Grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme"

Palangos tiltas, 2020-06-01
Peržiūrėta
2013
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".
"Gražina gimė Broniaus Oškinio, sklandytuvų konstruktoriaus, Lietuvos sklandymo pradininko ir Birutės Obelenytės, medicinos seselės šeimoje. Studijavo pas garsius lietuvių grafikus - Vytautą Jurkūną, Antaną Kučą Joną Kuzminskį, Juozą Galkų.
Svarbiausia G. Oškinytės-Eimanavičienės kūrybos sritis buvo ir yra grynoji grafika – estampai ir piešiniai, pamažu greta jų įsitvirtino ir tapybiškoji pastelė. Būtent šiomis technikomis sukurti darbai tapo jos vizitine kortele, išgarsino dailininkę visoje šalyje ir už jos ribų.
Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės kūryba pasižymi lakoniška forma, atveriančia giliausius žmogaus egzistencijos klodus. Kūriniuose motyvų nėra daug, o ir tie patys labai paprasti: vandens telkinys, kopa, kalva, kalnas, žolė, augalas, medis, debesis, dangus, dangaus šviesuliai. Nors konkretus žmogus vaizduojamas retai, jo buvimas čia ir dabar jaučiamas kiekviename kūrinyje.
Pajūrio krašto kultūros paveldas, baltų mitologijos paslaptys, lietuvių tautodailė yra grafikės kūrybos pagrindas. Praeities ženklai sujungiami su dabrtimi kaip nenutrūkstamos raidos metafora.
Kuo taupesni formos ir minties prasme yra grafikės darbai, tuo daugiau juose vidinės ekspresijos ir jausmo. Suvaldytos emocijos, kurių atsivėrimas vyksta palaipsniui, kuria magišką kūrinių lauką. Sunku pasakyti, kas įtraukia labiau: materialusis motyvų sluoksnis (popieriaus paviršiaus faktūrų įvairovė, blėstantys pastelės, pieštuko pėdsakai) ar po juo slypinti paslaptis. Bet kokiu atveju tai skatina eiti gilyn, į dulksnas, sutemas, visatos ūkus, į šviesą, į save."
Kristina Jokubavičienė

Paroda veiks iki 2020 m. rugpjūčio 16 d.
Liepos 3 d. 18 val. numatomas susitikimas su autore.
Įejimo į muziejų kainos:
suaugusiems - 3 eur,
moksleiviams, studentams, senjorams - 1 eur,
ikimokyklinio amžiaus vaikams, neįgaliesiems - nemokamai

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Į "Sidabrinę gervę" šiemet pretenduoja ir filmas "Išgyventi vasarą", kurio siužetas vyksta ir Palangoje.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius