Į Palangą vėl rinkosi jaunieji poetai

Palangos tiltas, 2020-10-29
Peržiūrėta
1376
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Palangą vėl rinkosi jaunieji poetai

Spalio 23 dieną jau 22 –ąjį rudenį į Palangą rinkosi jaunieji poetai iš Žemaitijos regiono. Šiemet Senosios gimnazijos lituanistų organizuojama tradicinė poezijos šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ vyko Palangos kurorto muziejuje, kurio aplinka susirinkusius nuteikė labai pakiliai. Šventišką nuotaiką sukūrė ir gimnazisčių Patricijos Šleiniūtės ir Aistės Kubiliūtės atliekamos dainos.

Sveikinimo žodį taręs Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas pasidžiaugė Palangos ir kitų miestų jaunaisiais poetais, kurie šiemet atvyko iš Kretingos, Klaipėdos, Plungės, Šventosios, ir prasminga jų veikla. 22-oje moksleivių poezijos šventėje svečiavosi poetas, trijų poezijos knygų autorius Paulius Norvila.

Įdomu tai, kad Paulius Norvila į poeziją atėjo ne iš filologijos fakulteto, o baigęs ekonomikos studijas. Svečias skaitė savo kūrybą ir vertino jaunųjų poetų eiles. Svarbiausias renginio akcentas – jaunųjų poetų kūrybos skaitymai ir kūrybos aptarimas bei apdovanojimai. Būtent apdovanojimų šventės svečias ir paragino nesureikšminti, svarbiausia tikėti tuo, ką darai. Prieš įteikdamas apdovanojimus Paulius Norvila pasidžiaugė jaunaisiais poetais, besirenkančiais kelią, kuris, anot jo, palyginti su kitais literatūros žanrais yra daug sunkesnis. Jis išskyrė pirmųjų eilėraščių reikšmę jaunam poetui, teigė, kad juos galima palyginti su savotišku inkaru, kuris tampa atskaitos tašku, pavyzdžiu, kurį poetams nuolat norisi pakartoti.

22-oje šventėje „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ I vieta džiaugėsi ne pirmą kartą joje dalyvaujantis Kretingos VšĮ Pranciškonų gimnazijos jaunasis poetas Linas Daugėla (IV klasė), pernai taip pat laimėjęs I vietą. II vieta atiteko Palangos senosios gimnazijos mokinėms Miglei Sokolovaitei (IVB) ir Mūzai Olimpijai Svetickaitei (IIB), o III vieta – Kristupui Linui Bernotui (III klasė) iš Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazijos ir Palangos senosios gimnazijos mokinei Ugnei Bertašiūtei (IIB). Vieno eilėraščio konkurse iš visų išsiskyrė ir laureate tapo Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientė Ieva Modgaudytė.

Specialų prizą įsteigė ir šventės rėmėjai – Palangos senosios gimnazijos biblioteka. Pagrindinį prizą laimėjo Miglė Sokolovaitė, o specialią nominaciją ,,už drąsą perskaityti eilėraštį savitai“ Viltė Modgaudytė iš Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazijos. Visi šventėje dalyvavę jaunieji poetai buvo papuošti šventės simboliais - rudeninių lapų vainikais. Renginio organizatoriai dėkoja poetui Pauliui Norvilai, gimnazijos mokytojams Rimai ir Edvinui Piktuižiams, Jūratei Vaišvilei, Aurelijai Jazbutienei, pavaduotojai Sandrai Žutautienei bei Kurorto muziejaus šeimininkėms Virginijai Paluckienei ir Audronei Levickytei-Bumbulienei už pagalbą rengiant šventę.


Palangos senosios gimnazijos informacija

Gimnazisto Stasio Jonkaus nuotraukoje:
22-osios moksleivių poezijos šventės dalyviai

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 12 dieną Palangos kurorto muziejuje rinkosi poezijos konkurso “Haiku Palangai 2021” laimėtojai. Pirmą kartą per konkurso istoriją geriausias haiku Palangai sukurtas Palangoje. I-oji vieta ir komisijos prizas už haiku: „ ruduo prie jūros vėjas pusto smėlį – tiesą į akis“ skirtas mūsų mies to poetei Eglei Baranauskaitei.


Spalio 23 dieną jau 22 –ąjį rudenį į Palangą rinkosi jaunieji poetai iš Žemaitijos regiono. Šiemet Senosios gimnazijos lituanistų organizuojama tradicinė poezijos šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ vyko Palangos kurorto muziejuje.


Trys jaunieji Palangos boksininkai – Dovydas Grabys, Gabija Rabecaitė ir Karina Kalinkina, treniruojami trenerio Sauliaus Simės – vasario pabaigoje Panevėžyje vykusiame Lietuvos jaunimo bokso čempionate iškovojo bronzos medalius.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Savaitgalį Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo minimos Europos paveldo dienos, šiemet gavusios pavadinimą „Kultūros paveldas ir bendruomenės“. Į jas aktyviai ne pirmus metus įsitraukė ir jaunieji palangiškiai, besimokantys Palangos S. Vainiūno meno mokyklos. Jaunieji menininkai su mokytojais prie vilų „Mahorta“ bei „Buršteinas“...


Lietuvos konservatoriai rinkosi į sąskrydį Šventojoje

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 18 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, liepos 16 d., Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai iš visos šalies rinkosi Šventojoje, į jau tradicija tapusį TS-LKD sąskrydį, kurio metu vyko Tarybos posėdis ir buvo patvirtintas galutinis kandidatų daugiamandatėje apygardoje 2016 m. Seimo rinkimams sąrašas.


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Praėjusį ketvirtadienį prie Ronžės upelio esančios stovėjimo aikštelės vaikštinėjo, dairėsi smalsuoliai – į aikštelę vienas po kito burgzdami suko jaunieji motociklininkai.


Palangos sporto centro jaunieji futbolininkai (treneris Arūnas Macius), gimę 2002–2003 metais, sėkmingai baigė Lietuvos mokinių 2014/2015 metų futbolo 9x9 čempionato Vakarų regiono pirmo rato varžybas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas