Gyventojai galimai laukiančio sunkmečio nebijo: skaičiuojamos rekordinės išlaidos atostogoms

Palangos tiltas, 2022-06-27
Peržiūrėta
11499
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga Joninių savaitgalį. Delfi.lt nuotr.
Palanga Joninių savaitgalį. Delfi.lt nuotr.

Kainoms toliau augant, gyventojai diržų veržtis neplanuoja ir galimai artėjantis sunkmetis žmonių negąsdina, sako ekonomistai. Kaip tik, kaip teigiama, pinigai šiuo metu leidžiami noriai, o gyventojų išlaidos atostogoms yra rekordinės ir jau pranoko priešpandeminį lygį, skelbė LNK žinios.

Vilnietis Kęstutis LNK žinioms pasakojo, kad vasarą su šeima atostogauti ruošiasi Lietuvoje, planuoja važiuoti ilsėtis prie jūros. Panašiai kalbėjo ir kitas kalbintas vilnietis Algimantas. 

„Planuojame prie jūros nuvažiuoti pasimaudyti, pasivažinėti dviračiais. Gyvensime namelyje prie jūros“, – sakė jis. 

Kaip buvo teigiama, kad nesikeis ne tik atostogų vieta, bet ir finansai. Poilsiui Lietuvoje gyventojai planuoja išleisti ir tokią pačią sumą, kaip ir pernai.

„700 Eur su nuoma, su viskuo, nes mes nuomojame namuką be patogumų, prie pat jūros, o tai nekainuoja daug. Buvo anksčiau po 27 Eur, o dabar 31 Eur naktis. Ten mes maistą gaminame patys, į kavines einame retai, aplankome kartą“, – teigė vilnietė Asta. 

„Aš šiemet daugiau neišleisiu. Kad išleistum, reikia ir turėti daugiau. Nėra tokio uždarbio“, – aiškino Elina.

Tyrimas rodo, kad taupios atostogos veikiau yra išimtis nei taisyklė. „Swedbank“ ekonomistai suskaičiavo, kad šiemet gyventojų išlaidos atostogoms yra rekordinės ir jau pranoko priešpandeminį lygį.

„Pirmąjį šių metų ketvirtį matėme spartų atlyginimų augimą, jie augo maždaug 14 proc.

Tai net ir ta kylanti infliacija tą perkamąją galią paveikė minimaliai. Negana to, pandemijos metu, kai dalį laiko restoranai buvo uždaryti, gyventojai sukaupė daugiau santaupų“, – sakė „Swedbank“ ekonomistė Greta Ilekytė.

Anot „Swedbank“, prie didesnių išlaidų prisidėjo ir kilusios kainos, tačiau per pirmus šių metų mėnesius atsiskaitymų kortelėmis mastai oro uostuose augo keturis kartus, viešbučiuose – tris, o restoranuose, palyginus su pernai tuo pat metu – du kartus. 

„Klientų srautas šiaip yra padidėjęs, jeigu mes lygintume nuo pandemijos pabaigos, tai yra sausio mėnesio. Bet jei kalbame prieš pandemiją, vasaros laikotarpiu, dar to srauto mes neturime, deja“, – sakė restorano „Paupio 12“ vadovė Lina Alves Dias.

Dalies negąsdina perspėjimai apie artėjantį ekonominį sunkmetį, mat kai kam tam tai kaip tik paskutinė proga paišlaidauti prieš artėjantį diržų veržimąsį. 

„Gyventojai šiuo metu tikrai neketina veržtis diržų. Egzistuoja ir tas psichologinis faktorius, kad žiūrėkite, ruduo artėja, kainos toliau kyla, tai išnaudokime viską, ką galime šiuo metu, o tada jau taupysim“, – teigė G. Ilekytė.

Remiantis Lietuvos oro uostų informacija, vien gegužę per šalies oro vartus keliavo daugiau nei pusė milijono keleivių, bet per pandemiją nuvilniję darbuotojų atleidimai tiek turizmui, tiek maitinimo sektoriuose dabar kelia rimtų iššūkių – trūksta personalo.

Tikėtina, kad artimiausioje ateityje kainos per daug išlaidauti neleis. Jau trečiąjį šių metų ketvirtį išlaidos nebūtiniausioms prekėms bei pramogoms turėtų menkti.

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. 


Klaipėdoje ir Palangoje per pastarąsias dvi paras pas kelis žmones buvo rasta galimai narkotinių medžiagų, pranešė uostamiesčio policija.


Kretingos rajono turizmo informacijos centras siūlo maršrutą, kuriuo keliaudami pramankštinsite kojas, įkvėpsite gryno oro, pasisemsite peno sielai bei susipažinsite su šio krašto kultūrinio paveldo perlais.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Klaipėdos apskr. VPK KP NNTV pareigūnai kratų metu rado daug galimai vogtų daiktų – kelis paspirtukus, statybinių ir žvejybos įrankių, kitų daiktų.


Kainoms toliau augant, gyventojai diržų veržtis neplanuoja ir galimai artėjantis sunkmetis žmonių negąsdina, sako ekonomistai.


2022-05-26 apie 15.20 val. Kretingos r., Padvarių k., patikrinę automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjusį automobilį „Audi A6“, jame buvusio 1993 m. gimusio vyro drabužiuose rado ir paėmė du plastikinius maišelius, kuriuose buvo 21 folijos lankstinukas su augalinės kilmės, žalsvos spalvos, galimai narkotine medžiaga ir keturi paketėliai su baltos spalvos, biria, galimai narkotine...


Policija informavo, kad pirmadienį, rugpjūčio 10 d., apie 17.33 val., Palangos paplūdimyje, ties Nemirseta, rastas, galimai, nuskendusio, 1993 m. gimusio vyro kūnas. Pirminiais duomenimis, mirusiojo kūnas be smurto požymių


Vakar, vasario 11 dieną, darbo valandomis Palangoje, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ automobilių stovėjimo aikštelėje buvo galimai įvykdyta nusikalstama veikla: iš vieno, nenustatytos markės automobilio į automobilį „Citroen Berlingo“ (valstybinis numeris – HDB 05*) buvo perkraunamos, liudytojų pasakojimu, įtartinos dėžės, maišai ir spalvoti...


Palangos politikai, regis, verčiasi per galvą, kad Palanga taptų patrauklesnė poilsiautojams iš visos Lietuvos ir užsienio, bet kai kurie Tarybos nariai, regis, patys mieliau atostogoms pasirinktų užsienio kurortus ar nors išvyką prie ežerų. Dauguma politikų – devyndarbiai, priversti aukoti atostogas dėl savo verslo ar asmeninių priežasčių...


Palangoje – rekordinės Velykos!

Marius ANDRIUŠKA, 2010 04 06 | Rubrika: Miestas

Praėjusį Velykų sekmadienį Palangos J.Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo minia palangiškių bei dar daugiau į kurortą atvykusių svečių. Mat čia įvyko net du išskirtiniai renginiai – oficialiai atidaryta Baltijos jūros regiono šalių Velykinių margučių alėja ir rekordinis Margučių ridenimo čempionatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius