Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną

Palangos tiltas, 2020-11-18
Peržiūrėta
1909
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną

Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama naujų poilsio namų statyba. Investuotojai darbus, kurių vertė sieks 15 mln. eurų, ketina užbaigti per dvejus metus ir užtikrina, kad sklype esantis pušynas bus išsaugotas bei pasipuoš dar 30 naujų pušų.
Projektą vystanti bendrovė „Hanika“ 1,1 hektaro sklypą su „Viešnagės“ poilsinės pastatu įsigijo 2018 m. iš bendrovės „Gaumista“ – po to, kai ši sudarė taikos sutartį su Palangos miesto savivaldybe dėl keletą metų trukusių teisinių ginčų. Savivaldybė tuomet sutartimi įsipareigojo įregistruoti teritorijos detalųjį planą, suderinti projektą, o savininkai – plėtoti išskirtinai tik poilsio paskirties projektą.
Pasak „Hanikos“ direktorės Eglės Gorelienės, ankstesnių sklypo savininkų taikos sutartimi su savivaldybe suderintos projekto sąlygos bus ne tik visiškai įgyvendintos, bet ir pagerintos.
Siekiant išsaugoti kuo daugiau žalumos, projekte visiškai atsisakoma antžeminių automobilių parkavimo vietų, kurios pagal 2016 m. patvirtintą detalųjį planą būtų užėmusios beveik 1,7 tūkst. kv. metrų. Vietoj to po senuoju poilsinės pastatu bus įrengta požeminė dviejų aukštų aikštelė, kurioje tilps visi automobiliai.
„Mums tai kainuos brangiau, tačiau leis užtikrinti, kad apželdinta sklypo dalis siektų ne anksčiau suderintus 50 proc., o padidėtų net iki 70 proc. Mūsų, kaip investuotojų tikslas yra užtikrinti teritorijos patrauklumą, todėl medžių sklype išsaugojimas buvo esminis prioritetas rengiant projektą“, – sako E. Gorelienė.
Sklype iš viso yra 217 medžių. Buvusių savininkų ir savivaldybės taikos sutartyje leidžiama šalinti 18 menkaverčių medžių. Tačiau naujieji projekto vystytojai rado sprendimus, kaip 5 medžius išsaugoti ir dar pasodinti čia 30 pušų, ne mažesnių kaip 6 metrų aukščio.
„Dvigubai daugiau brandžių pušų atsiras vietoj miškininkystės specialistų nurodymu šalintinų 13 menkaverčių lapuočių, visiškai nudžiūvusių medžių, pažeistais kamienais, susiformavusiais puviniais, lūžusiomis viršūnėmis ir menkos estetinės vertės“, – teigia E. Gorelienė.
Planuojama, kad investicijos į poilsio namus sieks apie 15 mln. eurų. Iš viso bus statomi keturi pastatai, užstatant tik laisvas nuo želdinių vietas. Architektūrinė idėja ir planų konfigūracija užtikrins 5 metrų spindulį apie kiekvieną saugotiną medį. Bendras pastatų plotas sieks 3,3 tūkst. kv. metrų, o aukštingumas neviršys trijų aukštų – kaip buvo ir iki šiol. Juose planuojama įrengti apie 40 poilsio apartamentų.
Pasak E. Gorelienės, poilsio namai projektuoti atsižvelgiant į miškininkystės specialistų, geologų, kitų ekspertų rekomendacijas. Rangovai, kurie teritorijoje vykdys darbus, taip pat supažindinti su želdynų ekspertų rekomendacijos dėl medžių kamienų, šaknų ir lajų apsaugos bei priežiūros.
E. Gorelienės teigimu, Klaipėdos regioninė architektų taryba 2019 m. pabaigoje aukštai įvertino projekto architektūrinę kokybę, sprendinių pagrįstumą bei išskirtinę pagarbą šioje vietoje dominuojančiam pušynui.
„Viešnagės“ poilsio namus projektavo žinomas architektas Donatas Rakauskas. Jo suprojektuoti „Eglės apartamentai“ Palangoje jau yra pelnę prestižinį – geriausio metų poilsio būsto objekto – apdovanojimą Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“. Konkurso komisija tuomet, kaip vieną iš projekto privalumų, akcentavo rastą galimybę darniai integruotis į esamą gamtinę aplinką – pušynus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos valdžia ieško, kas atnaujins buvusius prestižinius sovietų laikų poilsio namus „Auska“.


Poilsio namus „9 bangos“ Palangoje, šalia Tiškevičiaus rūmų parko, už 4,27 mln. eurų įsigijo nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Velocia“, rodo Registrų centro duomenys.


Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama naujų poilsio namų statyba. Investuotojai darbus, kurių vertė sieks 15 mln. eurų, ketina užbaigti per dvejus metus ir užtikrina, kad sklype esantis pušynas bus išsaugotas bei pasipuoš dar 30 naujų pušų.


Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje poilsio namus projektuojantys investuotojai užtikrina, kad čia esantis pušynas bus išsaugotas ir pasipuoš dar 30 naujų pušų.


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Generalinės prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus prokuroras, įvertinęs Klaipėdos apygardos prokuratūros 2019 m. gruodžio 13 d. priimtą nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinio Meilės al. 26, Palangoje, pripažino jį pagrįstu ir teisėtu.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


2020 m. sausio 9 d. „Inreal“ tarpininkavo parduodant beveik 400 kv. m poilsio namus bei panaudos teise valdomą 8 arų sklypą Palangoje (Liepų takas 6). Teritorijoje galima išplėtoti apie 1270 kv. m. Pradinė aukciono kaina – 250 000 eurų.


Kol Tarybos opozicijos „garsiakalbis“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Aleksandras Jokūbauskas per Tarybos posėdžius rėkia vis garsiau, kitas „tvarkietis“ Gediminas Valinevičius jau nekart balsavo kaip valdančioji koalicija.


Ko gero, iki šiol net Palangos savivaldybės darbuotojai, paklausti, keliuose pastatuose mieste glaudžiasi savivaldybė, turėjo laužyti galvą ir lenkti pirštus. Net didžiųjų šalies savivaldybių – ką jau bekalbėti apie tas mūsų kurorto dydžio – valdžios yra įsikūrusios vienose patalpose. Tuo tarpu Palangos valdžia kurorte užima net penkis atskirus pastatus. Ne šiaip kokius valdžios rūmus, o...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius