II-asis gatvės teatrų festivalis Šventojoje kviečia „Įkvėpti meniškos gamtos“

Palangos tiltas, 2023-06-23
Peržiūrėta
1015
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

II-asis gatvės teatrų festivalis Šventojoje kviečia „Įkvėpti meniškos gamtos“

Šiais metais liepos 1-2 dienomis Šventoji pasiners į kultūros, teatro ir gamtos pasaulį. 2022 m. sulaukęs didelio susidomėjimo ir įvertinimo, Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) organizuojamas Gatvės teatrų festivalis sugrįžta su naujomis idėjomis, iššūkiais, norais bei tikslais.

Šventosios kurortas sparčiai keičiasi ir modernėja, atsiranda poreikis naujoms meno formoms ir renginiams. II-ajame Gatvės teatrų festivalyje lankytojai galės susipažinti su išskirtinėmis Šventosios kurorto vietomis. „Šio festivalio šūkis „įkvėpti meniškos gamtos“ kartu su profesionaliais šokėjais ir aktoriais ves po istoriškai svarbius Šventosios objektus. Šį šūkį kiekvienas dalyvis galės atrasti individualiai: „ateik ir įkvėpk meniškos gamtos“, arba „kurk įkvėptas meniškos gamtos“, - dalinasi PKJC vadybininkė Ernesta Žaromskytė.

Kiekvienas šio festivalio pasirodymas įvairiose miesto vietose dovanos išskirtines patirtis. Bendruomenė ir kurorto svečiai ne tik stebės pasirodymus, bet ir bus įtraukti į meninę kompoziciją – kartu su aktoriais ir šokėjais nagrinės aktualius gyvenimiškus klausimus bei meniškai keliaus po netikėtas miesto erdves.

Meilė sau, o gal tik siurrealistinis sapnas?

Liepos 1 d. (šeštadienį) 18.00 val. Šventosios pėsčiųjų aikštėje (Topolių g. 4) pasirodys šokio teatras JUDESIO ERDVĖ su spektakliu „DÉBUT“. Jame nagrinėjamas moters santykis su pačia savimi ir supančia aplinka. Spektaklyje moteris susitinka ne tik su savimi, bet ir su kitu žmogumi. Keliami klausimai apie tai, kokia yra meilė sau ir meilė kitam. Apie įsiklausymą į save. Apie jausmus, keičiančius mus ir mūsų gyvenimą. Dėmesį prikaustantis pasirodymas, kuriame šiuolaikinio šokio šokėjai susilieja su gyvai atliekama violončelės ir akordeono muzika.

22.30 val. Šventosios pėsčiųjų aikštėje (Topolių g. 4) teatras DEGANČIOS ŽIRAFOS pristatys Salvadoro Dali paveikslais paremtą šokio spektaklį ,,ANTROPOMORFINIS KABINETAS“. Spektaklyje į žmogų pažvelgiama per antropomorfinę stalčių reikšmę. Kalbama apie tai, kaip susigrąžiname save, kaip atidarę visus uždarytus stalčius pasiekiame proto ir sielos balansą, kaip nustojame rūšiuoti savo vidinį pasaulį ir pagaliau pasiekiame harmoniją.

Įtrauks šeimas

Liepos 2 d. (sekmadienį) 18.00 val. Prieplaukos g. 18 (prie pajūrio pušyno) teatro trupė TEATRONAS papasakos mums apie kelionę „80 PASAULIŲ PER VIENĄ DIENĄ“. Spektaklis skirtas visai šeimai. Spektaklio pagrindą sudaro trys įkvėpimo šaltiniai: J. Verne knyga „Aplink pasaulį per 80 dienų”, A. Chamisso filosofinis romanas “Peter Schleimihl”, kuris minimas kaip alegorinę apysaką apie žmogų be tautybės, bei šių laikų siekis išnaudoti kosmoso ir jo kūnus mūsų naudai. Teatro ir cirko dramaturgiją jungia talentingiausi šių sričių atstovai – Kristina Marija Kulinič ir Džiugas Kunsmanas. Sujungiant šiuos scenos menus spektaklis kalbės apie itin aktualias jaunajam žiūrovui temas: pagarbą kitam, keliones, planetą bei mokėjimą neatiminėti ar savintis tai, kas tau nepriklauso.

Istorinė ekskursija-šokio spektaklis

ŠEIKO šokio teatras leis pajusti smėlio ir kopų trapumą. Istorinė ekskursija – šokio spektaklis „UŽPUSTYTI“ pasakojanti apie permainingą unikalaus pamario krašto gamtą ir jo gyventojų bei svečių likimus. Kerinčios gamtos apsuptyje vykstantis ir naujoms patirtims ausinėmis apsiginklavusius žiūrovus viliojantis šokio spektaklis-ekskursija, kurioje galima išgirsti ir patirti pasakojimus apie užpustytus praeities įvykius. Istorinė ekskursija prasidės nuo „Žvejo dukros“ skulptūros ir tęsis iki Šventosios senojo pietinio molo.

Pasirodymas vyks tris kartus 20:20 val.; 21:25 val.; 22:05 val.

Žmonių skaičius ribotas, būtina registracija el. paštu [email protected]

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskutinį balandžio savaitgalį Jurgis paims raktus, atrakins žemę ir išleis šilumą.


Rugpjūčio 17–20 dienomis Šventojoje vyks VIII-asis tarptautinis, didžiausias Baltijos šalyse baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2023“. 


Rugpjūčio 17–20 dienomis Šventojoje vyks VIII-asis tarptautinis, didžiausias Baltijos šalyse baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2023“. Šiemet renginys vyks Šventosios jūrų uoste.


Lietuvos pajūryje liepos 5–8 dienomis vėl šurmuliuos vienas spalvingiausių vasaros renginių – XXII tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“.


II-ajame Gatvės teatrų festivalyje lankytojai galės susipažinti su išskirtinėmis Šventosios kurorto vietomis.


Šiais metais liepos 1-2 dienomis Šventoji pasiners į kultūros, teatro ir gamtos pasaulį.


Žuvėdrų gatvė Šventojoje tapo patogesnė bei saugesnė – baigti šios maždaug 860 metrų ilgio gatvės remonto darbai.


Liepos 2 d. (penktadienis) 20 val. į Šventosios centrinę aikštę atkeliauja gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis". Čia pasirodys iš Krokuvos pakviesti svečiai „Teatr KTO“, kurie pristatys kaukių spektaklį „Peregrinus“ (režisierius Jerzy Zoń), rodytą Niujorke, Monrealyje, Londone, Seule, Sankt Peterburge.


Šventojoje jau devintą kartą sukviestas respublikinio lygio tradicinis festivalis „Nepalikim su negalia vienų“. Tai renginys, sklidinas muzikos, dainų, šokių, šypsenų ir neblėstančių linksmų nuotaikų. Festivalio dalyviai rinkosi Švenčiausiosios Mergelės Marijos Jūros žvaigždės bažnyčioje. Šia proga buvo aukojamos iškilmingos...


Tarptautinė teatro diena Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ buvo paminėta netradiciškai. Jai buvo skirta visa savaitė. Per darželį nuvilnijo „Pasakos“ Teatrų festivalis 2016“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius