – pagerinti pastato technines (taip pat ir energetinio efektyvumo) savybes, užtikrinančias pastato ir ekspozicijos išsaugojimą; padidinti sanitarinių mazgų ir rūbinės funkcionalumą; įrengti bilietų pardavimo vietą, edukacinių užsiėmimų salę ir įsigyti atitinkamą įrangą; įrengti naują pagrindinį įėjimą; įdiegti prieinamumo neįgaliesiems didinimo priemones – keltuvą, liftą, sanitarinius mazgus.
   

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2012-09-29 07:01 ([email protected] / IP: 62.80.234.23)
OO labai dziugu,siaip noretusi nes labai negraziai atrodo tie pilki muziejaus varteliai ispriekio,juos nudazius baltai,baltai iskart pasikeistu vaizdas

Taip pat skaitykite

Lietuvos gintaro muziejuje Palangoje atnaujinta ekspozicija „Mūsų gyslomis teka gintaras“. Joje ironiškai žvelgiama į 20 a. suformuotas gintaro ir lietuviškumo sąsajas. 


LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Balandžio 3 d., pirmadienį, 15 val. ant jūros tilto atidaroma Palangos gintaro muziejus  parengta stendinė paroda.


Birželio 10 d., penktadienį, 16 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Palangos gintaro muziejuje atidaroma garsaus prancūzų menininko Pierreʼo Huygheʼo vieno kūrinio paroda „Atkūrimas“.


Gegužės pradžioje Palangos gintaro muziejus pakvietė į Klasikos sezono pradžios renginius. Klasikos sezonas prasidėjo dailės ir muzikos valanda rūmų Didžiajame salone, kur buvo atidaryta Petro Balčiaus jubiliejinė paroda „Laiko ženklai“, kitą dieną vyko ir kitų renginių. O praėjusį penktadienį palangiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į parodą „Spalvos ir...


Palangos gintaro muziejus šį šeštadienį švenčia 50 metų jubiliejų

LDM Ryšių su visuomene centro inf., 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus rugpjūčio 3 d., šeštadienį, 17 val. kviečia į Palangos gintaro muziejaus 50 metų jubiliejaus renginius Palangoje (Vytauto g. 17): simbolinį žibinto prie naujojo Gintaro muziejaus įėjimo įžiebimą, susitikimą su Gintaro muziejaus kūrėjais ir puoselėtojais rūmų Didžiajame salone, parodos „Palangos gintaro muziejui – 50“ atidarymą rūmų...


Praėjusios savaitės pabaigoje Palangą pasiekė džiugi žinia: ūkio ministras Rimantas Žylius pasirašė įsakymą, kuriuo pirmajam darbų etapui Vasaros koncertų salei Palangoje rekonstruoti ir daugiafunkciniam kultūros pastatui įrengti skiriami du milijonai litų.


Gintaro muziejui restauruoti – 4,5 milijono litų  1

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusios savaitės pabaigoje Palangą pasiekė džiugi žinia – Ūkio ministerija iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skyrė finansavimą – 4 mln. 558 tūkst. Lt projektui „Palangos Gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams“.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Palangos gintaro muziejus jau kitų metų gegužės mėnesį lankytojus ims priiminėti atsinaujinęs. finansuojant Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programai „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“, atliekama reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams. Kaip paminėjo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius